MY.UAНовини
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло столичного очільника

 17:30 02.10.2020 

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

#Київ #вибори Київ #мер Києва #місцеві вибори-2020 #місцеві вибори
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Київмісцеві вибори
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На фронті настав вирішальний момент: генерал розповів, чи є підстави для паніки
GlavRed
2024-12-02T01:06:18Z
Гороскоп на 2 грудня для всіх знаків Зодіаку: це день, повний проб та помилок
Политека
2024-12-02T01:00:53Z
Росія підступає до Куп'янська, "з'їдає" Курахове і контратакує на Курщині, – DeepState
24tv
2024-12-02T00:51:11Z
Обстріли Сумщини: за добу в десяти громадах пролунали 134 вибухи
УкраинФорм
2024-12-02T00:42:18Z
Астрологи вказали знаки Зодіаку, яких чекає новий етап у житті: на порозі значних змін
Политека
2024-12-01T23:39:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:27:21Z
Через атаки РФ у Харкові за місяць постраждали 166 осіб - мер
УкраинФорм
2024-12-01T22:01:53Z
У Куп’янську залишаються 3700 мешканців, усіх дітей евакуювали
УкраинФорм
2024-12-01T21:55:41Z
"Шукайте іншого лоха": Трамп жорстко відповів БРІКС через долар
Хвиля
2024-12-02T01:06:59Z
Путін готує удар по вищому керівництву України: з'явився тривожний прогноз
GlavRed
2024-12-02T00:33:29Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-02T00:27:38Z
Силовики відтіснили протестувальників від парламенту Грузії
УкраинФорм
2024-12-02T00:06:17Z
Трампа чекає величезна робота, аби зупинити Путіна - сенатор Раундс
УкраинФорм
2024-12-01T23:57:54Z
“Ласі шматочки” для ворога: Путін поставив за мету захопити одразу два міста
GlavRed
2024-12-01T23:27:59Z
У Північній Македонії затримали чоловіка, який планував вступити до російської армії
ZN UA
2024-12-01T23:24:47Z
Війна, день 1012. Уряд погодив реформу ВЛК, пояснення Зеленського щодо запрошення в НАТО
Football.ua
2024-12-01T23:00:49Z
У Косово підірвали канал ГЕС: влада проводить арешти й звинувачує Сербію
24tv
2024-12-01T23:00:24Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Розмір субсидії на дрова можна порахувати самостійно: У ПФУ дали формулу
Политека
2024-12-01T20:27:50Z
Влучні синоніми: як ще можна називати капюшон українською
ZN UA
2024-12-02T01:04:02Z
У Китаї з'явилась страховка для тих, хто забагато працює
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T01:03:51Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T23:27:52Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
2 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:00:00Z
Зіпсували киянам неділю: столицю атакує рій ворожих дронів - де чутно вибухи
GlavRed
2024-12-01T21:27:41Z
Як отримати 1000 гривень в "Дії": алгоритм подачі заяви
24tv
2024-12-01T21:09:28Z
Завжди хотіли показати результат: як бути військовим 3 ОШБр
24tv
2024-12-01T20:54:49Z
"Зимова єПідтримка": хто може отримати "тисячу Зеленського"
24tv
2024-12-01T20:33:39Z
Через удар "шахедом" в Тернополі спалахнула багатоповерхівка - в ОВА розповіли про загиблих та поранених
ZN UA
2024-12-02T01:22:46Z
У Тернополі БпЛА влучив у житловий будинок: е загиблі
TSN
2024-12-02T01:06:35Z
Дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі: є загиблий і важкопоранені
24tv
2024-12-02T01:06:33Z
Дрон влучив у житловий будинок у Тернополі: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T00:54:48Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
На Вінниччині учасників злочинної групи підозрюють у виготовленні та збуті дитячої порнографії
InternetUA
2024-12-01T21:49:40Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Що подарувати на день Святого Миколая: ідеї подарунків для дітей, друзів та колег
24tv
2024-12-01T18:33:58Z
Не лише муркотіння: як зрозуміти, що кіт вас по-справжньому любить - ознаки
GlavRed
2024-12-01T18:27:40Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Інтернет на базі xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T01:06:15Z
«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ
InternetUA
2024-12-02T01:01:33Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Незвичайний звук в AirPods Pro виявився частиною оптимізації їхньої роботи
InternetUA
2024-12-01T20:14:52Z
Як записувати дзвінки на Samsung Galaxy
360ua.news
2024-12-01T19:27:03Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z