MY.UAНовини
«Давайте знімати кіно, а не телевізійні сюжети». 14-й пітчинг Держкіно, документальні фільми
«Давайте знімати кіно, а не телевізійні сюжети». 14-й пітчинг Держкіно, документальні фільми

«Давайте знімати кіно, а не телевізійні сюжети». 14-й пітчинг Держкіно, документальні фільми

14 вересня Держкіно розпочало другий тур 14-го конкурсу кінопроєктів, що претендують на державну фінансову підтримку.

Це мали бути три окремі конкурси, які було оголошено в лютому цього року – для національних фільмів, документальних та серіалів (уперше).

Але у світі сталася пандемія коронавірусу (як наслідок – карантин і криза), а в Україні стався секвестр бюджету, виділеного на культуру, й скорочення фінансування кіногалузі з 758 до 455 млн грн, тож було прийнято рішення об’єднати три конкурси в один.

Так в історії конкурсів Держкіно з’явився пітчинг-рекордсмен, другий тур якого, тобто публічні презентації, триває два тижні поспіль, у ньому беруть участь аж 339 кінопроєктів.

Двотижневий марафон розпочався з неігрових національних фільмів, їх до другого туру було допущено 122, але один проєкт – «Потоцький – пан Каньйовський» (виробник – ТОВ «Наш продакшн ЛТД») – відмовився брати участь у конкурсі.

Презентації 121 стрічки зайняли три з половиною дні.

Тож на презентаціях присутні всі експерти одразу, більше того – запитання до конкурсантів можуть ставити як члени Експертних комісій, так і члени Ради з держпідтримки кіно.

Документальні національні фільми, про які сьогодні піде мова, на 14-му пітчингу оцінювали: Андрій Кокотюха, Дмитро Криворучко, Михайло Петренко, Іван Тимшин, Анна Радомська, Тарас Босак та Вікторія Добровольська.

Зазвичай на кожному конкурсі є експерт, який заслуговує на звання найбільш прискіпливого, цього разу такими експертами стали Андрій Кокотюха та Вікторія Добровольська, які ставили конкурсантам найбільше запитань (переважно лише вони і ставили, за деякими винятками).

Якщо Андрій Кокотюха більше докопувався до суті та форматів проєктів, то пані Добровольська не втомлювалася запитувати режисерів, чим документальне кіно відрізняється від телевізійної програми, а продюсерів – чому держава має заплатити за їхній фільм.

Варто сказати, мало хто з учасників пітчингу зміг відповісти аргументовано.

І якщо з питанням про фінансування ще були варіанти – хтось відповідав, що для залучення коштів з інших джерел необхідно мати базові кошти від Держкіно, а хтось зазначав, що з різних причин зйомки не можуть чекати і гроші потрібні вже зараз, то на питанні про різницю між документальним кіно і телевізійною програмою сипалися всі, навіть досвідчені конкурсанти.

Це й стало основною претензією експертів до учасників пітчингу – більшість представлених проєктів виявилися скоріше телевізійним продуктом, ніж кіно.

Треба переглядати 100% фінансування.

Давайте знімати кіно, а не телевізійні сюжети», – сказав він.

Як часто буває на пітчингах Держкіно, в око впадає разюча різниця в професійності конкурсантів, зокрема продюсерів: деякі проєкти можуть похвалитися участю в міжнародних пітчингах і воркшопах, домовленостями з міжнародними кінофестивалями, а деякі виглядають як телевізійні передачі каналу УТ-1 в 90-х роках.

Експерти прямо вказували конкурсантам на слабкі сторони, не добираючи м’яких форм.

Так, Вікторія Добровольська вщент розкритикувала проєкт «Військові звитяги.

Козаччина» Андрія Крутія (виробник – ТОВ «Нова фільм»), назвавши його відверто слабким і таким, що не має жодного стосунку до кіно.

І скільки би творці не повторювали, що це важливий історичний фільм, розрахований на молоду аудиторію, експертка винесла вирок: «Цей проєкт – нікому не цікава шароварщина, це непрофесійно і дуже, дуже, дуже погано».

Перепало й тим проєктам, які експерти визнали якісними, але все одно скоріше телевізійними передачами.

Так, наприклад, коли тележурналіст «1+1» Акім Галімов презентував продовження великого телевізійного проєкту «Україна.

Повернення історії» під назвою «Повернення Мазепи» (виробник – ТОВ «ТЕТ-продакшн»), Вікторія Добровольська після нетривалої дискусії підбила підсумок: «Це – не кіно».

Між тим, Акім Галімов збирається розшукати могилу Івана Мазепи, спробувати повернути рештки в Україну та створити пантеон національного героя.

У цілому історія та культура України в широкому смислі залишається однією з головних тем на конкурсах Держкіно – козаки, вишиванки, народні пісні тощо.

Презентуючи перший за порядком проєкт цього пітчингу – фільм «113» Марини Ісаєвої (виробник – ФОП Хорошко Олексій Миколайович) про здоровий образ життя та правильне харчування, продюсерка Наталія Вашко (колишня генеральна продюсерка телеканалів «Сіті» і ТЕТ) проаналізувала, що 6 із 10 документальних фільмів, представлених на 14-му пітчингу Держкіно – про минуле України, а ще чотири із шести – про радянське минуле, а держава має вкладати в майбутнє.

До речі, вона виступала російською мовою (пані Вашко тривалий час працювала маркетологом і телепродюсером у Росії) й ніхто не зробив їй зауважень.

Раніше, за часів голови Держкіно Пилипа Іллєнка, конкурсантів у наказовій формі просили виступати українською, інколи доходило навіть до синхронного перекладу з російської на українську прямо під час презентації.

Як уже було згадано вище, неігрові національні фільми можуть претендувати на 100% державного фінансування, але сума не має перевищувати 2 млн грн, принаймні, так рекомендувала Рада з держпідтримки кіно.

Традиційно, переважна більшість конкурсантів просили максимальну суму – тобто 2 млн грн або близько того.

Найдешевшим виявився проєкт «Генерали Монблану» режисерки Тетяни Степко (виробник – ГО «Союз молодих кінематографістів України»), бюджет якого наразі складає 475 тис.

грн, стільки же команда просить у Держкіно.

Стрічка розповідає про те, як вихованці Маріупольського дитячого центру «Пілігрим» разом зі своїм керівником і прийомним батьком Геннадієм Мохненком підкорили Монблан.

За словами продюсерів, 90% фільму знято, залишилося дозняти початок, зробити монтаж і постпродакшн.

Стрічку планують показувати на міжнародних фестивалях.

А найдорожчим у категорії документальних національних фільмів став проєкт «Україна.

За нашу і вашу свободу» режисера Євгена Тітаренка (виробництво – ТОВ «МКК фільм сервіс»), бюджет якого складає більше 12 млн.

грн, у держави просять 2 млн грн.

Автори проєкту надихалися 4-серійним фільмом Єжи Гофмана «Україна.

Народження нації».

Серед спікерів майбутнього фільму згадали, наприклад, Барака Обаму, подружжя Клінтон, Ангелу Меркель, Далю Грібаускайте та інших.

Найбільше питань до бюджету в експертів виникло під час презентації проєкту «Дахабраха.

Шлях» Анни Корж (виробник – ТОВ «Скайдайвфільм продкашн») через те, що в кошторисі близько 300 тис.

грн виділено на непередбачувані витрати.

Вікторія Добровольська припустила, що продюсери не вміють витрачати гроші, хоча проєкт гарний.

Команда пояснила, що запланувала в категорію непередбачуваних витрат «пандемічні виклики», бо збирається записувати інтерв’ю з відомими іноземними прихильниками гурту «Дахабраха» за кордоном.

За словами продюсерки, лише 55% аудиторії гурту – українці, решта 45% – мешканці інших країн, а зацікавленість у допрем’єрному показі стрічки вже виявили Австралія та США.

Найбільше документальних національних проєктів – по чотири – презентували продакшни «Нова фільм» (продюсер – Андрій Полікашкін) і «ТТМ» (продюсер – Андрій Границя).

Компанія «Нова фільм», крім уже згаданого вище проєкту «Військові звитяги.

Козаччина», просила кошти на фільми «Квіти для в'язня під номером 131161» про в’язня концтаборів «Аушвіц» і «Маутгаузен» Вадима Бойка, «Прихована перемога.

Сині Води» про литовсько-руських рицарів і «Середньовічні Ігри престолів» про п’ятьох жінок, які в часи Середньовіччя «закладали підвалини ранньої української державності та дипломатії».

«ТТМ» презентував проєкти «Сквот» про групу київських митців 90-х років, «Дика сімка» про актора Юла Бріннера, «Хвиля Дніпровська» про київську андеграундну музику на межі 80-90-х років і «Са.

Шо» про футболіста Олександра Шовковського.

До речі, тема футболу на цьому пітчингу згадувалася не раз.

Так, були представлені фільм «Ребров» Святослава Феофілактова (виробник – ТОВ «Продекс філм») про футболіста і тренера Сергія Реброва; «Командна гра» Андрія Мозгового (ТОВ «РРП груп») про тренерів Валерія Лобановського, Олега Базилевича та Анатолія Зеленцова, «Національна команда» Володимира Мули (виробник – ТОВ «Теле.

Простір Студіо») про народження, історію, становлення та розвиток Національної збірної України з футболу в період з 1992 по 2022 роки» та «Фанати» Олександра Брагіна (виробник – «Кіноквартал») про футбольний фанатський руху на прикладі угруповань «ультрас» українських клубів.

Були проєкти й про інші види спорту та спортсменів, але, здається, серед них була лише одна жінка – фехтувальниця Ольга Харлан.

«Блискавка Харлан» режисерки Лілії Кірічєвої (виробник – ФОП Клименко О.

В.) – проєкт, над яким працюють одні жінки.

Команда так і позиціонує його – як жіночий, збирається презентувати на тематичних міжнародних кінофестивалях.

Андрій Кокотюха запропонував режисерам об’єднатися та створити документальний серіал про українських спортсменів, щоб зекономити державі кошти.

Щоразу на пітчингах є вдосталь документальних проєктів про українських митців.

Цього разу винятку не було: презентували фільми про художників Івана Марчука, Михайла Бойчука, режисерів Леся Курбаса, Сергія Параджанова, письменників Тараса Шевченка, Григора Тютюнника, Олеся Гончара та інших.

Також традиційним є низка проєктів про війну.

Наприклад, було презентовано аж два фільми про українських миротворців у Югославії в 1992 році: «Війна перед війною» Олександра Ковша (виробник – ТОВ «Лелека продакшн») та «Миротворці.

Перша місія» Валентини Охлопкової (виробник – ТОВ «Мир і Ко продакшн).

У 14-му пітчингу змагаються одразу декілька документальних фільмів про Чорнобиль, очевидно, до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС наступного року.

Це, наприклад, «Ні кольору.

Ні смаку» Олени Короп (Виробник – ФОП Дріз О.

Виділялася на фоні інших презентація проєкту «Плем’я від першої особи» режисерки Юлії Шашкової (виробник – ТОВ «Клеос Арт»).

Це документальна стрічка про те, як український режисер Мирослав Слабошпицький знімав свій повнометражний ігровий фільм «Плем’я», що став справжньою сенсацією у 2014 році й здобув більше 100 нагород по всьому світу.

Під час презентації команда показала цитати зірок світового кінематографу, які висловлювали своє захоплення стрічкою «Плем’я», серед них: Джаред Лето, Ірвін Велш, Даррен Аронофськи та інші.

Також показали відеоуривок з урочистого нагородження Мирослава Слабошпицького премією Європейської кіноакадемії та лист підтримки від старшого керівника програми Міжнародних художніх фільмів фестивалю «Санденс».

На You.

Tube стрічку подивилися більше 50 млн разів, тож команда не сумнівається, що документальний фільм про фільм теж буде успішним.

Цікавою та свіжою назвали експерти ідею проєкту «Щоденник нареченої Христа» режисерки Марти Смеречинської (виробник – ТОВ «Діджітал реліджн») про черниць сучасного греко-католицького монастиря на Західній Україні.

Молодша сестра режисерки вирішила прийняти постриг, і це стало поштовхом для знімання документального фільму про те, що підштовхує дівчат до такого кроку і як вони живуть у новій іпостасі.

За словами продюсерки Наталії Лібет, таку тему в українському кіно ще не піднімали, та й у світі теж нечасто, тож вона сподівається на успішне фестивальне майбутнє стрічки.

Реліз заплановано на осінь 2021 року.

Були й фільми-портрети про непересічних українців – наприклад, «Вантажівка» Сергія Кошмана (виробник – ФОП Кошман С.

М.) про мешканця Кривого Року Олександра, який займається перевезенням вантажів у незвичний спосіб.

Чоловік пішки переносить вантаж за допомогою возу.

Його рекорд – 160-170 км, а максимальна вага, яку він доставив – 1,5 тонни.

Стрічка «Деміург» Олександра Течинського (виробник – ТОВ «Кінокомпанія Метрополіс») розповідає про столичного актора, який повертається в рідне село на Волині, де організовує місцевий театр.

Ще один фільм про непересічного українця – режисера Олега Сенцова, колишнього в’язня Кремля, який у російській колонії примудрився через листування зняти в Україні ігровий фільм за своєю п’єсою «Номери».

Документальна стрічка «Кіно з Лабитнангі» Аскольда Курова (виробник – ТОВ «435 Філмс») розповідає про те, як Сенцов працював над фільмом.

До речі, продюсерка стрічки Анна Паленчук, яка представляла на конкурсі два документальні проєкти (ще «Євродонбас» Корнія Грицюка), пітчингувалася прямо з пологового будинку, де напередодні народила другу доньку, ніби нагадуючи – пітчинги пітчингами, а життя триває.

У четвертий день 14-го пітчингу також презентувалися документальні серіали та документальні копродукції, які ми для зручності оглянемо в матеріалах про пітчинг серіалів та пітчинг копродукцій, що вийдуть на «Детекторі медіа» найближчим часом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нова тактика "Шахедів": аналітик запропонував спосіб, як тотально захистити міста
InternetUA
2025-04-06T05:34:39Z
Пекельні бої тривають біля Покровська та у Торецьку: карта бойових дій 6 квітня
24tv
2025-04-06T05:33:28Z
Два роки вважався зниклим безвісти: на війні загинув захисник з Франківщини Роман Струк
24tv
2025-04-06T05:18:52Z
Через ракетну атаку метро в Києві перетворилося на стихійне укриття
Antikor
2025-04-06T05:18:19Z
ЗС РФ завдали удару КАБом по Куп’янську: влучили в багатоповерхівку
Antikor
2025-04-06T05:00:31Z
Коли буде потепління в Україні
24tv
2025-04-06T05:00:21Z
Платежі незаконні: експерт пояснив, який пункт у комунальних платіжках – нахабна афера
Хвиля
2025-04-06T05:00:17Z
В Києві вибухи: росіяни атакували столицю балістичними ракетами
Telegraf
2025-04-06T04:33:33Z
Дощ та мокрий сніг: прогноз погоди на 6 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T04:30:58Z
Автори підручників не самі вигадують теми, - Галімов відреагував на скандал з "Історією України"
Комсомольская правда
2025-04-06T05:22:41Z
​Засуджений у Великій Британії педофіл, ховаючись під іншим ім’ям, працював з дітьми в Україні від імені британської благодійної організації
Antikor
2025-04-06T05:09:33Z
ЗСУ знищили 1300 окупантів і більше 100 одиниць техніки - Генштаб
Gazeta UA
2025-04-06T05:06:49Z
Частину пенсії заберуть вже незабаром: хто опинився у зоні ризику
24tv
2025-04-06T05:06:42Z
Американські розробники представили інноваційний БПЛА Coyote LE SR, що запускається з гелікоптера
InternetUA
2025-04-06T05:01:57Z
За скільки метрів від сусідського паркану можна садити дерево
24tv
2025-04-06T05:00:30Z
Окупанти запустили по Україні "Калібри", балістику й крилаті ракети Х-101
Antikor
2025-04-06T04:27:48Z
Мобілізація в Україні: як відмітка про порушення впливає на дію військового документа
Политека
2025-04-06T04:01:48Z
Яке церковне свято у неділю, 6 квітня: чому сьогодні не можна носити чорний одяг
24tv
2025-04-06T04:00:59Z
Ліквідовано понад 1300 росіян, знищено 56 артсистем: втрати ворога на 6 квітня
24tv
2025-04-06T05:33:03Z
Ракетна атака на київ, протести проти Трампа в США: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T05:27:56Z
Польща підняла у небо військову авіацію через ракетний удар РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T05:27:27Z
Глава МЗС Естонії закликав позбавити Орбана права голосу в ЄС: "Угорщина – частина команди Путіна"
Antikor
2025-04-06T05:21:18Z
Британська розвідка оцінила темпи наступу РФ на Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T05:18:21Z
Сенатор-республіканець не підтримав тарифи Трампа та попередив про “жахливу долю” для економіки США
ZN UA
2025-04-06T05:13:54Z
The Hill: У США готують нову спробу імпічменту Трампа
Antikor
2025-04-06T05:06:58Z
"Батьки відповідають за це, не Путін": реакція мотиваторки Арестовича на удар по Кривому Рогу
GlavRed
2025-04-06T04:36:43Z
Імпічмент у Південній Кореї: Президент усунений через перевищення повноважень
Gazeta UA
2025-04-06T04:18:49Z
Зірковий ювілей: що відомо про життя Ірини Білик, якій виповнилось 55 років
24tv
2025-04-06T04:00:46Z
Чи щасливі у вас стосунки: щоб дізнатися, новий фільм Netflix радить поставити собі 4 запитання
24tv
2025-04-06T03:51:12Z
З Джаредом Лето у головній ролі: у Disney представили новий трейлер фільму "Трон: Арес"
Фокус
2025-04-05T22:12:46Z
Удар по Кривому Рогу: Ротару, Білик, Могилевська та інші зірки відреагували на трагедію
TSN
2025-04-05T21:40:59Z
Учасниця "Холостяка-12" зіграла весілля за кордоном і показала перші кадри з церемонії
TSN
2025-04-05T21:39:47Z
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
TSN
2025-04-05T21:39:22Z
Емінем вперше став дідусем: який вигляд має його онук і як назвали
TSN
2025-04-05T21:39:00Z
Андрій Данилко показав себе 22-річного у Донецьку: продюсер Нікітін відреагував
TSN
2025-04-05T21:39:00Z
Анна Трінчер розкрила приховані сенси нової пісні "Зірочка палай" і звернулася до всіх дівчат
TSN
2025-04-05T21:38:57Z
Чоловік обманом виманив 7 мільйонів, які належали родині загиблого військового
InternetUA
2025-04-06T05:28:58Z
Росіяни вдарили КАБом по багатоповерхівці в Куп’янську
TSN
2025-04-06T05:24:21Z
Росія вдарила по Києву балістикою: є поранені та масштабні руйнування
ZN UA
2025-04-06T05:24:04Z
Пожежі та руйнування: в ДСНС показали моторошні наслідки удару балістикою по Києву
24tv
2025-04-06T04:33:28Z
Росіяни атакували Україну дронами та ракетами: головні новини ночі 6 квітня 2025 року
TSN
2025-04-06T04:33:15Z
Ракетна атака на Київ: кадри наслідків від ДСНС
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T04:33:10Z
Чоловік займався збутом психотропів через Telegram — як його покарали
InternetUA
2025-04-06T03:16:08Z
Росіяни вдарили по Куп'янську авіабомбою: є влучання у багатоповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T03:15:31Z
​У будівлі канадського парламенту забарикадувався чоловік: поліція веде переговори
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T01:09:34Z
Барселона — Бетіс 1:1 Відео голів та огляд матчу Бундесліги
Football.ua
2025-04-06T05:28:03Z
"Арсенал" – "Реал": букмекери зробили прогноз на чвертьфінальний матч Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-04-06T05:22:58Z
Брентфорд — Челсі. Напередодні
Football.ua
2025-04-06T05:22:42Z
Мілан — Фіорентина 2:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-04-06T05:16:40Z
Олександрія — Кривбас. Напередодні
Football.ua
2025-04-06T05:01:38Z
Динамо Київ — Лівий Берег. Напередодні
Football.ua
2025-04-06T05:01:30Z
Полісся та Карпати ведуть боротьбу за місце в єврокубках: прогноз на матч УПЛ
24tv
2025-04-06T05:00:59Z
"Звір" побив "Джаггернаута": у вазі Усика відбувся великий бій
Telegraf
2025-04-05T22:21:45Z
Українські студенти вийшли у фінал світового турніру з міжнародного права
TSN
2025-04-05T21:37:25Z
Подорожчання овочів у Харкові: за що доведеться платити найбільше
Политека
2025-04-06T05:30:08Z
Партія українського яблука прибула до Індії
Agravery
2025-04-06T05:15:58Z
Шлях Ларрі Еллісона: як засновник Oracle став одним із найбагатших людей планети
24tv
2025-04-06T05:12:27Z
Підвищення тарифів в Одесі: що може подорожчати зовсім скоро
Политека
2025-04-06T05:01:01Z
Фрахт на деякі сегменти перевезення зерна з портів Дунаю подорожчав
AgroPortal
2025-04-06T05:00:27Z
Долар знову залишається без змін у середині квітня
24tv
2025-04-06T04:36:37Z
М’ясо та яйця стануть розкішшю: в Україну насувається харчова криза
Знай
2025-04-06T04:06:59Z
Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
Знай
2025-04-06T03:36:49Z
Ціни на квартири у Харкові падають униз: скільки коштує у квітні
Политека
2025-04-06T03:01:17Z
Улюблений сніданок мільйонів: спробуйте рецепт сирників з рисового борошна від Клопотенка
Gazeta UA
2025-04-06T05:24:30Z
Для особливого сніданку: соковитий бризоль за рецептом Клопотенка
Gazeta UA
2025-04-06T05:06:25Z
Борщ пісний, білий, великодній – обрядові рецепти від мисткині з Сумщини
Комсомольская правда
2025-04-06T05:04:01Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 6 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-06T05:00:35Z
Де 3 відмінності між дівчатами: лише одиниці знайдуть їх за 37 секунд
GlavRed
2025-04-06T04:27:04Z
Просто змішайте ці 2 спеції та отримайте оливкові яйця: рецепт благородного кольору для Великодня-2025
Знай
2025-04-06T02:54:14Z
День ангела 5 квітня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-04-05T22:30:15Z
Що означають кольори кухонних дошок: виявляється це не просто яскравий дизайн
TSN
2025-04-05T21:39:54Z
Так готують в ресторанах: як зробити стейк соковитішим та смачнішим
TSN
2025-04-05T21:38:45Z
Microsoft вважає, що ШІ може знижувати рівень критичного мислення
InternetUA
2025-04-06T04:01:30Z
Steam показав "залізо" середнього геймера: RTX 3060 у лідерах, AMD згори, а нові драйвери - катастрофа
Знай
2025-04-06T03:51:30Z
Засновник Arkane Studios розповів про скасовану Half-Life 3 за його авторством
InternetUA
2025-04-06T03:01:08Z
Apple заплатить штраф на 150 мільйонів євро за порушення правил захисту даних
InternetUA
2025-04-06T02:01:26Z
Samsung розробляє альтернативний спосіб заряджання кільця Galaxy Ring
InternetUA
2025-04-06T01:01:35Z
Творець Dishonored заявив, що не проти зробити третю частину
InternetUA
2025-04-06T00:01:32Z
Пошук Максима Кріппи: як зникає те, що не можна пояснити
Взгляд
2025-04-05T23:42:22Z
Microsoft розширює функціональність Copilot Vision на Windows та мобільні пристрої
InternetUA
2025-04-05T23:03:03Z
Римське поселення знайшли за межами імперії
Gazeta UA
2025-04-05T22:39:11Z
Як залишатися здоровими у старості – секрети харчування
24tv
2025-04-06T05:12:31Z
Горіхи, кіноа та фрукти: як продукти впливають на якість сну
Знай
2025-04-06T04:51:15Z
Комунальні пільги: які передбачені для пенсіонерів-медиків в сільській місцевості
ZN UA
2025-04-06T02:24:55Z
Рецепт тіста для пасок з найнасиченішим смаком та ароматом: ввечері замісили, вранці спекли
TSN
2025-04-05T21:39:59Z
Дієтологи назвали найкорисніші сири, які обов’язково слід додати до щоденного раціону
TSN
2025-04-05T21:39:37Z
Вихованці житимуть довше: за розумні гроші новий препарат для собак продовжить життя на 4 роки
Знай
2025-04-05T18:51:24Z
Що ефективніше для схуднення: інтервальне голодування чи дієта
24tv
2025-04-05T17:45:57Z
Гарячі та холодні обгортання: що ефективніше у боротьбі з целюлітом і як правильно їх робити
Знай
2025-04-05T15:51:15Z
Рання полуниця: не купуйте ягоди, якщо побачите ці ознаки
24tv
2025-04-05T13:36:25Z
З 1 травня на заправках буде нове паливо: у баки заливатимуть дивну "бовтанку"
Знай
2025-04-06T05:06:21Z
Агресори на водіїв Tesla забувають, що їх вчинки знімаються на камеру
Топ Жир
2025-04-06T01:30:32Z
Експерт назвав п'ять найкращих вживаних авто, які варто купити у 2025 році
GlavRed
2025-04-06T00:27:16Z
Гучний, жовтий і дивно привабливий Hertz Corvette ZHZ
Топ Жир
2025-04-05T23:30:20Z
Який автомобіль найкраще підходить для таксі або каршерінгу?
Топ Жир
2025-04-05T22:00:34Z
Dodge Charger все ще живе в минулому: змагання з найшвидшим електрокаром від Ford довели це безперечно
Топ Жир
2025-04-05T18:30:26Z
Як може виглядати Toyota Corolla Cross 2027: зовні електромобіль, усередині — розуміння як у Prius
Топ Жир
2025-04-05T16:45:03Z
Огляд Nissan Pathfinder Rock Creek 2025: 3-рядний позашляховик, що плаває між двома стільцями
Топ Жир
2025-04-05T15:15:50Z
В Україні в паливо додаватимуть спирт: має містити щонайменше 5% біоетанолу
Antikor
2025-04-05T15:12:15Z