MY.UAНовини
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів
Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Хто претендує на посаду мера Києва? Повний список кандидатів

Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло столичного очільника

 17:30 02.10.2020 

Виборча кампанія на місцевих виборах в Україні стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня.

Кияни цього дня отримають на руки два бюлетені – для голосування за депутатів міської ради та за мера. Розповідаємо, хто претендує на посаду останнього.

Борислав Береза. "ЕкоПартія"

Місце народження: Київ.

Вік: 46 років.

Освіта: Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність "Публічне управління та адміністрування", заочна форма навчання, 2018 р.).

Позафракційний депутат Верховної Ради VIII скликання, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), спікер "Правого сектора" (лютий - 2014 р.) Борислав Береза балотується на посаду мера Києва вдруге.

На попередніх виборах у 2015 році він пройшов у другий тур, проте програв Віталію Кличку, набравши 32,30% голосів виборців.

Пояснюючи своє рішення балотуватися на майбутніх виборах, Береза заявив, що "столицею десятиліттями керували випадкові люди, у яких не було ані стратегії, ані бачення майбутнього Києва".

Ірина Верещук. "Слуга народу"

Місце народження: Рава-Руська, Львівська область.

Вік: 40 років.

Освіта: Військовий інститут при Національному університеті "Львівська політехніка" (спеціальність "Міжнародна інформація"), Львівський національний університет імені Івана Франка ("Правознавство").

Народний депутат Верховної Ради, юрист, колишній мер Рава-Руської Ірина Верещук16 липня виграла внутрішньопартійні праймеріз, випередивши чотирьох своїх колег: Олександра Дубінського, Миколу Тищенка, Дмитра Гуріна та Олександра Качуру.

Верещук пройшла до парламенту IX скликання за списком партії "Слуги народу" (№29 у списку), з 4 вересня 2019 року по 15 листопада 2019 року була представником Кабміну у Верховній Раді.

Є членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань державної безпеки і оборони.

Максим Гольдарб. Самовисуванець

Місце народження: Липки, Тульська область, РФ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство"), Київський національний торговельно-економічний університет (магістратура).

Політик і громадський діяч Максим Гольдарб у 2013-2014 рр. очолював Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

З вересня 2014 року є головою громадської організації "Публічний аудит". У 2018 році виступив співорганізатором Всеукраїнського руху "Партії миру".

Діана Гранцева. Самовисуванка

Інформації про цього кандидата у відкритих джерелах небагато. Як написала сама Гранцева у своєму Facebook, народилася вона в Керчі, зараз проживає в Києві.

Гранцева є головою Національної української асоціації житла, яка займається питаннями ЖКГ. Вона також заснувала проект "Грані Гранцевої".

Якраз на сторінці проекту у Facebook Гранцева опублікувала відео, в якому заявила про свій намір балотуватися в столичні мери:

"Нам багато разів обіцяли золоті гори, а потім не робили найелементарнішого. І при цьому я вірю, що колективний розум рулить і цього разу ми зробимо правильний вибір. І не важливо, буду це я або якийсь інший кандидат, головне, щоб був результат. Щоб і ми, і наші батьки, наші діти і онуки через кілька років з гордістю за наші спільні успіхи сказали всьому світу", - зазначила кандидат.

Про себе Гранцева розповіла лише, що в 1998 році "молодим дипломованим фахівцем" приїхала до Києва і "закохалася в нього з першого погляду".

Сергій Гусовський. "За майбутнє"

Місце народження: Київ.

Вік: 53 роки.

Освіта: Київське вище військове авіаційне інженерне училище (спеціальність "інженер-електрик"), Московський державний університет.

Чинний депутат Київради, відомий підприємець-ресторатор Сергій Гусовський вже брав участь у виборах мера столиці – у 2015 році, проте набрав лише 7,71% голосів виборців (5-те місце).

З грудня 2015 року є членом постійної комісії міськради з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв'язків.

Торік під час позачергових парламентський виборів балотувався як самовисуванець, але до Ради не пройшов.

Андрій Іллєнко. "Свобода".

Місце народження: Київ.

Вік: 33 роки.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність "Політологія").

Депутат Верховної Ради VII і VIII скликань Андрій Іллєнко став членом ВО "Свобода" у 2005 році. З 2006 по 2010 рік був заступником голови Київської міської організації партії, а з 2010 року – очолив її.

Іллєнко балотувався в мери столиці у 2014 році, але посів шосте місце. Про свій намір вдруге поборотися за крісло міського голови він заявив ще в серпні:

"У Києва велика історія і своя місія. Але, на жаль, сьогодні у владі люди, які знищують нашу країну і наше місто. Я кидаю їм виклик – я балотуватимуся на посаду київського міського голови", - зазначив політик.

Віталій Кличко. "УДАР"

Місце народження: Біловодське, Киргизія.

Вік: 49 років.

Освіта: Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995), Національний університет фізичного виховання і спорту України (аспірантура), Національна академія держуправління при президентові України (магістратура, Спеціальність " Управління суспільним розвитком").

Всесвітньо відомий боксер, неодноразовий чемпіон світу з кікбоксингу, нардеп Верховної Ради VII скликання, чинний мер Києва href="https://ua.112.ua/polityka/vitaliia-klychka-zareiestruvaly-kandydatom-u-mery-kyieva-550707.html" target= "_blank" rel= "noopener" >Віталій Кличко очолює столицю протягом останніх шести років - з 5 червня 2014 року. З 25 червня 2014 року – голова Київської міської державної адміністрації.

Кличко встиг попрацювати на посаді радника президента України в 2005-2006 і 2006-2008 роках (Віктор Ющенко), а також з 2010 по 2015 рік був лідером української політичної партії "УДАР", з 2015-го – "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Володар титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO і The Ring. Професійна спортивна кар'єра Кличка закінчилася в грудні 2013 року.

Партія "Європейська солідарність", лідером якої є п'ятий президент України Петро Порошенко, вирішила не висувати свого кандидата на пост мера столиці і заявила, що підтримає на виборах Віталія Кличка. Останній на це відповів, що йде на вибори самостійно, тому що "будь-яке об'єднання можливе тільки навколо інтересів киян".

Олексій Кучеренко. "Батьківщина"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 59 років.

Освіта: Київський державний університет (1983), Академія державного управління при арезидентові України (2001).

Народний депутат Верховної Ради III, V і VI, ХІ скликань, кандидат соціологічних наук Олексій Кучеренко був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на чергових виборах президента України торік. Пройшов до Ради чинного скликання за списком "Батьківщини" (18-й номер у списку).

У мери Кучеренко балотується вперше. З червня 2000 по березень 2001 р. він очолював Запорізьку облдержадміністрацію.

У 2005 році був головою Державного комітету з питань житлово-комунального господарства. З листопада 2007 по березень 2010 р. – міністр з питань житлово-комунального господарства України.

Юрій Левченко. "Народовладдя"

Місце народження: Вінниця.

Вік: 36 років.

Освіта: Лондонська школа економіки і політичних наук (економічний факультет), Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі (магістратура).

Депутат Верховної Ради VIII скликання, депутат Київської міської ради (2014) та Вишгородської районної ради (2010-2014) Юрій Левченко протягом майже десяти років був членом ВО "Свобода".

У листопаді 2019 року він оголосив про відхід з партії, а влітку 2020 року створив і очолив партію "Народовладдя".

Олександр Омельченко. "Єдність"

Місце народження: с. Зозів, Вінницька область.

Вік: 82 роки.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут (закінчив у 1974 році), Київський інститут народного господарства (у 1978-му).

Лідер партії "Єдність", народний депутат України VI скликання Олександр Омельченко був мером Києва в 1999-2002 і у 2002-2006 роках.

Потім він двічі балотувався на цю посаду, однак – безуспішно: навесні 2014 року політик посів 4-те місце з 7,52% голосів виборців, а на виборах міського голови Києва у 2015 році опинився на третій позиції, набравши 8,46% голосів.

Омельченко двічі фігурував у смертельних дорожньо-транспортних пригодах. У листопаді 2009 року він збив на смерть 48-річного чоловіка, який помер на місці події. А в грудні 2015 року автомобіль, що належить Омельченку, збив жінку на нерегульованому пішохідному переході – вона померла в лікарні за кілька днів. Обвинуваченим з цього приводу проходив водій політика, хоча чоловік загиблої стверджував, що за кермом на момент аварії перебував Омельченко.

Ще одне ДТП за участю екс-мера сталося у 2016 році, проте воно обійшлася без жертв і постраждалих.

25 вересня Омельченка було зареєстровано кандидатом у столичні очільники. Ось як незадовго до цього в ефірі "Україна 24" він пояснив свій намір взяти участь у виборах:

"Я зобов'язаний ходити на вибори, поки живий, здоровий і не байдужий до долі Києва та України. Я ж хворію цим – і Києвом, і державою".

Андрій Пальчевський. "Перемога Пальчевського"

Місце народження: Київ.

Вік: 59 років.

Освіта: Військовий інститут Міністерства оборони СРСР у Москві.

Український підприємець, телеведучий, засновник і фінансовий директор клініки Eurolab Андрій Пальчевський до 2005 року жив у Росії і навіть у 1995 році балотувався до Державної Думи РФ.

У середині 2000-х він продав бізнес в Росії і переїхав до України, а у вересні 2009 року отримав українське громадянство.

З березня по липень 2010 року працював заступником міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. З 2011 року - ведучий авторських програм на телеканалі "Інтер" і "Перший національний", а з 2018 року виступає експертом політичних ток-шоу на "112 Україна", NewsOne і "НАШ".

У червні 2020 року створив політичну партію "Перемога Пальчевського", а 18 вересня Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у столичні мери.

Віктор Петрук. "Громадський рух "Хвиля"

Вік: 43 роки.

Освіта: Національний авіаційний університет.

Інженер і транспортний експерт Віктор Петрук працював головним спеціалістом у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

За словами самого кандидата, ще у 2010 році він представив альтернативний проект розв'язки над Шулявкою, який передбачав трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем для поворотів.

Столична влада віддала перевагу іншому проекту (він зараз реалізується), після чого Петрук став активним критиком транспортної політики столиці.

"Друзі, ми з вами пройшли довгий і тернистий шлях боротьби за кращу інфраструктуру й ефективну і прозору систему прийняття управлінських рішень в цьому місті. Нашою думкою і законними вимогами неодноразово нехтували. Треба визнати, що ми майже програли битву за Шулявку, тому що наш противник виявився підлою і підступною тварюкою, якій невідомі закони лицарства. Але, навіть програвши битву за Шулявку, ми виграємо війну за Київ!" - написав кандидат на своїй сторінці у Facebook.

"Громадський рух "Хвиля" – партія, заснована у 2014 році учасниками "Податкового Майдану". Пріоритетом політсили її члени проголосили боротьбу за права малого підприємництва та відстоювання інтересів середнього класу.

Михайло Поживанов. "Радикальна партія"

Місце народження: Дніпропетровськ.

Вік: 60 років

Освіта: Національний дослідницький технологічний університет (Москва) (спеціальність "Інженер-металург"), Дніпропетровська Національна металургійна академія (докторантура), Національна академія внутрішніх справ України (юрист).

Народний депутат України II, IV, V і VI скликань Михайло Поживанов почав свою політичну кар'єру в 1990-ті роки. Він був мером Маріуполя, заступником екс-мера Києва Олександра Омельченка, головою Держрезерву України, а з 2008 по 2010 рік працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

У березні 2010 року Поживанова звільнили з посади у зв'язку з відставкою уряду Тимошенко, незабаром після цього він виїхав за кордон.

За часів президентства Віктора Януковича у 2011 році СБУ порушила проти Поживанова кримінальну справу і оголосила політика в розшук – колишньому начальнику Держрезерву інкримінували розкрадання 35 млн грн.  Звучали припущення, що справа була політично мотивованою.

У 2014 році кримінальне провадження закрили як незаконно порушене, з Поживанова зняли звинувачення. У березні того ж року політик повернувся до України.

Олександр Попов. "Опозиційна платформа – За життя"

Місце народження: Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Вік: 59 років.

Освіта: Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет промислового і цивільного будівництва).

Депутат Верховної Ради VI скликання, підполковник запасу Служби безпеки України, колишній голова КМДА (2010-2014) Олександр Попов 24 вересня подав до міської виборчої комісії документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва.

"У нашій команді люди, які мають досвід у комунальній сфері і зможуть розвивати місто. Люди, які знають, які повинні бути кроки влади, щоб бізнес отримав підтримку. Ми зробимо Київ комфортним для життя і забезпечимо киянам нову якість життя", - заявив політик на передвиборній конференції Київської організації партії.

Попов з 1994 по 2006 рік був мером Комсомольська. Він також працював заступником міністра архітектури, будівництва та ЖКГ України (2007) і міністром з питань житлово-комунального господарства (у 2007 і в 2010 рр.).

Сергій Притула. "Голос"

Місце народження: Збараж, Тернопільська область.

Вік: 39 років.

Освіта: Тернопільська академія народного господарства.

Український телеведучий, шоумен, стендап-комік, волонтер Сергій Притула заявив про свій намір балотуватися в мери Києва 11 серпня під час з'їзду партії "Голос".

"Я тут живу, тому я розумію, що єдиний спосіб щось змінити навколо нас – це взяти на себе відповідальність. Відповідальність від небайдужості відрізняється однією штукою-дією. Ми з вами готові до відповідальності. І сьогодні я готовий сказати: я тут живу, в Києві, в столиці України, і я йду на вибори Київського міського голови", - заявив Притула, додавши, що"йде на вибори з командою справжніх професіоналів".

Незабаром після цього, 19 серпня, він покинув проект "Вар'яти-шоу" і призупинив акторську кар'єру.

Під час парламентських виборів у 2019 році Притула балотувався в народні депутати від партії "Голос" під № 30 у виборчому списку, проте в Раду не пройшов.

З 2014 року він активно займається волонтерською діяльністю – збирає матеріальну допомогу для українських військових на Донбасі. Не раз відвідував прифронтові зони.

Ігор Смешко. "Сила і честь"

Місце народження: Христинівка, Черкаська область.

Вік: 65 років.

Освіта: Київське вище зенітне ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова (спеціальність "Військовий інженер з радіотехніки", 1977), Національна академія оборони України ("Управління діями з'єднань і об'єднань Збройних сил", магістратура, 2000), КНУ імені Тараса Шевченка ("Правознавство", 2002).

Генерал-полковник, доктор технічних наук, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) та голова партії " Сила і честь" Ігор Смешко також очолив список політсили на виборах до Київради.

Смешко в 1997-2000 роках був начальником Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, в 2002-2003 роках – заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

З жовтня 2014 по березень 2015 року очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Був радником п'ятого президента України Петра Порошенка.

Політик брав участь у президентських виборах у 2019 році – він набрав 1,14 млн голосів (6,04%), посівши шосте місце. 

Микола Томенко. "Рідна країна"

Місце народження: Малі Канівці, Черкаська область.

Вік: 55 років.

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет).

Народний депутат України IV-VIII скликань, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Микола Томенко є лідером партії "Рідна країна".

Томенко – колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань (2005 рік, уряд Юлії Тимошенко), а також двічі заступник голови Верховної Ради (2007, 2008-2012 рр.).

З червня 2014 року по липень 2015-го працював позаштатним радником п'ятого президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань і Києва. У 2014 році Томенко пройшов до парламенту за списками БПП і очолив Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У березні 2016 року з'їзд "Блоку Петра Порошенка" прийняв рішення позбавити мандата Томенка після його виходу з партії. Екс-нардеп звертався до Вищого адміністративного суду України, однак той не визнав позбавлення Томенка депутатського мандата незаконним.

Олена Філонова. "Разом сила"

Місце народження: Київ.

Вік: 36 років.

Блогер, ведуча програми "Ревізор краси" rel= "noopener" >Олена Філонова балотується від партії "Разом сила", яку створили громадські організації, зокрема рух "Авто-Євро-Сила".

Лідером партії є Олег Ярошевич, він же є і головою організації "Авто-Євро-Сила".

"У мене є прийняте рішення. Олег (Ярошевич, - ред.) написав мені в Instagram, запропонував зустрітися, обговорити деякі питання, і я погодилася", - розповіла кандидат.

Філонова брала участь у кількох ток-шоу на українському телебаченні, серед яких "Хто проти блондинок?", "Світлі голови", "Пакуй валізи" та інших.

Єгор Фірсов. "Екологічна альтернатива"

Місце народження: Донецьк.

Вік: 31 рік.

Освіта: Донецький національний університет (спеціальність "Правознавство").

Народний депутат України VII (від партії "УДАР" Віталія Кличка) і VIII (від "БПП") скликань Єгор Фірсов у листопаді 2019 року був призначений т. в. о. голови Державної екоінспекції України. За чотири місяці його звільнили з посади.

Сам Фірсов стверджував, що з ним намагалися "вирішувати" питання, а про своє звільнення він дізнався "з якогось посилання на YouTube".

Мотивом висунення своєї кандидатури в мери Києва Фірсов назвав те, що ніхто з політиків не запропонував чіткого вирішення екологічних проблем:

"На слуху що завгодно – тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас".

Сергій Шахов. "Наш край"

Місце народження: селище Саяк, Казахстан.

Вік: 45 років.

Освіта: ПТУ №21 у місті Брянка (спеціальність "Кухар-кондитер"), Університет Економіки і права" КРОК "("Правознавство"), Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого( магістр), Луганський богословський університет на честь Архістратига Михаїла ("Богослов'я"), Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України ("Державне управління").

Народний депутат України VIII та IX скликань Сергій Шахов є членом депутатської групи "Довіра" (до цього був позафракційним). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

#Київ #вибори Київ #мер Києва #місцеві вибори-2020 #місцеві вибори
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Київмісцеві вибори
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-01-19T22:48:07Z
"Супермен" Генрі Кавілл уперше став батьком
GlavRed
2025-01-19T22:27:10Z
Голлівудський дебют: 8-річна донька Дмитра Ступки знімається для Netflix
GlavRed
2025-01-19T21:27:57Z
"Дурненький": Камалія поставила на місце Соломку, який назвав її бездарною
GlavRed
2025-01-19T20:27:07Z
Мірошниченко з дружиною зворушливо привітав сина з 5-річчям: як Марко відсвяткував перший ювілей
TSN
2025-01-19T20:06:09Z
Померла учасниця гурту "Лісапетний батальйон" Манастирська
TSN
2025-01-19T19:55:05Z
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
УкраинФорм
2025-01-19T19:36:22Z
Серіали які створять атмосферу моди та романтики
360ua.news
2025-01-19T19:06:38Z
JustSasha презентує дебютний авторський сингл «WhyUs?» – голос покоління війни
Storyboom
2025-01-19T18:51:08Z
Умови призначення виплат та вимоги до стажу: про що треба подбати до виходу на пенсію
Знай
2025-01-19T22:30:41Z
Іменини Ілони у 2025 році: всі дні, коли Ілона святкує День ангела
Telegraf
2025-01-19T22:12:24Z
Обіймаються та не стримують сліз: колишні заручниці ХАМАС побачились із родинами
24tv
2025-01-19T21:57:34Z
Переспала з тисячею за день: чоловік Бонні Блу більше "не хоче мати з нею нічого спільного"
24tv
2025-01-19T21:48:13Z
Допоможе вижити на передовій: інструктор розповів про звичку досвідчених військових
Telegraf
2025-01-19T21:42:46Z
Німеччина розгорнула у Польщі дві батареї ЗРК Patriot
InternetUA
2025-01-19T21:33:10Z
Сирський: Проблема зі створенням нових бригад ЗСУ - лише у пошуку командирів
УкраинФорм
2025-01-19T21:09:14Z
Ще одна категорія отримає відстрочку від мобілізації: які докменти для цього потрібні
Политека
2025-01-19T21:00:39Z
Сирський про солдатів КНДР: вони воюють за радянською тактикою
УкраинФорм
2025-01-19T21:00:12Z
Віцепрезидент Трампа Венс зустрівся з китайським колегою
Лига
2025-01-19T23:00:41Z
На сесії Європарламенту в Страсбурзі розглянуть підтримку України
ZN UA
2025-01-19T22:33:11Z
Білоруська промисловість працює на країну агресора: підприємства випускають снаряди для "Градів"
ZN UA
2025-01-19T22:30:21Z
Чи завдасть РФ ракетного удару по Україні перед інавгурацією Трампа: у ЗСУ відповіли
GlavRed
2025-01-19T22:27:40Z
Сибіга окреслив комплексну стратегію припинення війни Росії проти України: 2 ключі
Хвиля
2025-01-19T22:18:24Z
Словацькі психіатри порадили Фіцо залишити політику: у чому причина
TSN
2025-01-19T22:06:08Z
Марк Міллі пропонував почати переговори з РФ наприкінці 2022-го: хто наполіг продовжити війну – NYT
TSN
2025-01-19T21:36:31Z
Інавгурація Дональда Трампа: онлайн-репортаж церемонії
Фокус
2025-01-19T21:36:25Z
Перші результати політики Трампа: експерти розповіли, як новообраний президент вплине на світові конфлікти
Политека
2025-01-19T21:27:12Z
"Укрпошта" випускає лімітований поштовий набір "Третя штурмова"
ZN UA
2025-01-19T22:55:22Z
«Укрпошта» анонсувала випуск нової марки, присвячений Третій штурмовій бригаді
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:15:46Z
Українцям показали, скільки коштує оренда квартири у країнах Європи
Хвиля
2025-01-19T20:30:27Z
Затримка пенсійних виплат: куди звертатися
Знай
2025-01-19T20:06:45Z
Клієнтка Київстару заплатила "зайвих" 600 грн: компанія пояснила, чому так сталося
Политека
2025-01-19T20:00:38Z
Колосальні запаси нафти та газу: експерти розповіли, чому Трамп хоче "захопити" Гренландію
Политека
2025-01-19T19:42:02Z
Криптовалюта Трампа і біткойн привертають увагу пенсійних фондів – FT
iPress
2025-01-19T19:33:02Z
Барахолка любителів «совка». Які «раритети» українці продають на онлайн-аукціонах
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T18:48:43Z
Сезонні коливання на ринку праці України в грудні
360ua.news
2025-01-19T18:36:15Z
На фронті 180 бойових зіткнень за добу – Генштаб
ZN UA
2025-01-19T23:03:13Z
Війна, день 1061. Попри війну, Україна є сучаснішою за деякі країни Європи у певних сферах — міністр оборони Німеччини
Football.ua
2025-01-19T23:00:11Z
Протягом дня ворог 86 разів обстріляв Сумщину, пролунали 185 вибухів
УкраинФорм
2025-01-19T22:54:25Z
Здався у полон терористам, звільнив заручницю та став Героєм України: помер Анатолій Француз
24tv
2025-01-19T22:42:46Z
День пам'яті Кіборгів: історія
ZN UA
2025-01-19T22:33:39Z
"В обороні війну не виграти": Сирський розповів, у чому перевага ЗСУ над росіянами
Telegraf
2025-01-19T22:18:22Z
Війна — день 1062: росіяни тиснуть під Покровськом, але зазнають значних втрат
Telegraf
2025-01-19T22:06:43Z
20 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:50Z
Карта бойових дій в Україні станом на 20 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T22:03:23Z
У Дніпрі викрито підпільне онлайн-казино зі щорічним обігом понад $50 млн., підконтрольне підсанкційному бізнесмену
Украина Криминальная
2025-01-19T22:57:14Z
Різанина у ліцеї на Рівненщині: 9-класник отримав удар ножем в стегно, його забрала "швидка"
TSN
2025-01-19T22:27:35Z
єПідримка – МВС застерігає від фейкових повідомлень шахраїв
Украина Криминальная
2025-01-19T22:09:16Z
У Києві у студії “Армія FM” вибухнув боєприпас
InternetUA
2025-01-19T22:01:45Z
"Ударна хвиля ледь не знесла будинок": росіяни скаржаться на атаку безпілотників
GlavRed
2025-01-19T21:27:23Z
У Нігерії через вибух бензовоза загинули 86 людей
Украина Криминальная
2025-01-19T20:21:38Z
Причиною пошкодження кабелів у Балтійському морі могла бути аварія, а не диверсія РФ — WP
ZN UA
2025-01-19T19:33:20Z
Розмова за кермом може вдарити по кишені: в поліції озвучили суму штрафу та як його уникнути
Знай
2025-01-19T19:21:24Z
На Чернігівщині засудили чоловіка, який вкрав дерев’яний туалет
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T19:15:32Z
Для успіху та достатку: тримайте ці рослини на підвіконні увесь 2025 рік
24tv
2025-01-19T22:57:23Z
Це стане хітом сезону: як приготувати свинячу відбивну з медовою капустою
24tv
2025-01-19T22:00:46Z
У коробочках більше купувати не будете: як вибрати слабосолоний оселедець, і навіть з ікрою
Знай
2025-01-19T21:51:10Z
Як пробити злив у ванній: забудьте про соду та оцет
24tv
2025-01-19T21:27:16Z
Обведуть навколо пальця будь-кого: 5 найхитріших знаків зодіаку
GlavRed
2025-01-19T20:27:12Z
Стрижки з чубчиком, які полюблять всі дівчата: добірка найкращих варіантів
24tv
2025-01-19T19:45:45Z
Що робити, щоб страшний сон не збувся: народні способи
GlavRed
2025-01-19T19:27:33Z
Його смак вас точно здивує: готуємо квасолевий суп з копченою паприкою
24tv
2025-01-19T19:24:55Z
Чому унітази завжди роблять білими: одиниці знають відповідь
24tv
2025-01-19T18:54:51Z
TikTok відновив роботу у США: подробиці
Фокус
2025-01-19T22:45:06Z
Українські інноватори з Києва підкорили NASA: перемога на Space Apps Challenge
InternetUA
2025-01-19T22:18:42Z
Коли чекати магнітні бурі: календар сонячної активності на тиждень
Telegraf
2025-01-19T21:42:33Z
Як припинити "зависати" у соцмережах: прості та дієві способи зменшити залежність від інтернету
24tv
2025-01-19T21:36:51Z
Три функції iPad, яких не вистачає на Mac
InternetUA
2025-01-19T21:16:40Z
У раціоні предків людей знайшли несподівані "смаколики": їх дуже не люблять фанати "палеодієти"
Telegraf
2025-01-19T20:45:19Z
Земля та Місяць: нова теорія пояснює їх схожість і водне походження
360ua.news
2025-01-19T20:18:15Z
Виявлено найбільший банний комплекс Помпей
360ua.news
2025-01-19T19:33:52Z
Чи можуть Android-смартфони коштувати дешевше 3 000 грн: експерти дали відповідь
InternetUA
2025-01-19T19:18:19Z
Чи правда, що ходьба босоніж холодною підлогою викликає хвороби
Знай
2025-01-19T19:51:21Z
Небезпечна навіть невелика порція: учені розповіли, який вид м'яса губить наш мозок
Фокус
2025-01-19T19:45:49Z
Перша у світі програма-вимагач з’явилася 35 років тому — її розповсюдили на 5,25” дискетах
ITC
2025-01-19T19:37:15Z
Серед молоді фіксують стрімке зростання випадків раку, який раніше вважали старечим
24tv
2025-01-19T19:24:59Z
Вчені виявили ще один ген, мутація якого може спричинити хворобу Альцгеймера
УкраинФорм
2025-01-19T19:24:13Z
Виявляє проблему заздалегідь: учені розробили нову діагностику хвороби нирок
Фокус
2025-01-19T19:00:36Z
Що буде замість МСЕК: українцям пояснили, як знайти свою комісію після реформи
Политека
2025-01-19T18:27:19Z
Небезпека не обмежується червоним: яких популярних харчових барвників варто уникати
Фокус
2025-01-19T17:00:55Z
Норовірусна інфекція: українцям розповіли, як її лікувати і чим вона небезпечна
Политека
2025-01-19T16:42:52Z
Мілан може відмовитися від Рашфорда
Football.ua
2025-01-19T22:39:28Z
Валенсія мінімально здолала Сосьєдад
Football.ua
2025-01-19T22:33:31Z
Інтер здолав Емполі
Football.ua
2025-01-19T22:18:22Z
Неймар за крок від оренди в Сантос
Football.ua
2025-01-19T21:33:58Z
З надіями на медалі: визначився склад чоловічої збірної України на ЧЄ-2025 з біатлону
24tv
2025-01-19T21:00:39Z
Мбаппе забив ювілейний гол у клубній кар'єрі
Football.ua
2025-01-19T21:00:18Z
Переса переобрано президентом Реала
Football.ua
2025-01-19T20:57:29Z
Матч Галатасарай – Динамо Київ у Лізі Європи обслуговуватиме бригада арбітрів з Естонії
Football.ua
2025-01-19T20:48:43Z
Манчестер Сіті Гвардіоли повторив досягнення Арсеналу Венгера в АПЛ
Football.ua
2025-01-19T20:15:38Z
Закладаємося, цей перелік вас здивує: 5 дорогих марок авто з найменш надійними двигунами
24tv
2025-01-19T19:33:14Z
Tesla Cybertruck конфіскували в Англії як заборонене авто — тим часом пікап вільно їздить Одесою
ITC
2025-01-19T17:04:54Z
Німецьким вантажівкам Henschel виповнилося 100 років
AutoCentre
2025-01-19T13:07:49Z
Donut Lab анонсувала інновації в електротехніці
360ua.news
2025-01-19T13:03:40Z
Справжній ексклюзив: у Києві помітили розкішний "Гелендваген" за 280 000 євро
Фокус
2025-01-19T09:00:01Z
Mercedes має намір повернути на конвеєр купе S-Class
AutoCentre
2025-01-19T08:15:08Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z