MY.UAНовости
Опозиція імені Коломойського. Огляд політичних токшоу за 14–18 вересня 2020 року
Опозиція імені Коломойського. Огляд політичних токшоу за 14–18 вересня 2020 року

Опозиція імені Коломойського. Огляд політичних токшоу за 14–18 вересня 2020 року

На тижні в токшоу говорили про ситуацію на Сході, можливе скасування безвізу, місцеві вибори.

Та що ближче волевиявлення, то вправніше політики та їхні соратники перетворюються на акторів, котрі грають в етерах ситуативно вигідні ролі.

14 вересня, «Свобода слова», ICTV.

Участь в етері взяли віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резников, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступник міністра оборони Олександр Миронюк, народні депутати: лідер фракції «Слуги народу» Давид Арахамія, заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв, представники фракції «Голосу» — Ярослав Юрчишин та «Європейської солідарності» — Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник генерального директора держконцерну «Укроборонпром» Мустафа Найєм, очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник (відео).

Разом дев’ять гостей (вісім чоловіків та одна жінка).

@video=//www

Першим до мікрофона вийшов віцепрем’єр Резников, і зайшлося про ситуацію на Донбасі.

Урядовець розповів про провокативні обстріли з боку окупантів, які фіксує спостережна місія ОБСЄ і про які українська сторона повідомляє міжнародних партнерів.

Що ж до спільного патрулювання населеного пункту Шуми за участю окупаційних військ, тут, певен Олексій Резников, українські ЗМІ підхопили наративи Росії і спотворили інформацію.

Зокрема, віцепрем’єр стверджував, що слово «інспекція» взялося з російських медіа та пабліків окупаційних режимів.

Щоправда, його також можна знайти в заявах на сайті президента та в інтерв’ю Леоніда Кравчука, глави української делегації в Тристоронній контактній групі.

Крім цього, урядовець переконував, що перевіряти мали не бойові позиції, а ділянку в «сірій зоні», де, на думку окупантів, українська сторона прокопала кількадесят метрів траншеї.

Подібні дії мали відбутися, за словами Резнікова, «в якості виключення, в якості доведення, що довіряти СММ ОБСЄ потрібно».

Тут варто уточнити, що громадське обурення викликала не так сама інспекція українських позицій, як її односторонність.

Денис Казанський, член Тристоронньої контактної групи, описував це так: «Если бы такое инспектирование было обоюдным и наши представители также могли бы инспектировать позиции противника — можно было бы не тревожиться […] Компромиссы имеют смысл только в том случае, если они обоюдны.

Если же на уступки идет только одна сторона, то это называется по-другому».

Але головне — у своєму виступі Резніков повністю проігнорував найбільшу проблему інспекції — участь у ній бойовиків.

Чиновник завуальовано висловився про перевірку «у режимі СЦКК, у тому форматі, в якому воно є».

У той час як на сайті президента ідеться про «вкрай обмежений прояв присутності бойовиків».

А Леонід Кучма розповідає про «представників від ОРДЛО Донецької області».

Хай там як, а до участі цих людей в інспекції є серйозні питання.

Починаючи від можливої легітимації «громадянської війни» і закінчуючи тим, що, як пише фонд «Демократичні ініціативи», «відколи російські офіцери вийшли зі Спільного центру контролю за припиненням вогню наприкінці 2017 року — якогось "СЦКК ДНР" чи "ЛНР" де-юре не існує».

Представниця фракції «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе запитувала гостя, чи узгоджують члени тристоронньої контактної групи — Вітольд Фокін та Леонід Кравчук — свої заяви до того, як їх поширюють? А якщо ні, то чому не усунути їх від перемовного процесу? Резников відповів, що для озвучування єдиної позиції української сторони у ТКГ запровадять посаду речника, а Фокін, мовляв, зробив висновки після скандалу.

Зайшлося і про можливу зміну постанови про місцеві вибори, яку начебто має розглянути український парламент.

Документ, внесений на розгляд Ради нардепом із монобільшості Олександром Качурою, міг скасувати вимогу виведення окупаційних військ та контролю над кордоном для проведення на окупованій нині частині Донеччини та Луганщини місцевих виборів.

Очільник фракції «Слуги народу» Давид Арахамія, ставши до головного мікрофона, сказав, що скандал навколо можливого розгляду змін покликаний «внести роздрай у парламенті».

Проте для розгляду цих змін представники монобільшості з профільними урядовцями планують провести окреме засідання.

Ведучий Вадим Карп’як запитав у Арахамії чи «тиск» на антикорупційні органи (на прикладі визнання призначення голови Національного антикорупційного бюро Ситника неконституційним) не ставить під загрозу подальшу співпрацю з ЄС? Лідер президентської фракції переконував, що рух України до ЄС — незмінний.

Твоє обличчя, коли ти в опозиції і слухаєш виступ «слуги народу».

Запитували в Арахамії і про корупційний скандал, в який начебто через помічника втрапив нардеп від монобільшості Олександр Юрченко.

За словами лідера фракції «Слуги народу», так званий помічник не працює офіційно, а є лише довіреною особою нардепа.

Сам Юрченко, аби не «кидати тінь» на політичну силу, на час розслідування інциденту з фракції вийшов.

Не розкрив деталей справи і керівник НАБУ Артем Ситник, який долучився до етеру відеозв’язком.

Посадовець лише сказав, що у справі є один підозрюваний.

Рішення ж Конституційного Суду про неконституційність власного призначення Ситник вважає винесеним усупереч повноваженням, а закиди про неефективність роботи бюро — безпідставними.

Заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв також запитував в Артема Ситника, чи вивчали у НАБУ питання отримання кандидатами у депутати довідок про несудимість.

Через МВС, мовляв, документ нині не взяти, тоді як приватні структури за винагороду близько 300 гривень пропонують охочим дістати необхідну довідку.

Ситник обіцяв питання вивчити.

Не відомо, чи встиг, адже наступного дня цю норму скасували.

Коли до мікрофона став міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, представники опозиційних до влади «Голосу» та «ЄС» знову підняли питання «тиску на антикорупційні органи» та загрози втрати безвізу.

Монобільшість, мовляв, ніяк не реагує на спроби «проросійських сил» (зокрема, члена фракції «Слуги народу» Дубинського, який і був натхненником визнання неконституційності призначення Ситника) тиснути на антикорупціонерів, тож іде до погіршення стосунків із Євросоюзом.

Керівник монобільшості Арахамія запевнив, що Дубинський, як і решта нардепів, має право звертатися до КСУ, а Кулеба розповів, що Україна має діалог із ЄС, тож загроз для скасування безвізу він не бачить.

Трохи «перемоги» в етер приніс заступник генерального директора держконцерну «Укроборонпром» Мустафа Найєм, який звітував про успіхи підприємства.

Найєм сказав, що очільники концерну вперше прийшли на токшоу для звіту, а робота підприємства стабілізована, жодного контракту не зірвано, а претензій в антикорупційних органів до концерну немає.

Згадали і про очільника «Укроборонпрому» Айвараса Абромавічуса, який нещодавно начебто написав заяву на звільнення.

За словами Найєма, Абромавічус планує продовжити роботу в наглядовій раді концерну.

Призначення ж нового гендиректора підприємства має бути не політичним.

Хоча при цьому Мустафа Найєм трохи «плутався у свідченнях».

Спершу сказав, що за рік роботи чинного керівництва «Укроборонпрому» не було дзвінків про те чи інше призначення від владної верхівки, а за кілька хвилин додав, що нині «лунають дзвінки» щодо того, хто має очолити держконцерн.

На завершення етеру представники опозиції запасли трохи критики для влади.

Представник «Голосу» Юрчишин знову згадав про «тиск на антикорупційні органи» та відсутність реакції влади на скандальні епізоди на кшталт «торгівлі посадами» Дениса Єрмака.

Членкиня фракції «Європейської солідарності» Климпуш-Цинцадзе була більш критичною: вкотре нагадала, що нічого нового на зміну Мінським домовленостям влада не запропонувала, а далі завела традиційну платівку про «російські наративи», «реваншистські призначення» та «повернення у совок».

Арахамія закинув, що саме Мінські угоди позбавляють Україну змоги маневрувати, а ще запитував представницю «ЄС», хто скасував закон (насправді статтю) про незаконне збагачення (Климпуш-Цинцадзе повторила офіційну версію: стаття була «неправильно прописана»).

15 вересня, «Пульс», «112».

У студії говорили: соло — колишня народна депутатка від Партії регіонів Олена Бондаренко; інфекціоністка Ольга Голубовська; народний депутат Ренат Кузьмін («ОПЗЖ»); телеведучий та потенційний кандидат у мери Києва Андрій Пальчевський; у гуртовому блоці — народні депутати Олександр Качний («ОПЗЖ»), Олександр Качура і Олена Шуляк («Слуга народу»), колишній кандидат у нардепи від «ОПЗЖ» Володимир Кацман, політичний оглядач Юрій Молчанов, «аналітик альтернативного експертного уряду» (хоч би що це значило) Валентин Землянський, політичний аналітик Юрій Кочетков, політичний коментатор і телеведучий Сергій Поярков.

Разом 12 гостей (дев’ять чоловіків та троє жінок) чоловіків.

@video=//www

Першою торочити про «владу, яка розчарувала» до студії прийшла колишня регіоналка Олена Бондаренко.

З її вуст звучали затягані адептами Медведчука тези про те, як «Сорос застолбил Украину».

— Авт.) внимания не обращают».

Наприкінці блоку ведуча Степанець похвалила гостю як «блискучого мотиваційного тренера», а Бондаренко відразу ж «змотивувала» глядачів фразою: «Не давайте шансов на выборах “слугам народа”».

Трохи більшою експертністю у студії повіяло, коли обговорювати ситуацію з коронавірусом прийшла інфекціоністка Ольга Голубовська.

Майже небачене на «Пульсі»: тему коментує людина із профільною освітою.

Та назвати лікарку політично незаангажованою не можна.

Тож наступну годину глядачі слухали про «пять лет полного разрушения медицины», те, як з галузі «выгнали золотой ресурс», та про те, як нині люди не хочуть працювати в медицині через погані умови.

Голубовська також персонально згадала Уляну Супрун як своєрідний «корінь зла» українських проблем у галузі.

З неполітичного — Ольга Голубовська закликала українців не нехтувати засобами індивідуального захисту та поводитися, «как потенциально инфицированные».

Легкий медичний відступ не мав відволікти глядача від головного — яка погана у нас влада та як добре буде Україні в сестринських обіймах Росії.

Щоб нагадати ці аксіоми для каналу Медведчука, на третій сольний блок завітав нардеп від «Опозиційної платформи — За життя» Ринат Кузьмін.

Він, зокрема, висловлювався по темі корупційного скандалу, в який втрапив депутат від монобільшості Олександр Юрченко.

Кузьмін провадив ті ж самі тези, що й Бондаренко: «НАБУ создано в интересах иностранных спецслужб», «нас оккупировали» (звісно ж, не Росія, а західні агенти впливу), і ці «окупанти» «используют Украину для ослабления России».

На четвертий сольний блок завітав той, хто фактично оселився у студії «Пульсу», час від часу залишаючи «помешкання» для виступів в етерах News.

One та «України 24» — бізнесмен, трохи телеведучий, трохи політик, трохи сексист Андрій Пальчевський.

Зі старту він розкрив «таємниці» історії із начебто втраченим у ресторані телефоном своєї знайомої, який згодом опинився в руках очільника Києва Віталія Кличка.

Згаданий у пості мера офіціант, запевнив авдиторію Пальчевський, нічого Кличку не передавав.

Міський голова, мовляв, сам вхопив забутий ґаджет і зник, фактично вкравши телефон.

На доказ тому, говорить потенційний кандидат у мери, — свідчення самого офіціанта.

Поділився постійний гість «Пульсу» й власним баченням мерської кампанії у столиці.

На думку Пальчевського, тут існує «группа Порошенко: он, Притула и Кличко», а ще певен, що «все СМИ — в руках олигархов» (цікаво, чи мав він на увазі і Медведчука, з каналів якого не вилазить?).

Враховуючи свої слабкі рейтинги, влада, вважає гість, може відмовитись від проведення виборів.

А ще Андрій Пальчевський поділився думкою, що на третій майдан вже не вийшов би, аби не привести до влади чергового Порошенка.

У гуртовому етері майоріли знайомі глядачам «112-го» обличчя, а подекуди й стилі одягу.

Сергій Поярков наче натякає: дрескод — для слабкодухих!.

Співвідношення сил незмінно було на користь критиків нинішньої влади.

А солістом хору «свідків погіршення» прагнув бути політкоментатор та блогер Сергій Поярков, у фірмовому стилі зриваючись на вереск, коли його аргументи губилися у галасі.

При цьому фанат Порошенка та ненависник Зеленського «фахово» оперував термінами на кшталт «економіка впала вже… стало ще гірше», питав у членів монобільшості, де обіцяні «посадки».

Та через надлишкову епатажність репліки Пояркова викликали у більшості присутніх здебільшого сміх.

Ще етер запам’ятався сваркою того ж таки Сергія Пояркова та представниці «Слуги народу» Олени Шуляк.

Митець розповідав, як утискає його права підприємця-«спрощенця» норма про касові апарати для ФОПів, а депутатка марно намагалася допитатися, яким же чином пристрій ускладнить його підприємницьке життя.

Екс-кандидат у нардепи від «ОПЗЖ» Володимир Кацман, у свою чергу, закинув владі, що «будут ужимать субсидии» («слуга народу» Олена Шуляк це заперечила), та просив владу повернути бейбі-бокси, замість яких уряд запровадив грошову компенсацію для матерів новонароджених.

Зрештою, «Пульс» залишається головним претендентом на перемогу у номінації «Найбільш беззмістовне токшоу України».

Адже левова частка тез про «погану владу» та «хорошу Росію» затягані каналами Медведчука до дірок.

17 вересня, «Право на владу», «1+1».

У програмі були представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи, народний депутат від фракції «Слуга народу» Андрій Костін, голова політичної партії «За майбутнє» Ігор Палиця, лідер партії «Національний корпус» Андрій Білецький, народний депутат Олександр Дубинський («Слуга народу»), військовий експерт Олексій Арестович, представник Донецька в українській делегації у Тристоронній контактній групі, журналіст Сергій Гармаш, співголова фракції «ОПЗЖ» Юрій Бойко, член Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України Михайло Дворянчук, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, прокурор Костянтин Кулик.

На відеозв’язок виходили претендент на посаду міського голови Львова Руслан Кошулинський (ВО «Свобода»), потенційний кандидат у мери Одеси Сергій Калинчук («За майбутнє»), ймовірна висуванка до Київради Юлія Паєвська («Демократична сокира»).

Загалом 12 гостей (11 чоловіків та одна жінка).

@video=//www

Говорили про ситуацію на Донбасі.

Представник України в Тристороній контактній групі, «слуга народу» Андрій Костін сказав: Росія «пытается повышать ставки» в діалозі щодо миру, але Україна гне свою лінію.

Найближчими днями в зону бойових дій мають допустити представників Червоного Хреста, аби активізувати процес обміну полоненими.

В цей час колега Костіна по монобільшості Олександр Дубинський критикував владу, до якої належить і сам.

Гість запевняв, що Мінські угоди не мають легітимності, а окуповані території нам «всовывают» на умовах Росії.

Долучився і новоспечений опозиціонер, лідер партії «За майбутнє» Ігор Палиця.

Він сказав, що Мінські угоди укладені так, щоби їх не було змоги виконати, та розкритикував ідею Зеленського про зустріч учасників перемовин у Відні.

Мовляв, як і за якими документами туди поїдуть представники окупантів (маючи на увазі представників так званих «ДНР» та «ЛНР»? — ДМ).

Нардеп Костін назвав це «фантазіями», заявивши, що всі перемовини будуть у режимі відеоконференцій.

Далі мова пішла про вибори на окупованих територіях.

«Електорат "ОПЗЖ" вітатиме вибори в ОРДЛО, якщо там стоятимуть росіяни?» — питала в одного з лідерів політсили ведуча.

Юрій Бойко попросив Наталю Мосейчук не розписуватися за виборців та далі провадив, що вибори в цілому можна було би провести, якби там були міжнародні спостерігачі, а контроль над кордоном відновився одразу по волевиявленню (тобто озвучив вигідні Росії умови, але не так прямолінійно, як роблять його однопартійці на каналах Медведчука).

Далі у студії навели результати соцопитування групи «Рейтинг» щодо того, кого б українці підтримали, якби президентські вибори були найближчим часом.

Зеленського би підтримали 29 % опитаних, Бойка — 15,5 %, Порошенка — 14 %.

До мікрофонуа тим часом став лідер «Нацкорпусу».

Андрій Білецький говорив, що фактичного перемир’я на сході не бачить, як і не схвалює міжнародну політику президента.

Силовий варіант зміни влади політик відкидає, але бачить, що «Зеленський сам може підвести себе до імпічменту».

На горіхи від очільника «Нацкорпусу» перепало й «ОПЗЖ».

Білецький сказав, що такого типу політсили треба знищити як «п’яту колону», хоч як вони звуться.

Бойко показує Білецькому, яка вірогідність зникнення з політичної карти України партії «ОПЗЖ».

У розмову втрутився нардеп Дубинський, бідкаючись, що в нас на порядку денному більше нема тем, крім «п’ятої колони» та «силовых акций».

Далі слово мав лояльний до Порошенка військовий «експерт» Олексій Арестович.

Той провадив риторику, схожу із заявами зі стану «Європейської солідарності»: Зеленський не достатньо готовий до міжнародних перемовин, а Офіс президента має слабку комунікацію.

Просував гість і важливість ухвалення законів про колаборантів та про опозицію (чи не для того, щоб посилити політичні позиції «ЄС»?).

Ігор Палиця, почувши слова Арестовича про «західних партнерів» України, закидав, що вони аж ніяк не допомогли нашій державі за весь час війни.

Прокурор Костянтин Кулик, у свою чергу, говорив про гроші, виведені з України за часів Януковича до США.

До оборудки, певен правоохоронець, причетний і Порошенко.

Має бути діалог щодо миру на Донбасі та вибори на окупованих територіях за українськими законами — це вже тези з промови Юрія Бойка.

Ведуча запитала в гостя, які гарантії того, що Росія дотримається домовленостей.

Таких гарантій ніхто не дасть — очікувано відповів Бойко.

Далі у програмі навели «Рейтинг щастя», замовлений авторами токшоу соціологам.

За їхніми даними, 35 % опитаних мають високий рівень щастя, а 36 — середній.

Потому до студійної дискусії завдяки відео долучилися потенційні кандидати у мери та до місцевих рад.

Висуванець у мери Львова Руслан Кошулинський (ВО «Свобода») ганив Порошенка за слабку політику щодо окупантів та колаборантів, а владу Львова — за руйнацію міста.

Ймовірна кандидатка до Київради від «Демократичної сокири» Юлія Паєвська говорила, що в Києві є що змінювати, але мешканці столиці все ж люблять Кличка (а що ще скажеш, якщо «материнська» партія — «Євросолідарність» — заявила про підтримку чинного столичного голови?).

У студії в цей час був скандальний очільник Черкас Анатолій Бондаренко, який не дослухався до весняних карантинних рекомендацій центральної влади.

За його словами, ситуація з епідемією в місті контрольована, а за можливі спалахи готовий нести відповідальність.

Завершили програму на мінорній ноті: віднедавна активний критик влади, соратник Ігоря Коломойського Ігор Палиця переконував, що якщо центральна влада не дослухатиметься до регіонів, то нічого хорошого їй чекати не варто.

18 вересня, «Свобода слова Савіка Шустера», «Україна».

У дискусії участь брали керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко, прем’єр-міністр 2014̶2016 років Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр 2016̶2019 років Володимир Гройсман, голова Верховної Ради Республіки Білорусь (1991̶1994) Станіслав Шушкевич, народні депутати Ірина Верещук («Слуга народу»), Артур Герасимов («Європейська солідарність»), Юрій Бойко («Опозиційна платформа — За життя»), Олексій Кучеренко (ВО «Батьківщина»), Ярослав Железняк («Голос»).

Загалом 11 гостей (10 чоловіків та одна жінка).

@video=//www

У першій частині мова пішла про стан справ на Донбасі та, побіжно, про ситуацію в білорусі.

Твоє обличчя, коли про тебе майже забули, але для каналів Ахметова ти — досі топспікер.

«Угрозы от Запада нет, это идиотизм», — ділився думками про ситуацію в рідній країні Шушкевич.

«Це — політична шизофренія… калька відносин Януковича та Путіна», — говорив Арсеній Яценюк, кілька разів назвавши Лукашенка «нелегіти.

Вним» президентом та закликавши українську владу діяти відносно ситуації у сусідів жорсткіше.

З цим не погодився очільник Офісу президента Андрій Єрмак, який прийшов у студію до того, як свої місця зайняв пул інших гостей.

На його думку, Україна оперативно реагує на ситуацію в Білорусі, та до жорстких кроків наразі вдаватися не планує.

Хоч поняття «Лукашенко», на думку гостя, й не тотожне визначенню «білоруський народ».

Крім того, Єрмак не втратив нагоди і похвалити боса: мовляв, Зеленський робить усе, щоб закінчити війну до завершення каденції, а ще «виконує все, що обіцяє» (хоча з цим навряд чи погодились би аналітики).

Говорив голова президентського Офісу, що заяви російських політичних діячів не варто брати на віру, а вибори на окупованих частинах Донеччини та Луганщини можливі лише після деокупації.

А от наявність таємної угоди між Україною та Росією, про яку в інтерв’ю Дмитру Гордону говорив його попередник Андрій Богдан, Єрмак заперечив.

Як відкинув і закиди про начебто зірвану владою спецоперацію із затримки бойовиків ПВК «Вагнера».

У гуртовій дискусії гості ламали списи об проєкт держбюджету на 2021 рік, який прем’єр Шмигаль назвав збалансованим і таким, що стимулює попит на українські товари.

При цьому, на думку урядовця, дефіцит бюджету-2021 — один з найнижчих у Європі.

Та представники опозиційних фракцій, звісно, з такими твердженнями не погодилися.

Відбиватися від критики змушений був міністр фінансів Сергій Марченко, бо Денис Шмигаль, пославшись на зайнятість, пішов.

Тож саме Марченко слухав про «збільшення тарифів на електроенергію» (Кучеренко) та фірмові гасла про «уряд Зеленського», який скорочує фінансування на армію та збільшує видатки на силові структури та «потреби Зеленського» (Герасимов).

Зрештою, соратник Порошенка Артур Герасимов так гучно і поверхнево критикував Зеленського, що ведучий сказав йому: «Вы провоцируете».

Коли ж Гройсман запитав Герасимова, хто лобіював збільшення видатків на Держуправління справами за часів Порошенка, почув знану кожному, хто стежить за політичними дискусіями, пісню, що п’ятий президент «перш за все дбав про армію».

Трохи здорового глузду у дискусію під завершення вніс Арсеній Яценюк, слушно нагадавши «слугам», що падіння їхнього рейтингу тотожне укріпленню позицій «ОПЗЖ».

«Не дайте їм рости на вас», — закликав членів монобільшості колишній прем’єр.

18 вересня, «Ехо України», Прямий.

У студії були народні депутати Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»), Людмила Буймістер («Слуга народу»), політтехнолог Віктор Уколов, нардеп 8-го скликання Борислав Береза (позафракційний), міністр інфраструктури кабміну Гройсмана Володимир Омелян, політкоментатори Руслан Бізяєв, Олеся Яхно, голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Разом вісім гостей (шестеро чоловіків та двоє жінок).

@video=//www

Ганапольський почав про «новину, яка викликає злість» у нього — людини, яка «любить свою країну».

Голосуй за створення ТСК, не гніви Ганапольського.

Далі ведучий провадив, що у ДБР немає свідчень у цій справі з боку СБУ, бо співробітники спецслужб заперечують саму наявність такої спецоперації (може тому, що її дійсно не планували? — Авт.).

«Влада тримає кругову оборону», — шукав чорну зраду в темній кімнаті Матвій Ганапольський.

«У "Слузі народу" розуміють, що сталася державна зрада», — бездоказово ствердив Омелян.

І тільки проросійський політкоментатор Руслан Бізяєв говорив, що від ТСК не буде ніякої користі.

Наступною темою для обговорення став випадок з імовірним вимаганням хабаря помічником нардепа від монобільшості Юрченка.

Тут розгулявся член фракції «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, заявивши, що у провладній більшості панує тотальна корупція.

Заяви присмачили тематичним сюжетом, де навели пряму мову новоспеченого «викривача», народного депутата Гео Лероса та президента Володимира Зеленського, який без суду і слідства назвав нардепа Юрченка хабарником.

На що Борислав Береза зауважив: тепер Олександр Юрченко має всі підстави позиватися до Європейського суду з прав людини за наклеп.

Далі в етер дали сюжет про курйозні заяви президента щодо боротьби з корупцією.

А політкоментатор Бізяєв говорив, що «за 6 лет за коррупцию никого не посадили», а «НАБУ, САП не нужны».

А от наступну тему — прийдешні місцеві вибори — розпочали з кадрів з’їзду «Європейської солідарності» та прямої мови дружини Петра Порошенка Марини, яка очолила список кандидатів від політсили до Київради.

А ще згадали, що список висуванців від «Слуги народу» до Одеської облради очолить чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У цей час до студії прийшов голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Він розповів, що нині на місцеві вибори йдуть досвідчені політики.

З мінусів кампанії — низька якість виборчого законодавства та загрози, що їх несе пандемія.

Політтехнолог Віктор Уколов, який співпрацював з Петром Порошенком, цікавився у Кошеля, чи порушує Зеленський закон, коли під час робочих поїздок презентує кандидатів.

Голова КВУ сказав, що голова держави використовує адмінресурс або займається політичною корупцією, проте за українськими законами притягнути його до відповідальності навряд чи вийде: довести таке майже не реально.

Також Олексій Кошель вважав дії Зеленського «нечесними» та «публічною демонстрацією неповаги до закону», але «формально сказати, що президент порушив ту чи іншу статтю, неможливо».

Гончаренко тим часом вдався до прихованої агітації.

Бо, бідкаючись, що на півдні та сході можливий реванш проросійських сил шляхом формування більшості з представників «ОПЗЖ» та Партії Шарія, закликав глядачів «обирати проукраїнські сили… не розпорошуючи голоси».

Нардеп 8 скликання Борислав Береза, свою чергою, скаржився, що влада не проводить роз’яснювальну роботу, коли і як українці можуть проголосувати.

А ще припускав, що ситуацію з коронавірусом можуть використати для перенесення дати голосування.

Олексій Кошель вважає, що на такі ризики чинна влада не піде.

Часу залишалося все менше, а присутні у студії досі не підняли тему, де можна було би напряму висміяти владу.

Тож в етері показали сюжет про висловлювання Зеленського, де той називав членів монобільшості «мікробами».

«Це не моя влада і не мій президент», — сказав ведучий, розкритикувавши представників президентської політсили: мовляв, дуже легко проковтнули слова глави держави.

«Слуга» Людмила Буймістер, якій свого часу теж позаочі діставалося в етері «Еха», сказала, що таким дрібним скандалам не варто приділяти забагато уваги.

Не оминули у програмі і, здавалося би, персонажа, ніяк не дотичного до осі Порошенка — Зеленського.

Ведучий згадав про курйоз із потенційним кандидатом у мери Києва Андрієм Пальчевським, який записував відеозвернення про похід у мери, та зрештою поширив його чорновий варіант із тремтінням камери та чималою кількістю нецензурщини.

«Ось він — реальний Пальчевський», — посміхався Ганапольський.

Під завершення автори токшоу дістали з рукава ще один козир — можливе скасування безвізового режиму з ЄС через формування конкурсної комісії з відбору керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Тема ця активно просувається спікерами «Євросолідарності».

Нарешті зміг відвести душу Матвій Ганапольський: розкритикував заяву Зеленського про те, що Порошенко «досі вважає себе монархом, який може подарувати чи забрати безвіз».

«Хто всрався? Невістка», — сказав ведучий, наголосивши, що Нацрада не має підстав чіплятися надо дать линк до Прямого ще й за це, адже він лише навів народну приказку.

«Він нічому не вчиться», — похнюпився Ганапольський під співчутливі зітхання частини гостей.

Токшоу, що не потрапили в огляд.

16 вересня, «Український формат», News.

У передмові був народний депутат від «ОПЗЖ» Ілля Кива.

На гуртовій частині були народні депутати: Олексій Жмеренецький, Олена Мошенець, Олексій Устенко («Слуга народу»), Тетяна Плачкова, Олександр Колтунович, Наталя Королевська («Опозиційна платформа — За життя»), Іван Крулько, Вадим Івченко (ВО «Батьківщина»); нардепи попередніх скликань Михайло Головко, Ігор Швайка (ВО «Свобода»), політкоментатори Валерій Димов, Михайло Чаплига.

У післямові зібралися політкоментатори Юрій Дудкін, Кирило Молчанов, Дмитро Корнійчук, соратниця Надії Савченко Тетяна Проторченко.

Разом 17 гостей (13 чоловіків та чотири жінки).

Говорили про ситуацію на Донбасі, проєкт держбюджету, нові «плівки Деркача» тощо.

17 вересня, «Народ проти», «Україна 24».

Участь у проєкті брали народні депутати Сергій Рахманін, Андрій Осадчук («Голос»), Олексій Кучеренко («Батьківщина»), Євген Шевченко, Ірина Верещук, Денис Монастирський («Слуга народу»), Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»), Олег Волошин («Опозиційна платформа — За життя»), ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков, юристка Анна Маляр, журналіст Сергій Лямець, політтехнолог Борис Тизенгаузен, журналіст Євген Куксін, колишній майор Управління державної охорони Микола Мельниченко.

Разом 15 гостей (13 чоловіків та двоє жінок).

Резонували нардеп зі «Слуги народу» Максим Бужанський та колишній нардеп-свободівець Юрій Михальчишин.

Говорили про новий держбюджет, стан справ на Донбасі та про скандали довкола ДБР.

18 вересня, «Протистояння», News.

У передмову прийшов член фракції «Опозиційної платформи — За життя» Ренат Кузьмін.

У гуртовій частині зібралися народні депутати Олександр Качний, Юрій Павленко, Тетяна Плачкова («ОПЗЖ»), Олександр Качура («Слуга народу»), Вадим Івченко (ВО «Батьківщина»), нардепи попередніх скликань Юрій Левченко (ВО «Свобода»), Михайло Опанащенко (Партія регіонів, нині — член ОПЗЖ), міністр соціальної політики 2016—2019 років Андрій Рева, політичні коментатори Михайло Чаплига, Кирило Молчанов, Валерій Димов, Ірина Паламар, економічний «експерт» Олександр Охріменко, «медіаексперт» Микита Василенко, економіст Юрій Атаманюк.

15 гостей (13 чоловіків і двоє жінок).

Говорили про можливий хабар для нардепа Юрченка, «скасування» безвізу, чергові «плівки Деркача» тощо.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Теги по теме
Статті
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Всегда ужинать не одному: Евгений Клопотенко рассказал о важном правиле, которому его научила мать
Знай
2025-09-15T02:51:52Z
Фильм Валентина Васяновича получил награду международного кинофестиваля в Торонто
Комсомольская правда
2025-09-14T18:42:21Z
10 самых успешных современных украинских писателей
Comments UA
2025-09-14T15:30:18Z
Стрижки на средние и короткие волосы, которые омолаживают на 15 лет и подходят абсолютно всем
TSN
2025-09-14T15:06:33Z
Прекратила играть в кино: где сейчас украинка и звезда "Операции "Ы" и других приключений Шурика" Ковалец
Telegraf
2025-09-14T14:57:11Z
Главные тренды интерьера этого и следующего лет: создаем уютный дизайн комнат, где больше всего проводим время
Gazeta UA
2025-09-14T14:03:43Z
Иван Люленов впервые назвал причину расставания после трех лет романа: "У меня этого не было"
TSN
2025-09-14T13:51:29Z
Принесут горе в семью: 5 картин, которые нельзя держать в доме
Знай
2025-09-14T13:51:25Z
Актер Константин Темляк получил награду "Золота дзиґа": в соцсетях его сравнили с Путиным
Фокус
2025-09-14T13:06:19Z
В Украине дешевеет газ: кто из потребителей сможет получить скидку
Знай
2025-09-15T06:06:16Z
Последняя атака РФ на Трипольскую ТЭС свела на нет все восстановительные ремонты за год
Новости Украины
2025-09-15T05:45:17Z
Льготные газ, вода и электроэнергия: какие семьи смогут платить меньше
Знай
2025-09-15T05:06:07Z
Атаки станут еще сильнее: РФ выбрала новую цель вместо ударов по энергетике
Знай
2025-09-15T04:36:21Z
Пенсионные выплаты: какую доплату могут получить одинокие пенсионеры
ZN UA
2025-09-15T03:45:53Z
Российские застройщики на грани банкротства - разведка
Корреспондент
2025-09-15T03:09:40Z
Начался самый большой экономический кризис за последние десятилетия
Gazeta UA
2025-09-15T02:42:56Z
Удар по Трипольской ТЭС перечеркнул весь ремонт - нардеп
Корреспондент
2025-09-15T02:30:53Z
Дания обойдет 20 законов ради строительства украинского завода
Корреспондент
2025-09-14T22:30:21Z
Путин послал четкий месседж Трампу: что тот ответил в ответ
Comments UA
2025-09-15T06:06:06Z
РФ ударила по Запорожскому району, разрушены дома, отсутствует электроснабжение
Комсомольская правда
2025-09-15T06:00:36Z
Трамп сделал неожиданное, но истинное признание
Comments UA
2025-09-15T06:00:34Z
Сикорский шокировал заявлением об эффективности работы польской ПВО: детали
Comments UA
2025-09-15T05:54:38Z
Трамп поставил ЕС условие для новых санкций против Кремля
Gazeta UA
2025-09-15T05:51:55Z
Дроны в Польше, миражи Трампа, планы Китая: главные итоги важнейшей недели сентября
Фокус
2025-09-15T05:45:39Z
Джонсон снял интригу: готов ли Конгрессе США ввести новые санкции против России
Comments UA
2025-09-15T05:42:34Z
Кремль запустил опасный процесс: озвучен впечатляющий сценарий дружбы Путина и Си
Comments UA
2025-09-15T05:39:41Z
Прекращение огня в обмен на замороженные активы РФ: появился ответ Украины
Comments UA
2025-09-15T05:36:06Z
Оккупанты мощно ударили по Днепропетровщине - есть пострадавшая
Gazeta UA
2025-09-15T05:36:13Z
Россияне обстреляли Запорожскую область: ОВА показала, во что превратились дома в одной из громад
ZN UA
2025-09-15T05:00:37Z
Итоги 14.09: Взрывы на ЖД и удар по НПЗ
Корреспондент
2025-09-15T04:21:25Z
Магнитная буря 15 сентября: какая ее мощность
TSN
2025-09-15T04:09:01Z
Россияне атаковали Запорожье: есть пожары и отключения света
Новости Украины
2025-09-15T03:06:02Z
В Запорожье прогремели взрывы: горят дома, перебои с электричеством
Gazeta UA
2025-09-15T00:33:30Z
В Запорожье после атаки РФ произошел пожар
Корреспондент
2025-09-15T00:18:24Z
В Херсонской области из-за обстрела РФ погиб человек
Корреспондент
2025-09-14T21:18:28Z
Под Киевом взрыв парализовал движение поездов: премьер Свиридено показала, что там сейчас происходит. ФОТО
Новости Украины
2025-09-14T15:21:26Z
Украинские операторы дронов будут обучать польские команды
Новости Украины
2025-09-15T06:03:58Z
Имеет светлую шляпку и красную ножку: в Украине растет сатанинский гриб, который путают с белым
Telegraf
2025-09-15T06:00:25Z
Вернулся из отпуска – оказался в ТЦК: новая схема задержаний на границе
Знай
2025-09-15T05:36:02Z
Генштаб назвал число уничтоженных за сутки россиян
Корреспондент
2025-09-15T05:27:34Z
Спецназ ГУР поразил российский комплекс «Бук-М3» в Запорожской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-09-15T05:24:50Z
На россии начали ставить памятники мертвому бункерному диктатору с голой девушкой в обнимку
Известия Киев
2025-09-15T05:24:32Z
Платные электронные дневники: будут ли заставлять родителей следить за оценками
Знай
2025-09-15T05:21:35Z
Делать ли уроки с детьми: директор школы предостерегла от ошибки
Знай
2025-09-15T04:21:57Z
Частный бизнес и мобилизация: как считают "50% военнообязанных" и кого реально забронируют
Хвиля
2025-09-15T03:57:10Z
Этот популярный овощ значительно увеличивает шансы на долголетие: ученые удивили открытием
Comments UA
2025-09-15T05:03:46Z
Мужчина, потерявший зрение 20 лет назад, теперь может видеть сквозь свой зуб — фото
TSN
2025-09-15T03:51:23Z
Названы основные признаки неправильной чистки зубов: что делать
Gazeta UA
2025-09-15T02:21:54Z
Врач оставил пациента без сознания во время операции, чтобы заняться сексом с медсестрой
Comments UA
2025-09-14T16:21:40Z
Составили рейтинг фруктов, которые помогают пищеварению. Кто на первом месте
Gazeta UA
2025-09-14T15:57:03Z
Перец "Светофор": рецепт простой, но вкусной закуски на зиму
Telegraf
2025-09-14T14:27:10Z
Ученые открыли секрет: как без спорта продлить свою жизнь
TSN
2025-09-14T13:03:06Z
Не прибавят вес и здоровью не навредят: диетологи назвали самые полезные виды хлеба
Знай
2025-09-14T12:52:34Z
Никогда не ешьте эти продукты на голодный желудок: вызывают боль в желудке на целый день
Comments UA
2025-09-14T11:30:18Z
Не ждите первого снега: водителям назвали точный момент для перехода на зимние шины
Хвиля
2025-09-14T19:00:53Z
Капсула времени за $300 000: обнаружен культовый американский спорткар 70-х в новом состоянии
Фокус
2025-09-14T10:42:58Z
Странный скрип под капотом: что он значит и как решить проблему
Gazeta UA
2025-09-14T07:03:14Z
Почему режим "L" спасет трансмиссию автомобиля: эксперты назвали причину
UAToday
2025-09-13T11:03:01Z
Почему режим "L" спасет трансмиссию автомобиля: эксперты назвали причину
Gazeta UA
2025-09-13T02:24:22Z
Штрафа не будет: какой обязательный аксессуар водители могут не показывать полиции
Знай
2025-09-12T17:51:12Z
Автомеханик посоветовал отказаться от покупки пяти популярных авто
Gazeta UA
2025-09-12T15:42:10Z
На що здатен 4-тонний український дрон Bufalo з ШІ й дизельним двигуном
Фокус
2025-09-12T15:00:59Z
Заменит VW ID.4: появилась первая информация про новый Volkswagen Tiguan 2026
Фокус
2025-09-12T13:00:21Z
В Україні подорожчали помідори
AgroNews
2025-09-15T06:04:52Z
Мадьяр: На фронте фиксируют сбой в работе Starlink
Корреспондент
2025-09-15T05:57:52Z
Отличная работа ВСУ: во что превратилась одна из мощных военных баз РФ в Крыму
Comments UA
2025-09-15T05:48:54Z
Россияне устроили страшный ад на Запорожье: власти поразили масштабами последствий
Comments UA
2025-09-15T05:33:39Z
В Україні зберігається зниження цін на пшеницю
AgroNews
2025-09-15T05:06:09Z
DeepState: ВСУ выбили оккупантов из укреплений на севере Сумской области
Новости Украины
2025-09-15T05:03:34Z
Показали последствия ночной атаки РФ на Запорожье
Gazeta UA
2025-09-15T04:18:02Z
Зеленский заявил о "хороших результатах": красное пятно оккупированной территории становится меньше
Comments UA
2025-09-15T04:06:30Z
Через спеку та дефіцит вологи аграрії півдня переходять на озимі
AgroNews
2025-09-15T04:03:36Z
Шарлотка с яблоками, которую захочется готовить снова: как сделать ее легкой и воздушной
Telegraf
2025-09-15T06:00:44Z
Помогут яблоки: как спасти картофель от прорастания
Gazeta UA
2025-09-15T05:45:36Z
Все зависит от дня недели: что означают горящие щеки - народные приметы
Знай
2025-09-15T03:51:04Z
На одном из далеких континентов есть улица, посвященная известному украинцу: чей "дух" там чувствуется
Telegraf
2025-09-15T00:06:23Z
Что носить в карманах, чтобы денег было больше
Gazeta UA
2025-09-14T21:42:45Z
День ангела 15 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-09-14T21:21:49Z
Ким Чен Ын запретил «импортные» слова : подробности
Новости Украины
2025-09-14T20:24:57Z
Праздновать ли 40 лет: что говорят астрологи, священники и эзотерики
Gazeta UA
2025-09-14T19:15:17Z
Томатный соус к любому блюду: заменит и кетчуп, и томатную пасту
Telegraf
2025-09-14T17:48:42Z
Фронт остался без Starlink? Где произошел сбой и что говорит компания
Telegraf
2025-09-15T05:57:48Z
Археологи встретили редкий артефакт во дворе Новой резиденции
Gazeta UA
2025-09-14T22:42:00Z
СМИ: PS5-эксклюзив Marvel's Wolverine выйдет в 2026 году, игра про Венома находится в разработке
GameMag
2025-09-14T21:06:52Z
Официально: Mortal Kombat: Legacy Kollection выйдет 30 октября
GameMag
2025-09-14T21:00:29Z
Родные голоса: GamesVoice рассказала о процессе русской озвучки Clair Obscur: Expedition 33 для ПК
GameMag
2025-09-14T21:00:09Z
Team Falcons становятся первыми на The International 2025
Корреспондент
2025-09-14T20:39:41Z
Роботизированный пирог: Обзор сериала «Дневники Киллербота» от Apple
GameMag
2025-09-14T19:33:19Z
В океане есть тысячи тонн золота: ученые объяснили, можно ли его достать
TSN
2025-09-14T18:33:47Z
Когда лучшее время для игры в онлайн казино
Comments UA
2025-09-14T18:00:18Z
В Реале могут временно расстаться с перспективным игроком
Корреспондент
2025-09-15T05:48:33Z
Ливерпуль переписал историю АПЛ, установив необычный рекорд
Корреспондент
2025-09-15T04:15:20Z
Фьюри близко воспринял преждевременную смерть Рикки Хаттона
Корреспондент
2025-09-14T22:45:06Z
Барселона усилиями трех своих игроков забросала Валенсию шестью голами
Корреспондент
2025-09-14T22:15:06Z
Гол Модрича выводит Милан в победители в матче с Болоньей
Корреспондент
2025-09-14T21:42:12Z
Серия В: Попов стал автором гола для Эмполи, которое проигрывало Специи
Корреспондент
2025-09-14T20:21:12Z
Сборная Германии выиграла Евробаскет-2025
ZN UA
2025-09-14T20:09:19Z
Видео консультации с VAR судьи матча с Шахтером
Корреспондент
2025-09-14T20:00:18Z
Лупашко может лишиться работы в Карпатах
Корреспондент
2025-09-14T19:51:52Z