MY.UAНовини
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло столичного очільника

 17:30 02.10.2020 

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

#Київ #вибори Київ #мер Києва #місцеві вибори-2020 #місцеві вибори
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Київмісцеві вибори
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
"Возвращаются в оккупацию": Украина провалила политику по поддержке ВПЛ, — Шуляк
Фокус
2024-10-23T21:06:39Z
"Это реально": военные США оценили план Зеленского по передаче ракет Tomahawk
Фокус
2024-10-30T19:27:58Z
Лукашенко сделал неожиданное признание: назвал себя диктатором
Comments UA
2024-11-05T14:45:08Z
РФ хочет «красиво» выйти из войны пока не поздно: с какими проблемы столкнулся Кремль
Comments UA
2024-11-05T14:45:07Z
Как НАТО может ответить на отправку солдат КНДР на войну против Украины: СМИ узнали детали
Comments UA
2024-10-25T13:12:19Z
Появилась итоговая декларация саммита БРИКС: один пункт о войне в Украине
Comments UA
2024-10-23T14:12:46Z
Военные КНДР против Украины. Реакция мира
Корреспондент
2024-10-25T21:21:35Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
В ГУР подтвердили первое сражение между ВСУ и военными КНДР
Комсомольская правда
2024-11-05T14:04:30Z
7 лет тюрьмы или огромный штраф: в Украине подготовили закон о дровах — что известно
Известия Киев
2024-11-05T14:49:13Z
”Слив” от Google: спутниковые снимки оборонной инфраструктуры Украины сделаны более года назад
Апостроф
2024-11-05T14:45:44Z
О предстоящей смерти Елизаветы ІІ близкие знали заранее: врач готовил семью к неизбежному
Фокус
2024-10-26T18:21:43Z
США задействовали дальний бомбардировщик к учениям с Южной Кореей и Японией в ответ на ракетные испытания КНДР
ZN UA
2024-11-03T13:33:54Z
Медиков из военных госпиталей переводят в пехоту: что происходит
Comments UA
2024-10-28T11:06:38Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
"Тысяча Зеленского" может пойти на лекарства, но есть нюанс
Знай
2024-11-05T14:12:01Z
"Тихий убийца": какие три продукта советуют специалисты для людей с высоким содержанием холестерина
Фокус
2024-11-05T13:06:30Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
Узнали, почему не работают антибиотики: ученые нашли возможного виновника резистентности
Фокус
2024-11-05T12:30:04Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Цыбульская уехала за границу с девятилетним сыном
Корреспондент
2024-10-29T11:06:30Z
Елена Зеленская на женском конгрессе "выгуляла" благотворительную брошь: где приобрести украшение/Первая леди повторила свой образ
Апостроф
2024-11-05T14:42:01Z
Маск: Актеры Голливуда могут поддерживать Харрис под натиском потерять работу
Comments UA
2024-11-05T14:33:53Z
"Ей весело с Оливером": инсайдер рассказал о романе Риз Уизерспун с немецким финансистом
Фокус
2024-10-27T20:51:03Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2024-10-29T03:36:52Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Оккупанты обстреляли Харьковщину: есть погибшие
Comments UA
2024-11-05T14:12:58Z
Боец Сил обороны самостоятельно остановил продвижение четырех российских штурмовиков
ZN UA
2024-11-05T13:39:22Z
Лунный гороскоп на 29 октября, вторник
Marie Claire
2024-10-28T21:06:41Z
Как стоимость пачки сигарет: коммунальщики аргументировали очередное повышение тарифов
Знай
2024-10-26T02:12:28Z
Следующая цель - Запорожье? Прогнозы хода войны
Корреспондент
2024-10-23T19:45:57Z
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Удар по Днепру: есть жертвы и много раненых
Корреспондент
2024-10-25T22:12:43Z
В Днепре увеличилось количество погибших в результате ракетного удара
TSN
2024-10-25T22:33:36Z
На Львовщине в квартире взорвалась граната: ранен мужчина
Корреспондент
2024-11-05T14:36:31Z
Во Львовской области суд вынес приговор воспитательнице учебно-реабилитационного центра, избившей ребенка
ZN UA
2024-11-05T14:09:50Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В РФ разбился самолет с парашютистами
Comments UA
2024-10-27T17:42:52Z
Российский военный вертолет разбился в Керченском проливе: что известно
Апостроф
2024-10-26T21:31:46Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
Более 70 грн за десяток: почему подорожали яйца
ZN UA
2024-11-05T14:46:10Z
Китай обошел Запад и это надолго: останется крупнейшим импортером солнечных панелей
Фокус
2024-11-05T14:45:20Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Украина подписала соглашение со Всемирным банком на сумму почти 600 млн долларов
Хвиля
2024-11-05T14:33:57Z
Кто в Украине практически не почувствует дефицит электроэнергии зимой: МВФ выдал прогноз
Comments UA
2024-11-05T14:07:56Z
Мы все не идеальны: худшие черты всех знаков Зодиака
Знай
2024-10-28T16:51:23Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Домашний грушевый пирог: простой рецепт с орехами и шоколадом
Политека
2024-10-30T00:00:38Z
Зачем замораживать джинсы: секреты стирки, о которых вы точно не знали
Знай
2024-10-27T20:51:34Z
Как удалить следы ржавчины на плитке: 8 проверенных способов/Некоторые из средств – очень неожиданные!
Апостроф
2024-11-05T13:57:54Z
Не порок, а преимущество: ученые рассказали об уникальной черте любительниц БДСМ
Фокус
2024-11-05T13:12:21Z
Пара из Британии разочарована самым дорогим завтраком в своей жизни
Фокус
2024-10-29T07:06:17Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Булочки с чесночным маслом: рецепт ароматной и вкусной выпечки
Фокус
2024-11-05T12:45:10Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
Российский футболист рассказал, как ему помог игрок сборной Украины в Италии
ZN UA
2024-11-05T14:36:52Z
"Динамо" – "Ференцварош": онлайн-трансляция матча Лиги Европы
ZN UA
2024-11-05T14:07:34Z
Малиньяджи назвал условие, при котором Фьюри победит Усика в реванше
Корреспондент
2024-11-05T12:27:48Z
Аморим: Манчестер Юнайтед - клуб, который мне нужен
Корреспондент
2024-11-05T12:24:14Z
Новый наставник МЮ назвал "Манчестер Сити" лучшей командой мира
ZN UA
2024-11-05T12:04:02Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Предлагают сэкономить, а в итоге вы останетесь без денег: клиенты Vodafone поднимают бунт
Знай
2024-10-27T20:30:18Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Ученые восстановили вид затерянного города Аль-Ната, которому более 4000 лет
Апостроф
2024-11-05T14:27:54Z
Ученые изобрели уникальный метод борьбы с болезнями, которые переносят комары
TSN
2024-11-05T14:07:26Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Программист запустил Doom на часах Nintendo Sound Clock: Alarmo – теперь будильник может убивать
Знай
2024-11-05T13:51:30Z
Renault выпустили недорогой электрический фургон-кроссовер за $20 000
Фокус
2024-11-05T14:36:22Z
На продажу выставлен культовый американский спорткар 2000-х без пробега
Фокус
2024-11-05T12:51:27Z
ТОП-10 новых легковушек октября: кто в лидерах украинского авторынка
Comments UA
2024-11-05T12:27:10Z
Каждый украинский дальнобойщик мечтает о таком: из фуры Mercedes сделали двухэтажную дачу
Знай
2024-11-05T08:51:58Z
Презентован новый Kia Sportage 2025: как изменился компактный кроссовер
Фокус
2024-11-05T08:42:29Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернут в производство
Фокус
2024-11-05T07:51:39Z
Нового конкурента VW Tiguan и Toyota RAV4 от Citroen показали до премьеры
Фокус
2024-11-04T13:00:03Z
Toyota наполнит рынок спортивными моделями различных классов
Фокус
2024-11-04T11:57:36Z
Опасные температуры: водителям напомнили о важности сезонного "переобувания" авто
Хвиля
2024-11-04T03:32:06Z