/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F2acfff8bbde5e3e03081e6d9565c603c.jpg)
Ювілейна Генеральна асамблея ООН: про що у своєму виступі заявив Зеленський
Цього року через пандемію коронавірусу ювілейна 75 Генеральна асамблея ООН відбувається у режимі онлайн. Цього року всі лідери держав вперше в історії виступають на дебатах в Нью-Йорку заочно.
Про що у своєму виступі сказав президент України Володимир Зеленський - у сюжеті ТСН.Ранок.
Володимиру Зеленському не щастить зі "звичайними" Генасамблеями. Торік перед самим його виступом демократи оголосили про початок процедури імпічменту Трампу через спробу шантажувати президента України. Тоді не було телеканалу, який не намагався би підстерегти Зеленського з питанням про його стосунки з американським президентом. Тепер через коронавірус дебати на високому рівні повністю віртуальні: у залі дозволено сидіти лише одному представнику від держави.
"Питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні заяви та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки допоки рана у центрі Європи кровоточить - біль відчуватиме увесь світ. Єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму і Донбасу", - заявив у виступі Зеленський.
Він нагадав про порушення прав людей в окупованому Криму та постійні спроби зірвати режим тиші на Донбасі. Слідом за низкою світових лідерів, серед яких турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган та канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент України закликав до рішучої реформи апарату ради безпеки ООН.
Відео На Генасамблеї ООН Зеленський заявив про першочерговість режиму тиші на Донбасі
Доки рана всередині Європи кровоточить - біль відчуватиме весь світ, заявив Володимир Зеленський з екранів Генасамблеї ООН, нагадуючи про війну на Донбасі. За словами Зеленського, першочерговим кроком має стати режим тиші, виведення незаконних збройних формувань з окупованих територій, далі –повернення контролю над державним кордоном і відновлення територіальної цілісності України. Цього року всі лідери держав вперше в історії виступають на дебатах в Нью-Йорку заочно. Детальніше – у сюжеті.
"Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів ради безпеки ООН. Це остаточно доводить механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення Ради безпеки. Україна братиме активну участь у процесі її реформування", - наголосив український лідер.
Рада безпеки ООН сформована, як і сама організація, у 1945 році після завершення Другої світової війни. Вона складається з п'яти постійних і 15 тимчасових членів, яких обирають на два роки. Найбільше питань до права вето, яке мають Сполучені Штати, Росія, Китай, Велика Британія та Франція. До слова, саме за його допомогою Росія неодноразово блокувала усі незручні для себе резолюції.