MY.UAНовини
"Майдан – не наша історія": учасник мітингів у Мінську відверто про майбутнє протестів
"Майдан – не наша історія": учасник мітингів у Мінську відверто про майбутнє протестів

"Майдан – не наша історія": учасник мітингів у Мінську відверто про майбутнє протестів

Павло Чудук – мінчанин. Останні майже 10 років жив у Польщі, де відкрив невеличку бізнес – школу з вивчення англійської мови. Там же і викладав до карантину. Зараз справа на паузі, А Павло – на протестах у Мінську. Майбутнє своє він бачить у Білорусі. Але каже: для цього потрібно створювати відповідні умови. Цим хлопець і займається. Разом з десятками тисяч співвітчизників.

Його жорстко затримали в ніч на 10 серпня – катували електрострумом, ніч провів у в'язниці. Але ходити на мітинги і боротися за свої права не припиняє.

З сайтом 24 каналу Павло поділився своєю історією, а також – думками на рахунок протестів в Мінську зараз, як вже змінилася обстановка в країні і куди це все може повернути в майбутньому.

День виборів: з чого все починалося?

Це – мої перші президентські вибори, коли я пішов і проголосував. До цього ніколи в це не вірив. Я ніколи не думав, що мій голос зарахується і взагалі має хоч якесь значення – через фальсифікації. Я вирішив відчути це на власній шкурі. І таким ось чином почався мій день 9 серпня.

Я був ще на підрахунку голосів на своїй дільниці в Мінську. Там незалежні спостерігачі сказали мені, що, наприклад, за їхніми підрахунками, зайшло 33 людини на ділянку, а за підрахунками спостерігачів на ділянці від офіційних осіб – близько 150 осіб.

Також відрізнялися результати опитувань: наприклад, за Світлану Тихановську на моїй дільниці проголосувало близько 44 осіб, а на думку спостерігачів, за той же час, – тільки 3 або 4. Деякі бюлетені в урнах лежали величезними блоками – по 20-40 голосів. Це – те, що незалежні спостерігачі побачили через вікно школи, де проходили вибори. Тобто вкидання – страшне по всіх фронтах абсолютно: по явці, кількості голосів.

Павло Чудук розповів: раніше не бачив сенсу голосувати на виборах президента

Цілий день у нас був відсутній мобільний інтернет. Домашній, на дроті, працював з перебоями. У мене на телефоні було в той момент три різних варіанти VPN, вони всі лежали. Іноді навіть дзвонити було неможливо. Не можна було ні їжу замовити, ні таксі викликати, ні в банку оплатити щось. Це – щось нове, таке ніколи не практикувалося – щоб відключали прямо все.

Годині о 8 вечора я вдома захотів подивитися попередні результати. Працював тільки сайт Офіційний БЕЛТА. І ось там була така інформація: Олександр Лукашенко – 80,3% (за результатами екзитполів). Головна новина. У той момент, коли всі незалежні медіа лежать. І тоді адекватні люди Республіки Білорусь прекрасно зрозуміли, що потрібно робити.

Єдиний варіант, який спадає на думку – сісти в найближчий автобус або тролейбус (кілька центральних станцій метро в місті були перекриті) і їхати в центр.

Я сів в автобус. І в якийсь момент зрозумів, що він перевантажений, як ніколи. Я побачив молодих людей, максимум до 30 років, які переживали з приводу справжньої ситуації і було видно, що вони налаштовані рішуче. І я зрозумів, що 90% пасажирів мають ту ж мету, що і я.

Ми не їхали на якийсь мітинг чи протест радикальний, революцію влаштувати. Люди були налаштовані показати свій голос, що вони проти. Що 80% – це не його число і він скільки набрати не може. Було видно по очах людей, що просто набридло вже бачити не те що обличчя, а ось цю постійну брехню людям з року в рік. Не те щоб злість, просто відсутність сприйняття – ось це рухало найбільше.

"Людям просто набридло терпіти": що відбувалося в центрі Мінська

У центрі міста, в районі площі Перемоги, де проходили найбільш важливі заходи, за моїми підрахунками, тисяч 50-60 тоді зібралося. Люди не мали можливості організуватися або спілкуватися між собою через відсутність зв'язку. Але якимось дивовижним чином ми знайшлися.

В обличчях присутніх, навіть зовсім молодих людей, трохи більше 20 років, було видно, що вже не просто червона риса перейдена. Що не тільки коронавірус їх задушив і незгода з результатами виборів. А взагалі в цілому ситуація протягом декількох років. Вони терпіли – сподівалися щось зміниться. Але нічого, природно, не відбувалося.

Природно, потім з'явилася величезна кількість силовиків: ОМОН із щитами, "Алмаз" (Білоруський спецназ, – 24). Почали відтісняти людей. Це була така спланована операція з поділу людей на більш дрібні групи, щоб потім просто по одному ловити. Я думаю, була або підготовка російських військ, або вони самі сюди приїхали на запрошення нашого так званого президента. Білоруська поліція до такого не була готова.

У якийсь певний момент всі почали кричати "Досить!", "Йди!", "Вийди порахуй!" і багато інших гасел нових, які більш радикально звучали. Ситуація сильно загострювалася. Але ніколи люди не виявляли насильства по відношенню до силовиків – все було максимально мирно.

Потім з'явилися водомети, вся система охорони "Алмаз" – якісь нові розробки, сльозогінний газ, гранати світлошумові, які кидали по кілька разів і цілеспрямовано в людей.

Я не знаю, чого там не було. Все те, що я бачив у фільмах. Ось ці "Хаммери" з кулеметами – вони, напевно, були вже на фінішному етапі. Якби протест зайшов занадто далеко, я думаю, Лукашенко особисто б керував парадом ось цим, розстрілом людей.

До постраждалих дуже довго не підпускали швидку допомогу. Тоді протестувальники самі почали тягнути на ношах тих, хто був у важкому стані – багато людей були закривавлені, не могли рухатися самі.

У якийсь момент я залишився в групі десь з 10 молодими людьми. Ми всі були плюс-мінус з одного району і вирішили висуватися додому. Силовики сказали, що можна йти тільки по одній доріжці – далі все перекрито. Тільки потім я зрозумів, що це така спецоперація: якщо ти потрапляєш на цю акцію, то годин після 23:00 немає жодних шансів, що тебе не затримають.

Я рухався в бік вокзалу, коли до мене під'їхав бусик, з якого вискочив немолодий чоловік в цивільному і, не представившись, закричав: "С*ка, в підлогу, я сказав!". Я втік. Потім вдруге під'їхав такий автозач невеликий, а неподалік стояла вже ціла лінійка людей у формі, за ними – "Хаммери". Тоді я зрозумів, що вже все. Буквально за 10 секунд я вже був обличчям в підлогу. І ось тут почалося найцікавіше.

Затримання і тортури електрошоком

Мені наділи наручники. Навіть не наручники, а таке зчеплення пластикове. Вона завдає великі травми на покрив шкіри – у мене досі не пройшли сліди. І завезли в Головне управління по боротьбі з організованою корупцією і злочинністю Республіки Білорусь. Там був координаційний центр всієї цієї вечірки: три або чотири поверхи, всі повністю напхані силовиками.

Навіть не завели – віднесли туди в такому напівскрюченому стані, поклали на підлогу в одному з кабінетів, де знаходилися три міліціонери – в цивільному, без посвідчення, в бронежилетах.

Ну і молодий чоловік, молодший за мене напевно, в масці, почав бити електрошоком по нирках протягом трьох хвилин з невеликими перервами. Каже: "Ну, скільки тобі заплатили? Що, С*ка, хочеш ще більше, так? Може, ще сходиш помахаєш своїм стягом?".

Вся шия – червона, горло – майже чорне. До мене підходить людина ця: "Встань, с*ка!". А я не можу – коліна просто не згинаються. Я потім двома пальцями "ножиці" два дні зробити не міг. Не міг щелепу відкрити нормально, щоб, наприклад, з'їсти яблуко дня два, навіть більше. Осушення горла таке, що виникають проблеми з диханням. Це все – вплив електрошоку.

Так ось, один з ментів в цій кімнаті сказав:"Посади його на стілець, а то у нього зараз серце зупиниться". Тобто, напевно, до мене або десь в його досвіді раніше була вже людина, у якого не витримало серце від ударів електрошоку.

У знущальній формі пропонували: "Ой, може, тобі дзвіночок треба зробити? Може, тобі адвокат потрібен? Може, тобі чаю зробити або капучино, може, ти хочеш?". А я навіть випити води не можу, тому що я досі в наручниках.

Потім виявилося, що один з них – мій сусід, живе неподалік. Запропонував зняти наручники і розмови такі почалися, ніби вже свій в дошку. В принципі ця людина трошки зупинила насильство наді мною. Тому що, якби це продовжувалося далі, я думаю, я б звідти вийшов з дуже великими фізичними наслідками.

Потім приїхав автозак – там нас було шестеро чоловік, їхали хвилин 40, дихаючи один одному в потилицю. Дуже часто вимикали кондиціонер так званий – така маленька дірочка, через яку надходить повітря. І протягом 2-3 хвилин буквально ти відчуваєш максимальне кисневе голодування.

Потім, десь о 2:30 ночі, нас відвели в ЦИП, наш "Аушвіц" Білоруський. І там було чоловік 200 вже на той момент. Частину з них били дуже сильно. Ці всі удари, сліди на спинах, розірвані уретри у чоловіків – це все звідти. Я вже потім дізнався, що нещадно били тих, хто найближче підходив до ментів.

Ми стояли на колінах обличчям до паркану. Уявіть: після електрошоку ти не можеш нормально ходити і дихати, а тебе ставлять на коліна і ти дві години так стоїш на вулиці. Рух вліво або вправо – підходить мент і жорстко починає бити кийком. Людям потрібна була допомога медична, але фельдшера запросили вже, коли люди почали відключатися.

Вже в районі 4 ранку нас відвезли в камеру на Окрєстіно. 27 осіб у приміщенні, розрахованому на 6. Ми спали по черзі: хвилин 30 один, потім він сідав на стільчик, спить наступний.

Затримували навіть звичайних перехожих. Був один молодий чоловік, його затримали в районі Цуму – це приблизно радіус кілометрів 6 від центру. Ще одного – кілометрів 10. Чувак допив пиво в барі і вийшов покурити – забрали. Тобто відсотків 20 сиділи неполітичних людей. Один був взагалі п'яний і неадекватний, його теж побили палицями.

Звільнення: "Краще не чинити опір"

Вдень 10 серпня почали випускати спочатку неповнолітніх. Вони вже порушили законодавство – неповнолітніх не можна тримати більше, ніж 3 години. Мене випустили разом з ними. Я чув у коридорі як між собою менти говорили, що на мене нічого немає. Швидше за все була команда звільняти камери, тому що вже було зрозуміло – буде друга хвиля.

Перш ніж відпустити, мій телефон повністю оглянули: фото, відео, в Instagram зайшли – запитали, чому я підписаний на Навального: "А він тобі навіщо? Що, ляльковод твій з Америки?".

Телефон я передав без опору, тому що я знав ще з 2008 року: на їхні прохання краще погоджуватися. Тому що наслідки можуть бути набагато гіршими. Я був до цього готовий: якщо тебе затримали – опору нуль. Хочете фотографії – будь ласка, хочете видалити – давайте. Краще так з ними спілкуватися, щоб швидше вийти з в'язниці. Тому що там ти нічого не можеш зробити: ні захистити себе і країну, ні повідомити про це медіа і світу.

Протести тривають, ситуація – дуже неспокійна

Інтернет повноцінно почав працювати тільки ввечері 11 серпня, а після 12 почалися блокування багатьох інтернет-ресурсів.

Протести всі ці дні тривали фактично без зупинки. 16 серпня була найбільша акція (160-180 тис.осіб) і величезна кількість затримань, знову ж таки. Такого в Білорусі не було ніколи. Я був в РВВС в 2008-2009, думаю, разів 8. Нас завжди відпускали після 3 годин максимум. Ніколи не відвозили в тюрми. Це – повне залякування і порушення.

Останні два тижні (до таємної інавгурації Лукашенка, – 24) перерви між масовими акціями ставали більше. Кількість учасників трохи знизилася – люди вже, насправді, трохи втомилися, у багатьох є родичі або друзі, які були затримані, хто сильно постраждав. На тлі цього вони бояться. Але на недільних акціях протестувальників менше не стає.

Я не можу говорити, що протести вщухають. За кількістю людей щодня – можливо, але за напруженням – ні.

Великий пресинг на портал TUT.by – затримують журналістів, членів їх сімей. А якби не цей портал, я думаю, люди б не знали, де шукати своїх рідних. Багато білорусів отримують інформацію звідти. Ситуація в цілому – дуже неспокійна.

На мене склали протокол 10 серпня, я досі чекаю рішення суду. Якщо мене знову затримають на акції, то я проведу до 15 днів у в'язниці, або ж випишуть величезний штраф.

Але я продовжую виходити. І почуття якогось внутрішнього страху пройшло давно – я його переборов після того, як побував вже в цих всіх закладах 9-10 серпня. Я готовий до того, що мене можуть затримати в будь-який момент.

Зараз я всередині себе – сильніше, ніж будь-коли був до цього. Вони думають, що ти постоїш у них там на підлозі на колінах в нижній білизні, в наручниках, з електрошоком і більше не будеш виходити. Так, багато людей ламаються. Але особисто в моєму випадку це спрацювало по-іншому.

Яка кінцева мета?

Головна вимога людей – щоб Лукашенко пішов. Ми хочемо нових виборів і щоб його не було в списках кандидатів.

Найцікавіше – люди не хочуть приєднуватися ні до Росії, ні до Європейського союзу. Тут не було жодного Європейського прапора за весь цей час. Ми хочемо бути для всіх відкритими, але не входити до складу.

Я прожив майже 10 років у Польщі до цього, навчався там. Але своє майбутнє хотілося б будувати в Білорусі. Поки ось створюємо для цього умови.

Майдану не буде

Мені здається, що Майдан – не наша історія. Ми – дуже доброзичливі, занадто мирні люди. У нас менталітет інший. Ми не будемо готові на такі радикальні дії – кілька місяців поспіль тримати оборону, як українці це зробили в 2014 році.

У нас ось революція, де люди переходять дорогу на зелене світло – це взагалі феномен: кілька сотень тисяч людей чекають, поки включиться зелене світло. Протестувальники збирають сміття за собою. Ось така у нас своя власна своєрідна Білоруська революція.

Але все змінюється кожні дві хвилини. У людей зростає негатив по відношенню до влади. З ними ніхто не розмовляє і це дуже сильно їх бісить. Це все накопичується і може статися великий вибух.

А, не дай Бог, почнуться якісь розмови і рухи з боку Росії з приводу інтеграції – буде тисяч 500 людей на вулицях відразу ж. І ці щити і великі автомобілі з гратами зовсім не будуть проблемою.

Революція, яка відбувається вже

Те, скільки людей почало виходити, такого в Білорусі не було ніколи, останні років 30 точно. Це – вже абсолютна перемога білоруського народу. Навіть не настільки важливо, що Лукашенко досі сидить там, де сидів.

Наприклад, Жіночі марші по суботах – це перемога красивих білоруських дівчат, які можуть показати, що вони – сила, і вони готові самі поміняти тут ситуацію, самі можуть себе захистити і особисто передають своє повідомлення світу. Це вже революція, зміна всього: мізків, ставлення до людей, ставлення до жінок і дівчат. Цього не очікував ніхто.

 

Дуже багато змінилося за ці півтора місяці. Ви знаєте, майже на кожному будинку висять біло-червоно-білі прапори. Деякі люди перефарбували всю сходову площадку під'їзду в колір прапора, паркани перефарбовують. Ось я після акції зайшов в парк в своєму районі – на кожному кущику висять ці стяги.

У тому ж парку ось бачив дітей, їм близько 8 років максимум, одній дівчинці рочки 4. Вони грають і запускають кораблик з прапором Білорусі. Поруч стоять батьки. Це – мило, але в той же момент це – революція. Якщо дитині 5 років, і вона вже розуміє, що це таке.

Цей місяць – як років 100 приблизно життя Білорусі. Як не побачити такі знаки? Потрібно бути повністю глухим і сліпим, щоб не помітити, як змінюється суспільство.

Те, що відбувається в регіонах зараз – в Бресті, Гомелі, Гродно – це величезна сила. Там протест стає дуже радикальним. Люди вже перестали боятися ментів настільки, що вони в зчепленні йдуть безпосередньо на цей ОМОН. А ті тікають. Залазять у свої машини і їдуть звідти.

Ніхто з влади до нас не виходить, Лукашенко не спілкується зі своїми людьми і не веде діалог з опозицією. Розмовляють з протестувальниками тільки ці менти. І люди всю свою злість показують їм, як єдиним представникам влади.

У відкритому доступі з'являються тисячі імен і прізвищ силовиків, з їх адресами, номерами телефонів і машин. Як цим людям потім жити? Адже вони не в якихось котеджах на узліссі живуть, а в суспільстві. І вони не зможуть ходити в масці постійно.

У нас населення – 9,4 млн осіб. Не всі з них цікавляться політикою, але 100% населення розуміють, що відбувається. Багато хто впевнений, що Лукашенко все одно залишиться президентом. Їм це не подобається. Але, в силу свого віку, втоми, інших життєвих проблем вони махають рукою і кажуть: "Ай, гаразд, нехай буде так". Хоч всередині відчувають по-іншому. І це, мені здається, головна проблема більшості білорусів. Крім ось тих десятків тисяч людей, які готові показувати свою позицію і роблять це щодня.

Всі фото: Pavel Chuduk / Facebook

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дружина Остапчука зізналась, що не спілкується з його дітьми від колишньої, і назвала причину
TSN
2025-01-19T15:06:28Z
Познайомились, коли дівчинці було 11 років: що відомо про внучку Алена Делона, з якою вони як дві краплі води
Telegraf
2025-01-19T14:42:56Z
Позитив з новонародженою донькою та дружиною зворушив кадрами з прогулянки
TSN
2025-01-19T14:36:46Z
Настав цей день, – 7-річна донька Дмитра Ступки знімається для Netflix
24tv
2025-01-19T14:09:39Z
Камалія – про доньок, нову професію мами, стосунки з Захуром та чи готова ще раз вийти заміж
Комсомольская правда
2025-01-19T14:04:51Z
Вілл Сміт показав рідкісне фото мами-красуні, якій виповнилося 88 років
TSN
2025-01-19T13:48:13Z
Катерина Кухар насмішила відео з 10-річною донькою від Стоянова у своє 43-річчя
TSN
2025-01-19T13:06:54Z
Міша Романова зізналась, чому приховує батька свого 6-річного сина і чи спілкується з колишнім
TSN
2025-01-19T13:06:13Z
Гламур і шик: 7 найвишуканіших образів Меланії Трамп
Фокус
2025-01-19T12:45:00Z
Зеленський призначив бригадного генерала координувати допомогу Україні у новій місії НАТО
Лига
2025-01-19T15:00:44Z
Українці перестали помічати за втратами героїзм та успіх армії
Telegraf
2025-01-19T14:54:50Z
Скільки має служити людина, аби отримати статус УБД у 2025 році
24tv
2025-01-19T14:48:17Z
Польща отримала від США першу партію танків Аbrams у найновішій версії
УкраинФорм
2025-01-19T14:42:36Z
Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ
TSN
2025-01-19T14:33:52Z
Розкриті технічні характеристики американської безпілотної бойової субмарини Orca
InternetUA
2025-01-19T14:33:00Z
Зеленський заявив, що бригадний генерал Шаповалов працюватиме з партнерами у Німеччині
ZN UA
2025-01-19T14:27:19Z
Українець за два роки віддав майже 130 тисяч аліментів на чужу дитину, тепер ексдружина заплатить лише 9 тисяч
Знай
2025-01-19T14:21:18Z
На Сумщині комунальники знайшли пакет, повний грошей: що вони з ним зробили
24tv
2025-01-19T14:03:32Z
Три варіанти миру від команди Трампа: що буде з окупованими територіями та членством у НАТО
Комсомольская правда
2025-01-19T15:03:45Z
Байден помилував ще п’ятьох увʼязнених і двом помʼякшив вироки
УкраинФорм
2025-01-19T14:54:55Z
Дональд Трамп запустив криптовалюту TRUMP — за добу вона зросла на 253% і заробила $27 млрд
ITC
2025-01-19T14:54:51Z
Єменські хусити завдали збитків світовій торгівлі на $200 мільярдів - The Economist
УкраинФорм
2025-01-19T14:51:05Z
Інавгурація Дональда Трампа: де і коли дивитись онлайн-трансляцію
InternetUA
2025-01-19T14:48:12Z
Юрія Бойка позбавили звання Герой України
24tv
2025-01-19T14:42:13Z
Зеленський підписав указ про нові санкції РНБО
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T14:36:48Z
За роки війни парламентська дипломатія розширилась - Корнієнко
УкраинФорм
2025-01-19T14:30:33Z
ХАМАС передає Ізраїлю трьох заручниць після припинення вогню
360ua.news
2025-01-19T14:30:18Z
Відключення світла в Україні: експерти назвали умови повернення обмежень
Политека
2025-01-19T15:00:08Z
Оборудка із газовими лічильниками: БЕБ викрило посадовців компанії Фірташа
УкраинФорм
2025-01-19T14:45:54Z
Світові пенсійні фонди повертаються на ринок криптовалют - FT
ZN UA
2025-01-19T14:37:59Z
Українські ресторани втрачають рентабельність
AgroPortal
2025-01-19T14:00:52Z
Пташиний грип у США призвів до дефіциту яєць
AgroPortal
2025-01-19T13:30:48Z
Стартап Perplexity AI пропонує злиття з американським підрозділом TikTok - Reuters
УкраинФорм
2025-01-19T13:15:40Z
Інфляція не компенсує доходи: хто з українців стане біднішим у 2025 році
Политека
2025-01-19T13:03:36Z
Пенсії по інвалідності 1 і 2 групи: українцям розповіли, як зміняться виплати у 2025 році
Политека
2025-01-19T12:30:25Z
Туреччина оновила рекорд агроекспорту
AgroPortal
2025-01-19T12:30:05Z
Завдання, щоб їх узагалі не було: військовослужбовець ЗСУ пояснив, що таке бойове зіткнення
24tv
2025-01-19T15:06:48Z
Стало відомо, чому зими в Україні стали теплими та куди подівся сніг
TSN
2025-01-19T15:03:53Z
У Києві на Либідській, поруч з ТРЦ, провели акцію FREE AZOV, аби нагадати про повернення військовополонених
Khreschatyk
2025-01-19T15:03:42Z
Значна територія Торецька перебуває під вогневим впливом Сил оборони - військові
УкраинФорм
2025-01-19T14:54:50Z
У 28-й ОМБр показали кадри бою українських військових з окупантами на торецькому напрямку
ZN UA
2025-01-19T14:48:58Z
У Києві та у низці областей повітряна тривога: яка є загроза
TSN
2025-01-19T14:18:04Z
«Зливала» окупантам дані про українських патріотів – підозрюється мешканка Херсонщини
InternetUA
2025-01-19T14:15:29Z
Без опадів та з плюсами: у якому регіоні 20 січня буде до +9
Telegraf
2025-01-19T14:12:59Z
Якою буде погода у Дніпрі з 20 по 26 січня: синоптики дали свіжий прогноз на тиждень
Политека
2025-01-19T13:33:26Z
У Черкасах жінка відкрила вогонь у магазині
24tv
2025-01-19T14:51:03Z
На популярному курорті загинула лікарка з Волині: подробиці трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T14:06:17Z
У чотирьох областях перекрили канали збуту зброї – СБУ
1News
2025-01-19T13:42:30Z
"Загубили" авіабомби: з російських літаків "нештатно" зійшли ФАБи
24tv
2025-01-19T12:54:51Z
Тряхнуло кілька разів: в Україні стався землетрус
Telegraf
2025-01-19T12:51:58Z
У Вінниці сталася масштабна аварія на водогоні
1News
2025-01-19T12:42:03Z
В одному з ліцеїв Рівненщини вчитель побив учня, поліція вивчає обставини
УкраинФорм
2025-01-19T12:00:30Z
Побігли збирати бензин: у Нігерії живцем згоріли понад 70 людей
Telegraf
2025-01-19T11:36:07Z
На Львівщині затримали зловмисника, причетного до вбивства знайомого
Украина Криминальная
2025-01-19T11:12:51Z
Як працює наша пам’ять: секрети запам’ятовування
ZN UA
2025-01-19T15:03:55Z
Які запахи найбільше не переносять кішки: і на кілометр не підійдуть
GlavRed
2025-01-19T14:39:45Z
Господиням на замітку: додайте ці 2 інгредієнти й деруни вже ніколи не темнітимуть
24tv
2025-01-19T14:33:13Z
Як завжди бути щасливим, вільним і молодим: порада мудреця, якій понад 1000 років
TSN
2025-01-19T13:48:33Z
Смачний щербет можна приготувати вдома: розкішні солодощі з дитинства
Telegraf
2025-01-19T13:42:48Z
Це вже не модно на кухні: про які дизайнерські рішення варто забути
24tv
2025-01-19T13:33:54Z
Новий рік ще витає у повітрі: рецепту ароматного пісочного пирога з апельсинами
Знай
2025-01-19T12:51:19Z
Сало буде м’яким, ароматним і смачним: 5 найголовніших правил засолювання в домашніх умовах
TSN
2025-01-19T12:36:10Z
Щоб вдома було тепло та затишно: які дрова найкраще обирати для котла
24tv
2025-01-19T12:30:34Z
Танець у TikTok призвів до звільнення
360ua.news
2025-01-19T15:06:27Z
Instagram випустив оновлення, змінивши формат акаунтів назавжди
InternetUA
2025-01-19T15:01:14Z
Зламається не тільки смартфон: як не можна заряджати телефон у машині
GlavRed
2025-01-19T14:27:17Z
Microsoft випустила оновлення для Windows 11 24H2, 23H2, 22H2 KB5050119/KB5050200
Portaltele
2025-01-19T14:10:41Z
Походження Місяця: несподіване відкриття кидає виклик найпопулярнішій теорії
Фокус
2025-01-19T14:06:09Z
Майбутнє будівництва. Американські інженери створили гнучкий бетон для 3D-друку
InternetUA
2025-01-19T14:04:46Z
Тайванські розробники представили новітній крилатий мультикоптер зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-01-19T13:31:59Z
До Землі наближається 70-метровий астероїд
УкраинФорм
2025-01-19T13:24:23Z
В ЄС також заговорили про заборону TikTok і назвали головні загрози соцмережі
Telegraf
2025-01-19T13:21:51Z
Які ліки негативно впливають на здатність керувати автомобілем: список
ТСН
2025-01-19T15:03:03Z
Як правильно лікувати нежить: доктор Комаровський розповів, що робити, щоб запобігти ускладненням
Политека
2025-01-19T14:30:16Z
Експерти закликали не годувати птахів хлібом у січні: в чому причина
GlavRed
2025-01-19T13:27:03Z
Які захворювання є підставою для оформлення 2 групи інвалідності
24tv
2025-01-19T13:06:02Z
Визначення і встановлення інвалідності: у МОЗ роз'яснили деякі деталі
УкраинФорм
2025-01-19T13:03:27Z
Забуваємо про неприємні запахи: як дієво позбутися запаху собачої сечі
GlavRed
2025-01-19T11:27:41Z
Не всі в курсі: як правильно використовувати кисневий порошок
GlavRed
2025-01-19T11:27:17Z
ГРВІ у дитини: доктор Комаровський розповів, як боротися із хворобою без медикаментів
Политека
2025-01-19T10:27:01Z
Препарат для лікування раку молочної залози може допомогти боротися з раком крові
360ua.news
2025-01-19T09:18:07Z
Біатлон: результати чоловічого масстарту на етапі Кубка світу в Рупольдінгу
TSN
2025-01-19T14:54:54Z
Енріке: Хвіча — потужний додаток до вже чудового складу
Football.ua
2025-01-19T14:48:25Z
Етап КС з біатлону в Рупольдингу завершився перемогою шведки Еберґ у масстарті
УкраинФорм
2025-01-19T14:42:31Z
Гасперіні: Поразку Наполі важко прийняти
Football.ua
2025-01-19T14:30:20Z
"У тебе немає суперника": український зірковий боксер кинув виклик чемпіону світу
24tv
2025-01-19T14:24:57Z
Клуб Першої ліги вказав на двері культовому гравцю Динамо
24tv
2025-01-19T14:09:06Z
Андрієвський — про програш Лехії на зборах: Краще в спарингах, ніж в офіційних матчах
Football.ua
2025-01-19T13:57:46Z
"Це наші вороги": радянський футболіст заявив, що Росія воює з Америкою
Telegraf
2025-01-19T13:57:45Z
Раньєрі: Рома шукатиме нового тренера, здатного вивести команду на елітний рівень
Football.ua
2025-01-19T13:57:43Z
Німецьким вантажівкам Henschel виповнилося 100 років
AutoCentre
2025-01-19T13:07:49Z
Donut Lab анонсувала інновації в електротехніці
360ua.news
2025-01-19T13:03:40Z
Справжній ексклюзив: у Києві помітили розкішний "Гелендваген" за 280 000 євро
Фокус
2025-01-19T09:00:01Z
Mercedes має намір повернути на конвеєр купе S-Class
AutoCentre
2025-01-19T08:15:08Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z
У київському гаражі знайшли раритетний Lincoln Town Car
AutoCentre
2025-01-18T20:01:19Z
Що приховують звуки вашого автомобіля? Важливі сигнали, про які не варто забувати
Знай
2025-01-18T19:21:12Z