У Міністерстві закордонних справ Білорусі відповіли на позицію низки країн Євросоюзу та Українине визнавати Олександра Лукашенка легітимним президентом і заявили, що від "самоназваних факультативних легітиматорів" схвалення не потребують. Очільника МЗС України Дмитра Кулебу звинуватили у догоджанні "модним трендам".
Про це йдеться в заяві білоруського відомства.
У МЗС Білорусі впевненні, що невизнання Лукашенка легітимним є позицією лише деяких держав, що нібито не відображає думки більшості міжнародної спільноти.
"Особливе здивування викликає поведінка наших українських сусідів, які вже навіть не намагаються закамуфлювати несамостійність в ухваленні своїх зовнішньополітичних рішень і не припиняють потоку заяв нібито зі своїми "просунутими" оцінками чомусь нашої внутрішньополітичної ситуації. Складається відчуття, що саме "навчитися вчити" поки є головним результатом українсько-європейського співробітництва", - пишуть в пресслужбі.
Також у відомстві заявили, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своїх заявах нібито не має самостійної незалежної позиції:
"Білорусь щиро і безкорисливо підтримує (Україну - ред.), зайнявши абсолютно незалежну і самостійну позицію. Хоча, судячи з усього, глава МЗС України і не вважає це важливим для своєї країни. Але ми продовжимо підтримувати братський український народ".
Нагадаємо:
- 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі".
- Глави МЗС більшості європейських країн заявили, що вважають результати виборів у Білорусі нелегітимними.
- У різних містах Білорусі 23 вересня після інавгурації Олександра Лукашенка громадяни вийшли на масові протести, наймасштабнішівідбуваються у Мінську. Там майже одразу почався силовий розгін акції та затримання.