MY.UAНовини
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло столичного очільника

 17:30 02.10.2020 

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

#Київ #вибори Київ #мер Києва #місцеві вибори-2020 #місцеві вибори
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Київмісцеві вибори
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Стармер обсудил с Трампом ситуацию в Украине
Корреспондент
2025-04-19T00:21:10Z
Рубио: Ни Украина, ни Россия пока не способны быстро завершить войну
Корреспондент
2025-04-18T21:57:31Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Всегда готовы: как собрать тревожный чемоданчик
ZN UA
2025-04-19T00:12:20Z
Выписка из Реестра поврежденного и уничтоженного имущества: как ее получить онлайн
ZN UA
2025-04-18T23:42:53Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
На Пасху в Украине будет до 24 градусов тепла, осадки – только в западных областях, но небольшие
Комсомольская правда
2025-04-18T19:34:09Z
Украинские войска провели ряд превентивных действий, - Александр Мусиенко об угрозе наступления рф на Сумы
Знай
2025-04-18T19:21:28Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
В музыкальном клипе Evanescence показали новый дизайн Данте из второго сезона Devil May Cry
GameMag
2025-04-18T20:18:10Z
Боярского госпитализировали после падения с трёхметровой высоты - соцсети
Корреспондент
2025-04-18T19:45:03Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Умерла гендиректор Музея истории Киева Диана Попова
Комсомольская правда
2025-04-13T13:06:20Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Назвали самый полезный напиток для работы мозга
Gazeta UA
2025-04-18T21:39:10Z
Диабет нового типа поражает худощавых подростков: больные умирают через год
Comments UA
2025-04-18T15:18:13Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Когда лучше пить кофе: до или после тренировок
UAToday
2025-04-18T14:03:15Z
Этот симптом появляется на ранних стадиях рака: на что следует обратить внимание
Comments UA
2025-04-18T13:39:58Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В результате стрельбы на петушиных боях в Эквадоре погибли 11 человек
Корреспондент
2025-04-18T23:27:40Z
Избили военного в Гидропарке в Киеве: полиция задержала двух подростков
Апостроф
2025-04-18T22:12:30Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Годовщина смерти: как поддержать человека, потерявшего кого-то из родных
ZN UA
2025-04-18T22:24:44Z
Швейцарский курорт отрезало от мира из-за снегопада
Европейская правда
2025-04-18T16:19:48Z
Как понять, что любовь закончилась — исследование
Факти ICTV
2025-04-18T15:34:39Z
Три праздничные закуски на Пасху, которые сметут со стола первыми
Gazeta UA
2025-04-18T15:33:20Z
Гороскоп на 19 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-18T15:30:41Z
Пасхальный тренд: как сделать мраморные крашенки из натуральных материалов
Апостроф
2025-04-18T14:30:25Z
На Черкащині переорали поле з рідкісними видами рослин
AgroNews
2025-04-18T13:25:13Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
"Укрзалізниця" назначила дополнительный поезд в Хмельницкую область
ZN UA
2025-04-18T22:58:04Z
Рубль растет: какие причины
Comments UA
2025-04-18T20:54:55Z
Китай полностью прекратил закупать сжиженный газ в США - СМИ
Корреспондент
2025-04-18T20:27:23Z
Пенсионеры могут получать по 9000 грн ежемесячно: при каком условии
Знай
2025-04-18T20:12:49Z
Что происходит с ценами на топливо в Украине
UAToday
2025-04-18T19:33:22Z
Колбаса, сосиски и сало разорят украинцев: цены снова набирают высоту
Знай
2025-04-18T18:12:02Z
Из "клуба белого бизнеса" исключили 55 компаний: причины
Лига
2025-04-18T17:46:07Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Официально: бой Стивенсона с Сепедой получил согласование
Корреспондент
2025-04-18T21:09:22Z
Вопреки молве: к работе тренером Юрген Клопп не вернется
Корреспондент
2025-04-18T20:13:59Z
Комментатор в прямом эфире пристыдил Шовковского за русский язык
Telegraf
2025-04-18T20:13:37Z
Ярмоленко становится бомбардиром-рекордсменом Динамо
Корреспондент
2025-04-18T19:03:35Z
Тренер Ромы дал оценку игре Довбика: Выкладываться следует еще больше
Корреспондент
2025-04-18T17:15:39Z
В Китае заставят роботов сразиться между собой: после восстания машин они точно отомстят
Знай
2025-04-18T16:51:49Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Заблудиться в особняке: Обзор Blue Prince
GameMag
2025-04-18T20:43:11Z
Старейший дом в опасности: Геймплейный трейлер кооперативной FBC: Firebreak — 24 апреля пройдёт презентация игры
GameMag
2025-04-18T20:24:35Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z
Убить машину проще простого во время прикуривания: что точно нельзя делать
Comments UA
2025-04-18T08:21:40Z
Китай запретил термины «автономное» и «умное» вождение в рекламе авто
ITC
2025-04-18T07:07:26Z
Cybertruck стал полным провалом: Tesla потеряла миллионы, а водители уже не хотят менять свои "титаники" даже на другие Тесла
Знай
2025-04-18T05:51:11Z