MY.UAНовини
Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом
Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом

Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом

Однією з найгостріших проблем наразі є ситуація з водопостачанням в окупованому Криму. Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що керівництво Росії не цікавить населення півострова і, зокрема, саме це питання. Їх більше турбує розташування військових баз на цій території.

Чи можливе силове протистояння з боку Росії, аби забезпечити Крим водою, чи можна було захистити півострів від анексії, а також як виховати покоління нових українських політиків – в інтерв'ю 24 каналу розповів генерал Збройних сил України, перший заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Сергій Кривонос.

Про ситуацію з водою в Криму

У Криму зараз складна ситуація з водою. Всередині літа призначили нового головнокомандуючого ВМС України (контрадмірала Олексія Неїжпапу – 24 канал). Він говорив про те, що Україна готується до можливої повномасштабної війни з Росією в напрямку Криму. І якраз це було сказано в контексті того, що на півострові немає води. Як ви думаєте, чи можливий сценарій розгортання силового протистояння з боку Росії для того, аби забезпечити Крим водою?

Проблема води – це проблема з тих спекуляцій, які дозволяють росіянам піднімати певний градус. Насправді керівництво Росії абсолютно не цікавить населення Криму. Їх цікавить на території Криму тільки одне – розташування їхніх військових баз. Не більше, ніж аеродромів, військових частин, складів. Крим був анексований в районі Кизилташа – колишня база зберігання ядерних боєприпасів. Це величезний комплекс підземних тунелів з загальною кількістю до 30 кілометрів тунелів в горах, які дозволяли зберігати ядерні боєприпаси.

 
Вхід у сховище, де зберігалися ядерні боєприпаси в Криму / Фото з Вікіпедії

Це відновлено. І я так чітко розумію, що це вже функціонує в повному обсязі, і ядерні боєприпаси вже можуть роміщуватися там. Це загроза не тільки для України, а й європейського та світового суспільства. Це один з прикладів. Тому на військових воду вони знайдуть, а на цивільних їм абсолютно наплювати.

Дивіться повне відео інтерв'ю з Сергієм Кривоносом:

Чи можна було захистити Крим у 2014 році

Я читав відомий протокол від кінця лютого 2014 року, коли розглядалося на РНБО питання про Крим. Там чітко простежувалось: єдиним, хто виступав за те, аби захищати український Крим, був Турчинов. Всі інші відверто сказали: "Ні, ми не будемо нічого робити для того, щоб за Крим боротися". Як ви думаєте, чи можливо було б тоді захистити Крим? Чи це була фактична зрада з боку РНБО?

Я думаю, що це питання краще поставити пану Турчинову і тим, хто були на тій нараді. Я не був на нараді. Протокол – це одне, а інше – ті дебати. Я на той момент був начальником Штабу високомобільних десантних військ і чітко розумів ситуацію, яка була в Криму. Якби тоді все було відповідно до плану, опрацьованого в грудні 2013 року щодо протидії можливого захоплення територій Криму та інших ділянок нашої країни, це було б нормально. Все б склалося інакше, якби свого часу, відповідного до того плану, були введені потрібні частини, можливо, росіяни і відмовилися б.

Маємо те, що маємо. Але ми повинні врахувати ті помилки, той провал, коли десятки тисяч військовослужбовців Збройних сил зрадили своїй присязі. Чому? Тому що відсутність національної ідеї і національних цінностей, нормальної національної ідеології призвела до того, що ми втратили цих людей. І коли кажуть, що там залишилися тільки кримчани – ні. Там дуже багато тих, хто були безпосередньо зі Львова, Івано-Франківська. З різних територій, з різних областей нашої країни, але залишились там.


Інтерв'ю з Сергієм Кривоносом / Фото 24 каналу

Правду говорять, що в кінці лютого у Крим вже летіли українські військові літаки з десантниками? 

Практично, так. Вони були готові.

►79 мобільна бригада на 20 годину вже повинна була починати рух. Це було 27 лютого 2014 року. Маршрут вони знали, тому що неодноразово були в Криму. І о 20 годині повинен був початися рух. О 2 ночі ми повинні були бути в Джанкої. А о 9 ранку частина мала бути в Керчі. Інша половина до цього часу повинна була бути в Сімферополі. 79 бригада до цього була готова. У цьому питанні вона була підготовлена.

► Наступною за нею мала заходити 25 повітряно-десантна бригада. Крім того, там вже перебували групи спеціального призначення 3-го, 8-го полків спецпризначення і 73 центру.

► На наступному етапі туди повинні були заводитися безпосередньо 72 механізована бригада та інші військові частини. Збройні сили свій маневр знали. Але попереднє керівництво генерального штабу не підписало у свій час бойове розпорядження для початку другого етапу цього плану.

Перший етап був відпрацьований. Осилена розвідувальна рота 25 повітряно-десантної бригади, як передав загін, перебувала в Криму. Це єдиний підрозділ, який вийшов з Криму повністю зі своєю зброєю. Вони вийшли на початку березня. Тому що росіяни зрозуміли, що наші десантники просто так не здадуться. І вони змушені були за рахунок певних політичних перегонів їх випустити.

Можна було працювати й з іншими частинами. Але знову питання відсутності ідеології, відсутності підтримки і впевненості. Тому що воїн повинен бути впевненим, що за нього держава переживає, не кине. Не було, на жаль, створеної цієї системи. Не тільки в Криму, а й в інших військових частинах на той момент. Тому це розхитування ситуації – аспект інформаційно-психологічного впливу на українців, які служили в Криму. Навіть на економічному рівні підкреслювалося, що російські військові живуть краще, отримують великі гроші. Щойно Крим був анексований, всі надбавки росіянам були прибрані. Але це ж природа таких моментів. Це чітко потрібно розуміти.

Протягом усього року керівництву нашої країни було начхати на ці проблеми. Так само як свого часу ми профукали Чорноморський флот, який мали забрати у повному обсязі. 1992 – 1993 роки Росії було абсолютно не до Чорноморського флоту. Там всі розборки йшли в Москві. Пам'ятаєте, як у 1993 році був розстріл Білого дому? Це все природа того, що на той момент не було уваги, можна було грати. Але підхід повинен бути державницький: розуміти, що ми і як забираємо.

"Розстріл Білого дому" у 1993 році: що відомо

У 1993 році в Російській Федерації виникла конституційна криза, яка була наслідком протистояння між президентом Борисом Єльцином та його прихильниками і членами Верховної ради на чолі з Русланом Хасбулатовим.

Коли боротьба за владу загострилась, Єльцин застосував танки та БТР. Унаслідок протистояння у Москві в жовтні 1993 року загинули близько 150 осіб, 384 були поранені.

Про роботу РНБО

За 30 років незалежності верховні головнокомандувачі і, власне, Рада національної безпеки та оборони України, прийняли чимало рішень, які не посилювали Україну. Зараз РНБО – це той орган, який стоїть на сторожі?

Не дуже коректно обговорювати роботу мого керівника і взагалі РНБО. Можливо, це питання краще поставити опозиціонерам. Мені б хотілося, аби вся робота проводилася краще. Аби краще та частіше в РНБО говорили про безпеку держави, про воєнну безпеку. Частіше промовляли слово "війна" і частіше говорили про нашу перемогу в цій війні. Але про що можна говорити, якщо людей, які пройшли війну та мають військовий досвід, в апараті РНБО всього 3 – 4.

Протягом літа багато було розмов про те, що відбувається певне скорочення Збройних сил. Можете пояснити, що це означає?

Знову ж таки, це маніпуляція для розхитування ситуації всередині України нашими ж руками. Ніякого скорочення, як це розуміють люди, немає. Є чіткий коментар на сайті Міноборони, а також Генштабу про те, що це таке, а також у який спосіб відбувається. Додати до сказаного Генштабом я нічого не можу. Зради поки що я не бачу.

Як виховати покоління українських політиків

Що необхідно зробити для того, аби виховати нове покоління українських політиків?

Навіть, що стосується територіальної оборони, ви розумієте, що величезний провал в інформаційному просторі, що таке територіальна оборона. Вже у вересні був захист докторської дисертації в Академії служби безпеки України, що стосується питань територіальної оборони. Я виступав там, і сказав, що завдання номер один наших основних силових вишів – готувати з питань територіальної оборони не тільки силовиків, а й цивільних. Безпосередньо в службовий час – від голів об'єднаних територіальних громад, закінчуючи міністрами, тому що це як лікбез. Хоча би протягом тижня-двох на базі всіх вишів треба проводити навчання і пояснювати, що це таке, яким чином воно вирішується, як, кому, що працювати, яке міністерство, які відомства в своєму напрямку працюють, що робить, безпосередньо, на рівні області, яким чином взаємодіє керівництво, як створюються ситуаційні центри, як іде збір інформації, як іде управління, як організовується взаємодія – це все треба.

Треба готувати цих людей не "методом научного тику", а за рахунок певних зборів цього лікбезу на рівні всієї країни. Ми це можемо зробити. Що стосується політиків, це ж також можна робити.

► От подивіться приклад Сполучених Штатів. У них політик в 30 років абсолютно не може стати політиком на рівні сенатора, тому що step by step – крок за кроком вони йдуть до того. Вони працюють всередині системи: другими помічниками, третіми помічниками, потім першими помічниками і поступово вони розуміють, як працює система. Вони працюють в різних міністерствах, вони переміщуються по вертикалях, по горизонту переміщуються. І вони отримують ті навички, ту інформацію, яка дозволяє їм розуміти ситуації, і приймати потім правильні виважені рішення. Це треба робити.

Я з повагою ставлюсь до молоді, але треба навчатися. Нам подають певні принципи, як-от "ленінський принцип", що і кухарка може правити державою. Це вирване з контексту речення.

► Якщо люди не розуміють простих речей, люди, які не знають скільки народних депутатів у складі Верховної Ради, скільки і яких міністерств, які закони існують, які визначають напрямки відповідальності певних міністерств – це дуже проблематично. Тому це якраз питання організації лікбезу, це повинна вчити державна програма. Це повинно викладатися в вишах. І не тільки за спеціалізаціями, тобто політологи, а, безпосередньо, як лікбези практично в усіх вузах, що стосуються державного устрою України.


Сергій Кривонос / Фото 24 канал

Це обов'язково треба робити. Так само як ми пропонуємо в подальшому, відповідно до програми "5 кроків", ліквідацію інформаційної безграмотності нашого населення, протидію інформаційній агресії Російської Федерації. Тому що в нашій країні нами переважно маніпулюють. І люди неспроможні оцінювати, що таке і яким чином здійснюється внесення певної інформації, формування певного погляду через використання каналів ЗМІ, інтернет-ресурсів. Людям формують точку зору і вони думають, що думають правильно. Вони неспроможні аналізувати.

Чому? Тому що люди не розуміють, що таке інформаційно-психологічна війна, і хоча б аспект. А ми передбачаємо, що аспекти інформаційно-психологічних операцій повинні викладатись в будь-якому виші нашої країни: в технічних напрямках з технічним, на рівні 70 – 90 годин. Але люди, які закінчують і отримують вищу освіту, потім не розуміють, яким чином маніпулюють ними, вони не розуміють, яким чином вони правильно можуть оцінити ситуацію з тої інформації, яка подається, зробити правильний висновок для себе, самостійно, а не нав’язуванням, не зомбіюванням громадян України.

Про власні політичні амбіції

Ви розказали багато цікавих речей. І видно, що маєте певне комплексне бачення того, які системи, власне, будувати. Не можу не поставити питання: самі ви маєте політичні амбіції в майбутньому?

Мої політичні амбіції наразі полягають у тому, щоб створити систему безпеки країни. І я хочу якраз на своїй посаді спочатку створити те, що зробить нашу країну сильною. Що стосується політичних амбіцій – з часом, можливо. Знаєте, свого часу я вивчав багатьох військових, які стали політиками, дуже прискіпливо. Навіть і Черчилль був військовим (гусаром). Але у 1996 році генерал Лебідь, такий одіозний потужний десантник, сказав: "Якщо в політику йдуть генерали, отже в країні повна дупа".

І реальна ситуація полягає в тому, що подаються приклади, як в нас не все добре наразі. Але піти в політику сьогодні – ні. Я хочу спочатку створити те, що я повинен створити:

  • територіальну оборону, за рахунок тих людей, які мене розуміють і підтримують; 
  • військово-патріотичне виховання населення, не тільки молоді;
  • інформаційний спротив російській агресії;
  • довійськова підготовка населення.

Це рух опору України, та програма "5 кроків", яка була видана указом президента від травня 2019 року. Це те, що може зробити країну. Для мене – це завдання номер один.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
В США бояться розвалу РФ: Загородній сказав, чи вдасться Трампу врятувати Путіна
GlavRed
2025-04-26T10:27:25Z
У Туреччині заарештували до пів сотні людей у справі ув'язненого мера Стамбула
Европейская правда
2025-04-26T10:25:03Z
Трамп відкрито стає на бік Путіна, відмовляючись засудити вторгнення і перекладаючи всю провину на Україну — The Telegraph
ZN UA
2025-04-26T10:13:45Z
Умєров: США - важливий учасник «Рамштайн», завдяки Вашингтону була створена ця група
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:53Z
В Україні потрібно створити структуру, відповідальну за цивільну оборону - експерт
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:39Z
Україна та НАТО визначили пріоритети роботи спільного навчального центру
Европейская правда
2025-04-26T10:03:10Z
Рубіо призначив недосвідченого консультанта на посаду дипломата з питань Росії та Європи
Европейская правда
2025-04-26T09:58:39Z
Росіянам знову не сподобався одяг Зеленського на похороні Папи Римського: фото, у чому він прийшов
Telegraf
2025-04-26T09:48:50Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Російський військовий вертоліт порушив повітряний простір Польщі
Европейская правда
2025-04-26T10:37:56Z
Зеленський прибув до Рима на церемонію прощання з Папою Римським
Европейская правда
2025-04-26T10:37:35Z
«Dizel Show» на ICTV2 та «Материнський інстинкт» на «1+1 Україна». Як дивилися телеканали 7—13 квітня
Детектор М
2025-04-26T10:31:57Z
Не 7 серпня: коли святкуватимуть Успіння святої Анни у 2025 році
24tv
2025-04-26T10:27:11Z
У траурному образі: Олена Зеленська з'явилася на прощанні з Папою Франциском
24tv
2025-04-26T10:27:06Z
Похорони папи Франциска: що відомо про процесію, гостей та заходи безпеки
Фокус
2025-04-26T10:15:58Z
Нове життя Кобзаря: ШІ оживив пам'ятник Тарасу Шевченку у Львові
24tv
2025-04-26T10:06:53Z
Розкриті технічні характеристики американської реактивної системи залпового вогню M270 MLRS
InternetUA
2025-04-26T10:04:09Z
Подорожчання гречки в Харкові:у місцевих магазинах показали, як змінились ціни
Политека
2025-04-26T10:31:44Z
Де люди отримують більші зарплати: в Чехії чи Польщі
24tv
2025-04-26T10:30:49Z
Будьте готові: що буде з тарифом на газ з 1 травня
24tv
2025-04-26T10:15:43Z
Росія запустила до Криму через окуповані території контейнерний потяг: які наслідки для України
FaceNews
2025-04-26T10:03:48Z
Фонд держмайна у І кварталі залучив на аукціонах малої приватизації ₴404,9 мільйона
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:25Z
Apple переміщає виробництво до Індії
360ua.news
2025-04-26T10:03:12Z
Додаткові гроші без заяв і черг: пенсіонерам збільшать виплати вже цього місяця - кому пощастить
Знай
2025-04-26T09:30:31Z
Україна отримує $70 мільйонів на закупівлю систем зберігання енергії
360ua.news
2025-04-26T09:30:10Z
Як отримувати пенсію за кордоном та чи можна оформити її дистанційно
24tv
2025-04-26T09:18:59Z
Сумка за ціною 40 Бентлі: ви будете шоковані
24tv
2025-04-26T10:24:26Z
Жінки, яким присвячував найкращі пісні: велика історія кохання легендарного Володимира Івасюка
24tv
2025-04-26T09:54:39Z
Неймовірний вітраж своїми руками зі старої шафки: це відео розриває TikTok
24tv
2025-04-26T09:30:15Z
Рецензія на фільм «Переродження: Дім, милий дім» / Home Sweet Home: Rebirth
ITC
2025-04-26T09:13:52Z
Не виправдали надій: науково-фантастичні фільми, які розчарували глядачів
ITC
2025-04-26T09:13:20Z
Як утворилася Велика пʼятірка Євробачення і які країни входять до її складу
Факти ICTV
2025-04-26T08:52:28Z
Фільм «В’єт і Нам» — переможець фестивалю квір-кіно Sunny Bunny за версією кінокритиків
Детектор М
2025-04-26T08:46:48Z
Після 31 року тиші: все про Лауру Торн, яка поверне Люксембург на Євробачення 2025
Факти ICTV
2025-04-26T08:22:12Z
Каст нових «Голодних ігор»
Кино-Театр
2025-04-26T08:05:56Z
Потужний вибух у порту Бендер-Аббас: землю буквально затрясло
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T10:39:16Z
У Росії ліквідовано ключового розробника систем радіоелектронної боротьби
Хвиля
2025-04-26T10:30:10Z
РФ била сотнею БпЛА і ракет: на Дніпропетровщині смертельний приліт у житловий будинок
GlavRed
2025-04-26T10:27:53Z
У Дергачах ліквідували пожежу на підприємстві, яка виникла після атаки російських дронів
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:48Z
У Кам'янському кількість постраждалих унаслідок нічної атаки зросла до шести
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:23Z
У Кропивницькому внаслідок нічної атаки дронів пошкоджено житловий будинок
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:08Z
Ремонт Арки ЧАЕС після російської атаки досі не розпочався. Керівництво станції пояснило причину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T10:03:05Z
Росіяни атакували Шостку в Сумській області: що відомо про руйнування
24tv
2025-04-26T09:45:09Z
Колишнього слідчого поліції виправдали у справі про $13 тисяч хабаря
Украина Криминальная
2025-04-26T09:27:35Z
Інноваційна операція: у Чернігові дістали осколок із серця військового магнітом
Фокус
2025-04-26T10:21:23Z
Українські хірурги провели першу операцію зі стентування печінкових вен
360ua.news
2025-04-26T08:52:35Z
Як позбутись вологості у квартирі: дієві способи та профілактика
24tv
2025-04-26T06:45:03Z
Чому деякі люди заразніші за інших
24tv
2025-04-26T06:27:59Z
Що варто включити в раціон при високому холестерині, а від яких продуктів слід відмовитися: пояснення лікаря
Gazeta UA
2025-04-26T00:33:41Z
Лікарі назвали ознаки цукрового діабету
Подробности
2025-04-25T20:48:59Z
Найкращий чай від болю в горлі: одиниці знають
24tv
2025-04-25T19:42:46Z
Як правильно робити кунілінгус: покрокова інструкція
24tv
2025-04-25T19:42:16Z
Чарівна паличка для шкіри - що таке праймер і як правильно його використовувати
GlavRed
2025-04-25T19:25:13Z
Один із Садів Перемоги на Кіровоградщині повністю вимерз
AgroPortal
2025-04-26T10:30:30Z
РФ готується до штурму на важливій ділянці фронту: боєць сказав, де чекати удару
GlavRed
2025-04-26T10:30:28Z
Вдарять дощі з грозами: якою буде погода на початку травня
GlavRed
2025-04-26T10:27:17Z
Рятувальники показали, як виглядає місцу удару в Святошинському районі Києва
Gazeta UA
2025-04-26T10:03:56Z
Арештоване судно, яке вивозило з Криму крадене українське зерно, ходить під прапором Танзанії - соцмережі
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:47Z
Існує ризик переплатити: споживачів закликали оглянути електролічильники
Знай
2025-04-26T09:51:59Z
На Одещині відстрілюватимуть диких птахів. Екологи обурені
Telegraf
2025-04-26T09:51:52Z
Безперервні спроби росіян навести переправу: боєць ЗСУ описав бої на Куп'янському напрямку
24tv
2025-04-26T09:30:59Z
Росіяни вдарили по двох підприємствах під Харковом: постраждали працівники
24tv
2025-04-26T09:30:21Z
Оригінальні тури на вихідні: екскурсія болотами, ночівля в замку і «енергетична» фортеця
Комсомольская правда
2025-04-26T10:04:34Z
Китайський гороскоп на завтра 27 квітня: Щурам - страх, Півням - суперечки
GlavRed
2025-04-26T09:27:50Z
Цвітіння буде неймовірним: 3 кухонні залишки для кращого росту троянд
24tv
2025-04-26T09:24:36Z
Чим відрізняються жінки біля ліфта: лише "детектив" вгадає за 15 секунд
GlavRed
2025-04-26T08:27:44Z
Китайський гороскоп на травень 2025: Півні вирішать проблеми, Щурам - гроші
GlavRed
2025-04-26T08:27:41Z
Як на популярних курортах обманюють туристів: найпоширеніші "схеми"
24tv
2025-04-26T08:07:32Z
Час братися за посадки: місячний календар городника на травень
24tv
2025-04-26T07:57:23Z
Інакше він буде далеким від ідеалу: 3 популярні помилки у приготуванні плову
24tv
2025-04-26T07:21:34Z
Як прибрати фарбу для волосся зі шкіри: перевірені лайфхаки
24tv
2025-04-26T07:21:29Z
Миколенко зіграє у стартовому складі Евертона проти Челсі
Football.ua
2025-04-26T10:34:22Z
Лечче відмовляється грати в неділю з Аталантою
Football.ua
2025-04-26T10:27:19Z
Рафінья: Прийняв би пропозицію з Саудівської Аравії, якби її надіслали минулого року
Football.ua
2025-04-26T10:21:13Z
Легендарний футболіст у 43 роки став бійцем ММА: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T10:09:37Z
Мічел — про можливий відхід з Жирони: Я не можу нічого гарантувати
Football.ua
2025-04-26T09:55:32Z
ЗМІ повідомили про вагітність дворазової призерки Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T09:54:18Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Луніна та гра Довбика з «Інтером»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T09:42:27Z
У РФ внаслідок обстрілу був знищений будинок батьків олімпійського чемпіона Большунова
ГЛАВКОМ NET
2025-04-26T09:33:32Z
Манчестер Юнайтед цікавиться Палмером
Football.ua
2025-04-26T09:31:58Z
McLaren демонструє тестування W1 на снігу, але чи замерзне Aston’s Valhalla?
Топ Жир
2025-04-26T10:30:59Z
Lexus презентував нове покоління седана ES 2026
360ua.news
2025-04-26T10:03:19Z
В Україну привезли новітній електромобіль Tesla Model Y Juniper
Фокус
2025-04-26T09:12:46Z
Відроджена класика: культовий позашляховик Land Rover повернули у виробництво
Фокус
2025-04-26T07:51:53Z
Електричні та літаючі: ТОП-8 незвичних новинок Шанхайського автосалону
AutoGeek
2025-04-26T07:45:31Z
Brabus презентував 700-сильну версію Mercedes-AMG E53
AutoCentre
2025-04-26T07:10:19Z
Нідерланди закуповують тактичні машини Oshkosh JLTV для охорони берегів
InternetUA
2025-04-26T05:22:12Z
Продаж Mazda EZ-60 стартує наприкінці серпня 2025 року
Portaltele
2025-04-26T04:28:38Z
Увага потрібна кінному фільмовій зірці — Мустангу
Топ Жир
2025-04-26T01:45:31Z
Зростальний Місяць у травні 2025: план дій на кожен день
Факти ICTV
2025-04-26T10:42:43Z
Google запустила безкоштовну програму заміни Pixel 7a із здутими батареями
InternetUA
2025-04-26T10:31:37Z
Вийшов з ладу супутник, який пов'язаний із програмою ядерного озброєння Росії в космосі - Reuters
УкраинФорм
2025-04-26T10:03:05Z
Український шутер La Quimera відклали за день до релізу – рецензії на Metacritic нещадні до гри
24tv
2025-04-26T09:30:19Z
«Дія», «Нова пошта», «Київ цифровий», мобільні банки та термінали не працюють ─ Хакерська атака чи ні?
ITC
2025-04-26T09:13:19Z
Незвичайні сонячні елементи готові замінити батареї в гаджетах: де вони з'являться
InternetUA
2025-04-26T09:01:45Z
Супутники літатимуть "вічно" завдяки одній хитрій технології: що придумали вчені
Фокус
2025-04-26T09:00:18Z
Учені з'ясували точний момент, коли заряд смартфона викликає у людей паніку
24tv
2025-04-26T08:07:42Z
Хакерської атаки не було: ЗМІ дізналися причину масштабного збою в онлайн-системах України
Фокус
2025-04-26T07:48:48Z