Президент Росії Володимир Путін через внутрішні проблеми та ситуацію із отруєнням опозиціонера Олексія Навального поки не буде йти на рішучі кроки щодо "поглинання" Білорусі. Водночас кредит в 1,5 млрд доларів Путін надасть Лукашенку для підтримки його режиму всередині країни.
Таку думку висловив російський політтехнолог Гліб Павловський в ефірі каналу "Україна 24".
"Надзадачею є поглинання Білорусі, але це довгі хвилі. Зараз Путіну безглуздо домовлятися про щось твердо з Лукашенком. Йому потрібно його підтримати, залишки його інфраструктури силової та управлінської переконати в тому, що рано тікати від Лукашенка. Для цього треба дати грошей", – сказав він.
Експерт пояснив, чому Путіну зараз не до рішучих кроків з Лукашенком.
"Путін зараз, напевно, розв'язує питання – дружнього або недружнього поглинання. Зараз він навряд чи має намір зробити якийсь крок. Все-таки він потрапив у багато скрутних становищ з отруєнням Навального, невдоволенням у сибірських регіонах, щоб зараз ось так приймати щось, влаштовувати білоруський ексцес. Адже він не може знати, як поводитимуться російські війська в Білорусі та білоруські щодо них. Тому Путін не йтиме далеко. Він подзвонив Макрону до зустрічі з Лукашенком, це був явний сигнал. Він не зустрів Лукашенка, послав туди губернатора", – сказав він.
Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 14 вересня на зустрічі із Лукашенком в Сочі Путін анонсував надання Білорусі 1,5 млрд доларів кредиту.
Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Андрій Василюк