Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос.
"Ми чітко розуміємо, що вирішувати проблему (повернення Криму - ред.) силовим методом Україна не може на даному етапі. Тому що є проблеми - це, по-перше, війна на Донбасі. Вести війну на два фронти, навіть законно повертаючи свої землі, ми не потягнемо", - сказав Кривонос.
За його словами, завданням номер один для України в питанні повернення Криму залишається активна співпраця зі світовими лідерами і нарощування санкцій проти Росії.
"Виводити Росію цими санкціями на такий рівень, що питання - або вони віддадуть Крим, або залишаться "без штанів", умовно кажучи. Плюс паралельно посилювати всередині країни її обороноздатність, яка дасть можливість при необхідності діяти силовими методами", - додав Кривонос.
Міжнародна платформа з деокупації Криму: що це таке
- Наприкінці липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про фіналізацію концепції міжнародної платформи «Крим - це Україна» і про те, що спочатку передбачається консультативно-дорадчий формат з переходом в переговорний.
- 24 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна пропонуватиме Німеччині долучитись до майбутньої міжнародної платформи з деокупації Криму.
Окупація Криму Росією: хронологія подій
- Росія окупувала український Крим, увівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
- 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
- Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.
- Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Денис Прядко