MY.UAНовини
Королі презентацій. 14-й пітчинг Держкіно, копродукційні фільми
Королі презентацій. 14-й пітчинг Держкіно, копродукційні фільми

Королі презентацій. 14-й пітчинг Держкіно, копродукційні фільми

«Детектор медіа» продовжує розповідати про учасників другого туру 14-го пітчингу Держкіно, який став найтривалішим в історії української кінематографії – протягом двох тижнів було представлено 337 проєктів.

Ми вже розповідали про те, як пройшов пітчинг документальних фільмів, анімаційних і вперше – телесеріалів.

Крім того, член експертної комісії Держкіно Андрій Кокотюха поділився своїми міркуваннями про учасників документальної секції.

Сьогодні поговоримо про копродукції.

Проєктів, що створюються українськими продакшнами спільно з іноземними колегами, на 14-му пітчингу Держкіно було представлено 53:.

ігрові повнометражні фільми мажоритарна копродукція – 21;.

ігрові повнометражні фільми міноритарна копродукція – 20;.

неігрові фільми спільного виробництва – 12.

Перелік переможців затверджуватимуть члени Ради з державної підтримки кінематографії, які теж присутні на презентації та мають право ставити запитання.

Основним трендом презентації копродукційних проєктів стало те, що переважна більшість із них були представлені на високому рівні та не були схожі на шкільні презентації, зроблені в Power Point, як це траплялося в інших категоріях цього пітчингу.

Команди показувати готові тизери та трейлери, хвалилися участю в міжнародних воркшопах і перемогами на різних пітчингах, представляли ретельно продумані маркетингові стратегії, показували відеозвернення іноземних копродюсерів, листи підтримки тощо.

Мабуть, вперше на цьому пітчингу експерти частіше хвалили учасників, ніж критикували.

Традиційно визначимо найактивніших експертів – ними стали кінокритик Ярослав Підгора (мажоритарна копродукція) та кінознавець Володимир Войтенко (документальна копродукція), який, вочевидь, дуже уважно читав усі супутні документи, адже ставив багато запитань не лише про сюжет або мову фільму, а й про фінанси.

Продашном-рекордсменом стала компанія «Директорія кіно» – продюсер Ігор Савиченко пітчингував аж чотири копродукційні проєкти – грузинсько-українське психологічне драмеді «Громадянин Святий» Тінатін Кайрішвілі про розп’яття, з якого одного дня зникає святий (міноритарна копродукція), україно-італійську драму «Життя Антона» Юлії Мироненко про внутрішніх демонів, україно-польсько-чеську психологічну драму «Рахувати до десяти» Олександра Бровченка про синдром Аспергера (обидва – мажоритарна копродукція) та україно-білоруський проєкт «Міфи.

Хроніка третьої світової війни» про Чорнобиль (документальна копродукція).

У цілому від держави «Директорія кіно» на свої копродукційні проєкти очікує понад 56 млн грн.

Кадр із трейлера до фільму «Життя Антона».

Ігрова копродукція (мажоритарна та міноритарна).

Мажоритарну копродукцію оцінювали: Юрій Гармаш, Тарас Ткаченко, Анна Акулевич, Ярослав Підгора, Дмитро Суханов, Андрій Кокотюха, Марія Сидорчук.

Міноритарну: Геннаій Кофман, Тарас Босак, Станіслав Сухненко, Анна Радомська, Роман Мартиненко, Дмитро Криворучко, Юрій Гармаш.

Проєкти цієї категорії мають право отримати 80% державної підтримки, але Рада з державної підтримки кінематографії радила учасникам просити не більше 25 млн грн.

Та знайшлися з десяток проєктів, які просили до 30 млн грн, а один – узагалі 50 млн грн.

Це фільм «Леся» Нани Джанелідзе (виробник – ТОВ «Джей Ес Фільмз») про українську письменницю Лесю Українку.

Загальний бюджет стрічки складає майже 70 млн грн, і це найдорожчий проєкт серед мажоритарних копродукцій.

Продюсери пояснюють такий великий бюджет тим, що це історичний костюмований байопік, а також тим, що фільм має охопити все життя Лесі Українки, а отже, потрібні кошти на експедиції.

Роль письменниці виконає Дар’я Полуніна.

Зйомки планують розпочати в січні 2021 року.

Команда фільму сподівається на успішне фестивальне майбутнє та широкий кінотеатральний прокат в Україні до дня народження Лесі Українки в 2022 році.

Звісно, Держкіно натякнуло продесерці проєкту Юлії Сінькевич, що просить забагато, адже Рада рекомендувала не перевищувати 25 млн грн.

На що вона нагадала, що проєкт має право претендувати на 80% державного фінансування, а держава може виділити на фільм про найвідомішу українську письменницю «таку насправді невелику суму».

Найдорожчим проєктом серед міноритарних копродукцій, а заодно й найдорожчим проєктом усього пітчингу, стало фентезі «Містичні війни: Мрія» американського режисера Деміена Ліхтенстайна (виробник з української сторони – «Ветерано продакшн»).

Стрічка розповість про світлого мага Арно, який героїчно протистоїть темним силам.

Продюсери кажуть, що сюжет засновано на українському та європейському фольклорі.

Планується, що зйомки відбуватимуться в Україні та Франції, сім та три тижні відповідно.

Випустити стрічку в прокат хочуть у грудні наступного року.

Бюджет фільму складає 190 млн грн, у Держкіно просять 29,5 млн грн.

Після презентації проєкту «Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка (виробник – «Гуд монінг дістриб’юшн») член Ради з державної підтримки кінематографії Андрій Халпахчі сказав, що варто запровадити на пітчингах ще одну категорію – «помилки продюсерів».

Він закинув продюсерам стрічки, що ті неправильно порахували бюджет, що сума, яку вони запитують (1,8 млн грн), є замалою для мажоритарної копродукції, що, отримавши гроші від Українського культурного фонду на девелопмент (майже пів мільйона гривень) і зйомки (майже 15 млн грн), вони вже не мали би просити кошти в держави на постпродакшн.

Продюсери проєкту хочуть зробити перемонтаж, бо поки що фільм вийшов похмурішим, ніж вони очікували.

За суперечками про бюджети на пітчингу говорили й про те, що таке міноритарні та мажоритарні копродукції та скільки відсотків фінансування має надати країна, щоб називатися мажоритарним копродюсером.

Так, продюсер Ігор Савиченко з «Директорії кіно» запевнив, що мажоритарним копродюсером є та країна, звідки пішла ідея фільму.

Не обійшлося й без філософських запитань від експертів.

Зокрема Андрій Халпахчі запитав у режисера Олега Борщевського, який представляв українсько-грузинську новорічну романтичну комедію «Високо в горах» (виробник – «Біг хенд фільмз»), чому в Україні швидко розпадаються тандеми продюсерів та режисерів, нагадавши, що раніше Борщевський плідно працював із Сергієм Лавренюком (наприклад, над стрічкою «Dzidzio.

Контрабас»), а тепер знімає новий фільм з Марією Каель.

На що режисер відповів, що в кіно – як у сім’ї: важливо прижитися одне з одним.

Тим часом Сергій Лавренюк у тандемі з режисеркою Мариною Степанською представив україно-польську драму «Невидиме життя Анни» (виробник – ТОВ «Солар медіа інтертейнмент») – спіноф серіалу «Кава з кардамоном», презентованого в секції телесеріалів.

Містична драма розповість про те, що відбувалося з героями серіалу після хеппіенду, адже саме цього зазвичай хочуть глядачі.

Продюсер прагне випустити фільм у прокат в кінці 2021 року, адже якраз саме в цей час заплановано вихід серіалу на каналі СТБ.

Сергій Лавренюк розповів, що це маркетинговий хід – залучити до кінотеатрів телевізійну аудиторію, якій буде цікаво, що відбувалося з героями серіалу далі.

Бюджет стрічки – 42,8 млн грн, від держави команда очікує 29,7 млн грн.

Документальна копродукція.

Експерти: Михайло Петренко, Марія Сидорчук, Тарас Босак, Володимир Войтенко, Юрій Дунай, Андрій Кокотюха, Олексій Сахалтуєв.

Документальні копродукційні кінопроєкти можуть претендувати на 2 млн грн від держави.

На відміну від документальних національних проєктів, творці переважно не просили максимум.

Рівно 2 млн грн хоче лише один проєкт – фільм-розслідування Dragnet Ксенії Бугрімової (колишньої очільниці одного з творчих об’єднань каналу СТБ, яка працювала на російському каналі СТС, а потім заснувала в Україні продакшн Wow Oscar Studio) про кіберзлочини та переслідування дітей і підлітків у мережі.

За її словами, сьогодні діти проводять в інтернеті 16 годин на добу, а кіберзлочинцю потрібно лише 18 хвилин, щоб отримати інтимні дитячі фотографії.

Кіберманіяки також спонукають підлітків до самогубств, пропонуючи їм різні ігри.

Ксенія Бугрімова хоче показати у своєму фільмі, як саме полюють у мережі, щоб застерегти дітей та їхніх батьків.

Проєкт є копродукцією з американським продакшном української продюсерки Катерини Костюкової.

Загальний бюджет – 5 млн грн.

Найдорожчим проєктом серед документальних копродукцій стала стрічка «Будинок зі скалок» (виробник – ТОВ «Мун мен») Сімона Леренга Вільмонта.

Фільм – копродукція України, Данії, Швеції та Фінляндії – розповідає про дитячий будинок у Східній Україні, де соціальні працівники піклуються про дітей, чиє життя змінила війна.

Сімон Леренг Вільмонт раніше вже знімав на Донбасі, він випустив фільм «Віддалений гавкіт собак», який здобув більше 30 нагород на міжнародних кінофестивалях по всьому світу.

Загальний бюджет нової стрічки – 21 млн грн, у Держкіно автори просять 1,5 млн грн.

Участь у конкурсі беруть і добре знайомі на ринку проєкти.

Наприклад, «Закрий рота» Таїсії Кутузової (виробник – ТОВ «Діджітал Реліджн») був учасником пітчингу фестивалю Docudays ua у 2019 році під назвою «Ти, бля, рота закрий».

Стрічка розповідає про сором’язливого 16-річного підлітка Сергія, який розслідує корупцію в рідному селі Гатне під Києвом.

Після одного з критичних дописів у фейсбуку на нього напав місцевий депутат.

Тепер Сергію 19 і він балотується на виборах проти чоловіка, який намагався закрити йому рота.

Зіркою пітчингів є проєкт «Крихка пам’ять» Ігоря Іванька (виробник – ТОВ «Бурлака філмс»), який двічі був представлений на пітчингах Одеського кінофестивалю, має підтримку Українського культурного фонду (2,6 млн грн) та був учасником 12-го пітчингу Держкіно.

Документальна стрічка розповідає про кінооператора Леоніда Бурлаку, який поступово втрачає пам’ять через хворобу Альцгеймера.

Його онук Ігор Іванько випадково знаходить старі архівні плівки з дідової молодості та відновлює їх, аби зберегти пам’ять про його життя та творчість.

З 12-го пітчингу бюджет стрічки збільшився на 1,3 млн грн, але в держави просять ту ж суму – 2 млн грн.

Проєкт має копродюсера з Нідерландів.

Читайте огляд ігрових національних фільмів 14-го пітчингу на «Детекторі медіа» незабаром.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп змінює стратегію: експерт розповів, як США добиватимуться миру в Україні
Политека
2025-05-05T18:46:39Z
Новая коалиция в Германии, отставка премьера Румынии, ЕС идет на уступки Орбану: новости дня
Европейская правда
2025-05-05T18:46:34Z
Свириденко пояснить депутатам зі "Слуги народу" суть угоди про копалини перед голосуванням
ZN UA
2025-05-05T18:46:19Z
Ізраїль завдав авіаударів по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T18:46:05Z
Довірений чиновник Трампа визнав російські "референдуми" в Україні: WSJ пояснило, у чому він не правий
Telegraf
2025-05-05T18:42:51Z
США готуються до можливої війни з Китаєм — The Wall Street Journal
ZN UA
2025-05-05T18:40:31Z
Фаворит виборів президента Румунії пояснив небажання допомагати Україні, згадавши Трампа
Лига
2025-05-05T18:30:48Z
Шольц подякував Зеленському за співпрацю
УкраинФорм
2025-05-05T18:30:38Z
Чи зможе Європа самотужки захиститися від РФ: у ЗМІ зробили прогноз
GlavRed
2025-05-05T18:28:35Z
Віру Брежнєву покликали заміж - хто став судженим
GlavRed
2025-05-05T18:45:07Z
«Простір натюрморту»: у Києві відбудеться виставка художниці Ангеліни Гафинець
Политека
2025-05-05T18:42:44Z
Голлівуд шаленіє через цей манікюр: новий тренд, який ви не можете пропустити
24tv
2025-05-05T18:33:13Z
Широкий жест: Налчаджиоглу витратив на прикрасу для нової пасії понад мільйон
GlavRed
2025-05-05T18:27:56Z
Тарас Цимбалюк відповів, чому вирішив взяти участь у "Холостяку"
Gazeta UA
2025-05-05T17:39:19Z
До Дня піхоти у Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія»
УкраинФорм
2025-05-05T17:25:27Z
Євробачення-2025: Україна втрачає позиції за прогнозами букмекерів
GlavRed
2025-05-05T16:28:07Z
В Україні стартували зйомки новели «Відпустка» з фільму «Житє»
УкраинФорм
2025-05-05T16:13:38Z
У Вишгородському історико-культурному заповіднику відкрили інноваційну експозицію
УкраинФорм
2025-05-05T15:39:30Z
В Кувейті почали витрачати вдвічі менше електроенергії після заборони майнінгу
ITC
2025-05-05T18:33:21Z
Допомога переселенцям в Дніпрі: як ВПО отримати фінансову і гуманітарну підтримку
Политека
2025-05-05T18:30:20Z
У Данії пропонують заборонити нелегальним мігрантами кермувати авто
Европейская правда
2025-05-05T18:28:18Z
Японія запропонувала Індії приєднатися до розробки "винищувача майбутнього"
InternetUA
2025-05-05T18:16:08Z
Тьоткіно – це школа операторів БпЛА, – Коваленко про удар по Курській області
24tv
2025-05-05T18:15:15Z
Українські військові взяли участь в параді у Британії до 80-річчя Перемоги – відео
Лига
2025-05-05T18:12:44Z
Міноборони тестує нові відстрочки у Резерв+: які послуги додали в застосунок
24tv
2025-05-05T17:58:01Z
Видання LB.ua запускає новий проєкт CultHub
Детектор М
2025-05-05T17:49:54Z
Ветерани ГУР вирушили в експедицію на Еверест
УкраинФорм
2025-05-05T17:49:12Z
Топ-10 агрокомпаній: хто значно збільшив дохід, а хто "просів" у рейтингу
24tv
2025-05-05T18:42:31Z
Україна уникла невигідних умов і залучить стратегічні інвестиції зі США – Зеркаль про "мінеральну угоду"
ZN UA
2025-05-05T18:07:48Z
Часу не залишилося: Нафтогаз терміново попередив українців
Хвиля
2025-05-05T18:03:49Z
Оподаткування по-новому: чи підвищать податки в Україні у 2026 році
360ua.news
2025-05-05T18:03:08Z
Три збої за 19 секунд: з'явились нові деталі найбільшого блекауту в Іспанії - Bloomberg
InternetUA
2025-05-05T17:49:17Z
Надбавка до пенсії 2025: хто отримає додаткові кошти
Факти ICTV
2025-05-05T17:49:06Z
Субсидія для українців, які не можуть платити за комуналку: як отримати допомогу з 1 травня
24tv
2025-05-05T17:06:16Z
Власні доходи і єдиний внесок: скільки Пенсійний фонд отримав грошей із початку року
УкраинФорм
2025-05-05T17:01:06Z
В Швейцарії інфляція впала до 0%
iPress
2025-05-05T16:58:58Z
На Полтавщині під час уроку фізкультури помер школяр
УкраинФорм
2025-05-05T18:27:34Z
У Броварах семеро дітей опинилися у лікарні через напад невідомого собаки
Gazeta UA
2025-05-05T18:07:40Z
Побачила очі: українка знайшла незнайомця під своїм ліжком у номері готелю
Фокус
2025-05-05T16:45:00Z
Росіяни атакували Ворожбу на Сумщині: загинули люди
24tv
2025-05-05T16:06:43Z
На Буковині судитимуть підпільних виробників нафтопродуктів
Украина Криминальная
2025-05-05T15:51:13Z
У Київській області собака напав на дітей: школярі травмовані
24tv
2025-05-05T15:33:56Z
Обстріл Києва 4 травня: який зараз вигляд має місце падіння дронів на Оболоні
GlavRed
2025-05-05T15:28:33Z
У Чернігові водій автобуса стріляв у підлітка: поліція розслідує інцидент
24tv
2025-05-05T15:15:35Z
На проспекті Степана Бандери авто «підрізало» мотоцикл, є постраждалий
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:15:03Z
Сусіди ахнуть від небувалого врожаю: три сорти кабачків, які перенесуть спеку
GlavRed
2025-05-05T18:27:06Z
Кориця та ліки: несподівана взаємодія, про яку варто знати всім
24tv
2025-05-05T17:51:55Z
Навіщо замочують картоплю перед приготуванням — знають лише досвідчені господині
GlavRed
2025-05-05T17:25:42Z
Ми маємо 10-15 фахівців, які працюють на рівні західних стандартів, - Сергій Галич про пластичну хірургію
Политека
2025-05-05T16:01:51Z
Туреччина ввела неочікувану заборону для підвищення народжуваності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:57:20Z
Бувають неадекватні пацієнти». Пластичний хірург пояснив, чому відмовляється від операцій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:48:52Z
Не така страшна сама пожежа, як її наслідки: вчені розповіли про задушливий дим
Фокус
2025-05-05T15:36:30Z
Що робити, якщо вкусила гадюка: покрокова інструкція, яку має знати кожен
24tv
2025-05-05T15:33:18Z
Вживання марихуани щодня підвищує ризик серцевих захворювань, стверджують вчені
360ua.news
2025-05-05T15:30:32Z
Де погуляти в Києві: фіолетова мрія на схилах Дніпра, від якої завмирає серце
24tv
2025-05-05T18:21:58Z
Новий графік автобусів у Дніпрі: як тепер пересуватимуться містяни
Политека
2025-05-05T18:01:19Z
В Оболонському районі Києва внаслідок недільного обстрілу пошкоджені 18 будівель - Кличко
УкраинФорм
2025-05-05T17:57:32Z
Стриптиз-клуб Tootsie у Києві остаточно закрився: що тут було раніше і як він пов’язаний із Кличком
Telegraf
2025-05-05T17:51:42Z
Спека відкладається: синоптики попередили про похолодання та дощі на Київщині
Хвиля
2025-05-05T17:45:33Z
З Брно до Харкова відправили першу партію тролейбусів Skoda 21Tr
AutoCentre
2025-05-05T17:42:01Z
Сусідів ніколи не почуєте: під Києвом продають унікальну квартиру
Telegraf
2025-05-05T17:39:43Z
Масштабне відключення води у Львові: до червня введено екстрені обмеження, опубліковано адреси
Политека
2025-05-05T17:30:50Z
Свіжа погода раптово накрила Україну: синоптики назвали області, де литимуть дощі
GlavRed
2025-05-05T17:25:36Z
Працює безвідмовно: розкрито моментальний спосіб чищення чайника від накипу
GlavRed
2025-05-05T18:27:46Z
Чи належите ви до 3 знаків зодіаку, які отримають важливий урок у травні
24tv
2025-05-05T18:21:46Z
Найпоширеніша помилка під час ремонту сантехніки своїми руками: як її уникнути
24tv
2025-05-05T17:51:04Z
Ці рослини можна не підливати місяць: які вазони можна посадити вдома
24tv
2025-05-05T17:21:41Z
По склянці круп – і вечеря на всю сімʼю готова: "змішана" каша – це краще і простіше за плов
24tv
2025-05-05T17:06:23Z
"Ніколи не пийте це в літаку": бортпровідники шокували зізнанням про улюблені напої пасажирів
24tv
2025-05-05T17:06:13Z
Помідори стануть великими та соковитими, якщо посадити біля них цю рослину
Telegraf
2025-05-05T16:58:29Z
Сучасні кухні: стильний та функціональний простір
iPress
2025-05-05T16:58:08Z
Що посадити поруч з малиною: кущі більше не будуть розростатися
24tv
2025-05-05T16:51:02Z
Cadillac Celestiq за $340 000: щоб замінити батарею, доведеться лізти через багажник
Топ Жир
2025-05-05T18:45:14Z
Volkswagen призупинив продажі ID. Buzz через занадто великий простір на задніх сидіннях
Топ Жир
2025-05-05T18:00:41Z
Jaguar Land Rover відновлює експорт усіх автомобілів до США після призупинення мит
Топ Жир
2025-05-05T17:30:58Z
Мито Трампа може скоротити світове виробництво автомобілів на 1,5 мільйона одиниць
Топ Жир
2025-05-05T17:00:58Z
Чи потрібно вмикати покажчик повороту на головній дорозі: пояснення
Факти ICTV
2025-05-05T16:55:08Z
Як зробити свої поїздки на автомобілі більш економними: поради фахівців
Gazeta UA
2025-05-05T16:52:16Z
Обережно, шанувальники швидкості: цей майже не використаний Z06 втратив значно у вартості
Топ Жир
2025-05-05T16:45:03Z
Ціна $14 000 і великий багажник: BYD показав електрифікований аналог VW Passat
Фокус
2025-05-05T16:27:48Z
В інтернеті показали рідкісний і маловідомий електромобіль Bombardier 90-х
Фокус
2025-05-05T15:36:28Z
Був чемпіоном світу. Пішов з життя легендарний аргентинський футболіст
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T18:30:41Z
Кампуш може змінити ПСЖ на Манчестер Юнайтед – Тавольєрі
Football.ua
2025-05-05T18:28:12Z
Український футболіст влітку відправиться на перегляд у європейський клуб
24tv
2025-05-05T18:06:21Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T18:04:39Z
Це не моя справа, – Джошуа поділився думками щодо реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-05T18:03:21Z
Слот – про літні трансфери: Подивимося, що буде влітку, але іноді корисно додати свіжої енергії
Football.ua
2025-05-05T17:58:57Z
Батагов відзначився автоголом у матчі проти Касимпаші
Football.ua
2025-05-05T17:52:53Z
Манчестер Юнайтед націлився на Мбемо — The Telegraph
Football.ua
2025-05-05T17:52:22Z
Фаната Аталанти зарізали під час бійки з вболівальниками Інтера
Football.ua
2025-05-05T17:48:30Z
Колишній працівник Google та фахівець з фактчекінгу: «Генеративний ШІ нам нав’язують … Створили самовпевненого брехуна»
ITC
2025-05-05T18:46:51Z
Шахрайства з банківськими картками: що робити, щоб не втратити всі кошти
InternetUA
2025-05-05T17:55:28Z
Новий iPhone вийде без акумулятора — що розробники винайшли замість цього
InternetUA
2025-05-05T17:49:21Z
Провідний менеджер Microsoft вважає Apple macOS кращою за Windows 11
ITC
2025-05-05T17:43:27Z
Процесори нових відеокарт Intel Xe3 Celestial вже проходять тести на емуляторах
ITC
2025-05-05T17:43:22Z
Android без Google — Xiaomi, Oppo, Vivo та OnePlus планують позбавитися американських сервісів
ITC
2025-05-05T17:43:11Z
Знайдено дешевий елемент для чипів без кремнію: він прискорить комп'ютери
InternetUA
2025-05-05T17:16:12Z
Китай зупинив час? Чи справді обертання Землі уповільнилося через дамбу "Три ущелини"
24tv
2025-05-05T17:06:55Z
Як переїхати на новий домен, не втративши лідерство в органічній видачі: кейс robota.ua та Netpeak
Фокус
2025-05-05T17:00:57Z