MY.UAНовости
Моніторинг російської дезінформації в українських медіа за 7–13 вересня 2020 року
Моніторинг російської дезінформації в українських медіа за 7–13 вересня 2020 року

Моніторинг російської дезінформації в українських медіа за 7–13 вересня 2020 року

У вересні-жовтні 2020 року протягом семи тижнів «Детектор медіа» проводить моніторинг (про)російських дезінформаційних наративів у загальнонаціональних медіа та в регіональному медіапросторі восьми областей — Донецької, Луганської, Миколаївської, Херсонської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської.

У кожній області ми аналізуємо онлайн-видання, новини телевізійних каналів, телеграм-канали та фейсбук-сторінки, що поширюють політичні новини.

Готуючись до цього дослідження, експерти «Детектора медіа» склали перелік найпоширеніших дезінформаційних наративів, що трапляються в українських медіа та є суголосними з типовими меседжами кремлівської пропаганди.

Методологію моніторингу та перелік типових наративів можна побачити тут.

Щотижня на «Детекторі медіа» публікуватимуться окремо загальноукраїнський та регіональний звіти.

Кількість прикладів наративів проросійської пропаганди, виявлених в українських медіа протягом аналізованого тижня:.

.

Кількість повторюваних меседжів з окремих категорій (найбільше — «Україна — недодержава», «Україна — нацистська держава», «Громадянська війна» й «Зовнішнє управління) вказує на просування через проросійські та «всеїдні» медіа кремлівських пропагандистських наративів, які є складовою кампаній, спрямованих на дискредитацію українських державних інститутів, створення передумов для вимушеного ухвалення владою певних вигідних Кремлю рішень аж до зміни зовнішньополітичного курсу України.

Історію формування таких наративів можна простежити за допомогою моніторингу проникнення російської пропаганди в український медіапростір, який проводить «Детектор медіа».

Ще одна ймовірна мета поширення таких меседжів — активізація певних цільових аудиторій в Україні для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації та впливу на результати прийдешніх виборів.

Деякі українські ЗМІ, політичні та громадські діячі, що не належать формально до проросійського табору, піддалися рефлексивному контролю з боку кремлівських маніпуляторів.

Найбільше проросійських наративів було помічено у виданні «Страна.

ua», на телеканалах «112», News.

One та ZIK, на телеканалі «Інтер» та його новинному сайті podrobnosti.

ua, в онлайн-виданнях «Вести», mignews.

ua (видання належить одному з лідерів проросійської опозиції Вадиму Рабиновичу), а також на партійних ресурсах політсили «Опозиційна платформа — За життя» (далі «ОПЗЖ»), на фейсбук-сторінках гостей телестудій та коментаторів перелічених ресурсів, на їхніх ютуб- і телеграм-каналах.

Загалом більшість ресурсів, які генерують і поширюють ці меседжі, прямо чи опосередковано пов’язана з «ОПЗЖ».

Найпоширеніші наративи.

Україна — недодержава.

Одним із ключових наративів, які (про)російські пропагандисти просувають в українських медіа, є наратив про Україну як failed state.

Є низка різних меседжів, що працюють на його підкріплення.

За тижневий період моніторингу зафіксоване, зокрема, поширення панічних настроїв щодо COVID-19 і карантинних обмежень (повідомлення про нібито переповнені лікарні, відмову в госпіталізації тяжкохворих, розкрадання «коронавірусного» бюджету, корупційні схеми на лабораторних тестах тощо), яке у свою чергу пов’язують із «протистоянням» Києва та регіонів.

У цих матеріалах центральна влада в уже звичній для Кремля манері позиціонувалась як слабка, некомпетентна, корумпована і ворожа для українців.

Подекуди «сигнали» йдуть безпосередньо з Росії.

Так, про страйк шахтарів у Кривому Розі, які вимагають поліпшення умов праці й навіть написали листа євродепутатам, повідомили російські медіа Regnum, TASS, «Известия» та інші.

ua» в свою чергу звинуватила українські телеканали в ігноруванні криворізьких протестів та погроз на адресу страйкарів.

(Насправді в новинах центральних каналів чотирьох великих телегруп новин про це справді не було, однак страйк висвітлювали телеканали News.

One, «112», «Наш», «24» і суспільний «UA: Перший».).

«Колективного Зеленського», як деякі пропагандисти зневажливо називають парламентську монобільшість та державних діячів, пов’язаних зі «Слугою народу», звинувачують у неспроможності подолати епідемію та викликану нею економічну кризу, врегулювати тарифи, впоратися із безробіттям та навіть написати дієвий план роботи уряду.

Все це, за версію проросійських ЗМІ, має призвести до розпаду України, а карантинні та інші «бунти» регіонів — свідчення того, що вони вже готові до відокремлення.

«Нам нужно осознать — нас больше насилуют, чем любят, вывозя из Украины все под лозунгами демократии!»;.

«А что мы имеем сегодня? Нам дали 1,2 млрд, и правительство сдало всю страну в аренду, тогда как в это же время Польша 120 млрд.

Евродепутаты ходят в вышиванках и рассказывают, что Украина — форпост демократии… Так, может, лучше бы нам 120 млрд дали?..»;.

«Президент Украины Владимир Зеленский пообещал нам реформы и главным ответственным за их проведение назначил Михаила Саакашвили.

Тот, немного "поработав", громко заявляет о своем возвращении в Грузию.

Проходит день — передумал и говорит: все же остаюсь в Украине.

Проходит еще день и планы снова поменялись — Саакашвили собирается быть главой правительства Грузии, но уже после парламентских выборов… Хочу спросить: а где обещанные реформы?» (Mig.

News, 13.09.2020).

Україна — нацистська держава.

Позиціонування України як такої, де владу нібито захопили радикальні націоналісти, що займаються переписуванням історії, потурають дискримінації на тлі національності та глорифікують злочини під час Другої світової війни, — один зі стовпів російської дезінформації.

Однак за останній тиждень пропагандисти показово часто звинувачували українську владу, яку не припиняють схиляти до проросійського курсу, в боязні радикалів, які начебто диктують їй свою волю через вуличні акції протесту.

Цими акціями, за версією російських пропагандистів, керує попередній президент Петро Порошенко.

Ньюзмейкером тижня в цій темі став ексмер Києва Леонід Черновецький, який через суд вимагає від Кабміну внесення до Верховної Ради закону про російську мову як другу державну, створюючи уявлення про нібито актуальність подібних законодавчих ініціатив.

Про це писали російські медіа — TASS, «Русская весна», Gazeta.

ru, «Звезда», Life.

ru та інші — та їхні українські союзники «Страна» і «112».

На цьому ж полі грали новини про утиски російськомовних телеканалів.

Зокрема згадували законопроєкт про медіа, який проросійські ресурси (як-от «Страна») називають «репресивним законом», а також вислів в ефірі телеведучої каналу «1+1» Наталії Мосейчук про український Миколаїв, де «пахнет русским духом» (про це писав сайт znaj.

Для підживлення тези про нібито підтримку нацизму, культурний геноцид і насильницьку українізацію в країні маніпулятори використали критику ініціативи Київського національного університету імені Шевченка по виданню мемуарів полковника армії Української народної республіки Костя Смовського, а також ініціативи Інституту національної пам’яті, який хоче профінансувати створення та популяризацію українських комп’ютерних ігор (ZIK, Mig.

Вигідним для Кремля було і «протистояння» українських силовиків та хасидів, які намагалися через кордон із Білоруссю потрапити на територію України.

Ця ситуація була використана для звинувачення України в антисемітизмі.

Провокація з табличкою «Хасиди не обслуговуються» в Умані розійшлася проросійськими медіа.

«У украинского народа хотят украсть историю, подменив "контентом"» («Подробности», 10.09.2020);.

«Керівник Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, виступив з новою ініціативою: створити якісь історичні ігри, "які будуть розвивати критичне мислення на основі історичних матеріалів, щоб дійсність не спотворювалася".

І, як слід розуміти, за допомогою цих ігор прищеплювати суспільству "правильне" сприйняття історії для виконання свого головного завдання: "подолання історичних міфів і опору російській агресії в інформаційній сфері"»;.

«"Мова йде про створення ігор, відеороликів, мобільних додатків.

Як український, так і польський ІНП мають практику створення подібних речей", — зазначив Дробович.

Щоб було зрозуміло, що має на увазі Дробович, наведу конкретний приклад: київська студія Starni Games в 2020 році випустила гру під назвою Strategic Mind: Blitzkrieg.

Фіналом одного зі сценаріїв цієї гри є парад Гітлера на Красній площі» (ZIK, 10.09.2020).

Громадянська війна.

Третім за популярністю став наратив про громадянську війну в Україні, згідно з яким Росія — не агресорка, а лише арбітр і рятівниця від гуманітарної кризи.

Російські медіа та їхні українські союзники намагалися дискредитувати результати зустрічі радників «нормандської четвірки».

Зокрема звинувачували українську сторону у зриві переговорів, невиконанні Паризького комюніке та мінських протоколів.

Низка російських видань заявила, що підстав для проведення саміту «нормандської четвірки» немає; це підтримала «Страна.

Наративи про громадянську війну поширювали «112» і ZIK.

Нарікання на нібито провокації з боку української армії стали передумовами для звинувачення України у зриві перемир’я.

Пропагандисти стверджують, що Київ не контролює власну армію, влада не хоче врегулювати конфлікт, не дотримується режиму припинення вогню та продовжує «геноцид» мирних мешканців Донеччини та Луганщини.

Прокремлівські ресурси активно використовували ситуацію навколо планів спільної інспекції українських військових, представників сепаратистів та ОБСЄ українських позицій біля Шумів на Донбасі.

Найбільш цитованим у цій темі став допис головного редактора «Цензор.

нет» Юрія Бутусова, який закликав не виконувати «злочинний наказ» верховного головнокомандувача Зеленського та застосувати зброю проти ворожих сил, які наблизяться до позицій української армії.

Його цитували, зокрема, «Вести» і «Страна».

«Русская весна», MK.

ru, riafan.

ru, Regnum та інші російські медіа писали, що інспекція зірвалася через українських радикалів і це загрожує новим етапом кровопролиття.

«Время Ч для Донбасса.

Сорвется ли сегодня перемирие и почему началось обострение на фронте.

Перемирие сорвется.

Главным фактором здесь видится позиция "партии войны" в Украине.

Первые боевые потери на фронте, которые уже зафиксированы, уже вызвали обвинения в адрес Зеленского в предательстве и трусости из-за отсутствия должной реакции.

И, чтобы сбить волну, Банковая может сделать какие-то шаги, призванные показать, что президент может "дать сдачи" на Донбассе» («Страна.

ua», 07.09.2020).

Зовнішнє управління.

Російські та проросійські-в-Україні ЗМІ не припиняють переконувати аудиторію в тому, що, крім «націоналістів», владу в Києві контролюють Сполучені Штати Америки та європейські держави.

«Аргументами» на користь цих тез протягом аналізованого тижня були:.

звільнення директора державного концерну «Укроборонпром» Айвараса Абромавичуса, якого традиційно називають «ставлеником Заходу» (що також працює на дискредитацію українського військово-промислового комплексу) («Вести»);.

ситуація довкола Національного антикорупційного бюро і персонально Артема Ситника, якого прив’язують до так званих західних агентів-«соросят» (до новин російського Regnum цього тижня потрапила цитата Андрія Деркача про справи «соросят, які потрапляють до НАБУ та лежать там роками») («ГолосUA»);.

обговорення земельної реформи, в межах якого постійно звучить меседж про розпродаж українського багатства іноземцям, а рішення при відкриття ринку сільськогосподарської землі називають державною зрадою («112», ZIK);.

підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, з якоїсь причини також вигідне «зовнішньому керівництву» України («Інтер»);.

утиски опозиції (конкретно — «Опозиційної платформи — За життя»), проти якої в інтерпретації російської пропаганди воює навіть не влада України, а «колективний Захід», зацікавлений у продовженні війни та контролі над країною (ZIK).

«Облом соросят: ОПЗЖ наступила на горло грантоедской песне.

Всю последнюю неделю в лагере соросят царит депрессия и уныние.

Сначала КСУ принял решение о незаконном назначении Артема Сытника, заблокировав работу НАБУ и поставив под сомнение все результаты деятельности органа, который был сформирован США для контроля над вороватыми туземцами.

Валится вся антикоррупционная настройка, которую американцы тщательно выстраивали последние годы.

А тут еще и Минздрав поломал схемы международных закупок медпрепаратов, на которых грели руки и другие части тела "внуки дедушки Сороса".

Но внезапно одна из кормушек исчезла, а это, между прочим, около двух миллиардов гривен.

К ужасу агентов внешнего влияния, из перечня договоров о закупке лекарств выбыл международный контрагент ЮНИСЕФ.

При Супрун такой "бодяги" не было» («ГолосUA», 10.09.2020).

Зрив місцевих виборів.

Активно просувається наратив про намір влади зірвати проведення місцевих виборів.

Аргументи — зниження рейтингу «Слуги народу» та, як наслідок, страх влади втратити позиції (які захопить «Опозиційна платформа — За життя».

Можливе скасування виборів також пов’язують з епідемією, яку Зеленський нібито може використати як привід.

Таким чином проросійські пропагандисти делегітимізують місцеві вибори, створюють передумови для дестабілізації під час їх проведення (звинувачення в підготовці фальсифікацій, наративи про політичну кризу або розкол України внаслідок виборів, зростання підтримки проросійських сил).

Оскаржуючи та критикуючи заборону проведення місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах, близьких до лінії фронту, проросійські політики та ЗМІ намагаються розбурхати протестні настрої в громадян, заявляючи, що їх нібито позбавили голосу.

Приклад: «Влада може перенести місцеві вибори, щоб за виграний час "розібратися" з конкурентами, – Шарій.

Цілком можливо, я підозрюю, що у них в голові прокручується заборона "Партії Шарія" і партії "Опозиційна платформа — За життя".

Або заборона всіх партій, які можуть скласти хоч якусь конкуренцію» (ZIK, 07.09.2020).

Загроза державного перевороту.

Намагаючись створити передумови для розхитування внутрішньополітичної ситуації в Україні, пропагандисти просувають наратив про підготовку державного перевороту.

За ним, згідно з версією російських ЗМІ, стоятиме Петро Порошенко.

Цей меседж супроводжує у проросійських медіа новини про «нацизм» в Україні та неспроможність влади впоратись із радикалами, які «захопили вулицю».

На користь цих наративів зіграв і заклик Юрія Бутусова стріляти по інспекції в Шумах.

«Вбити офіцерів, зірвати перемир'я.

Як "партія війни" готує майдан проти Зе через інспекції на Донбасі», — з таким заголовком вийшов редакційний матеріал «Страна.

Серед гаданих приводів для державного перевороту називають «ваґнерґейт».

Адже прибічники Петра Порошенка звинувачують Зеленського в державній зраді та вимагають створення парламентської слідчої комісії для розслідування цієї історії.

Проросійські медіа охоче підтримують і поширюють заяви українських політиків щодо «державної зради» (наприклад, «Вести»).

Наративи «Зеленський обманув виборців» і «Зеленський — Порошенко-2» поєднуються в межах кампанії з дискредитації українського президента, покликаної знизити підтримку «Слуги народу» на місцевих виборах.

У межах цієї кампанії лунають меседжі.

Зеленський не виправдав сподівання своїх виборців;.

Зеленський продовжує почату Порошенком антиросійську політику й корупційні схеми;.

Зеленський є номінальним президентом і нічого не вирішує без вказівки західних кураторів.

та інші.

Приклад: «..

сталося очікуване: противники будь-яких компромісів щодо Донбасу закликають вбивати інспекторів із "ДНР", оголосили збір "третього Майдану" і заявляють, що не дозволять Зе "втекти до Ростова"..

Один із найскандальніших дописів написав вчора головний редактор сайту "Цензор" Юрій Бутусов.

Він закликав вбити представника "республіки", який сьогодні о 14:00 з'явиться на українських позиціях біля Горлівки, а також зірвати припинення вогню.

"Виконувати злочинні накази не можна.

Тому людина, яка завтра ліквідує генерал-майора ЗС РФ Руслана Вахітова, а також інших російських офіцерів — учасників "інспектування" позицій ЗСУ, організованого за наказом президента, заслужить на шану та повагу в історії України.

Такий вчинок надійно зірве взагалі всі ці опереткові спроби "зазирнути в очі"» («Страна.

ua», 10.09).

Переслідування опозиції в Україні.

Окремо від наративу про «нацистську державу» слід виділити наратив «переслідування опозиції», який актуалізується з наближенням місцевих виборів.

Пропагандистам важливо донести до аудиторії, що влада готова на все аж до скасування виборів саме зі страху перед майбутніми успіхами опозиції (насамперед «ОПЗЖ»).

Приклади — заяви «ОПЗЖ» про напади на представників партії в Маріуполі, в Кураховому, атака на автобус із членами організації «Патріоти — За життя» тощо.

Зокрема низка проросійських ресурсів поширили повідомлення про нагородження нападників на автобус Іллі Киви грамотами «Народний герой України», не уточнивши, що йдеться про неофіційну нагороду — фактично приватну ініціативу («Вести»).

7 вересня на сайті «Вести» з’явилася новина з посиланням «на джерело в силових структурах, які перебувають у тісному контакті з радикальними угрупованнями», згідно з якою «націоналісти готують замах на главу політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука… з метою дестабілізації ситуації в країні».

«Націоналісти з "Нацкорпуса" і "Азова" вже деякий час погрожують розправою представникам "ОПЗЖ", вимагаючи заборонити їхню діяльність в Україні.

В останні місяці ці загрози супроводжуються збройними нападами на опозиціонерів», — ідеться в матеріалі.

Приклад: «Радикали виконують політичні замовлення, — куратор організації "Патріоти — За життя".

Олег Ширяєв зауважив, що сьогодні "Національний корпус" став терористичною організацією, яка несе загрозу для суспільства.

"Чим просочений їхній патріотизм? Він просякнутий кров'ю, він просякнутий загрозою.

Вони виконують політичні замовлення", — наголосив куратор організації "Патріоти — За життя".

"Останніх шість років наша влада їх не чіпала, бо вони були вигідні Порошенку, були вигідні олігархам.

Зараз, в той момент, коли олігархи їх не фінансують і вони вже не цікаві, вони ось такими діями, які вони здійснюють, намагаються залучити у свої ряди людей і залучити до себе фінансування.

Але цього вже ніколи не буде, вони нікому не цікаві", — заявив Олег Ширяєв» (ZIK, 11.09.2020).

Медведчук — надія України.

Віктора Медведчука і його соратників пропагандисти, пов’язані з «ОПЗЖ», представляють єдиною надією України на порятунок від радикальних націоналістів та розрухи.

Моніторинг показав, що проросійські ресурси не цураються називати Медведчука й партію «ОПЗЖ» миротворцям, такими, що «відстоюють національні інтереси України», а також стверджувати, що їх переслідують, бо вони єдині здатні говорити на рівних з Росією.

План «ОПЗЖ» щодо виведення України з кризи називають єдиним дієвим, а команду «ОПЗЖ» — саме тими професіоналами, яких бракує, щоб вивести Україну з економічної кризи.

Приклад: «Согласно свежим данным соцопросов, у Слуг народа рекордное падение рейтинга.

У партии Медведчука, наоборот — рекордный рост.

"Следовательно, в обществе присутствует огромный запрос на возвращение к нормальной жизни.

Запрос на возвращение к нормальной жизни — без бандитов-патриотов, без войны, без бесчинств уличных банд» («Страна.

ua», 13.09.2020).

Посилення антизахідних настроїв.

До наративу про зовнішнє управління, який працює на посилення антизахідних настроїв серед українців, важливо додати спроби Росії погіршити відносини України зі стратегічними партнерами по міжнародних інституціях і особливо з НАТО.

Появу в небі над Україною американських стратегічних бомбардувальників і спільне патрулювання з українськими військово-повітряними силами взялися дискредитувати чи не всі проросійські ресурси.

Деякі ЗМІ поширили заяву «ОПЗЖ», яка закликала керівництво держави заборонити польоти над її територією американських літаків, нібито «оснащених ядерною зброєю… інакше Україна ризикує перетворитися в потенційну ціль у разі збройного конфлікту».

Що метою B-52 є нібито відпрацювання удару по російському Калінінграду, заявили в Міноборони Росії.

Також для поширення антизахідних настроїв і погіршення українсько-турецьких відносин був запущений меседж про сприяння Служби безпеки України турецьким спецслужбам, які затримали в Одесі члена курдського опору Ісу Озера.

Власне, на дискредитацію співробітництва України із західними партнерами працювало поширення меседжів про те, що американська компанія після розслідування Time відмовилася від ідеї поставок газу в Україну, а також продовження фейкової кампанії про «американські біолабораторії».

Приклад: «Украинской власти мало биолабораторий Пентагона — теперь над Украиной будут летать американские бомбардировщики, способные нести ядерное оружие.

Появление впервые в истории нашей страны иностранных ядерных бомбардировщиков над территорией Украины сложно расценивать иначе как зловещее предзнаменование.

Усилился риск того, что украинская земля и дальше будет использоваться в целях геостратегической конфронтации и ей уготована роль Афганистана XXI столетия.

Более того, обозначилась угроза обмена ядерными ударами на территории Украины.

"Жизненно важные учения" могут превратить нашу землю в безжизненное пространство» (Mig.

News, 09.09.2020).

Втрата Криму — вина України.

Просування меседжів про «здачу» Криму керівництвом України за нібито сприяння з боку західних країн спрямоване на посилення антизахідних настроїв.

Українську владу також звинувачують у свідомій організації гуманітарної катастрофи на півострові через відмову постачати воду, що нібито легалізує анексію Криму Росією.

Україну зрештою позиціонують як «агресорку» проти мешканців Криму.

Позиція Києва, який не раз повторював, що Україна буде постачати воду в Крим після деокупації, та ООН, яка підтверджувала, що відповідальність за постачання мешканців окупованих територій лежить на окупанті, в цих матеріалах не враховується («Вести», «Страна.

ua», ZIK).

Приклад: «Хто здав Крим? — Олександр Лазарєв заявив про причетність зовнішньополітичних сил.

"Є чимало питань, на які кожен українець чекає відповіді, — хто допустив здачу Криму, хто його здав, а також хто рекомендував такі дії стосовно українського півострова.

"Третє питання — хто рекомендував? Адже такі особи теж існують, які сказали, що ви тут, будь ласка, здайте, ви тут мовчіть і тут все буде добре.

Чому цього зараз ніхто розслідувати не буде? Бо якщо почати копати цю ситуацію, ми копнемо глибше і копнемо вже до зовнішніх сил.

А зовнішньополітичні сили, які фактично брали участь в цьому процесі, — ми дійдемо до групи Байдена-Обами, тобто до Демократичної партії США, яка замішана в цій ситуації.

І тому "Слуга народу", яка поставила ставку зараз саме на Демпартію США, цього робити не буде.

Тому і будуть закриватися справи, і будуть наздоганяти Порошенка тільки візуально для того, щоб створити інформаційний привід — не є вони ворогами» (ZIK, 09.09.2020).

Розкольники ПЦУ.

Проросійські медіа протягом тижня дискредитують українську церкву не надто активно.

Протягом тижня зафіксовані кілька спроб зімітувати утиски релігійних конфесій в Україні: матеріали про конфлікт місцевої влади і націоналістів зі священником УПЦ МП на Львівщині через підозру у незаконній спробі зведення храму та заяву Московського патріархату через «погрози відібрати новозбудовані храми УПЦ».

Приклад: «Церковный конфликт.

Во Львовской области активисты "наехали" на священника.

Мэр города Игорь Грынькив сообщил каналу, что уже подал в суд.

Вместе с тем 7 сентября местные активисты Нацкорпуса провели митинг у стен мэрии, потребовав от властей отреагировать на происходящее более активно и принять меры против священника.

На выполнение выдвинутых требований правительству Золочева было отведено 2 недели.

"Власть показывает свою беспомощность перед представителями церкви оккупанта", — заявили они» («Вести», 09.09.2020).

Матеріал підготовлений у співпраці з інформаційною агенцією Guildhall.

Теги по теме
Статьи
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
В Раде набросились на Зеленского: что требуют от президента
Comments UA
2025-06-12T09:54:21Z
"Целых двое суток", - Путин "поддал" и проговорился о проблемах со здоровьем. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-15T15:36:59Z
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
Северная Корея направляет 6000 специалистов в Россию для восстановления Курской области
Новости Украины
2025-06-17T13:12:30Z
Белый дом распустил рабочую группу, которая занималась давлением на Россию — Reuters
ZN UA
2025-06-17T13:03:24Z
Отец Илона Маска приехал в Москву и сделал заявление о Путине
Comments UA
2025-06-09T13:12:21Z
В партии Трампа в очередной раз поступили подло Украины: детали громкого решения
Comments UA
2025-06-13T18:54:48Z
"Коалиция решительных" в ступоре: Зеленский рассказал, что произошло
Comments UA
2025-06-14T14:39:40Z
Не хватит ни техники, ни людей: Коваленко оценил "размах" российского наступления
Новости Украины
2025-06-15T17:33:39Z
От боевиков освободили украинский город
Gazeta UA
2025-06-13T02:39:05Z
Эвакуация из города Сумы: что известно
Comments UA
2025-06-08T20:39:14Z
Фермери запроваджують технологію, яка дозволяє заощадити чимало води для поливу
AgroNews
2025-06-16T12:13:09Z
Ущерб на 68 млн грн: трое экс-руководителей военного лесхоза получили подозрения
Апостроф
2025-06-17T13:00:25Z
Гороскоп на 18 июня: проведите день наедине с книгой
Новости Украины
2025-06-17T12:57:34Z
Зашли ли оккупанты на Днепропетровщину: в Генштабе объяснили
Gazeta UA
2025-06-13T17:54:31Z
Срыв обмена пленными и телами погибших: что заявили в РФ
Comments UA
2025-06-07T18:15:21Z
Более тысячи оккупантов и горы техники: обновили потери россиян в Украине
Gazeta UA
2025-06-17T04:09:03Z
"Жила в том самом доме": во время атаки на Киев пострадала бывшая фуд-продюсер шоу "МастерШеф"
Апостроф
2025-06-17T12:15:15Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
Почему нельзя шуметь 16 июня и зачем трусить постель сегодня: приметы и запреты на Тихона
Знай
2025-06-15T11:33:05Z
Увольнение станет спасительной возможностью: кто может выйти на пенсию досрочно
Знай
2025-06-17T13:12:51Z
В Киевской области объявлен День траура по погибшим в Киеве
Comments UA
2025-06-17T13:03:12Z
Что нельзя делать на Троицу 2025: полный список запретов
Факти ICTV
2025-06-08T04:42:04Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Двум категориям украинцев не перечислят пенсию: кто и почему останется без надбавки
Знай
2025-06-08T12:30:26Z
Как прогнать всех насекомых из дома без "химии": один запах заставит их сбежать навсегда
UAToday
2025-06-03T14:15:46Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Россия уничтожает уникальное "розовое" озеро в Украине: его называют аналогом Мертвого моря
Telegraf
2025-06-07T15:33:19Z
Не сажайте огурцы на этих местах, потому что урожая не дождетесь
Telegraf
2025-06-15T06:24:27Z
"Звезды сошлись": в чем фартит каждому знаку Зодиака и почему вам пора этим воспользоваться
Знай
2025-06-17T12:51:50Z
Чем подкормить лаванду, чтобы радовала обильным и пышным цветением
Gazeta UA
2025-06-17T12:27:49Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
Песчаные скалы и вода цвета неба: в Украине есть экзотический уголок, о котором мало кто знает
Telegraf
2025-06-13T17:42:45Z
От тли, от клещей и для энергии: как подкормить деревья на даче апельсиновыми корками
Знай
2025-06-13T16:51:10Z
Не будет ни света, ни газа: украинцы могут остаться без благ цивилизации
Знай
2025-06-15T15:36:16Z
Готовьте до 2000 грн: "Нафтогаз" призвал украинцев установить важный прибор
Знай
2025-06-15T16:21:57Z
Тарифы выросли на 50% за выходные: Попенко объяснил, кто завышает цены на свет для украинцев
Хвиля
2025-06-08T12:15:11Z
Цены приятно удивляют: сколько стоят фрукты на рынке в Одессе
Telegraf
2025-06-14T12:54:59Z
Укрзализныця повышает цены на некоторые услуги в поездах
Апостроф
2025-06-17T12:54:36Z
Бизнес в Украине обязан подать в ТЦК отчеты по транспорту: кому грозит штраф до 60 000 гривен
Фокус
2025-06-17T12:42:59Z
Дадут на газ, отопление и услуги ЖКХ: украинцы могут получить помощь на оплату коммуналки
Знай
2025-06-14T17:21:45Z
В Украине подорожали базовые продукты: сколько стоят хлеб, подсолнечное и сливочное масло
Хвиля
2025-06-13T19:21:28Z
Европейцы учат Украину, как спасать леса: в Полесской экоинспекции делились опытом контроля вырубок
Знай
2025-06-12T09:42:37Z
MELOVIN рассказал о перенесённой операции
Корреспондент
2025-06-12T16:27:50Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
"Я сразу озвучила свою позицию": Рамина Эсхакзай объяснила, почему не афиширует отношения с военным
Апостроф
2025-06-12T09:54:17Z
Аль Пачино встретился с новым Папой Римским Львом XIV
Корреспондент
2025-06-17T13:03:44Z
Три самых трендовых платья этого сезона: смотрите фото
Gazeta UA
2025-06-17T12:42:42Z
Анастасия Приходько показала кадры крестин 15-летней дочери
Комсомольская правда
2025-06-13T15:24:35Z
Украинский трейлер фильма «Долгая прогулка»
Кино-Театр
2025-06-11T16:18:47Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Делает пищу смертельно опасной: врачи назвали частую ошибку при употреблении популярного продукта
Знай
2025-06-07T10:51:21Z
Что происходит с давлением, когда вы пьете чай с шоколадом
UAToday
2025-06-07T09:03:19Z
Шесть продуктов, которые уберегут от обезвоживания летом
Gazeta UA
2025-06-08T16:00:43Z
Чем подкармливать огурцы: советы огородникам
Gazeta UA
2025-06-15T03:39:22Z
Всего одна бессонная ночь тревожно влияет на мозг человека: чем недосып опасен для здоровья
Фокус
2025-06-17T12:45:33Z
Игнорирование этих симптомов чревато полной потерей зрения: что указывает на развитие глаукомы
Comments UA
2025-06-17T12:27:20Z
Влияет на щитовидку и вызывает аллергию: врачи назвали самый вредный для здоровья чай
Знай
2025-06-07T16:51:36Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
В Украине нет ответственного за деятельность ВЛК – эксперт
Апостроф
2025-06-17T12:18:18Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
Прокуратура разоблачила преступную группу из экс-правохранителей, пытавших проукраинских жителей Херсонщины
Апостроф
2025-06-12T10:03:43Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
На борту самолета в Индии никто не выжил - СМИ
Корреспондент
2025-06-12T15:07:47Z
В Киеве под завалами нашли пятерых погибших
Корреспондент
2025-06-17T12:09:47Z
В Украине арестовали шпиона, который помогал РФ обстреливать Киевскую область
Новости Украины
2025-06-17T12:09:16Z
Супруги из Украины хотели перевезти в Румынию 1,4 миллиона долларов США
Апостроф
2025-06-15T17:48:37Z
В Иране зафиксировали утечку радиации - СМИ
Корреспондент
2025-06-13T21:51:56Z
На Сумщине осудили мужчину, который насиловал падчерицу и ее подругу
Корреспондент
2025-06-13T12:51:57Z
Штрафуют даже за листик из дерева: водителям нужно внимательнее присмотреться к номерам
Знай
2025-06-14T18:51:46Z
Фигурка рыбки на автомобиле - что означает и зачем наклеивают - Главред
Gazeta UA
2025-06-15T04:18:53Z
Volkswagen представил Polo Edition 50 в честь 50-летия модели
Корреспондент
2025-06-13T19:57:45Z
Водители по всей Украине получают штрафы за чужие нарушения: как работает преступная схема
Знай
2025-06-17T09:51:11Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 рассекретили до премьеры
Фокус
2025-06-17T08:57:58Z
Более 1400 сил и гигантское антикрыло: представлен самый мощный кроссовер Ford
Фокус
2025-06-17T08:06:40Z
Годами лежит без дела — а может стать причиной штрафа: за какую вещь в багажнике полиция выпишет наказание
Знай
2025-06-17T04:51:30Z
"Яичная атака" на водителей: украинцам объяснили, как не стать жертвой автоворов
Хвиля
2025-06-16T19:03:00Z
Сегодня каждый третий новый автомобиль в мире произведен в Китае
Известия Киев
2025-06-16T11:40:17Z
Паркер прокомментировал спорный удар Дюбуа, нанесенный Усику в их поединке
Корреспондент
2025-06-14T10:33:36Z
Внимание к Симеоне: новый клуб Серии А присматривает игрока атаки
Корреспондент
2025-06-15T17:42:27Z
Впервые за 28 лет: украинка стала чемпионкой Европы по художественной гимнастике
Апостроф
2025-06-08T13:43:28Z
Обновленный рейтинг P4P от The Ring: Усик лидирует, топ-3 - без изменений
Корреспондент
2025-06-12T14:51:18Z
Майк Тайсон назвал боксера, которого он боится больше всего
Comments UA
2025-06-17T13:12:45Z
"Шахтер" узнает имя первого соперника в Лиге Европы: онлайн-трансляция жеребьевки
Telegraf
2025-06-17T13:12:28Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Барселона и игрок сборной Испании согласовали условия контракта
Корреспондент
2025-06-17T12:30:29Z
Ювентус рассматривает вариант обмена с Миланом на одного из лидеров
Корреспондент
2025-06-17T11:33:48Z
Лицензия на азартные игры от Мальты: преимущества и недостатки
Comments UA
2025-06-15T15:30:27Z
Клиенты "Киевстар" возмущены: вместо обещанной скидки сняли полную плату
Знай
2025-06-15T03:21:22Z
Названо найкраще натуральне добриво для плодоношення огірків та помідорів
AgroNews
2025-06-12T16:21:20Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
Этого достаточно? Актер озвучки Неро высказался о Devil May Cry 6 на фоне финансового успеха Devil May Cry 5
GameMag
2025-06-17T13:12:43Z
Зачем искусственному интеллекту вода и почему это экологическая проблема
ZN UA
2025-06-17T12:51:15Z
ГУР "выключил" сервисы российской железной дороги
Корреспондент
2025-06-08T15:36:08Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z