MY.UAНовини
20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії
20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії

20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії

Рівно 20 років тому, 16 вересня 2000 року, сталася одна з найрезонансніших подій в історії української журналістики – викрадення Георгія Гонгадзе. Наступного дня його вбили. Українці щороку збираються, аби вшанувати його пам'ять та нагадати владі: крапку у справі досі не поставлено. Ми не забули.

Сайт 24 каналу згадує, ким був Георгій Гонгадзе, як розслідували його вбивство та яка  ситуація зі свободою преси в Україні сьогодні.

Що треба знати про Георгія Гонгадзе

Народився 21 травня 1969 року у Тбілісі. Закінчив факультет філології Львівського університету імені Івана Франка.

В Україні починав кар'єру у кінці 1980-х в інформслужбі Народного фронту Грузії, працював у львівській організації Народного Руху. З 1991 року співпрацював з багатьма українськими ЗМІ, як журналіст та ведучий: газета "Пост-Поступ" (Львів), Львівське ТБ, творче об'єднання "Центр Європи", Міжнародний медіа-центр, СТБ ("Вікна-новини"), ТРК "Гравіс", радіо "Континент".

У 1993 році був тяжко поранений під час зйомок документального фільму про війну в Абхазії – у його тілі назавжди залишилися осколки.

Засновник та перший головний редактор інтернет-видання "Українська правда", яке створили 17 квітня 2000 року – після ініційованого тодішнім президентом Леонідом Кучмою всеукраїнського референдуму про посилення влади президента. Тут, зокрема, публікували гострі матеріали про очільника держави та його оточення.

Крім того, Гонгадзе був автором документальних фільмів "Біль землі" (1993), "Тіні війни" (1994), "Колиска" (1995), "Охоронці мрії" (1996).

Архівне відео з Георгієм Гонгадзе: журналіст говорить про свободу вибору

16 вересня 2000 року Гонгадзе  викрали, коли той повертався додому. До цього він сам повідомляв про те, що за ним стежили з кінця червня 2000 року.

2 листопада 2000 року під Таращею (Київська область) у лісі знайшли обезголовлене тіло, яке, як визнала ГПУ 3 вересня 2002 року, належало Георгієві Гонгадзе. Вбивство викликало значний резонанс як в Україні, так і за кордоном.

Посмертно журналіст отримав звання Герой України. На його честь названо проспект у Києві та вулиці в різних містах України. У залі Меморіалу загиблим журналістам вашингтонського "Музею новин" на скляній стіні викарбувано й ім'я Георгія Гонгадзе.


Поховали Гонгадзе лише у 2016 році / Фото Kyiv Post

Поховали тіло Георгія Гонгадзе 22 березня 2016 року у Києві у дворі церкви Миколи Набережного, прихожанином якої він був.

Справа Гонгадзе: основні деталі

Кримінальну справу за фактом зникнення Гонгадзе відкрили 17 вересня 2000 року – наступного дня після викрадення журналіста. Її розслідування взяв під особистий контроль Леонід Кучма.

28 вересня 2000 року лідер СПУ Олександр Мороз у Верховній Раді оприлюднив аудіозаписи, що згодом стали відомі як "плівки Мельниченка". Записи були нібито таємно зроблені в кабінеті Кучми майором президентської охорони Миколою Мельниченком.

На них президент з очільником МВС Юрієм Кравченком, генпрокурором Михайлом Потебеньком, очільником СБУ Леонідом Деркачем і головою президентської адміністрації Володимиром Литвином говорить про Гонгадзе, як про проблему. І наказує Кравченку "розібратися" з журналістом. У більш пізніх записах очільник МВС звітує про успішну виконану роботу.

Автентичність голосу Кучми підтвердили низка американських та європейських експертиз. Проте сам президент всі звинувачення категорично відкинув. Також неможливо довести або спростувати монтування записів через те, що їх здійснювали на цифровий диктофон.

15 травня 2001 року Леонід Кучма оголосив, що йому відомі імена вбивць журналіста. А наступного дня міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов заявив, нібито саме вбивство скоїли "з хуліганських міркувань" дві особи, які загинули у кінці 2000 року, і жодних політичних мотивів тут немає.

22 жовтня 2003 року генеральний прокурор Святослав Піскун підписав ордер на арешт начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України, генерала Олексія Пукача.

29 жовтня 2003 року Кучма звільнив Піскуна і склад слідчої групи було змінено.


Олексій Пукач зізнався у вбивстві Гонгадзе / Фото AFP

У листопаді 2003 року Пукача відпустили з-під арешту під підписку про невиїзд. Він сховався від слідства.

У грудні 2004 року (під час Помаранчевої революції) Піскуна поновили на посаді, а Пукача оголосили у розшук.

1 березня 2005 року президент Віктор Ющенко офіційно заявив про затримання вбивць Гонгадзе.

4 березня 2005 року ексочільника МВС Кравченка знайшли мертвим на власній дачі під Києвом – подвійне кульове поранення в голову. Слідство назвало це самогубством. Однак є важлива деталь: за день до цього Піскун оголосив про те, що його підлеглі 4 березня збираються допитати Кравченка у справі Гонгадзе.

23 листопада 2005 року столичний Апеляційний суд розпочав розгляд кримінальної справи щодо ексспівробітників Департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС Миколи Протасова, Валерія Костенка і Олексія Поповича, яких обвинувачували в убивстві Гонгадзе.


Щороку українці вшановують пам'ять убитого журналіста / Фото Kyiv Post

15 березня 2008 року причетного до вбивства Протасова засудили до 13 років за гратами (помер у колонії у березні 2015 року), а Костенка і Поповича – до 12 років.

21 липня 2009 року співробітники ГПУ та СБУ затримали Пукача. Слідство визнало його головним виконавцем убивства і він підтвердив свою безпосередню причетність до злочину.

У грудні 2010 року з Пукача зняли звинувачення в убивстві журналіста на замовлення, формулювання натомість змінили на "вбивство через особисті мотиви". Потерпіла сторона подала апеляцію з вимогою визнати злочин замовним і покарати замовників.

21 березня 2011 року ГПУ порушила кримінальну справу проти Кучми у рамках справи про вбивство Гонгадзе. Пізніше кримінальне провадження припинили. Як повідомляв ексзаступник Генпрокурора Ренат Кузьмін, це коштувало Кучмі мільярд доларів.

30 серпня 2011 року Пукач зізнався, що особисто вбив та перепоховав Георгія Гонгадзе (пізніше змінив свідчення, нібито зробив це "випадково") і назвав замовників злочину: Леонід Кучма, Володимир Литвин та Юрій Кравченко. Безпосередньо від останнього він отримав наказ вести спостереження і вбити журналіста.

29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва виніс вирок Пукачеві: довічне ув'язнення.

1 червня 2017 року Пукач заявив про тиск. За словами колишнього генерала, невідомі в масках обшукують його камеру та забирають ліки. Це він сприймає як вимогу надати потрібні покази.

11 вересня 2020 року адвокатка родини Гонгадзе Тетяна Костіна повідомила, що з матеріалів справи зникли слова Пукача про причетність Кучми та Литвина.

Справа досі не є закритою – замовників злочину так і не встановили.

Що відомо про родину Гонгадзе

Дружина журналіста, Мирослава Гонгадзе, у 2001 році переїхала до США, де отримала політичний притулок. Нині вона – телеведуча та очільниця української служби "Голосу Америки" у Вашингтоні.

У 2018 році стала однією з 27 стипендіатів програми Nieman Fellowship, за якою рік вивчала пропаганду та стратегії боротьби з нею в світлі нової ери російської дезінформації у Гарвардському університеті.

Журнал НВ включив Мирославу Гонгадзе до списку 100 найуспішніших жінок України.


Мирослава Гонгадзе / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

У загиблого журналіста залишилися доньки-близнята Соломія та Нана, яким зараз по 23 роки. Як розповідала Мирослава Гонгадзе, доньки батька не пам'ятають – лише за фотографіями.

Соломія зараз живе у Лондоні, де вивчає глобальну політику та досліджує, зокрема, проблеми сучасних міст. У 2018 році дівчина потрапила до числа ста найкращих студенток університетів Великої Британії. Раніше, у 2015 році, була губернатором молоді штату Вірджинія.

Нана вивчала історію мистецтва у Вашингтоні, наразі працює у сфері комунікацій.



Доньки та дружина Георгія Гонгадзе у 2001 переїхали до США / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

Мати загиблого журналіста, Леся Гонгадзе, померла 30 листопада 2013 року. Вона до останнього вірила, що Георгій живий і продовжувала його шукати, зокрема в Грузії.

"Справа Гонгадзе – це чітко прописаний сценарій, яким і ГПУ, і міліція слідують вже 12 років. Як я можу когось судити, якщо череп, який мені показали, не має ніякого відношення до мого сина: це не його зуби, я ж стоматолог, я знаю його зуби. Те ж із тілом: я знаю, що це не стопи Гії... Я розмовляла з людиною, яка бачила Гію за рік після його зникнення", – розповідала Леся Гонгадзе газеті "Сегодня" у січні 2013 року.

Також жінка зазначала, що за цей час нібито отримала три листи від сина, які були надіслані з Дніпропетровської області, однак з проханням нікому не показувати.


Сім'я Георгія Гонгадзе / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

Свобода слова в Україні: яка ситуація сьогодні

Ця справа – не унікальна в історії сучасної України. Однак, її можна назвати найгучнішою з низки подібних. З журналістами, які виступали проти інтересів "сильних світу цього", жорстоко розправлялися і пізніше.

Так, 7 липня 2001 року у лікарні помер Ігор Александров – за декілька днів до цього його побили бейсбольними битами, після чого до тями журналіст так і не прийшов. Він працював телеведучим та головним редактором регіональної телерадіокомпанії у Слов'янську Донецької області. Висвітлював, зокрема, зв'язок місцевого криміналу з правоохоронцями та чиновниками.

19 лютого 2014 року вбили журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія, який писав на гострі соціальні теми, проводив розслідування та готував репортажі з Євромайдану. Саме за намагання сфотографувати озброєних "тітушок" чоловік поплатився життям – у нього стріляли, помер журналіст у лікарні швидкої допомоги.

20 липня 2016 року загинув журналіст "Української правди" Павло Шеремет. Його автомобіль підірвали у самому центрі столиці. Суд у цій справі триває, імена підозрюваних у скоєнні злочину названо. Однак, серед доказів є багато неточностей, які, на думку громадськості, вказують на те, що справу сфабриковано і до відповідальності намагаються притягнути невинних людей.

4 травня 2019 року у Черкасах розтрощили голову журналістові-розслідувачеві Вадиму Комарову. Він помер у лікарні. Медійник часто порушував резонансні теми та, за твердженнями колег, дратував у Черкасах "багатьох, хто має велику владу і великі гроші". Відомий низкою розслідувань про проблеми Черкас та області.

Україна – на 96 місці у рейтингу свободи преси:

#RSFIndex ¦ RSF unveils its 2020 World Press Freedom Index:
1: Norway
2: Finland
3: Denmark
11: Germany
34: France
35: United Kingdom
45: United States
66: Japan
107: Brazil
142: India
166: Egypt
178: Eritrea
180: North Koreahttps://t.co/4izhhdhZAo pic.twitter.com/biJfunlTSw

— RSF (@RSF_inter) April 21, 2020

Лише упродовж 2017-2019 років в Україні було зафіксовано 250 нападів на журналістів. За 2019 рік – 75 інцидентів. При цьому експерти зазначили, що атаки на медійників 2019 року супроводжувалися особливою агресією та жорстокістю. Також констатують: більшість нападів залишаються нерозкритими і правоохоронці цьому не приділяють належної уваги.

Від початку 2020 року в Україні зафіксували 49 інцидентів, пов'язаних із фізичною агресією та перешкоджанням журналістській діяльності.

У 2020 році позиція України в Індексі свободи преси, який укладає міжнародна організація "Репортери без кордонів", погіршилася. При цьому ми опинилися дещо вище у цьому рейтингу – зі 102 місця "перескочили" на 96 (зі 180). Як пояснюють експерти, за рахунок того, що в низці країн відбулися зміни на гірше.

Загалом Україна з 32,52 балами (найкращий показник – 0, найгірший – 100) опинилася між Ліберією і Мавританією. Відповідно, становище свободи преси у нас визначається як "проблематичне".

Яким був Георгій Гонгадзе і чому його вбили:

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
До конца этого года в Украине планируется ввести новый крупный налог, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-11T20:18:50Z
Украина и ЕБРР планируют запустить новую фондовую биржу
Корреспондент
2025-07-11T19:45:58Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Назвали день недели, в который наиболее ощущается стресс
Gazeta UA
2025-07-11T21:42:27Z
Организм теряет много жидкости: три продукта, которые запрещено употреблять в жару
Знай
2025-07-11T19:51:05Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Трамп планирует новый пакет помощи Украине - СМИ
Корреспондент
2025-07-11T21:30:59Z
Российскую путинистку-ведущую срочно госпитализировали
GlavRed
2025-07-11T21:21:54Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве раздаются взрывы
Корреспондент
2025-07-11T21:30:05Z
Их ждут победы и успех: четыре знака Зодиака, для которых наступает период процветания
Знай
2025-07-11T20:51:28Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Россияне подняли в небо "тушки" и МиГи с "Кинжалами": когда ждем ракеты
ZN UA
2025-07-11T21:48:58Z
12 июля 2025 года: мучеников Прокла и Илария — что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-07-11T21:30:42Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
В Киеве попрощались с легендарным композитором: видео
TSN
2025-07-11T19:21:26Z
Илона Гвоздьова отказалась от развода
Корреспондент
2025-07-11T17:21:55Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
На Херсонщине россияне сбросили взрывчатку на комбайн, есть пострадавший
Корреспондент
2025-07-11T22:12:28Z
На Днепропетровщине задержали банду, которая держала в рабстве 16 человек
Корреспондент
2025-07-11T18:55:02Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как охладить помещение без кондиционера: простые и эффективные способы
Comments UA
2025-07-11T22:00:47Z
День ангела 12 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-11T21:18:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
В Китае заметили прототип следующего внедорожника Xiaomi
Корреспондент
2025-07-11T15:13:50Z
Rivian представила электрокары с четырьмя моторами
Корреспондент
2025-07-11T15:13:23Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
YouTube вводит более жесткие правила монетизации
Корреспондент
2025-07-11T22:12:18Z
Борьба Nintendo с пиратством набирает обороты — при поддержке ФБР ликвидирован крупный сайт с нелегальными копиями игр для Switch
GameMag
2025-07-11T21:06:53Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Уильямс-старшая возвращается в профессионалы
Корреспондент
2025-07-11T22:15:25Z
Челси за Николаса Джексона взвинчивает цену до небес
Корреспондент
2025-07-11T22:00:59Z
Траоре, Эгиналдо и Гочолеишвили: Шахтер не оставляет шансов Бринье
Корреспондент
2025-07-11T21:36:02Z
Цитаишвили становится игроком французского клуба, и снова в аренде
Корреспондент
2025-07-11T20:15:02Z
Тер Стегену будет трудно удержаться в Барселоне, но решение за ним
Корреспондент
2025-07-11T19:36:00Z