MY.UAНовини
Нові правила гри для іноземних каналів в Україні
Нові правила гри для іноземних каналів в Україні

Нові правила гри для іноземних каналів в Україні

Ще торік Національна рада з питань телебачення та радіомовлення взялася за регулювання іноземних телеканалів в Україні і розробила проєкт Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій – списку іноземних телеканалів, дозволених для ретрансляції провайдерами на території України.

Ним опікувався тодішній член Нацради Сергій Костинський.

І тоді ж регулятор розпочав моніторинг іноземних каналів.

Найбільш суперечливим у тій версії Порядку була вимога українських звукових доріжок та озвучення, дублювання або субтитрування контенту українською мовою.

Вона стосувалася всіх іноземних мовників, крім освітніх телеканалів з вивчення іноземних мов, викликала дискусію в індустрії – і, зрештою, регулятор нібито планував виключити її з остаточної редакції.

Той проєкт так і не став затвердженим документом, а склад Нацради за цей рік зазнав змін: Володимир Зеленський звільнив Уляну Фещук і Сергія Костинського, замість яких призначив Олену Ніцко й Тетяну Руденко.

У серпні 2020 року Нацрада винесла на громадське обговорення оновлений варіант проєкту Порядку.

Цей документ викликав застереження робочої групи провайдерів при Нацраді, і регулятор вирішив продовжити його громадське обговорення до жовтня.

«Детектор медіа» запитав у провайдерів, дистрибуторів і Нацради про те, як нові правила регулювання іноземних мовників можуть вплинути на ринок.

Новий Порядок: процедура, реклама, мовні доріжки.

Формально вона максимально проста, але не формалізована ніякими документами.

Щоби потрапити до так званого списку адаптованих каналів, дозволених для ретрансляції українським провайдерами, потрібно подати аплікаційну форму з інформацією про назву, наявність реклами, технічні параметри тощо разом із копією чинної ліцензії на супутникове мовлення.

І після розгляду цієї заяви на засіданні Нацрада погоджує включення мовника до переліку.

Канали не мають жодних квот — мовних, на національний продукт, не мають дотримуватися спецпрограмування в усі дні пам’яті та жалоби тощо.

Єдине — вони мають дотримуватися законодавства України.

Зокрема й рекламного.

Новий проєкт Порядку змінює процедуру включення до списку адаптованих каналів.

Однак незмінною залишається те, що це відбувається виключно за рішенням Національної ради.

- Правовласник має подати письмову заяву регулятору разом з гарантійними зобов’язаннями виконувати вимоги законодавства України (відповідні форми заяви та зобов’язань додаються), а також копії ліцензії, реєстрації чи угоди – тобто, документів, які дають дозвіл на мовлення в країні юрисдикції.

- Також заявник (той, хто звертається щодо включення каналу до списку адаптованих) має повідомляти регулятора про появу змін у документах чи заяві.

Наприклад, канал може змінити логотип, ліцензію абощо.

Раніше такої вимоги не було і регулятор не міг контролювати зміни назв і юрисдикцій фігурантів списку.

- Нацрада може відмовитися включати канал до списку адаптованих, якщо подано не повний перелік документів.

А от заяви від резидентів держави-агресора, держави окупанта або осіб, що перебувають під санкціями в Україні чи Європі, регулятор не розглядатиме взагалі.

- Нацрада може вилучити канал з переліку адаптованих, якщо під час моніторингу встановить два чи більше порушення Європейської конвенції та законодавства України.

При цьому повторну заявку на включення каналу до цього переліку правовласник має право подати не раніше ніж через рік від часу виключення.

Окрім процедури в проєкті Порядку передбачені вимоги щодо трансляції реклами: вона має відповідати законодавству України.

При цьому забороняється реклама на тих іноземних каналах, які не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікувати Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

Всі інші для того, щоб мати дозвіл на трансляцію реклами, мають сплатити за її ретрансляцію юридичній особі в Україні.

При цьому провайдери не мають права розміщувати рекламу на іноземних каналах.

Щодо мови в новому проєкті Порядку зазначено, що ретрансяція іноземних каналів мовами ЄС має здійснюватися з обов’язковим дублюванням, озвученням чи субтитруванням державною мовою.

Ті, хто має іншомовні звукові доріжки, повинні мати й українську.

На освітні канали для вивчення іноземних норм ці вимоги не розповсюджуються.

Також забороняється показ програм, які схвалюють порушення територіальної цілісності України, закликають до війни, пропагують ворожнечу тощо.

І ще не допускається показ контенту, де учасниками є фігуранти Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Реакція індустрії.

Індустрія під час громадського обговорення документа реагувала неоднозначно.

Спершу провайдери просили продовжити строки обговорення проєкту і включити IPTV-сервіс «Едем ТВ» до санкційного списку.

За словами голови Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталії Клітної, якщо документ ухвалять у запропонованій регулятором редакції, то з пакетів провайдерів можуть зникнути телеканали CNL TV, UA Music, RU Music, 4ever cinema, «CGTN Русский», «Беларусь 24», Bollywood HD, AzTV, KBS World, Fight Network.

«Ухвалення документа із встановленням вимог до іноземних мовників призведе до обмеження їхньої ретрансляції в легальних системах платного ТБ.

Водночас платформи, які здійснюють ретрансляцію телеканалів без отримання ліцензії провайдера програмної послуги й укладення угод з правовласниками, отримають конкурентні переваги», — зазначила пані Клітна.

Частина великих провайдерів відмовилися коментувати документ, оскільки обговорення триває і його редакція не остаточна.

А от дистрибутори, до яких звернувся «Детектор медіа», більш охоче говорили про застереження до цього поки що робочого документа.

А як же закон «Про медіа»?.

Найперше представників дистрибуторів і провайдерів цікавило, чому регулятор вирішив приймати цей документ, коли готується ухвалення нового закону «Про медіа», який регулює питання, пов’язані з ретрансляцією іноземних каналів.

«Навіщо зараз, наприкінці 2020 року, приймати документ – "механізм реалізації" старого закону про ТБ стосовно розповсюдження іноземних каналів, у той час як іде підготовка до ухвалення нового закону про медіа, де всі відповідні питання мають бути врегульовані?» — запитує Сергій Осадчий, директор ТОВ «Бітмедіаком» — ексклюзивного представника Sony Pictures Television Networks в Україні.

За словами Євгена Пилипченка, керівника групи дистрибуції «Віа медіа», «у новому законопроєкті “Про медіа” чітко прописані критерії та вимоги до іноземних телеканалів щодо їх ретрансляції на території України, з якими вже були ознайомлені практично всі іноземні телеканали».

Тому він теж вважає деякі норми проєкту Нацради несвоєчасними.

Іван Шестаков, директор із стратегічного розвитку Megogo, додає, що в цей період, коли «ринок перебуває на стадії бурхливого росту», раціональніше було б його регулювати саме законом «Про медіа».

«А будь-які інші регулювання з боку держави на відповідній стадії сприятимуть лише стагнації розвитку», — вважає він.

Утім, наші співрозмовники не врахували політичних сигналів з Верховної Ради і від частини олігархічних медіагруп, які можуть означати, що законопроєкт «Про медіа» не так скоро стане законом, як того хотіли б його розробники.

Яких каналів стосується новий порядок адаптації?.

У проєкті Порядку є одна неузгодженість, через яку дуже занепокоєні правовласники.

Вони не розуміють, кого стосується документ.

Сергій Осадчий та очільниця компанії Media Broadcasting Group Ukraine (представляє телеканали History та Euronews) Катерина Федорова звертають увагу, що в Загальних положеннях документ стверджує, що він стосується лише каналів з неєвропейських країн або країн, що не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

А в третьому розділі «Поширення програм іноземних телерадіоорганізацій» мова йде як про канали з ЄС, так і про інші (які «підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення»).

«Тому зараз незрозуміло, чи, наприклад, положення про обов‘язковість дублювання чи субтитрування стосується всіх іноземних каналів.

Чому я зупинилася саме на цьому пункті – бо, насправді, всі свідомі дистриб‘ютори й телеканали розуміють, що контентне наповнення має відповідати не лише європейським нормам, а й українському законодавству з точки зору захисту інформаційної безпеки чи суспільної моралі», – каже пані Федорова.

Чи переглядатиме регулятор канали, які вже є в переліку адаптованих?.

Це питання ставить Євген Пилипченко з «Віа медіа»: «На сьогоднішній день існує Перелік іноземних телеканалів, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та законодавству України.

Тому виникає колізія у випадку ухвалення цього проєкту – будуть дійсні два переліки чи анульовано чинний? Що буде з іноземними телеканалами, що вже є в Переліку?».

Які канали треба перекладати українською?.

«Звичайно, українські канали з українською ліцензією мають виконувати квоти, на те вони і є українськими каналами, щоб поширюватися державною мовою.

А зарубіжні канали покликані розширювати кругозір наших співвітчизників, – вважає Катерина Федорова.

– Якби глядачі не розуміли й не були фактично носіями інших мов, наприклад, російської, адже це історично склалося, то необхідність перекладу навіть не обговорювалася б.

Але наразі всі розуміють цю мову – якісний міжнародний контент доступний для українців, і це добре».

Пані Федорова прогнозує: якщо вимога української мови стосуватиметься всіх іноземних телеканалів, з ринку підуть десятки якісних каналів, бо вони стануть дуже дорогими для провайдерів і абонентів.

Відповідно, попит на них зникне саме через економічну складову.

«Я вже не кажу про загальну картину ринку зараз і скільки поки що в Україні заробляють міжнародні канали, виставляючи такий невисокий цінник хоча б за рахунок того, що локалізацію роблять одразу на декілька країн», – додає вона.

Що робити, приміром, з білоруськими каналами, чи мають і вони дублюватись українською, якщо вирішать зайти на наш ринок? Це питання теж ставить пані Федорова.

А от директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 медіа» Андрій Мальчевський розказав «Детектор медіа», що переклад на українську прийнятний для іноземних партнерів: «Коли раніше озвучувались робочі версії, щоб іноземні канали мали звукову доріжку, ми розмовляли з нашими партнерами, і вони запевнили, що готові до цього».

Утім, улітку телеканал Spike американської корпорації ViacomCBS, дистрибуцією якого в Україні займається «1+1 медіа», у своїй версії для України змінив українську мову на російську.

Хоча на момент запуску Spike в Україні у 2018 році в його ефірі було до 30% контенту українською.

У пресслужбі «1+1 медіа» «Детектору медіа» пояснили, що в кінці 2019 року ViacomCBS вніс зміни до чеської ліцензії каналу Spike і змінив певні параметри, оскільки розширив свою дистрибуцію, крім України, також і на територію Казахстану.

Правовласник буде локалізувати Spike, якщо того вимагатиме закон.

«На сьогоднішній день мовлення іноземного каналу в Україні російською або будь-якою іншою мовою не заборонено, але у випадку змін внутрішнього законодавства, коли з’явиться вимога локалізувати канал, то правовласник буде дотримуватись таких вимог», – повідомили в «1+1 медіа».

Якщо реклама оплачена в Україні, навіщо її забороняти?.

Окрім цього Катерину Федорову непокоїть і заборона реклами на каналах з країн, що не ратифікували Європейську конвенцію: «Якщо ця реклама буде оплачена в Україні, податки сплачуватимуться теж тут, якщо до каналу немає претензій загалом – навіщо забороняти цю опцію?».

Позиція регулятора.

«Детектор медіа» поставив кілка запитань щодо підготовки документа заступнику голови Нацради Олегу Чернишу, який опікується роботою провайдерів.

– Пане Олеже, чому регулятор вирішив розробити цей документ, не очікуючи ухвалення закону «Про медіа»?.

– Уже скільки років кажуть, що ми на часі ухвалення цього закону.

Але коли він буде ухвалений, ніхто не знає.

А нам потрібно систематизувати роботу по адаптації каналів.

Документ систематизує роботу, бо прояснить правила гри.

Тому що деякі канали могли роками чекати, поки їх адаптують без вагомих причин.

Для галузі він покращує умови роботи.

– Кого стосується цей документ? Лише неєвропейських мовників або з країн, що не ратифікували Конвенцію? Чи європейських мовників теж?.

– Ми з провайдерами розглядали це питання.

І виявилося, що можна розглядати подвійне трактування.

Тому провайдери і звернули увагу, що потрібно внести зміни в цій частині документа.

– А яка ваша особиста позиція?.

– Я можу діяти тільки в рамках закону, а він передбачає, що мовники з усіх країн, які підписали Конвенцію про транскордонне мовлення, не повинні адаптовуватись.

А всі інші повинні проходити процес адаптації.

Але з іншого боку проблема є.

Зараз ми до списку адаптованих включаємо й ті канали, що мають європейську реєстрацію.

Це не зовсім відповідає закону, але дає можливість провайдерам брати до своїх пакетів програм ті канали, які погоджені Національною радою.

Бо інакше провайдер би ніс відповідальність за зміст і можливі порушення в ефірі перед Нацрадою.

А так провайдер каже: ви ж самі адаптували.

На мій погляд, було б непогано, щоб ми дивилися (попередньо на канал.

– ДМ).

Зараз є проблема з тим, що дуже багато каналів з країни-агресора отримують європейську реєстрацію.

Тому потрібно, щоб закон це врегулював, але коли він буде ухвалений – ми не знаємо.

– Чи переглядатиметься старий перелік?.

– Ми максимально та поважно підходили до формування переліку, до того ж, ми його суттєво почистили.

Однак переглядати чи ні старий перелік – це мають вирішувати всі мої колеги.

Моя особиста думка: у цьому немає потреби.

– Яка ваша позиція щодо обов’язкового дублювання/субтитрування/озвучення українською?.

– Це предмет обговорення.

Тому що ми неодноразово порушували питання, що було би бажано, щоб канали проходили адаптацію українською мовою.

Це те, чого нам дуже хочеться, але що важко реалізувати.

Ми зустрічалися з дистрибуторами та представниками зарубіжних каналів.

І, здається, Родіон Принцевський (генеральний менеджер Fox Networks Group у Північно-Східній Європі.

– ДМ) говорив, що він мав спробу дублювати всі канали Discovery українською мовою.

Але вони працювали за двома способами дистрибуції, бо ще й розміщували рекламу.

І він казав, що цих грошей не вистачало.

Дуже мало грошей дистрибутори і канали отримують за контент, їх замало, щоб ще й адаптувати контент.

Проблема ринку – невисоке ARPU, люди не мають звички платити за телебачення – звідси й невелика плата провайдерам і, відповідно, дистрибуторам.

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Снег, дождь и гололед: синоптики расстроили прогнозом на понедельник
Gazeta UA
2025-04-07T03:18:04Z
Обещают защитить от мобилизации: кто получит бронирование во избежание коллапса
Знай
2025-04-07T03:06:51Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Погода будет удивлять контрастами: прогноз на 7 апреля от Укргидрометцентра
Новости Украины
2025-04-06T19:33:02Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Спикер Воздушных сил ВСУ уточнил свое заявление о Patriot
Апостроф
2025-04-06T16:45:07Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Россияне переделывают китайские вездеходы Desertcross в макеты "Тигр-М" ‒ СМИ
ZN UA
2025-04-07T03:45:59Z
Прекращение пенсии: можно ли возобновить выплаты
ZN UA
2025-04-07T03:43:24Z
Россия комбинированно атаковала Украину "Калибрами" и "Шахедами": что известно
Фокус
2025-04-06T00:12:57Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Россия запустила по Украине ракеты и подняла бомбардировщики
Корреспондент
2025-04-05T23:57:24Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
На Западе назвали шокирующие последствия для Украины, если ее принудят к миру на условиях РФ
Comments UA
2025-04-07T03:51:31Z
Путин должен сделать больше для прекращения войны в Украине - Рютте
Gazeta UA
2025-04-07T03:51:27Z
Кривой Рог. РФ лжет о "встрече военных" в ресторане – там был форум и день рождения
Лига
2025-04-05T14:31:33Z
Трамп хотел "соскочить" с переговоров, но оказался в ловушке: эксперт
TSN
2025-04-05T22:30:33Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Пышногрудая велосипедистка показала аппетитные формы в бикини
Gazeta UA
2025-04-07T01:15:42Z
"Minecraft в кино" разрывает американский прокат
GameMag
2025-04-06T21:10:29Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Невеста Стейтема показала идеальную фигуру в облегающем топе и лосинах
Gazeta UA
2025-04-06T01:12:01Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Количество жертв ракетной атаки в Кривом Роге возросло
Новости Украины
2025-04-07T03:36:50Z
Скандал в Луцке: водитель известной службы такси склонял клиентку к интиму, — СМИ
Фокус
2025-04-07T02:42:35Z
Появились фото последствий удара РФ по Николаеву
Корреспондент
2025-04-06T00:27:14Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Славянский гороскоп на апрель 2025: кого ждут неожиданные перемены и судьбоносные встречи
Знай
2025-04-06T19:30:33Z
14 откровенных мыслей, по которым женщины понимают, что начали стареть
Gazeta UA
2025-04-06T18:15:41Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Будут выглядеть на миллион: какие пять знаков на этой неделе способны любого приворожить
Gazeta UA
2025-04-06T17:09:44Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Продвижение россиян в Украине тормозится: в ISW назвали причины
Новости Украины
2025-04-07T03:54:01Z
Субсидии под угрозой: кто останется без помощи и как считать самому, чтоб вас не обманули
Знай
2025-04-07T03:21:22Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Кучи мусора и лес на трибунах: показали, как выглядит стадион "Шахтера" после 11 лет оккупации Донецка
Gazeta UA
2025-04-07T02:15:28Z
Любимый путинский хоккеист стал национальным героем в США
Telegraf
2025-04-06T21:21:13Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Психологам пора нервничать, людям – возвращать тысячи в кошельки: ИИ-бот справляется с депрессией за 8 недель
Знай
2025-04-07T03:51:54Z
Фиксируется незаконная активность: Bungie показала геймплейный тизер Marathon
GameMag
2025-04-07T01:46:56Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Nintendo раскрыла еще один секрет Switch 2 — как устроена обратная совместимость с играми для Switch на новой консоли
GameMag
2025-04-06T21:10:39Z
Почему не следует покупать смартфоны и другие гаджеты с витрины
Gazeta UA
2025-04-06T20:42:00Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Назван анализ, который нужно сдавать каждому после 20 лет
Comments UA
2025-04-07T03:45:43Z
Проверка больничного: когда работодатель может ее провести
ZN UA
2025-04-07T02:24:48Z
Новый эликсир здоровья: ученые назвали фрукт, который бьет рекорды по витамину С
Gazeta UA
2025-04-07T00:01:20Z
Какие орехи способны контролировать артериальное давление
Gazeta UA
2025-04-06T20:57:48Z
Больше бактерий, чем на сидении унитаза: как часто нужно стирать постельное белье
Gazeta UA
2025-04-06T20:33:21Z
Будут богаче и умнее: дети, выросшие без братьев и сестер, психически здоровее, — исследование
Фокус
2025-04-06T19:06:53Z
Почему перед сном следует заниматься сексом
Gazeta UA
2025-04-06T18:27:56Z
Ветеринарка не советует заводить дома породистую собаку: в чем причина
Фокус
2025-04-06T15:36:35Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Электромобили превратятся в тяжесть: тарифы на зарядку и пошлины вырастут почти на 200%
Знай
2025-04-06T20:51:56Z
Ферстаппен прокомментировал триумф на гран-при Японии
Корреспондент
2025-04-06T13:18:01Z
Легендарный гонщик "Формулы-1" Михаэль Шумахер стал дедушкой
Фокус
2025-04-06T12:51:31Z
Счастливый болид Шумахера Ferrari F2001 продают за 400 млн грн: "ласточка" покорила Гран-при Монако
Знай
2025-04-06T09:51:25Z
Развивает 270 км/ч: в Киеве засветился редкий заряженный Opel
Фокус
2025-04-06T08:30:45Z
Британская компания остановила поставки авто в США
ZN UA
2025-04-06T01:13:06Z
У знаменитого Шумахера родилась внучка
Корреспондент
2025-04-05T20:21:52Z
У Михаэля Шумахера случилось долгожданное радостное событие
GlavRed
2025-04-05T19:33:36Z