/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F4bd4770a7fcea7e4efe405088ec6a180.jpg)
МВС Білорусі оголосило недійсним паспорт голови католицької церкви, якого не пустили до країни
У Білорусі МВС анулювало паспорт очільника католицької церкви Тадеуша Кондрусевича, якому 31 серпня заборонили в'їзд в країну. Саме тому, що паспорт Кондрусевича був вже недійсний, прикордонники і не пропустили його.
Про це повідомляє Catholic.by.
Зокрема, Тадеуш Кондрусевич одержав відповідь від Держприкордонкомітету на своє звернення щодо відмови у в'їзді до Білорусі, громадянином якої він є. У листі сказано, що його паспорт було визнано недійсним. Кондрусевич, своєю чергою, заявив, що буде звертатися до МВС Білорусі за поясненнями.
"Повідомляємо, що Ви були не пропущені через державний кордон у зв'язку з ухваленим органами внутрішніх справ рішенням про визнання паспорта громадянина Республіки Білорусь, який належить Вам, недійсним", - йдеться в листі.
Нагадаємо, голову католицької церкви в Білорусі, архієпископа Тадеуша Кондрусевича 31 серпня не пустили до Білорусі із закордонної поїздки без пояснення причин. Кондрусевич повертався з Польщі, де провів богослужіння. Тому він був змушений повернутися до Польщі.
Президент Олександр Лукашенко сказав, що нібито є інформація про можливість наявності у Тадеуша Кондрусевича не одного громадянства.
Відзначимо, що Тадеуш Кондрусевич є громадянином Білорусі. Раніше він неодноразово засуджував насильство щодо мирних демонстрантів, а минулого тижня закликав розслідувати "неадекватні і протиправні" дії силовиків, які 26 серпня під час акції протесту замкнули в одному з костелів Мінська близько 20 осіб.
Відео У чому феномен протестів у Білорусі — влог "Сніданку з 1+1"
Трьох китів білоруського протесту європарламентарі номінували на премію Сахарова за свободу думки, і ці “кити” у Білорусі з жіночим обличчям - сьогоднішня іменинниця вчитель англійської мови Світлана Тіхановська, білоруський представник компанії Майкрософт Вероніка Цепкало, флейтистка Марія Колеснікова . Білорусь зараз взагалі на перших шпальтах, як колись Україна. Але Білорусь прийшла на шпальти не лише газет, але й підручників історії і політології достроково. Надто багато феноменів. Яких — дивімося у дослідженні Єгора Гордєєва.