MY.UAНовини
Апокаліпсис не за горами: Притула назвав головні проблеми Києва
Апокаліпсис не за горами: Притула назвав головні проблеми Києва

Апокаліпсис не за горами: Притула назвав головні проблеми Києва

Сергій Притула оголосив, що балотується в міські голови Києва. На його думку, аби вирішити всі проблеми міста, потрібен комплексний підхід. У третій частині інтерв'ю він пояснив, яким бачить майбутнє для Києва.

Про затори у Києві, війну із забудовниками та українізацію столиці – політик розповів в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу.

Про проблеми транспортної системи

Затори в Києві – справа дуже хвороблива для усіх. Що з ними робити?

З ними робити те саме, що й з іншими проблемами в місті: потрібен комплексний підхід, якого немає.

Він однозначно буде болючий: чи то для водіїв, чи то для когось іншого. Рішення повинно бути вольовим.

Саме тому ми провели 10 круглих столів щодо транспортної системи. В кожному районі збирали місцевий актив. Спілкувалися з урбаністами, з людьми, які долучаються до розробки таких програм. У нас є люди, які приносили меру свої напрацювання і показували, як це може працювати. Я кожен день сиджу з консультантами і просто захоплююсь ними. Тому що це – фанати своєї справи. Вони знають, який тут пасажиропотік, пропускна спроможність вулиць. Вони розуміють: якщо конкретний міст відремонтувати і там уникнути заторів, то вони виникнуть через кілометр в інших місцях. Bottleneck, так? Це називають горловинкою пляшки. 


Притула прокоментував проблему заторів у Києві / Фото Unsplash

Цим просто ніхто не займається комплексно. Розв'язують якісь локальні питання. Приїхали, зробили ремонт і сказали: "Дивіться, ми ж щось таки та й робимо". Не треба робити ямковий ремонт по Києву. Потрібно підходити комплексно до транспортної системи і для цього є інструменти. Раніше я згадував проєкт від Світового банку. Так, він потребує доопрацювання, тому що за 5 – 6 років від моменту, коли його подали, в Києві багато чого змінилося. 

В нас додалося кількасот тисяч "євроблях", наприклад, які дали додаткове навантаження на транспортну інфраструктуру. Окей, ці моменти врахували спеціалісти, з якими я працюю. Я не є таким спеціалістом в царині транспортної системи аби зараз міг фахово про це дискутувати. Але я можу запевнити, що люди, які бачать, як розв'язати цю проблему, є у нас в структурі партії та в моїй команді. Це не одна людина.

В'їзд у центр буде платний?

Це дискусійне запитання, зараз не буде швидкої відповіді. Знаю, що були такі заяви з оточення чинного мера. Це викликало певний резонанс. Коли я останні рази приїжджав в Лондон, там був платний в'їзд в центр міста. Але мені здається, що до цього питання варто доходити поступово.

А метро на Троєщині?

Це питання, яке треба адресувати чоловікові, який за 6 років кілька разів міняв дати, коли він відкриє це метро.

Ну наприкінці 2020 року міст нібито має бути...

Ви маєте на увазі Подільсько-Воскресенський? Камон, це ж пекло, друзі... Це 16 років вбухування грошей в міст, який реально мав дуже сильно розвантажити інші, стати додатковою артерією для людей з Троєщини. Але ж він будувався та закладався з огляду на те, що на момент його здачі там вже буде метро. І по ньому мала йти ще гілка – метро, сполучення, вагончики мали кататись туди-сюди.

Метро на Троєщину: що варто знати? 

Троєщина – один із найзаселеніших масивів столиці на лівому березі. Там живуть сотні тисяч людей. Найзручніше сполучення з правим берегом – Північний міст, на якому в годину пік не уникнути заторів.

Про метро там заговорили ще у 1970-х роках, планували гілку вздовж лівого берега. У 1990-х почали зводити Подільський міст, який досі є недобудованим. У Києві ще не було такого мера, який би не обіцяв підземку на Троєщину. 


Ну там же воно і є.

Є, але нема. Просто ще один міст для автомобілістів, які зайдуть з Троєщини на Поділ. І він стане, от тепер до кінця. Там і так на волах сидиш, старієш регулярно, а тепер там просто буде "ляля", в лапках. Спеціалісти, з якими я спілкуюсь, кажуть про те, що потрібно дуже сильно зважати на раціональність.

Це славнозвісне метро на Троєщину – перспектива десь 2035 – 2045 років. Це так кажуть не міський голова, а люди, які в цьому розбираються. Тому що мер кожного року обіцяє повідкривати все, що завгодно, а віз і нині там.

Вони кажуть, можливо, замість того, щоб вбухувати стільки мільярдів, попрацювати над питанням все-таки рейкового транспорту – не тільки метро, а й швидкісного трамвая. Можливо, по мостах відновити трамвайне сполучення лівого і правого берега. Тому що апокаліпсис насправді не за горами.

В нас тотальна невідповідність у розвитку лівого та правого берега. На лівому березі з'являється багато житлових комплексів, але лівий берег акумулює менше робочих місць, приблизно 18 – 20%. Тому ця історія з щоденною міграцією з одного берегу на інший буде актуальною доти, поки знову ж таки не буде впроваджений нормальний генплан розвитку міста. Який передбачатиме все те, що стосується рівномірного розвитку територій.

Про майбутнє Києва

Як би ви описали Київ вашої мрії через 5 років?

Це місто, по-перше, інклюзивне. Аби десятки тисяч киян, які прикуті, наприклад, до інвалідного візка чи мають ще якісь клопоти зі здоров’ям, стали повноцінними учасниками життя у столиці. Зараз вони не мають такої можливості. Це видно на кожному кроці.

По-друге, я б дуже хотів, щоб це було місто, в якому б зрушилося з мертвої точки питання дитячого алкоголізму та наркоманії. Це те, про що вголос ніхто не хоче говорити, але ситуація по школах Києва достатньо критична. Ненормально, коли діти в школі знають, до кого можна підійти, аби купити "травку" чи "фєн". Це питання незручне, воно замовчується. Це велика проблема, нею ніхто не займається, окрім низки активістів, які є батьками таких дітей і намагаються їх захистити від цієї проблеми.


Сергій Притула / Фото "Голос"

Мрію про Київ, у якому людині, аби доїхати до роботи зі свого спального району, не потрібно за поїздку в один бік змінювати 3 види транспорту. Людина буде мати можливість скористатися одним. Я мрію про такий Київ, у якому, аби догодити власникам маршруток, будуть розбивати один довгий маршрут на 2, щоб людина платила за пересадку.

Я мрію про місто, у якому не буде тільки фасадно чим помилуватися. Тому що всі кажуть: "Боже, які в Києві гарні парки". Це, знаєте, як в тебе роздовбаний під'їзд, обпісяні стіни, вибите скло, зламані вхідні двері, але ми дуже тішимося, бо в нас такі гарні штори вдома висять. Так не годиться.

Бачу Київ таким, в який на вихідні приїжджають люди зі всієї Європи. В якому є нормальний громадський простір та адекватні пішохідні зони, а не те, що маємо станом на сьогодні. Про проблеми можна говорити багато, але я переконаний, що перший крок до змін починається з того, що ти бачиш цілісну картину.

Про боротьбу за крісло голови КМДА

Якщо ви стаєте мером, війна наступного дня – за крісло голови КМДА. Є чутки, що в Офісі Президента є план буквально після виборів призначити свого голову КМДА. Попри те, що кияни вибрали міського голову – не представника їхньої фракції.

Це буде вкрай необачний хід. Не думаю, що Зеленський наважиться на такий крок. Навіть за умов, якщо Єрмак буде йому говорити про це в обидва вуха, в мегафон. У президента і так зараз проблеми з рейтингом. В столиці, відверто кажучи, у них не все гаразд. Спроба "нагнути" громаду Києва – це буде останній цвях в домовину рейтингів і в принципі легітимності як президента. Є рішення Конституційного суду від 2003 року про те, що людина, яка перемагає на виборах київського міського голови, автоматично поєднує цю посаду з посадою голови КМДА. Розподіл повноважень між різними людьми призведе до управлінського колапсу – це однозначно і очевидно.

Хто має керувати Києвом – обирають кияни своїм правом голосу. Ми не Росія, у нас люди не сприймуть призначення керівництва зверху. Президент хай займається головами ОДА, зовнішньою політикою та армією.

Якщо президент спробує розділити повноваження між 2 людьми і поставить якусь свою політичну креатуру на посаду голови КМДА, то кияни нагадають президенту, хто виходив на Майдан в перші дні у 2004 та 2013 роках. Початки Майдану – це був Київ і кияни, вже потім з'їжджалися регіони. Не потрібно недооцінювати киян та дражнити їх, це вилізе боком.

Це якраз та історія, коли міському голові Києва в моїй особі буде набагато простіше керувати містом. Адже якщо ти опираєшся на обмежене коло якихось забудовників і дерибанників, у тебе немає підтримки активної частини громади. Я ж на неї завжди розраховую, тому що якраз вона і стала тою рушійною силою і хвилею, яка підштовхнула мене до балотування.

На вашу думку, закон "Про столицю України" треба змінювати?

Думаю, це питання має стати предметом ширшого фахового обговорення. Мені здається, що закон авторства Ткаченка – не закон розвитку міста та громади. Це закон політичного впливу на ті чи інші керівні посади у місті. Якщо прибрати політику із закону і там буде здорове зерно – то чому б ні.

Про війну із забудовниками

Із забудовниками вийде воювати? У них достатньо великі ресурси.

Розумію, що у них достатньо великі ресурси. Мені здається, що в центрі політики міської влади у Києві, на жаль, не громада і місто, а інтереси обмеженого кола осіб. Вони використовують Київ для особистого збагачення у не зовсім чесний спосіб. Ми говоримо про будівельників, забудовників та тих, хто "тримає" перевізників. Мені здається, що перший вагомий крок для боротьби з цими "смотрящими" – не стати частиною системи.

Тому що умовний "смотрящий" сам не приходить і не викопує лопаткою шматок землі, на якому потім зростають висотки. Він сам не сідає за "баранку" маршрутки, тобто все відбувається шляхом злигання частини депутатського корпусу Київради і зацікавлених осіб. За, на жаль, мовчазної згоди міського голови. Ви мене хоч вбийте, я не повірю, що чинний мер не здогадується про те, що відбувається у столиці. Про те, хто і які преференції отримує за те, що правильно голосує в Київраді.

Про українізацію в Києві

Це правда, що ви перевчили говорити дружину української мовою?

Моя дружина з Донецька. До знайомства зі мною вона дійсно не спілкувалась українською. Але коли ми почали жити разом і Катя долучалася до наших спільних проєктів, вона сама зрозуміла, що так не пасує. Адже чоловік роками несе прапор боротьби за українську мову в медіа та в її правильне проникнення у російськомовні сфери чи регіони. Що, мабуть, не пасує дружині такого хлопця спілкуватися з моєю родиною, мною чи з нашими дітьми російською.


Сергій Притула з дружиною Катериною / Фото з сімейного архіву

Звичайно, дружина спілкується зі своїми друзями російською. Але що стосується виховання дітей та спілкування у публічній площині, ведення бізнес-перемовин – українською.

Українізація в Києві також буде?

Вона рухається у той чи інший спосіб. Не такими темпами, якими б мені хотілося, місцями вона відкочується. Сьогодні в фейсбуці я прочитав не надто втішну заяву від однієї мережі книгарень, в якій я інколи закупав книжки. Вони якось так через "перепрошую" прямо сказали своїм читачам, що змушені збільшити кількість російськомовних книг на полицях своїх магазинів. Це не дуже хороший сигнал.

З одного боку, я розумію власників цієї мережі книгарень, які в непрості часи намагаються зберігати колектив та книгарні. Вони йдуть шляхом найменшого спротиву і дивляться на кон'юнктуру ринку. З іншого боку – це вирок теперішньому стану справ, діям уряду щодо підтримки україномовного книговидавництва. На жаль, в Україні на 30 році незалежності видавати книги українською є дуже дорогою справою. Набагато простіше завести сюди задешево надруковані в Росії чи надруковані російською книги і тут продавати. Це неправильно.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Найпопулярніші визнали найгіршими: з'явився антирейтинг авіакомпаній Європи
24tv
2025-07-16T17:16:51Z
Попри зростання середньої пенсії: більша частина літніх людей перебуває за межею бідності
24tv
2025-07-16T17:16:48Z
ЄС запланував 100 млрд євро для України у бюджеті 2028-2034
Европейская правда
2025-07-16T17:10:16Z
В Україні затвердили порядок е-маркування алкоголю та тютюну
УкраинФорм
2025-07-16T17:06:13Z
Reuters: росія не дотягує до бюджетного плану через дешеву нафту
iPress
2025-07-16T16:28:24Z
Ціни "кусаються": українцям показали, скільки коштують сезонні фрукти та ягоди в середині літа
Хвиля
2025-07-16T16:25:59Z
РФ накопичує виробництво Шахедів: що загрожує Україні
GlavRed
2025-07-16T16:25:50Z
Українці можуть підвищити свою пенсію самостійно: правила розрахунку змінилися
GlavRed
2025-07-16T16:25:32Z
Що означають цифри 4733, 4734, 4735: як визначити справжній ГОСТ
GlavRed
2025-07-16T16:25:13Z
Зеленський підписав документи до Ради про призначення Шмигаля міністром оборони
Лига
2025-07-16T17:25:34Z
Литва збила безпілотний апарат, який залетів з Білорусі
Европейская правда
2025-07-16T17:25:10Z
Трамп розбудив дзвінком журналіста, щоб поговорити про Путіна
TSN
2025-07-16T17:22:50Z
У Нідерландах суд наказав демонтувати сонячні панелі, які заважають аеропорту
Европейская правда
2025-07-16T17:22:24Z
Рада ухвалила закон про підготовку офіцерів запасу медичної служби
УкраинФорм
2025-07-16T17:19:55Z
Зеленський повідомив, хто очолить Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:12:07Z
Рада ухвалила закон про санкції щодо «тіньового флоту» РФ
УкраинФорм
2025-07-16T17:04:57Z
Російська операція впливу «Матрьошка» поширила 39 фейків проти Молдови за три місяці, — NewsGuard
InternetUA
2025-07-16T16:58:14Z
Як Кіт Келлог «зупинив» масовані обстріли Києва: експерт назвав терміни путінської паузи
TSN
2025-07-16T16:52:00Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Варто забути про цю рибу влітку: поради, які збережуть вам життя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:00:15Z
Літо без кондиціонеру: як не "розтанути" від спеки у квартирі
GlavRed
2025-07-16T16:25:52Z
Що їсти, щоб забути про закрепи – секрети здорового кишківника
24tv
2025-07-16T16:10:55Z
Каракурт і не тільки: які отруйні павуки є в Україні
24tv
2025-07-16T16:06:53Z
Вчені перевернули уявлення про причини ожиріння – дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T16:03:09Z
Почали антидепресанти і зникло лібідо? Лікарка розповіла, що робити в такому випадку
Знай
2025-07-16T15:52:52Z
Як швидко поповнюється вітамін D на сонці: скільки часу потрібно перебувати на вулиці влітку
TSN
2025-07-16T15:48:07Z
Як позбутися синців під очима вранці: цікаві поради
24tv
2025-07-16T15:40:12Z
Град, грози та потужний вітер: області, які постраждають від сильної негоди
GlavRed
2025-07-16T17:25:03Z
Негода накриє більшість областей України: де будуть сильні дощі, грози та град
24tv
2025-07-16T17:24:38Z
Удар РФ по центру Добропілля: за уточненими даними - один загиблий, кількість поранених зросла до 21
УкраинФорм
2025-07-16T17:22:30Z
Стало відомо, якою є протяжність фортифікацій росіян
1News
2025-07-16T17:10:34Z
У Києві тимчасово приспустили головний прапор України: у КМДА назвали причину
24tv
2025-07-16T17:06:25Z
Графік відключення води в Сумах: жителів попередили про тимчасові незручності
Политека
2025-07-16T17:01:08Z
Отримав вирок окупант, який тримав у заручниках 369 людей на Чернігівщині
1News
2025-07-16T16:54:05Z
Росіяни вдарили по магазину в Добропіллі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T16:52:53Z
Кривавий удар КАБом по магазинах Добропілля: скільки людей загинуло та поранено
TSN
2025-07-16T16:51:19Z
У НАТО готують термінову зустріч: розкрито сценарій передачі Україні ЗРК Patriot
GlavRed
2025-07-16T17:25:02Z
Сирський обговорив з новим командувачем Об’єднаних сил у Європі пакет озброєнь для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:24:31Z
Українці масово переносять номери з "Київстару", lifecell та Vodafone: від кого йде більше абонентів
Хвиля
2025-07-16T17:16:15Z
Наземна платформа для запуску ракет Tomahawk існує, але не готова до бойового застосування - експерт
УкраинФорм
2025-07-16T17:13:56Z
Польща звернулась до України через опис Волинської трагедії у шкільних підручниках
Европейская правда
2025-07-16T17:10:43Z
Українці віком 60+ зможуть служити в ЗСУ за контрактом - Рада ухвалила закон
УкраинФорм
2025-07-16T17:04:15Z
Києво-Могилянська академія можєе отримати підтримку і без приватизації
Khreschatyk
2025-07-16T17:00:10Z
Черкаське медіа «18000» заявило про тиск через розслідування щодо черкаського судді
Детектор М
2025-07-16T16:55:12Z
Келлог вшанував загиблих дітей, але про РФ не сказав жодного слова
TSN
2025-07-16T16:52:52Z
У Мексиці стартує цикл онлайн-ефірів про українську музику
УкраинФорм
2025-07-16T17:13:04Z
Відома українська акторка Ада Роговцева розповіла, ким могла б стати, якби не акторство
24tv
2025-07-16T17:06:06Z
15-річний британський актор Оуен Купер став наймолодшим номінантом на премію "Еммі"
Комсомольская правда
2025-07-16T16:40:00Z
Тизер п’ятого сезону серіалу «Дивні дива»
Кино-Театр
2025-07-16T16:28:53Z
Вийшов перший трейлер 5-го сезону серіалу "Дуже дивні справи": коли буде реліз
Фокус
2025-07-16T16:22:52Z
Стали фаворитами: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix, у які закохалися українці
24tv
2025-07-16T15:58:31Z
Відома співачка після невдачі на нацвідборі на "Євробачення" заговорила про повернення на конкурс
TSN
2025-07-16T15:48:27Z
Класика, крізь яку видно людину: як Джудіанна Маковскі створювала образ нового Супермена
Вива
2025-07-16T15:46:39Z
Оля Цибульська: «Гучна. Жива. Ненормальна. Нарешті — я»
Вива
2025-07-16T15:43:12Z
Син української посадовиці продавав наркотики: йому загрожує до 10 років тюрми, — ЗМІ
Фокус
2025-07-16T16:58:37Z
На Київщині викрито ОЗГ, яка отримала ₴122 млн доходу з виробництва контрафактної кави відомих брендів
Украина Криминальная
2025-07-16T16:40:07Z
РФ скинула 500-кілограмову авіабомбу на Добропілля: моторошні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T16:34:45Z
На Закарпатті поліція розпочала перевірку через жорстоке поводження з котами: зловмисника шукає кіберполіція
InternetUA
2025-07-16T16:31:50Z
На Харківщині росіяни скинули дрон на машину "швидкої": постраждали медики
24tv
2025-07-16T16:24:29Z
За добу в Україні потонули 12 людей, серед них – дитина
1News
2025-07-16T16:16:56Z
У Чернівцях зросла кількість жертв російської атаки 12 липня
1News
2025-07-16T15:51:21Z
Мешканці Рівненщини та ще п`яти областей намагалися через адміна тг-каналу потрапити до Молдови
InternetUA
2025-07-16T15:31:23Z
Взяли хабар і обміняли на валюту: на Волині викрили суддю та його поплічника
Украина Криминальная
2025-07-16T15:28:26Z
Коли збирати цибулю влітку 2025 року: як зробити, щоб урожай пролежав довше
GlavRed
2025-07-16T17:25:29Z
Друга хвиля врожаю: городниця розкрила секрет, що можна виростити після картоплі
GlavRed
2025-07-16T17:25:01Z
Яку температуру ставити на кондиціонері влітку для комфорту та економії
24tv
2025-07-16T16:46:31Z
Як охолодитись у спеку за секунди - перевірені методи, що справді працюють
GlavRed
2025-07-16T16:25:43Z
До Різдва ще 5 місяців: як виглядає резиденція Санта-Клауса без снігу влітку
Фокус
2025-07-16T16:10:34Z
Ці 3 лайфхаки спростять життя: господиням на замітку
24tv
2025-07-16T15:36:13Z
Пліснява в душі зникне вмить, якщо обробити поверхню двома копійчаними засобами
GlavRed
2025-07-16T15:25:36Z
Коли, в які дні можна купити найдешевші квитки на потяг
TSN
2025-07-16T15:18:24Z
Кавова гуща відлякує комарів з квартири: про цей секрет знають одиниці
24tv
2025-07-16T14:58:52Z
Мілан націлився на нігерійського форварда Генка
Football.ua
2025-07-16T17:25:50Z
"Скрябін" і треки про козаків: 3 найкращі пісні, під які Олександр Усик виходив на ринг
24tv
2025-07-16T17:16:44Z
Усик назвав несподівану країну, яку вважає другим домом
24tv
2025-07-16T17:12:53Z
РБ Лейпциг підписав 18-річного сербського таланта
Football.ua
2025-07-16T17:10:06Z
Молодіжна збірна України поступилася Сербії на Євро-2025 з баскетболу
УкраинФорм
2025-07-16T17:07:39Z
Ламін Ямал отримав легендарний №10 в Барселоні
Football.ua
2025-07-16T17:04:21Z
Матч "Динамо" на зборах не був дограний через бійку футболістів
ZN UA
2025-07-16T17:01:29Z
Титулована українська ексбоксерка оцінила ймовірність трилогії Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-16T16:54:38Z
Динамо завершило збір поразкою від Осієка
Football.ua
2025-07-16T16:52:58Z
Нова електрична версія Ford Bronco: потужний позашляховик, який не продаватимуть у США
Топ Жир
2025-07-16T17:18:49Z
Tesla анонсувала подовжену 6-місну версію Model Y L
AutoCentre
2025-07-16T17:07:56Z
Range Rover готує перший електропозашляховик — Bentley-комфорт, 542 к.с. та 118 кВт•год
ITC
2025-07-16T16:40:27Z
Викрито подовжену версію Tesla Model Y: не лише більше місця для ніг
Топ Жир
2025-07-16T16:34:32Z
Може з'явитися в Україні: представлено новий кросовер Chevrolet за ціною "Дастера"
Фокус
2025-07-16T16:31:20Z
Ця BMW M3 — найважча у своєму поколінні, але й найшвидша за всю історію
Топ Жир
2025-07-16T16:04:33Z
Дилєри вплинули, і Ford змушений відкласти відхід з європейського ринку легкових авто
Топ Жир
2025-07-16T15:34:45Z
З автографом легенди: на продаж виставили спорткар Айртона Сенни
Фокус
2025-07-16T14:58:02Z
Mopar дозволив сторонні запчастини, і це просто неймовірно
Топ Жир
2025-07-16T14:48:54Z
5G в Україні: коли запрацює і чому не раніше 2027
InternetUA
2025-07-16T17:16:27Z
Новий iPhone вийде з екраном Samsung: інсайдер розкрив неочікувані плани Apple
Фокус
2025-07-16T17:10:48Z
Потужний спалах на Сонці утворив розлом розміром у відстань від Землі до Місяця
24tv
2025-07-16T17:06:49Z
Китай створює кіборгів-бджіл, а Росія – щурів: як це можуть використати на війні чи для розвідки
24tv
2025-07-16T17:04:51Z
Як зекономити на продажі житла: в США є платформа без рієлторів
24tv
2025-07-16T17:00:30Z
Плював у бургери та втрапив у скандал: у Мережі завірусилось відео з працівником фастфуду
TSN
2025-07-16T16:52:33Z
Три види змій живуть біля Чорнобильської АЕС: вчені назвали, які з них є небезпечними
TSN
2025-07-16T16:51:05Z
Microsoft оновила Copilot Vision: тепер ШІ бачить увесь ваш екран
InternetUA
2025-07-16T16:46:53Z
У ChatGPT може з’явитися функція оплати - FT
УкраинФорм
2025-07-16T16:43:29Z