MY.UAНовини
Епідемія коронавірусу: влада чи сторонні спостерігачі?
Епідемія коронавірусу: влада чи сторонні спостерігачі?

Епідемія коронавірусу: влада чи сторонні спостерігачі?

В Україні стрімко зростає захворюваність на коронавірус.

Однак у публічних виступах та публічних діях представників влади не відчувається ніякої особливої стривоженості, ніякого усвідомлення, що ситуація вийшла (або її свідомо випущено) з-під контролю.

Усе йде належним чином, усе є таким, яким тільки й може бути, — таку впевненість майже фізично відчуваєш, слухаючи й читаючи висловлювання високопосадовців: скрізь так.

Тим часом цифри кажуть про геть протилежне — ознайомитися з ними можна тут.

Варто ще й мати на увазі: питомі показники щодо України є дуже заниженими, бо сайт дає кількість населення нашої країни як 43 мільйони 680 тисяч, тобто в міжнародно визнаних кордонах, тоді як показники захворюваності та смертності на окупованих територіях не враховано.

Отже, лише в самому тільки Києві на момент написання тексту, 12 вересня, нових випадків захворювання за добу було більше, ніж у Болгарії та Греції, разом узятих.

Приблизно стільки ж, скільки в Данії, Норвегії та Фінляндії, разом узятих.

Лише в самому Києві кількість нових зафіксованих випадків за добу становила більше, ніж половину від кількості зафіксованих випадків в усій Німеччині.

Кількість померлих від коронавірусу за добу в Україні 12 вересня була найбільшою в Європі, якщо не враховувати Росію.

Порівняймо: Україна — 72, Туреччина — 48, Румунія — 27, Франція — 17, Польща — 13, Велика Британія — 9, Італія — 6, Німеччина — 4 (щоправда, на момент написання тексту немає даних на той день з Іспанії).

Подібний розклад спостерігається вже понад місяць, лише окремих днів Україна виявляється не першою за цим трагічним показником.

До того ж питомі показники смертності в переважній більшості європейських країн є зараз низькими або порівняно низькими — причому як у тих країнах, де навесні вони були високими, а то й катастрофічними, так і в тих, де вони були невисокими, а в деяких (Латвія, Словаччина, Греція, Кіпр, Мальта, Грузія) — навіть нижчими за весняні ж в Україні.

Тобто пояснення, що, мовляв, у європейських країнах представники груп ризику навесні вже вимерли, не спрацьовує.

У Болгарії, Вірменії та Сербії, в тій-таки Іспанії потужний сплеск захворюваності кінця літа — початку осені вдалося збити.

В Україні зростання триває.

За всіма питомими показниками від початку епідемії й до початку літа Україна була серед досить спокійних країн.

Нині й за питомими показниками захворюваності, й за питомими показниками смертності вона випереджає країни, які три місяці тому були далеко зверху в таблиці.

А якщо зважати, що більшість країн набула цих показників навесні, то залишається визнати: Україна зараз потерпає чи не найбільше на континенті.

В Україні одна з найгірших на континенті динаміка поширення епідемії.

Порівняймо із сусідами: на 12 вересня в Україні на 1 мільйон жителів припадало 3477 випадків захворювання, в Естонії — 2001, у Латвії — 778, у Литві — 1214, у Польщі — 1946, у Словаччині — 999, у Чехії — 3304, в Угорщині — 1225.

В Україні найбільша кількість нових випадків за день становить 3144 (11 вересня), у Польщі — 903 (21 серпня), й відтоді відчутна динаміка до зниження.

Від самого початку епідемії у Словаччині померли 38 осіб, в Україні — 3148.

Так, Словаччина менша за Україну, але ж не в дев'яносто разів!.

В Україні проведено 41 356 тестів на мільйон населення.

Це третій найнижчий показник у Європі після Албанії та Ліхтенштейну (в якому рівень захворюваності та смертності істотно нижчий за український), причому навіть з урахуванням європейських пострадянських країн.

От показники наших сусідів станом на 12 вересня: Польща — 78 515, Словаччина — 69 855, Угорщина — 54 795, Румунія — 107 585, Молдова — 52 220.

Історичних прикладів, коли епідемію вдавалося приборкати самими лише адміністративними засобами без медичних, пригадати не виходить.

Представники влади неодноразово казали, що в Україні тести проводяться відповідно до доцільності.

То що ж — усі у світі дурні, й лише ми розумні? Не кажучи про те, що в нас не виявляють безсимптомних вірусоносіїв і навіть не намагаються відстежити випадкові контакти тих, хто захворів.

До речі, чи не спростовує це неодноразово чуте пояснення зростання захворюваності — мовляв, робимо більше тестів — то й отримуємо вищі показники? Адже в сусідів роблять іще більше тестів, і набагато більше, але такої динаміки показників у них і близько немає!.

Україна — чи не єдина європейська країна, де від початку епідемії жодного разу не спостерігалося помітного зниження кількості хворих на даний поточний момент.

Такою є картина — точніше, лише окремі її штрихи.

Риторичне запитання: чи чуємо ми змалювання цієї картини від представників нашої влади? Чи чуємо ми якісь порівняння — а отже, чи уявляють відтак українці реальну ситуацію? А якщо ні, то чи немає підстав вести мову про приховування офіційними особами важливої інформації й про намагання прикрашати дійсність? Хоча, можливо, актуальнішим було б інше запитання: а чи самі представники влади знають ситуації, уявляють її адекватно? А чи вважають, що коли в нас, на щастя, немає того, що було на початку весни в Бергамо — то й чудовенько?.

Оце й є головна суперечність владної комунікації з приводу коронавірусу: маємо пандемію, тобто всесвітню епідемію — а, виходячи зі змісту владних меседжів (і, ніде правди діти, з інформації більшості ЗМІ), Україна живе ніби у вакуумі.

Ніби ситуацію в Україні немає з чим порівнювати, ніби не існує чужого досвіду — позитивного й негативного.

Ніби Україна опинилася сам-на-сам із коронавірусом, а довкола — нікого.

Але ж без порівнянь українці не можуть оцінити, що відбувається в нашій країні — добре чи погано, так, як має бути, а чи зовсім не так! От і доводиться їм вірити владі, яка запевняє, що все так, як належить.

Зручна позиція, не те слово.

Публічними спікерами на тему епідемії є президент Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоров'я Максим Степанов, його заступник Вадим Ляшко; щодо ситуації в Києві — міський голова Віталій Кличко.

Від самого початку епідемії міністр охорони здоров'я щоранку проводить онлайн-брифінг, під час якого називає цифри кількості нових випадків зараження та смерті за минулу добу.

Одного-єдиного разу відчув у його голосі стривоженість — перед Великоднем.

Тоді він звертався з емоційними закликами не брати участі у святкових заходах.

Більше ніколи ніяких емоцій у його виступах я не почув — сухо, ще сухіше: проста констатація фактів.

Оця тональність сторонніх спостерігачів, що просто фіксують показники, — вона превалює абсолютно.

Але річ навіть не в тім.

Коли ви звертаєтеся до лікаря, щоби почути про стан здоров'я — свій або близької людини, хороший лікар ніколи не обмежиться називанням температури й тиску.

Він почне зі слів: «динаміка позитивна», або «динаміка негативна», або «без змін».

Оцієї динаміки у виступах Степанова не буває — самі лише сухі абсолютні цифри, які ані про що не кажуть.

Неодноразово міністр посилався на те, що науковці досліджують перебіг епідемії, і він їхніми дослідженнями користується.

Але жодного разу я не чув, щоби він навів дані з цих досліджень — щоб аудиторія сама розуміла об'єктивний стан речей, а не сподівалася, що міністр його розуміє.

Ще Степанов називає області, які є «лідерами» за кількістю виявлених випадків.

У такому вигляді ця інформація, знову ж таки, є неінформативною й нагадує позицію стороннього спостерігача — адже слухачам важливо знати ситуацію саме в їхньому регіоні, а не якийсь загальний кривавий рейтинг, мало не із серії «цікавинки».

Серед областей, за звичною практикою, фігурує місто Київ.

Але ж у даному разі це геть некоректно: Київ є все ж таки містом із міською щільністю й міською мобільністю населення.

В епідемічному плані його не можна прирівнювати до областей! Ще особливість сухих цифр: Харківська область за чисельністю населення утричі (у три рази) більша за Чернівецьку.

Сухі абсолютні цифри, відтак, ніякої картини не змальовують.

Так само Кличко на своїй сторінці у фейсбуку дає дані про «райони-лідери» міста, а не про всі.

Чого бракує озвучуваним представниками влади статистичним довідкам — то це даних про кількість хворих на даний поточний момент.

Не про сумарну історію епідемії, а про стан зараз і саме зараз.

Бо, скажімо, Андорра та Сан-Марино мають шокуючі питомі показники захворюваності й смертності від початку епідемії, але, менше з тим, протягом тривалого часу їх на згаданому сайті було позначено сірим як країни, де на поточний момент не було жодного хворого.

Нарешті, представники влади, а за ними й ЗМІ, широко вживають слова «рекорд», «новий рекорд», «антирекорд», «лідери».

У даному невеселому контексті ці слова є просто неетичними, а ще вони створюють в аудиторії те саме відчуття сторонніх спостерігачів — хоч на тоталізаторі грай.

Навесні, під час жорсткого карантину, й від міністра, й від президента доводилося чути: мовляв, в Україні перебіг епідемії є кращим, ніж у багатьох європейських країнах.

І навіть, за словами президента.

«кращим, ніж у наших сусідів».

Перше твердження було неінформативним (бо що таке «в багатьох»?), а друге — навіть на той момент неправдивим: Україна стрімко наближалася до Польщі, показники в якій тоді ще були вищими, й мала гірші показники, ніж Словаччина та Угорщина.

Цифри в Україні справді були істотно нижчими, ніж у Росії та Білорусі — то невже наша влада живе у світі, де лише ці дві країни є нашими сусідами, де є лише «республіки СНД»? Знову те саме запитання: чи знає наша влада ситуацію в Україні, у Європі та у світі? Адже, не маючи адекватного уявлення про стан справ, неможливо ухвалювати грамотні рішення!.

Президент, за своєю звичкою, записував відео, які були буденними й не набували загальнонаціональної відомості.

Чергові відео з чергового приводу — не більше, жодного настрою екстраординарності ситуації.

Знову ж таки, лише перед Великоднем виступ Зеленського відрізнявся від буденного.

Ото й лише.

А від його комунікації зі співгромадянами могло би залежати дуже багато чого! Саме від нього залежало й залежить, які настрої домінуватимуть у суспільстві — панічні, а чи наплювальницькі, а чи конструктивні й раціональні.

А ще Володимир Зеленський — актор за професією, йому до снаги донести до аудиторії тривожність ситуації й необхідність дотримуватися всіх правил.

І де ж бодай один його епохальний виступ, що переконав би тих, хто вважає коронавірус фейком та світовою змовою, й підтримав, підбадьорив би тих, хто вважає його реальною загрозою? Так, прохідні відеоролички.

Ціле літо нам казали: очікуємо другої хвилі.

Потім казали: очікуємо тисячі захворювань на день.

Так і сталося — очікування виправдалися (яким же точним виявився прогноз!).

Тоді стали казати: очікуємо на показник дві тисячі на день.

От і він не забарився.

Шмигаль тоді заявив, що до кінця вересня очікують трьох тисяч захворювань на день.

Але й вони вже стали реальністю — 11 вересня: план перевиконано, ура.

Тож тепер нас переконують: кількість захворювань усе зростатиме й зростатиме аж до середини наступного року.

Секретар РНБО Олексій Данілов передбачив, що до 25 жовтня кількість випадків захворювання в Україні може сягнути 360 тисяч, «і ми повинні бути до цього готові».

Готові — це, перепрошую, як, що це означає? Морально готові? І дивно, що секретар РНБОУ веде мову про сумарну кількість заражень від березня, а не про прогноз кількості хворих на те саме 25 жовтня — здавалося б, єдину практично значущу річ, а не просто з розряду «цікава статистика».

Просто тобі немов літописець якийсь.

Станом на сьогодні, до речі, трохи більше 360 тисяч захворювань — це показник Великої Британії.

Країни, де епідемія перебігала в дуже тяжкій формі.

14-те місце за цим показником у світі.

Доженемо й переженемо Велику Британію?.

Але от запитання: а, взагалі-то, що має робити влада, для чого вона існує? Очікувати й спостерігати — а чи докладати всіх зусиль, аби запобігти? Ким, я перепрошую, є панове Зеленський, Шмигаль, Данілов, Степанов — сторонніми спостерігачами, прогнозистами — а чи главою держави та представниками уряду, від чиїх дій залежить перебіг епідемії? Фіксувати й оголошувати цифри може й звичайна секретарка..

Але в усіх публічних виступах урядовців саме вони й домінують — відсторонені прогнози.

Тобто підхід є очевидним: прогнозуйте величезні цифри — й потім кажіть, що все йде за планом, усе гаразд.

Схоже, влада вирішила, що «а ну його», й пішла фактично білоруським (лукашенківським) шляхом: як буде — так воно й буде.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Шольц у Києві анонсує поставки зброї на 650 млн євро
Европейская правда
2024-12-02T07:48:58Z
Окупанти готують наступ на Херсон – ЗМІ
1News
2024-12-02T07:48:51Z
На Харківському напрямку росіяни 10 разів штурмували позиції Сил оборони, на Куп’янському за добу відбулося 9 атак окупантів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-12-02T07:46:18Z
Проти тебе йде армія, а ти в спортивних штанах з автоматом, – військовий згадав найважчі бої
24tv
2024-12-02T07:45:00Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 2 грудня
Мій Харків
2024-12-02T07:33:11Z
На Одещині засудили жінку, яка здавала позиції ТЦК
InternetUA
2024-12-02T07:27:21Z
Вдарить мороз -6 градусів і йтиме мокрий сніг: прогноз погоди в Україні на тиждень
GlavRed
2024-12-02T07:27:15Z
Армія РФ просунулася в Кураховому та ще трьох населених пунктах - DeepState
GlavRed
2024-12-02T07:27:09Z
Бійці ЗСУ затрофеїли ворожий Т-80БВМ із «мангалом»
AutoCentre
2024-12-02T07:09:29Z
Каллас вважає, що підтримка України - це інвестиція у власну безпеку
Европейская правда
2024-12-02T07:48:08Z
В Тбілісі вночі спецпризначенці знову розігнали акцію протесту, є постраждалі правоохоронці та затримані
Комсомольская правда
2024-12-02T07:48:03Z
США, Британія, Німеччина та Франція відреагували на загострення в Сирії
Европейская правда
2024-12-02T07:45:34Z
1000 днів політики невизначеності: війна з озиранням на Путіна
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T07:42:50Z
Філіппіни помітили у своїх водах російський підводний човен
УкраинФорм
2024-12-02T07:41:54Z
Блінкен поговорив з главою МЗС Туреччини про бої в Сирії
Европейская правда
2024-12-02T07:41:24Z
Жорстока ніч у Тбілісі: силовики били і розганяли мітингувальників
TSN
2024-12-02T07:36:57Z
В Грузії затримали одного з лідерів опозиції
Европейская правда
2024-12-02T07:34:43Z
Шольц прибув до Києва
Европейская правда
2024-12-02T07:31:33Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Мішель Андраде зі сльозами на очах розповіла про розрив з коханим, що старший за неї на 15 років
24tv
2024-12-02T07:15:18Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
Виплата 1000 гривень стартувала: гендиректор "Укрпошти" пояснив, як отримати кошти
GlavRed
2024-12-02T07:45:27Z
Безпечна подорож. До 2050 року авіаперельоти досягнуть нульового рівня викидів: що це означає
Фокус
2024-12-02T07:42:34Z
Названо українські компанії, які мають найбільше податкових боргів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T07:39:37Z
Швеція продовжить підтримку України у відновленні інфраструктури та будівництві
УкраинФорм
2024-12-02T07:36:30Z
На заводах Volkswagen у Німеччині 2 грудня розпочнуться страйки
Европейская правда
2024-12-02T07:34:47Z
Через підвищення податків українські продукти стануть дорожчими за імпортні
24tv
2024-12-02T07:33:10Z
В Україні з'явиться стратегія розбудови пунктів пропуску
AgroPortal
2024-12-02T07:30:48Z
Курс валют 2 грудня: скільки коштують долар, євро та гривні
Комсомольская правда
2024-12-02T07:18:47Z
Україна отримуватиме 1,5 мільярди євро на місяць від заморожених активів Росії
Петр и Мазепа
2024-12-02T07:15:22Z
Студентам-чоловікам дозволено виїжджати за кордон: у МОН розповіли деталі
ZN UA
2024-12-02T07:45:05Z
Чому не летять і не вибухають міни для Збройних Сил куплені за мільярди
Украина Криминальная
2024-12-02T07:33:21Z
Очільниця УЦОЯО розповіла, якою буде модель проведення НМТ-2025
24tv
2024-12-02T07:18:59Z
Яке завтра, 3 грудня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-12-02T07:06:35Z
Жінки-невидимки. Гостьова політика «Єдиних новин»
Детектор М
2024-12-02T07:00:30Z
Пам’яті вчительки Юлії Дугінової
УкраинФорм
2024-12-02T07:00:15Z
Втрати росіян в Україні перетнули нову психологічну позначку
TSN
2024-12-02T06:24:16Z
Термін спливає: як не залишитися без субсидії
Знай
2024-12-02T06:06:14Z
Проходження відеоідентифікації: які документи потрібно мати
ZN UA
2024-12-02T06:03:38Z
На Київщині внаслідок падіння уламків збитих російських дронів горів склад
УкраинФорм
2024-12-02T07:39:09Z
Атака дронів на Тернопіль: один загиблий, кількість постраждалих зросла до чотирьох
УкраинФорм
2024-12-02T07:36:50Z
На Буковині знищили ворожий БпЛА: уламки пошкодили будівлі
24tv
2024-12-02T07:33:32Z
Трагедія на стадіоні: близько 100 людей могло загинути на матчі у Гвінеї
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T07:27:11Z
Нічна атака "Шахедів" по Україні: куди летіли та які наслідки ударів
TSN
2024-12-02T07:24:39Z
На Київщині тривога тривала всю ніч через атаку дронами — в КОВА розповіли деталі
Khreschatyk
2024-12-02T06:57:27Z
У селі на Буковині уламками дрона пошкоджені кілька будівель
УкраинФорм
2024-12-02T06:54:06Z
У Німеччині 17-річний юнак готував масштабний теракт на Різдво – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T06:45:25Z
Заховався під сидінням: на Буковині затримали двох чоловіків при спробі втекти з України
Политека
2024-12-02T06:36:24Z
Лише марно збільшує рахунки: чому не можна перевантажувати пральну машинку
24tv
2024-12-02T07:30:17Z
Іспанське місто придумало, як побороти пекельну спеку: що таке "кліматичні острови"
24tv
2024-12-02T07:18:10Z
Астрологи розкрили карти, які знаки зодіаку є найкращими партнерами для тривалих стосунків
24tv
2024-12-02T07:09:40Z
Страва, яка працює ідеально та безвідмовно: готуємо ароматний смажений рис з овочами
24tv
2024-12-02T06:30:23Z
Пригнічені Раки, напружені Леви, похмурі Стрільці: чоловічий гороскоп на перший тиждень грудня
24tv
2024-12-02T04:42:43Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти пінгвіна
GlavRed
2024-12-02T04:27:54Z
Викидати не варто: що робити з яєчними жовтками – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-12-02T04:27:21Z
Цей секрет знають тільки досвідчені кулінари: навіщо обсмажувати томатну пасту
24tv
2024-12-02T04:12:35Z
Астрологи назвали найнадійніших знаків Зодіаку: з ними можна щиро ділитися переживаннями
Политека
2024-12-02T02:00:44Z
Бражко: Кожна команда налаштовується на Динамо Київ, як на останній бій
Football.ua
2024-12-02T07:37:49Z
Залізли у голову одне одного: нове вогняне промо реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T07:30:16Z
Дячук: Ми всі розуміємо, що розчаровуємо вболівальників результатами на європейській арені
Football.ua
2024-12-02T07:15:05Z
Шовковський: Динамо Київ утратило два дуже важливих очки
Football.ua
2024-12-02T06:59:31Z
Промоутер Дюбуа відреагував на бажання Кличка провести титульний двобій
24tv
2024-12-02T06:54:18Z
Підгурський: Ми знали, що Шахтар виснажений після Ліги чемпіонів
Football.ua
2024-12-02T06:33:39Z
Друга ракетка Туреччини переніс інсульт під час півфіналу турніру
24tv
2024-12-02T06:24:31Z
Дідик: Знав, що Сич може віддати таку передачу
Football.ua
2024-12-02T06:13:27Z
Пономарьов: Не кожна команда може змусити Шахтар грати на утримання рахунку
Football.ua
2024-12-02T05:58:10Z
Instagram активно сприяє поширенню самоушкоджень серед підлітків
InternetUA
2024-12-02T07:46:54Z
18-річну загадку вирішено: виявлено рекордний викид енергії в глибокому космосі та його джерело
Фокус
2024-12-02T07:45:55Z
Розкрито перелік пристроїв Xiaomi, які отримають Android 16
InternetUA
2024-12-02T07:41:02Z
Ворожі хакери націлені на захоплення управління американськими космічними кораблями
InternetUA
2024-12-02T07:30:37Z
Як стильно "заховати" холодильник на кухні: дизайнери божаться, що це дієвий метод
24tv
2024-12-02T07:30:00Z
Чим відрізняються 2 зображення: непросто буде відшукати відмінності за 15 секунд
GlavRed
2024-12-02T07:27:02Z
У 7 разів ефективніший за звичайні турбіни: створено перший вітрогенератор, спроектований ШІ
InternetUA
2024-12-02T07:24:49Z
Ілон Маск просить суд заблокувати реорганізацію OpenAI
InternetUA
2024-12-02T07:15:31Z
Як у тілі людини: надшвидкий провідник підвищить потужність, ємність і швидкість батарей
InternetUA
2024-12-02T07:10:19Z
Як підвищити економію бензину взимку: експерт розповів, що робити
GlavRed
2024-12-02T07:41:49Z
Продажі суттєво впали: у листопаді українці придбали 3,6 тисячі електромобілів
AutoGeek
2024-12-02T07:36:41Z
Rivian допоможе створили електричний Volkswagen Golf
AutoGeek
2024-12-02T07:09:32Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z