MY.UAНовини
Проєкт бюджету на 2021 рік: оптимізм для медійної та культурної сфер
Проєкт бюджету на 2021 рік: оптимізм для медійної та культурної сфер

Проєкт бюджету на 2021 рік: оптимізм для медійної та культурної сфер

Якщо поглянути на медійні видатки, то проєкт бюджету досить таки оптимістичний – майже по всіх ключових статтях передбачається зростання.

Втім, це якщо порівнювати з чинним наразі бюджетом-2020, а його цього року кілька разів переглядали.

Найсуттєвіше – у квітні, коли через пандемію та коронакризу перерозподілили видатки.

Тоді скорочень фінансування зазнали культурна та медійна сфери.

Погляньмо, що пропонує уряд на наступний рік.

Суспільне, державне мовлення та державні ЗМІ.

На фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України уряд закладає 2 млрд 274 млн 158 тис.

Це якраз майже повна сума, яку передбачає закон про суспільне мовлення: не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік – тобто у 2021 році НСТУ мала б отримати близько 2 млрд 276 млн грн.

Минулого року в проєкті держбюджету-2020 спершу теж запланували повну суму – понад 2 млрд грн.

Та після внесення правок закон ухвалили з урізаною на 300 млн грн сумою: 1 млрд 711,5 млн грн.

У квітні Верховна Рада змінила бюджет, де на Суспільне залишилося півтора мільярди грн.

Із цієї суми НСТУ мусила повністю розрахуватися за 10,5 млн євро боргу свого попередника – державного мовника – перед «Євроньюзом».

Після секвестру бюджету та виплати боргу «Євроньюзу» у НСТУ залишилося 57% запланованого державного фінансування на 2020 рік.

Фактично за чотири роки свого існування НСТУ ще жодного разу не отримувала повного фінансування з держбюджету.

При тому, що громадські активісти й міжнародна спільнота щороку закликають уряд і парламент надати Суспільному повне фінансування, як це передбачено у законі.

Крім Суспільного, з державного бюджету фінансується й державний мовник – «Мультимедійна платформа іномовлення України», яка зараз оперує двома телеканалами: створеним у 2019 році каналом для тимчасово окупованих територій «Дом» і залишками каналу іномовлення UATV.

За законом про систему іномовлення, на неї держава має витрачати не менше 0,06% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік.

Тобто у 2021 році мало би бути близько 683 млн грн.

Що ж пропонує проєкт держбюджету?.

Раніше «Мультимедійна платформа іномовлення України» фінансувалася разом з інформаційним агентством «Укрінформ» одним бюджетним рядком, розпорядником якого було Міністерство інформаційної політики, а з 2020 року – Міністерство культури та інформаційної політики.

Чинний держбюджет на цьогорічну програму «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України» передбачає 442,6 млн грн – менше від гарантованої законом про іномовлення суми.

Проте у 2020 році почалася процедура передачі каналу «Дом» від Мінкульту до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

З проєкту бюджету-2021 ми бачимо, що разом з каналом «Дом» іншому міністерству передадуть і іномовлення, що юридично зрозуміло, бо вони є однією юридичною особою.

У бюджеті-2021 з’явилася нова програма «Забезпечення інформаційного суверенітету України, розвиток мов корінних народів, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.

Севастополь та фінансова підтримка системи державного іномовлення України», на яку закладено 355,4 млн грн.

Це майже вдвічі менше від гарантованої законом про іномовлення суми.

Судячи з назви, можна припустити, що з цієї бюджетної програми буде надаватися ще й підтримка приватному кримськотатарському телеканалу ATR, який раніше отримував підтримку з програм Мінсоцполітики та Мінкульту.

Цікаво, яким чином за неповного фінансування канал «Дом» збирається вже в березні 2021 року розширювати своє покриття (виходити на супутник і змінювати модуляцію ефірних передавачів) та збільшувати обсяги власного контенту, поступово відмовляючись від безкоштовно наданих серіалів і шоу комерційних медіагруп? І чи залишаться в такому разі хоч якісь гроші на підтримку каналу іномовлення UATV? Адже кошти на його фінансування будуть у Мінреінтеграції, хоча плани реанімувати іномовлення раніше озвучував міністр культури Олександр Ткаченко.

У бюджетних програмах Мінкульту ми не знаходимо тих, які однозначно можна сприймати як такі, що фінансуватимуть іномовлення чи канал «Дом».

Щоправда, є нова програма «Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення», на яку закладено 1 млрд грн.

Можливо, з цього фонду кошти виділятимуться не лише культурно-мистецьким закладам, а й медійним.

З державного бюджету фінансуються й кілька загальнодержавних засобів масової інформації, заснованих органами державної влади: інформаційне агентство «Укрінформ», телеканал «Рада», газети «Голос України» та «Урядовий кур’єр».

Для підтримки «Укрінформу» в Мінкульту залишилася перейменована бюджетна програма «Збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції»: на неї закладено 162,3 млн грн.

Дотепер «Укрінформ» фінансувався одним рядком з іномовленням, і у 2020 році на обидві структури було закладено 442,6 млн грн.

Якщо підсумувати кошти двох бюджетних програм двох міністерств, які наступного року фінансуватимуть по окремості «Укрінформ» та іномовлення, то сума більша цьогорічної – 517,7 млн грн.

Апарат Верховної Ради у 2021 році на висвітлення діяльності Верховної Ради через засоби телебачення і радіомовлення (тобто телеканал «Рада») і фінансову підтримку газети «Голос України» планує витрачати більше, ніж у 2020-му: 83,9 млн грн проти цьогорічних 76,9 млн грн.

Натомість обсяг коштів секретаріату Кабміну на фінансову підтримку газети «Урядовий кур’єр» поки що лишається незмінним: 12,1 млн грн.

Кінематограф і підтримка аудіовізуального сектора.

Бюджет Державного агентства з питань кіно у 2021 році зростає: на всі його видатки передбачено 638,4 млн грн проти 468,4 млн грн у чинному бюджеті-2020.

Найбільша стаття видатків – державна підтримка кінематографії, на яку заплановано спрямувати 621,1 млн грн.

Перший варіант держбюджету-2020, який торік ухвалила Верховна Рада, передбачав на підтримку кіно більшу суму – 758,3 млн грн.

Але після секвестру видатки урізали на 300 млн – до 455 млн грн.

Тобто в проєкті на 2021 рік пропонується середня сума між тим, як хотілося та як сталося у 2020-му.

Крім того в проєкті бюджету-2021 закладено 4,1 млн грн на гранти президента молодим кінематографістам і премії за видатні досягнення в галузі кіно.

Цього року після секвестру коштів на гранти не лишилося, на премії – 200 тис.

Крім Держкіно підтримувати кіногалузь збирається і саме Міністерство культури та інформаційної політики.

Воно запланувало 50 млн грн на «виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

У цьогорічному чинному бюджеті була передбачена така ж сума.

Ще одна структура, що надає підтримку як аудіовізуальній сфері (кіноіндустрії й телебаченню), так і іншим культурним галузям, – це Український культурний фонд.

У державному бюджеті 2020 року на УКФ та підтримку ним проєктів Верховна Рада спершу заклала 697,4 млн грн.

Але пандемія та коронакриза внесли свої корективи, і після змін до бюджету в УКФ залишилося близько 402 млн грн.

У проєкті бюджету на 2021 рік уряд заклав стільки же, скільки планував у 2020-му: 697,4 млн грн.

Цікаво, що грантери УКФ, кінематографісти і телевізійники у 2020 році отримали ще додаткове фінансування з фонду боротьби з COVID-19 – загалом 740 млн грн.

8 липня уряд своєю постановою виділив з цього фонду 1 млрд грн Міністерству культури та інформаційної політики.

Серед іншого, додаткові кошти пішли на:.

надання Українським культурним фондом грантів інституційної підтримки – 590 млн грн;.

надання Державним агентством з питань кіно підтримки для девелопменту кінопроєктів – 50 млн грн;.

виробництво (створення) та розповсюдження телесеріалів патріотичного спрямування – 100 млн грн.

Книжкова галузь та інформаційна політика.

Ще одна інституція з підпорядкування Мінкульту – Український інститут книги.

На його діяльність, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі уряд у 2021 році планує виділити 151,6 млн грн.

Це стільки ж, як планувалося у 2020-му році, але після секвестру в держбюджеті-2020 залишилося 100,4 млн грн.

Щоправда, коли в липні уряд виділив з «коронавірусного фонду» 1 млрд на культуру, то із цих коштів 150 млн грн були передбачені на гранти інституційної підтримки від Українського інституту книги для суб’єктів видавничої справи.

У Міністерства культури та інформаційної політики та підпорядкованого йому Державного комітету телебачення і радіомовлення є ще кілька бюджетних програм, з яких фінансується, умовно кажучи, інформаційна політика.

Зокрема, Мінкульт у 2021 році планує витратити 100 млн грн на «Здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору» (сума така ж, як у 2020-му).

Видатки Держкомтелерадіо наступного року зростуть, але насамперед через збільшення фінансової підтримки Національної суспільної телерадіокомпанії України (Держкомтелерадіо є розпорядником цих коштів).

За іншими програмами Держкомтелерадіо в проєкті бюджету-2021 закладено:.

наукова і науково-технічна діяльність у сфері ЗМІ, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності – 20,3 млн грн (на 300 тис.

грн менше, ніж цього року);.

підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації в Укртелерадіопресінституті – 9,6 млн грн (на 2 млн грн більше, ніж цього року);.

фінансова підтримка творчих спілок у сфері засобів масової інформації, преси – майже 2 млн грн (сума незмінна);.

державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв’язку з виконанням професійних обов’язків та премій в інформаційній галузі – 3,9 млн грн (на 260 тис.

грн більше, ніж цього року);.

здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері – 10 млн грн (після секвестру в держбюджеті-2020 на це не було передбачено коштів, а до секвестру було 20 млн грн).

Зростають видатки і на «Фінансову підтримку забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, забезпечення діяльності Українського інституту, заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України», якою займається Міністерство закордонних справ: з 53,9 млн грн до 60,3 млн грн.

Утім, це більш ніж удвічі менше, ніж планувалося у 2020 році до секвестру бюджету (133,4 млн грн).

Видатки на діяльність медійних державних органів.

Витрати на діяльність (керівництво та управління у відповідній сфері) Держкомтелерадіо, Держкіно та Українського інституту національної пам’яті у 2021 році мають залишитися незмінним, порівняно з чинним бюджетом 2020 року:.

Держкомтелерадіо – 30,4 млн грн;.

Держкіно – 13,2 млн грн;.

УІНП – майже 30 млн грн.

Витрати на діяльність Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови зростуть:.

Уповноважений із захисту державної мови – 20,4 млн грн (цього року – 15,9 млн грн);.

Нацрада – 92,7 млн грн (цього року – 85,1 млн грн).

Витрати на діяльність апарату Міністерства культури та інформаційної політики зменшаться зі 136,7 млн грн до 90,4 млн грн.

Імовірно, це зумовлено тим, що з 2021 року почнуть окремо фінансуватися низка нових державних агенцій, підпорядкованих Мінкульту: Державне агентство розвитку туризму, Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти, Державна інспекція культурної спадщини, Державна служба охорони культурної спадщини.

Загалом же бюджет усіх програм, якими розпоряджається Міністерство культури та інформаційної політики, у 2021 році зросте з 8,3 млрд грн до 11,7 млрд грн.

До секвестру видатки бюджету-2020 на програми Мінкульту без урахування програм, що згодом перейшли до Міністерства молоді та спорту, становили 10,1 млрд грн.

Таким чином, у 2021 році уряд планує фінансувати культуру в більш ніж докризових обсягах.

Порівняльна таблиця видатків державного бюджету на 2020 рік (версія станом на 23 вересня 2020 року) і проєкту бюджету на 2021 рік.

Бюджетна програма і розпорядник.

Апарат Верховної Ради України.

Висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети "Голос України".

76 909 400.

83 871 000.

Секретаріат Кабінету Міністрів України.

Фінансова підтримка газети "Урядовий кур'єр".

12 115 100.

12 115 100.

Міністерство закордонних справ України.

Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, забезпечення діяльності Українського інституту, заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України.

53 911 100.

60 270 400.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Забезпечення інформаційного суверенітету України, розвиток мов корінних народів, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.

Севастополь та фінансова підтримка системи державного іномовлення України.

355 409 100.

Міністерство культури та інформаційної політики України.

8 260 907 500.

11 678 289 100.

Апарат Міністерства культури та інформаційної політики України.

6 097 433 300.

7 764 657 600.

Керівництво та управління у сфері культури та інформаційної політики.

136 684 900.

90 460 600.

Збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції.

(У 2020 – Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України).

442 643 600.

162 322 400.

Здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору.

100 000 000.

100 000 000.

Надання освіти закладами загальної середньої та позашкільної освіти державної форми власності, методичне забезпечення діяльності закладів освіти.

193 142 200.

243 520 500.

Підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів та підготовка науково-педагогічних кадрів у сфері культури і мистецтва, підготовка кадрів акторської майстерності для національних мистецьких та творчих колективів.

90 573 300.

89 179 000.

Здійснення культурно-мистецьких заходів національними творчими спілками та Всеукраїнським товариством "Просвіта".

24 684 200.

24 684 200.

Фінансова підтримка національних театрів.

1 289 932 600.

1 639 466 600.

Фінансова підтримка національних художніх колективів, концертних організацій та їх дирекції, національних і державних циркових організацій.

719 846 000.

900 038 700.

Державна підтримка діячів культури і мистецтва.

30 186 600.

33 236 700.

Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів.

401 965 100.

697 438 800.

Підготовка кадрів для сфери культури і мистецтва закладами фахової передвищої та вищої освіти.

989 877 400.

1 278 498 600.

Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин.

135 232 900.

82 388 800.

Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

50 000 000.

50 000 000.

Забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів.

812 071 500.

1 017 099 600.

Будівництво об’єктів загальнодержавного значення у сфері культури.

100 000 000.

200 000 000.

Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення.

1 000 000 000.

Надання фінансової підтримки державному підприємству "Кримський дім".

4 257 600.

4 657 400.

Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках.

475 896 500.

Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі.

100 438 900.

151 665 700.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

1 613 303 800.

2 350 340 500.

Керівництво та управління у сфері телебачення і радіомовлення.

30 408 900.

30 408 900.

Наукова і науково-технічна діяльність у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності.

20 566 500.

20 258 800.

Підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації в Укртелерадіопресінституті.

7 581 400.

9 604 400.

Фінансова підтримка творчих спілок у сфері засобів масової інформації, преси.

1 980 400.

1 980 400.

Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України.

1 549 099 300.

2 274 158 000.

Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв’язку з виконанням професійних обов’язків та премій в інформаційній галузі.

3 667 300.

3 930 000.

Здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері.

10 000 000.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

16 273 100.

16 273 100.

Керівництво та управління у сфері етнополітики та свободи совісті.

16 273 100.

16 273 100.

Державне агентство розвитку туризму України.

209 570 200.

Керівництво та управління у сфері розвитку туризму.

9 570 200.

Розкриття туристичного потенціалу України.

200 000 000.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

19 014 800.

Керівництво та управління у сфері мистецтв та спеціальної мистецької освіти.

19 014 800.

Державне агентство України з питань кіно.

468 443 000.

638 443 000.

Керівництво та управління у сфері кінематографії.

13 243 000.

13 243 000.

Державна підтримка кінематографії.

455 000 000.

621 100 000.

Гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів в сфері кінематографії та премії за видатні досягнення у галузі кінематографії.

200 000.

4 100 000.

Державна інспекція культурної спадщини України.

13 069 400.

Здійснення державного контролю у сфері охорони культурної спадщини.

13 069 400.

Державна служба охорони культурної спадщини України.

592 865 500.

Керівництво та управління у сфері охорони культурної спадщини.

18 291 000.

Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках.

574 574 500.

Український інститут національної пам'яті.

65 454 300.

74 055 000.

Керівництво та управління у сфері відновлення та збереження національної пам’яті.

29 927 100.

29 927 000.

Заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

35 527 200.

44 128 000.

Уповноважений із захисту державної мови.

15 886 200.

20 404 100.

Організаційне, експертно-аналітичне, правове, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.

15 886 200.

20 404 100.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

85 144 500.

92 729 700.

Керівництво та управління здійсненням контролю у сфері телебачення і радіомовлення.

85 144 500.

92 729 700.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Приятное с полезным: как мастурбация влияет на здоровье на самом деле
Marie Claire
2024-04-17T20:31:26Z
Доктор объяснил, что люди видят перед смертью: никто даже не догадывался
Знай
2024-04-26T20:30:10Z
Как "вытащить" человека в случае инсульта до приезда скорой помощи: главные советы, которые спасут не одну жизнь
Знай
2024-04-21T13:51:40Z
«Почему появляются родинки во взрослом возрасте?»
Marie Claire
2024-04-24T11:31:48Z
Если на листьях смородины появились красные пятна — что с этим делать
TSN
2024-05-01T16:21:29Z
Вакцина от COVID-19 вызвала тромбы: производитель впервые признался в опасности
Знай
2024-05-01T15:21:28Z
Как предотвратить инсульт: невролог дала советы для профилактики болезни
Апостроф
2024-04-24T13:39:55Z
Что происходит с кровяным давлением, когда вы перестаете есть яйца
UNIAN NET
2024-04-17T20:06:33Z
Сердечный кашель: что делать
UAToday
2024-04-24T09:03:19Z
Важная ошибка, которая портит холодец: все зависит от одного ингредиента
Telegraf
2024-04-21T12:33:30Z
Воняет, как в доме престарелых: как избавиться от затхлого запаха в квартире
Знай
2024-04-26T09:51:47Z
5 качеств идеальной любовницы, о которой мечтает каждый мужчина
Marie Claire
2024-04-28T07:31:20Z
Видят людей насквозь: три знака Зодиака легко распознают ложь
Апостроф
2024-04-18T05:54:08Z
Выходим из Поста вкусно: рецепт домашней колбаски "Ассорти" без оболочки
Знай
2024-05-01T15:51:25Z
Как защитить свеклу и морковь от вредителей: натуральное средство от долгоносика и муравьев/Приготовьте его на основе золы
Апостроф
2024-05-01T15:18:15Z
Май станет счастливым для трех знаков Зодиака
Telegraf
2024-04-25T16:42:20Z
Как покрасить яйца без химии — простой способ, который удивит гостей на Пасху
Marie Claire
2024-04-29T09:31:26Z
Устойчивый жир и копоть больше не проблема: лучшие способы мытья сковороды
Апостроф
2024-04-27T17:00:01Z
Путин планировал закончить войну в Украине до 9 мая: с чем просчитался
Comments UA
2024-05-01T08:21:41Z
"Никакая помощь США не поможет", – Шойгу назвал "четкую и несомненную" дату завершения войны в Украине
Новости Украины
2024-04-24T15:33:53Z
Россия пойдет в ва-банк. Стало известно, какой ключевой город Украины окажется под угрозой
Comments UA
2024-04-24T17:03:55Z
Стало известно, где сейчас экс-главнокомандующий Залужный
Новости Украины
2024-04-21T18:03:29Z
Помилованный Путиным "вагнеровец" зарезал мусульманина и сбежал в "ДНР", — росСМИ
Фокус
2024-05-01T16:24:32Z
В Польше жестко раскритиковали Путина и сказали, можно ли с ним договориться
Comments UA
2024-05-01T16:24:21Z
"Двигайся, Европа", - Трамп сделал заявление об Украине, которого никто не ожидал
Новости Украины
2024-04-21T07:51:21Z
Зеленский рассказал, как судьба Украины может измениться уже в июле
Comments UA
2024-04-29T04:12:31Z
Путин сделал циничное заявление о Донбассе
Корреспондент
2024-04-25T19:18:24Z
Когда закончится война в Украине: известный астролог Влад Росс назвал точную дату
TSN
2024-04-18T17:36:31Z
Удар по врагу будет внезапным: старец Захарий назвал год окончания войны в Украине
Апостроф
2024-04-19T15:27:58Z
Проверяйте банковскую карточку: украинцам дополнительно выплатят по 4000 гривен
Знай
2024-04-19T08:30:35Z
Украина вернула в США установку Patriot: СМИ узнали, что произошло. ФОТО, ВИДЕО
Новости Украины
2024-04-21T15:54:43Z
Имеет особую силу: что такое четверговая соль и как правильно ее готовить/Ее используют как оберег в течение всего года
Апостроф
2024-05-01T16:24:28Z
За уши тянуть в ТЦК не собираются? Решена судьба украинских мужчин, живущих за границей
Знай
2024-05-01T16:21:55Z
Украинских мужчин за границей ждет сюрприз с 23 апреля: что случилось
Апостроф
2024-04-22T20:00:38Z
29 апреля — какой церковный праздник, чего категорически нельзя делать, чтобы не заболеть
TSN
2024-04-28T05:03:59Z
Можно ли женщинам ходить в церковь в брюках - ответ ПЦУ
BigMir
2024-04-25T13:09:54Z
"Среагировать было невозможно": что известно о кровавом ударе России по Одессе и в каком состоянии пострадавшие
TSN
2024-05-01T08:48:14Z
В Киеве ночью прогремел мощный взрыв, есть пострадавшие: подробности
Апостроф
2024-04-28T11:09:43Z
В России упал самолет: появились первые подробности
TSN
2024-04-19T12:48:35Z
На Закарпатье 19-летний парень изнасиловал ребенка
TSN
2024-04-18T08:22:41Z
Трагедия в Житомирской области: учитель лицея убил подростка и ранил его брата
Апостроф
2024-05-01T16:21:09Z
Суицид молодой девушки на Троещине в Киеве: появились ужасные подробности
Апостроф
2024-05-01T16:03:27Z
Огонь распространяется с огромной скоростью: российская Бурятия объята пламенем
Telegraf
2024-04-30T18:15:33Z
"Задерживают группами ежедневно": в ГПСУ назвали "расценки" за незаконный выезд из Украины
Фокус
2024-04-24T07:21:01Z
Расстрел полицейских на Винниччине: в деле обнаружились новые обстоятельства, связанные с подозреваемыми
Новости Украины
2024-04-21T11:48:19Z
Украинцам автоматически перечислят пенсии с 1 мая: у кого и на сколько вырастут выплаты
Апостроф
2024-04-28T09:09:18Z
Найдете в кошельке – не тратьте: за эту монету коллекционеры заплатят не меньше 10 000 гривен
Знай
2024-04-21T17:06:09Z
Украинцам перечислят пенсии с 1 мая: кто и сколько будет получать
Апостроф
2024-04-24T08:21:18Z
Коммунальные платежи отменяются: названа категория лиц, которой можно не платить
Знай
2024-04-29T19:12:59Z
На АЗС украинцам вместо топлива продавали "бодягу": где заливали поддельный бензин
Обозреватель
2024-05-01T16:22:52Z
В Украине официально увеличилось количество миллионеров
ZN UA
2024-05-01T16:03:44Z
Платите по 700 грн за свет или живите без него: украинцев ставят перед фактом
Знай
2024-04-30T03:36:01Z
Доллар и евро резко взлетели в цене: официальный курс валют на пятницу
UNIAN NET
2024-04-25T15:57:21Z
Только на хлеб с маслом и хватит: украинским пенсионерам повысили выплаты
Знай
2024-04-28T08:30:20Z
Похоронили 140 детей от 5 до 14 лет: люди нашли пугающее захоронение - это было для ритуала
Знай
2024-04-22T04:22:33Z
Что делать, если на телефоне пропала связь: важная инструкция
Политека
2024-04-30T09:31:22Z
Что делать, если телефон быстро разряжается: эти советы помогут решить проблему
Политека
2024-04-28T18:46:18Z
Эта головоломка большинство ставит в тупик: найдите на рисунке мороженое за 10 секунд
Апостроф
2024-04-25T22:18:26Z
В Украине будут готовить специалистов по искусственному интеллекту: финансировать американские меценаты
Обозреватель
2024-05-01T16:01:50Z
Если пропал звук на телефоне, что можно сделать: простая инструкция
Политека
2024-05-01T16:01:19Z
Ученые считают, что нужно защитить Землю от внеземного вторжения: Марс также требует защиты
Фокус
2024-04-23T06:30:58Z
Конкурент компании Илона Маска: впервые на МКС летит корабль Starliner с экипажем
Фокус
2024-05-01T06:12:32Z
Что видят кошки и собаки, когда смотрят телевизор: вы будете удивлены
TSN
2024-04-22T16:48:50Z
Оккупанты все чаще бьют по Одессе: в ВСУ раскрыли тревожную причину
Telegraf
2024-05-01T08:45:02Z
«Усеянная телами дорога… Люди ходили и искали своих родственников». Репортаж из Изюма — о жизни и памяти
ZN UA
2024-04-21T10:25:33Z
Срочная эвакуация в Киеве: есть ли опасность?
Корреспондент
2024-04-26T17:57:45Z
В Киеве под зданиями ТЦК выстроились очереди
Корреспондент
2024-04-25T09:45:22Z
"Противник думал, что на позициях никого нет", - бойцы НГУ рассказали о безумном бое возле Урожайного
Новости Украины
2024-05-01T16:18:27Z
ВСУ восстановили утраченные позиции вблизи Кременной – ISW
Известия Киев
2024-05-01T16:16:54Z
"Когда начнут стрелять в городе, они поймут": побывавший в плену военный предупредил украинцев
Политека
2024-04-28T06:01:43Z
Так брали Авдеевку и Бахмут: СМИ узнали главный секрет недавних побед России
Comments UA
2024-04-30T14:42:02Z
Орки готовятся. Стали известны три направления, на которых они пойдут в наступление летом
Comments UA
2024-04-25T17:51:13Z
А почему без войны не могли? Россияне прозрели после заявления Третьяка про "патриотизм головного мозга"
Обозреватель
2024-04-17T16:34:23Z
Украинский супертяжеловес потерпел поражение от брата Тайсона Фьюри
TSN
2024-04-21T10:04:44Z
Вместо принца из Дубая – вратарь сборной Украины: как Лунин нашел свою любовь, которую сравнивали с женой Роналду
Обозреватель
2024-04-29T17:19:24Z
Сенсация года! Непобедимый чемпион мира по боксу проиграл бой, трижды угодив в нокдаун. Видео
Обозреватель
2024-04-21T07:46:31Z
Усик - Фьюри: промоутер назвал секретное оружие украинца
Telegraf
2024-05-01T15:54:54Z
Легионер "Динамо", играющий в аренде в Греции, подружился с российским футболистом
Telegraf
2024-05-01T15:06:53Z
Стала известна оценка Лунина по Эль Класико
Корреспондент
2024-04-22T09:33:27Z
Непобедимый украинский тяжеловес выиграл бой мощным нокаутом. Видео
Обозреватель
2024-04-20T19:43:09Z
"В Украине геноцид". Легенда мирового спорта выступил против России, назвав Путина преступником
Обозреватель
2024-04-21T14:46:26Z
Просто во время концерта умерла 31-летняя певица
Comments UA
2024-04-28T20:42:09Z
Блогерша Монро высказалась о своем первом сексе: "Это было ужасно"
TSN
2024-04-25T14:51:27Z
Путинистка Снежана Егорова раскритиковала дочь Стасю Ровинскую за ее проукраинскую позицию/Бывшая украинка также вспомнила родственников, живущих в оккупации
Апостроф
2024-04-29T14:06:15Z
Евгений Кошевой з "Квартал 95" разрыдался перед камерами: не ожидал такого происшествия
Знай
2024-04-27T14:51:06Z
"Лучший друг президента". Евгений Кошевой признался, как часто и о чем ночью общается с Владимиром Зеленским
Обозреватель
2024-05-01T15:24:15Z
Тандем силы: Jerry Heil стала послом бренда "Моршинская"
Обозреватель
2024-05-01T14:52:46Z
Певица умерла во время концерта, споткнувшись о платье и ударившись головой – видео 18+
TSN
2024-04-25T19:15:45Z
"Маме сказали придержать лошадей": Анастасия Приходько сообщила о проблемах со здоровьем
Фокус
2024-04-26T14:57:30Z
Жена актера-военного Дмитрия Совы призналась, где служит муж и как часто они видятся
TSN
2024-04-28T08:03:33Z
Об этом многие забывают: что обязательно делать со стиральной машиной
Telegraf
2024-04-30T19:00:27Z
Если внезапно отказали тормоза: как быстро и безопасно остановить любую машину
Telegraf
2024-04-25T14:00:09Z
Механик с 50-летним стажем объяснил, какую ошибку с колесами лучше не допускать
Знай
2024-04-29T04:21:18Z
В Украине введут новые правила растаможки авто: нардепы приняли решение
Обозреватель
2024-04-24T09:46:23Z
Lamborghini Urus превратился в роскошный «дом на колесах»
AutoCentre
2024-05-01T16:04:21Z
Объявлена цена недорогой модели на базе Opel и Peugeot. Фото
Обозреватель
2024-05-01T15:58:40Z
Nissan наполнит рынок недорогими электрокарами и гибридами: подробности, фото и видео
Фокус
2024-04-25T14:51:50Z
Британские инженеры электрифицировали Land Rover Defender
AutoCentre
2024-04-18T15:43:46Z
Дешевую новинку Suzuki с низким расходом показали в подробностях
Обозреватель
2024-04-23T15:07:16Z