MY.UAНовини
20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії
20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії

20 років без Гонгадзе: чи винесла Україна урок із трагедії

Рівно 20 років тому, 16 вересня 2000 року, сталася одна з найрезонансніших подій в історії української журналістики – викрадення Георгія Гонгадзе. Наступного дня його вбили. Українці щороку збираються, аби вшанувати його пам'ять та нагадати владі: крапку у справі досі не поставлено. Ми не забули.

Сайт 24 каналу згадує, ким був Георгій Гонгадзе, як розслідували його вбивство та яка  ситуація зі свободою преси в Україні сьогодні.

Що треба знати про Георгія Гонгадзе

Народився 21 травня 1969 року у Тбілісі. Закінчив факультет філології Львівського університету імені Івана Франка.

В Україні починав кар'єру у кінці 1980-х в інформслужбі Народного фронту Грузії, працював у львівській організації Народного Руху. З 1991 року співпрацював з багатьма українськими ЗМІ, як журналіст та ведучий: газета "Пост-Поступ" (Львів), Львівське ТБ, творче об'єднання "Центр Європи", Міжнародний медіа-центр, СТБ ("Вікна-новини"), ТРК "Гравіс", радіо "Континент".

У 1993 році був тяжко поранений під час зйомок документального фільму про війну в Абхазії – у його тілі назавжди залишилися осколки.

Засновник та перший головний редактор інтернет-видання "Українська правда", яке створили 17 квітня 2000 року – після ініційованого тодішнім президентом Леонідом Кучмою всеукраїнського референдуму про посилення влади президента. Тут, зокрема, публікували гострі матеріали про очільника держави та його оточення.

Крім того, Гонгадзе був автором документальних фільмів "Біль землі" (1993), "Тіні війни" (1994), "Колиска" (1995), "Охоронці мрії" (1996).

Архівне відео з Георгієм Гонгадзе: журналіст говорить про свободу вибору

16 вересня 2000 року Гонгадзе  викрали, коли той повертався додому. До цього він сам повідомляв про те, що за ним стежили з кінця червня 2000 року.

2 листопада 2000 року під Таращею (Київська область) у лісі знайшли обезголовлене тіло, яке, як визнала ГПУ 3 вересня 2002 року, належало Георгієві Гонгадзе. Вбивство викликало значний резонанс як в Україні, так і за кордоном.

Посмертно журналіст отримав звання Герой України. На його честь названо проспект у Києві та вулиці в різних містах України. У залі Меморіалу загиблим журналістам вашингтонського "Музею новин" на скляній стіні викарбувано й ім'я Георгія Гонгадзе.


Поховали Гонгадзе лише у 2016 році / Фото Kyiv Post

Поховали тіло Георгія Гонгадзе 22 березня 2016 року у Києві у дворі церкви Миколи Набережного, прихожанином якої він був.

Справа Гонгадзе: основні деталі

Кримінальну справу за фактом зникнення Гонгадзе відкрили 17 вересня 2000 року – наступного дня після викрадення журналіста. Її розслідування взяв під особистий контроль Леонід Кучма.

28 вересня 2000 року лідер СПУ Олександр Мороз у Верховній Раді оприлюднив аудіозаписи, що згодом стали відомі як "плівки Мельниченка". Записи були нібито таємно зроблені в кабінеті Кучми майором президентської охорони Миколою Мельниченком.

На них президент з очільником МВС Юрієм Кравченком, генпрокурором Михайлом Потебеньком, очільником СБУ Леонідом Деркачем і головою президентської адміністрації Володимиром Литвином говорить про Гонгадзе, як про проблему. І наказує Кравченку "розібратися" з журналістом. У більш пізніх записах очільник МВС звітує про успішну виконану роботу.

Автентичність голосу Кучми підтвердили низка американських та європейських експертиз. Проте сам президент всі звинувачення категорично відкинув. Також неможливо довести або спростувати монтування записів через те, що їх здійснювали на цифровий диктофон.

15 травня 2001 року Леонід Кучма оголосив, що йому відомі імена вбивць журналіста. А наступного дня міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов заявив, нібито саме вбивство скоїли "з хуліганських міркувань" дві особи, які загинули у кінці 2000 року, і жодних політичних мотивів тут немає.

22 жовтня 2003 року генеральний прокурор Святослав Піскун підписав ордер на арешт начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України, генерала Олексія Пукача.

29 жовтня 2003 року Кучма звільнив Піскуна і склад слідчої групи було змінено.


Олексій Пукач зізнався у вбивстві Гонгадзе / Фото AFP

У листопаді 2003 року Пукача відпустили з-під арешту під підписку про невиїзд. Він сховався від слідства.

У грудні 2004 року (під час Помаранчевої революції) Піскуна поновили на посаді, а Пукача оголосили у розшук.

1 березня 2005 року президент Віктор Ющенко офіційно заявив про затримання вбивць Гонгадзе.

4 березня 2005 року ексочільника МВС Кравченка знайшли мертвим на власній дачі під Києвом – подвійне кульове поранення в голову. Слідство назвало це самогубством. Однак є важлива деталь: за день до цього Піскун оголосив про те, що його підлеглі 4 березня збираються допитати Кравченка у справі Гонгадзе.

23 листопада 2005 року столичний Апеляційний суд розпочав розгляд кримінальної справи щодо ексспівробітників Департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС Миколи Протасова, Валерія Костенка і Олексія Поповича, яких обвинувачували в убивстві Гонгадзе.


Щороку українці вшановують пам'ять убитого журналіста / Фото Kyiv Post

15 березня 2008 року причетного до вбивства Протасова засудили до 13 років за гратами (помер у колонії у березні 2015 року), а Костенка і Поповича – до 12 років.

21 липня 2009 року співробітники ГПУ та СБУ затримали Пукача. Слідство визнало його головним виконавцем убивства і він підтвердив свою безпосередню причетність до злочину.

У грудні 2010 року з Пукача зняли звинувачення в убивстві журналіста на замовлення, формулювання натомість змінили на "вбивство через особисті мотиви". Потерпіла сторона подала апеляцію з вимогою визнати злочин замовним і покарати замовників.

21 березня 2011 року ГПУ порушила кримінальну справу проти Кучми у рамках справи про вбивство Гонгадзе. Пізніше кримінальне провадження припинили. Як повідомляв ексзаступник Генпрокурора Ренат Кузьмін, це коштувало Кучмі мільярд доларів.

30 серпня 2011 року Пукач зізнався, що особисто вбив та перепоховав Георгія Гонгадзе (пізніше змінив свідчення, нібито зробив це "випадково") і назвав замовників злочину: Леонід Кучма, Володимир Литвин та Юрій Кравченко. Безпосередньо від останнього він отримав наказ вести спостереження і вбити журналіста.

29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва виніс вирок Пукачеві: довічне ув'язнення.

1 червня 2017 року Пукач заявив про тиск. За словами колишнього генерала, невідомі в масках обшукують його камеру та забирають ліки. Це він сприймає як вимогу надати потрібні покази.

11 вересня 2020 року адвокатка родини Гонгадзе Тетяна Костіна повідомила, що з матеріалів справи зникли слова Пукача про причетність Кучми та Литвина.

Справа досі не є закритою – замовників злочину так і не встановили.

Що відомо про родину Гонгадзе

Дружина журналіста, Мирослава Гонгадзе, у 2001 році переїхала до США, де отримала політичний притулок. Нині вона – телеведуча та очільниця української служби "Голосу Америки" у Вашингтоні.

У 2018 році стала однією з 27 стипендіатів програми Nieman Fellowship, за якою рік вивчала пропаганду та стратегії боротьби з нею в світлі нової ери російської дезінформації у Гарвардському університеті.

Журнал НВ включив Мирославу Гонгадзе до списку 100 найуспішніших жінок України.


Мирослава Гонгадзе / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

У загиблого журналіста залишилися доньки-близнята Соломія та Нана, яким зараз по 23 роки. Як розповідала Мирослава Гонгадзе, доньки батька не пам'ятають – лише за фотографіями.

Соломія зараз живе у Лондоні, де вивчає глобальну політику та досліджує, зокрема, проблеми сучасних міст. У 2018 році дівчина потрапила до числа ста найкращих студенток університетів Великої Британії. Раніше, у 2015 році, була губернатором молоді штату Вірджинія.

Нана вивчала історію мистецтва у Вашингтоні, наразі працює у сфері комунікацій.



Доньки та дружина Георгія Гонгадзе у 2001 переїхали до США / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

Мати загиблого журналіста, Леся Гонгадзе, померла 30 листопада 2013 року. Вона до останнього вірила, що Георгій живий і продовжувала його шукати, зокрема в Грузії.

"Справа Гонгадзе – це чітко прописаний сценарій, яким і ГПУ, і міліція слідують вже 12 років. Як я можу когось судити, якщо череп, який мені показали, не має ніякого відношення до мого сина: це не його зуби, я ж стоматолог, я знаю його зуби. Те ж із тілом: я знаю, що це не стопи Гії... Я розмовляла з людиною, яка бачила Гію за рік після його зникнення", – розповідала Леся Гонгадзе газеті "Сегодня" у січні 2013 року.

Також жінка зазначала, що за цей час нібито отримала три листи від сина, які були надіслані з Дніпропетровської області, однак з проханням нікому не показувати.


Сім'я Георгія Гонгадзе / Фото Myroslava Gongadze, Fаcebook

Свобода слова в Україні: яка ситуація сьогодні

Ця справа – не унікальна в історії сучасної України. Однак, її можна назвати найгучнішою з низки подібних. З журналістами, які виступали проти інтересів "сильних світу цього", жорстоко розправлялися і пізніше.

Так, 7 липня 2001 року у лікарні помер Ігор Александров – за декілька днів до цього його побили бейсбольними битами, після чого до тями журналіст так і не прийшов. Він працював телеведучим та головним редактором регіональної телерадіокомпанії у Слов'янську Донецької області. Висвітлював, зокрема, зв'язок місцевого криміналу з правоохоронцями та чиновниками.

19 лютого 2014 року вбили журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія, який писав на гострі соціальні теми, проводив розслідування та готував репортажі з Євромайдану. Саме за намагання сфотографувати озброєних "тітушок" чоловік поплатився життям – у нього стріляли, помер журналіст у лікарні швидкої допомоги.

20 липня 2016 року загинув журналіст "Української правди" Павло Шеремет. Його автомобіль підірвали у самому центрі столиці. Суд у цій справі триває, імена підозрюваних у скоєнні злочину названо. Однак, серед доказів є багато неточностей, які, на думку громадськості, вказують на те, що справу сфабриковано і до відповідальності намагаються притягнути невинних людей.

4 травня 2019 року у Черкасах розтрощили голову журналістові-розслідувачеві Вадиму Комарову. Він помер у лікарні. Медійник часто порушував резонансні теми та, за твердженнями колег, дратував у Черкасах "багатьох, хто має велику владу і великі гроші". Відомий низкою розслідувань про проблеми Черкас та області.

Україна – на 96 місці у рейтингу свободи преси:

#RSFIndex ¦ RSF unveils its 2020 World Press Freedom Index:
1: Norway
2: Finland
3: Denmark
11: Germany
34: France
35: United Kingdom
45: United States
66: Japan
107: Brazil
142: India
166: Egypt
178: Eritrea
180: North Koreahttps://t.co/4izhhdhZAo pic.twitter.com/biJfunlTSw

— RSF (@RSF_inter) April 21, 2020

Лише упродовж 2017-2019 років в Україні було зафіксовано 250 нападів на журналістів. За 2019 рік – 75 інцидентів. При цьому експерти зазначили, що атаки на медійників 2019 року супроводжувалися особливою агресією та жорстокістю. Також констатують: більшість нападів залишаються нерозкритими і правоохоронці цьому не приділяють належної уваги.

Від початку 2020 року в Україні зафіксували 49 інцидентів, пов'язаних із фізичною агресією та перешкоджанням журналістській діяльності.

У 2020 році позиція України в Індексі свободи преси, який укладає міжнародна організація "Репортери без кордонів", погіршилася. При цьому ми опинилися дещо вище у цьому рейтингу – зі 102 місця "перескочили" на 96 (зі 180). Як пояснюють експерти, за рахунок того, що в низці країн відбулися зміни на гірше.

Загалом Україна з 32,52 балами (найкращий показник – 0, найгірший – 100) опинилася між Ліберією і Мавританією. Відповідно, становище свободи преси у нас визначається як "проблематичне".

Яким був Георгій Гонгадзе і чому його вбили:

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Важко уявити, що було б, якби всі балістичні ракети влучили, – Ігнат про російську атаку Києва
24tv
2025-04-24T10:57:28Z
Чи змінить МОН підходи до формування мережі ліцеїв
24tv
2025-04-24T10:51:20Z
Українці можуть здобути вищу освіту за кошт ваучерів від служби зайнятості. Як це працює?
TSN
2025-04-24T10:44:53Z
Чи можливо врятувати українські села від вимирання: демограф пояснив
TSN
2025-04-24T10:44:28Z
Листівки з ворожою пропагандою в Києві: поліція перевірила і ось що виявила
TSN
2025-04-24T10:44:17Z
Дрони атакують Єлабугу, де виробляють "Шахеди"
TSN
2025-04-24T10:44:03Z
Атака на завод "Шахедів" у Єлабузі: скільки дронів завдали ударів і який результат
TSN
2025-04-24T10:43:45Z
Дружина Остапчука поскандалила з його колишньою і заявила, що та "віджала" будинок
TSN
2025-04-24T10:43:45Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Авіаекперт: ворог задіяв цілий дивізіон для удару по Києву
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:57:27Z
ЗМІ: Іспанія скасувала контракт із Ізраїлем на закупівлю боєприпасів
Европейская правда
2025-04-24T10:55:52Z
Що означає скасування наказу про призов Насірова до ЗСУ: LIGA.net отримала пояснення
Лига
2025-04-24T10:54:41Z
«Машина для промивки мізків заглухла»: пропаганда — про закриття «Голосу Америки» й «Радіо Свобода»
Детектор М
2025-04-24T10:54:21Z
ЗМІ: Гегсет зажадав собі гримерку просто в будівлі Пентагону, а тепер відхрещується
Фокус
2025-04-24T10:45:57Z
Підуть роки: аналітик оцінив ризики захоплення Запорізької та Донецької областей Росією
Telegraf
2025-04-24T10:45:53Z
Путін хоче повторити в Україні план Гітлера: у США озвучили загрози
Telegraf
2025-04-24T10:45:52Z
Зустріч у Лондоні не відбулася: що далі?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:45:14Z
ШІ на варті вашого здоров'я: 4 яскраві приклади, як його можна застосувати безпечно і з користю
24tv
2025-04-24T10:51:04Z
Запаморочення може бути тривожним сигналом організму: які хвороби воно може приховувати
TSN
2025-04-24T10:44:19Z
Що робити, якщо болить правий бік: тривожні сигнали та перші кроки
TSN
2025-04-24T10:43:02Z
Чи доживете ви до глибокої старості: ці 12 ознак покажуть, перевірте себе просто зараз
TSN
2025-04-24T10:42:04Z
Фахівці розповіли, в якому посуді шкідливо готувати: їжа перетвориться на справжню отруту
TSN
2025-04-24T10:41:55Z
Магнітна буря 24 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-24T10:39:32Z
Спадний Місяць від 14 до 27 квітня 2025 року: що категорично заборонено робити
TSN
2025-04-24T10:37:51Z
У Запоріжжі вартість реконструкції травматологічного корпусу лікарні зросла до 500 мільйонів
УкраинФорм
2025-04-24T10:37:17Z
Які хвороби можна визначити за станом нігтів
TSN
2025-04-24T10:36:22Z
Заперечує алкоголізм і критикує Зеленського: де зараз Валюха зі "Сватів", яка підтримує війну
Telegraf
2025-04-24T10:45:49Z
Співачка Юлія Думанська вагітна третьою дитиною від старшого на 20 років чоловіка
TSN
2025-04-24T10:44:05Z
Співзасновник МУР розсекретив заробітки гурту після успішного мюзиклу "Ти "
TSN
2025-04-24T10:42:21Z
Олена Кравець відповіла, чи повернеться в "Квартал 95" і в яких стосунках залишилася з ексколегами
TSN
2025-04-24T10:42:08Z
Зірка "Гри престолів" Тор Бйорнссон зганьбився приїздом до Росії
TSN
2025-04-24T10:41:35Z
Тарас Цимбалюк відреагував на чутки, що СолоХа вагітна від нього
TSN
2025-04-24T10:40:55Z
Музична премія Yuna 2025 оголосила переможців: тріумф ОЕ та спецнагороди
Факти ICTV
2025-04-24T10:40:37Z
"Вчасно не зняв штани": відомий співак розповів правду про Потапа
GlavRed
2025-04-24T10:37:49Z
Ексчоловік Камалії Мохаммад Захур розповів про постраждалий бізнес під час війни і плани продати YUNA
TSN
2025-04-24T10:37:41Z
Небо потемніло: російську Камчатку засипало попелом після виверження вулкана – промовисті фото
24tv
2025-04-24T10:51:00Z
На Київщині судитмуть жінку, яка до смерті забила новонародженого онука
1News
2025-04-24T10:45:52Z
На Рівненщині двоє підлітків постраждали внаслідок вибуху батарейки та петарди: одному — відірвало пальці
TSN
2025-04-24T10:44:15Z
У Стамбулі сталася серія землетрусів
TSN
2025-04-24T10:43:44Z
В Харкові помер чоловік, який потрапив під масштабну атаку БпЛА
TSN
2025-04-24T10:43:43Z
$50 000 за виїзд: у Києві поліція викрила схему втечі ухилянтів за кордон
TSN
2025-04-24T10:43:23Z
У центрі Москви пролунали вибухи і спалахнула пожежа: що відомо
TSN
2025-04-24T10:42:59Z
Вимагав хабар за футбольне поле для дітей: СБУ викрила корупцію в КМДА
TSN
2025-04-24T10:42:57Z
Загинуло 26 людей: Індія оголосила полювання на бойовиків після кривавого теракту в Кашмірі
TSN
2025-04-24T10:42:31Z
"Нафтогаз" домовився про додаткову закупівлю скрапленого газу із США
ZN UA
2025-04-24T10:57:50Z
Через погоду в Україні очікується найнижчих урожай пшениці за 13 років
ZN UA
2025-04-24T10:57:09Z
Центр Разумкова: Стабільність енергосистеми влітку може залежати від перегляду прайс-кепів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:51:19Z
Коли садити картоплю після Великодня у квітні, травні: найсприятливіші дні 2025 року
TSN
2025-04-24T10:43:25Z
В Україні зафіксовано зростання цін на головний овоч з борщового набору
TSN
2025-04-24T10:42:58Z
Курс валют на 24 квітня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-04-24T10:39:49Z
Вже не 220 вольт: в Україні змінюється стандарт, в розетках буде інша напруга
GlavRed
2025-04-24T10:36:24Z
Український ринок кукурудзи на порозі нового цінового циклу
Лига
2025-04-24T10:30:55Z
Україна зменшить свою залежність від імпорту картоплі: що сталося
GlavRed
2025-04-24T10:27:26Z
Після удару HIMARS довго не живуть: пропагандист російського військового каналу помер у лікарні
Telegraf
2025-04-24T10:57:54Z
У Києві 25 квітня оголошено днем жалоби
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:57:54Z
Кличко та посол Японії в Україні передали «Київзеленбуду» 13 мініекскаваторів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:48:17Z
Україна – найгарячіша точка Європи: синоптикиня розкрила температурний сюрприз
TSN
2025-04-24T10:44:48Z
Фонд Андрія Матюхи підтримав символічну інсталяцію ORIGAMI for UKRAINE у центрі Києва
TSN
2025-04-24T10:44:31Z
Серйозна загроза балістики: у Києві та низці областей знову повітряна тривога
TSN
2025-04-24T10:43:53Z
Чи буде наступ РФ на півдні: Маломуж про загрозу форсування Дніпра
TSN
2025-04-24T10:42:54Z
Росіяни змінюють тактику на Донеччині для нового прориву: експерт окреслив небезпеку
TSN
2025-04-24T10:42:43Z
Українські дрони уразили завод з виробництва БпЛА в РФ: Генштаб підтвердив атаку
TSN
2025-04-24T10:41:39Z
З чого роблять крабові палички: процес приготування вразив людей
GlavRed
2025-04-24T10:54:17Z
Телефон не ловить і літає лише один рейс: чим вабить туристів найізольованіший острів світу
24tv
2025-04-24T10:45:07Z
Як прибрати слайм, який прилип до меблів: один засіб — і пляма зникне на очах
TSN
2025-04-24T10:43:08Z
Місячний посівний календар на травень 2025 року: сприятливі та несприятливі дні
TSN
2025-04-24T10:42:21Z
Ефективний засіб від попелиці без хімії: знадобиться лише цей бур’ян
TSN
2025-04-24T10:42:04Z
Що додають до фаршу для біляшів, щоб вони вийшли надзвичайно смачними: рецепт тіста й начинки
TSN
2025-04-24T10:41:53Z
Як виростити великий урожай редиски: чим і як підживити
TSN
2025-04-24T10:41:44Z
Урожай здивує всіх: чим підживити полуницю у травні
24tv
2025-04-24T10:39:53Z
Названо єдиний знак зодіаку, який завжди досягає своїх цілей і рано чи пізно стає успішним
TSN
2025-04-24T10:38:57Z
Екссуперник Джошуа та Вайлдера закінчив боксерську кар'єру
24tv
2025-04-24T10:51:30Z
Камавінга вибув до кінця сезону через травму
Football.ua
2025-04-24T10:51:15Z
Ліга чемпіонів по-новому: у головному футбольному турнірі очікуються великі зміни
Telegraf
2025-04-24T10:48:44Z
Чоловік Світоліної дав інтерв'ю російським пропагандистам
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T10:45:23Z
Українські військові ліквідували на фронті російського боксера Артема Подковіна
TSN
2025-04-24T10:42:34Z
Бойчук: Буковина гарно виглядала на тлі такого суперника як Динамо
Football.ua
2025-04-24T10:37:27Z
Футзал. Фінал восьми Кубка України. Суха Балка – перший півфіналіст
Football.ua
2025-04-24T10:16:43Z
Конте знову розбурхує скандал. Чому найкращий "парамедик" футболу щоразу все псує?
Football.ua
2025-04-24T10:15:52Z
Бражко: Цей гол додасть мені впевненості
Football.ua
2025-04-24T10:06:30Z
Міцний і гнучкий одночасно: інженери MIT створили метаматеріал для «безсмертних» чипів та гаджетів
ITC
2025-04-24T10:51:54Z
Готуйте ваші гроші: Discord очолить колишній віцепрезидент Activision Blizzard
ITC
2025-04-24T10:51:51Z
Які обмеження з'являться у WhatsApp найближчим часом
InternetUA
2025-04-24T10:46:33Z
Для Oblivion Remastered уже зробили майже 300 модів
24tv
2025-04-24T10:45:06Z
Людство готується до "зустрічі" з міжзоряними мандрівниками з інших планетних систем
TSN
2025-04-24T10:44:57Z
Штучний інтелект в Instagram перевірятиме вік користувачів: подробиці
TSN
2025-04-24T10:44:37Z
NASA показало унікальні знімки астероїда-арахіса
TSN
2025-04-24T10:43:15Z
Як Марс став пустелею: NASA знайшло ключ до кліматичної катастрофи
TSN
2025-04-24T10:42:17Z
Біля Антарктиди знайшли рибу зі "свинячими хвостами"
TSN
2025-04-24T10:41:57Z
Супергібрид: BYD вивів у море найбільше судно для перевезення авто
AutoGeek
2025-04-24T10:57:04Z
Нова серія від Chery показує конкурента Toyota Hilux, і ще багато пікапів буде представлено
Топ Жир
2025-04-24T10:15:42Z
Nissan представив перший плагін-гібрид бренду
AutoGeek
2025-04-24T10:04:45Z
Кошту цієї імітації автомобіля Формули-1, ймовірно, перевищує вартість вашого власного транспортного засобу
Топ Жир
2025-04-24T09:30:37Z
18-річний Антонеллі підкорює Формулу-1 в Mercedes у захваті
360ua.news
2025-04-24T09:12:53Z
Volkswagen представив одразу три електромобілі для Китаю
AutoGeek
2025-04-24T09:12:37Z
Дизайнери Ford показали своє бачення Mustang майбутнього
AutoCentre
2025-04-24T09:04:57Z
Novitec вважує, що Ferrari SF90 XX не вистачає гучності
Топ Жир
2025-04-24T08:45:31Z
В Україні помітили унікальний спорткар Porsche 930 дуже незвичного кольору
Топ Жир
2025-04-24T08:21:57Z