MY.UAНовини
Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом
Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом

Що цікавить Росію в Криму: ексклюзивне інтерв'ю з Кривоносом

Однією з найгостріших проблем наразі є ситуація з водопостачанням в окупованому Криму. Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що керівництво Росії не цікавить населення півострова і, зокрема, саме це питання. Їх більше турбує розташування військових баз на цій території.

Чи можливе силове протистояння з боку Росії, аби забезпечити Крим водою, чи можна було захистити півострів від анексії, а також як виховати покоління нових українських політиків – в інтерв'ю 24 каналу розповів генерал Збройних сил України, перший заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Сергій Кривонос.

Про ситуацію з водою в Криму

У Криму зараз складна ситуація з водою. Всередині літа призначили нового головнокомандуючого ВМС України (контрадмірала Олексія Неїжпапу – 24 канал). Він говорив про те, що Україна готується до можливої повномасштабної війни з Росією в напрямку Криму. І якраз це було сказано в контексті того, що на півострові немає води. Як ви думаєте, чи можливий сценарій розгортання силового протистояння з боку Росії для того, аби забезпечити Крим водою?

Проблема води – це проблема з тих спекуляцій, які дозволяють росіянам піднімати певний градус. Насправді керівництво Росії абсолютно не цікавить населення Криму. Їх цікавить на території Криму тільки одне – розташування їхніх військових баз. Не більше, ніж аеродромів, військових частин, складів. Крим був анексований в районі Кизилташа – колишня база зберігання ядерних боєприпасів. Це величезний комплекс підземних тунелів з загальною кількістю до 30 кілометрів тунелів в горах, які дозволяли зберігати ядерні боєприпаси.

 
Вхід у сховище, де зберігалися ядерні боєприпаси в Криму / Фото з Вікіпедії

Це відновлено. І я так чітко розумію, що це вже функціонує в повному обсязі, і ядерні боєприпаси вже можуть роміщуватися там. Це загроза не тільки для України, а й європейського та світового суспільства. Це один з прикладів. Тому на військових воду вони знайдуть, а на цивільних їм абсолютно наплювати.

Дивіться повне відео інтерв'ю з Сергієм Кривоносом:

Чи можна було захистити Крим у 2014 році

Я читав відомий протокол від кінця лютого 2014 року, коли розглядалося на РНБО питання про Крим. Там чітко простежувалось: єдиним, хто виступав за те, аби захищати український Крим, був Турчинов. Всі інші відверто сказали: "Ні, ми не будемо нічого робити для того, щоб за Крим боротися". Як ви думаєте, чи можливо було б тоді захистити Крим? Чи це була фактична зрада з боку РНБО?

Я думаю, що це питання краще поставити пану Турчинову і тим, хто були на тій нараді. Я не був на нараді. Протокол – це одне, а інше – ті дебати. Я на той момент був начальником Штабу високомобільних десантних військ і чітко розумів ситуацію, яка була в Криму. Якби тоді все було відповідно до плану, опрацьованого в грудні 2013 року щодо протидії можливого захоплення територій Криму та інших ділянок нашої країни, це було б нормально. Все б склалося інакше, якби свого часу, відповідного до того плану, були введені потрібні частини, можливо, росіяни і відмовилися б.

Маємо те, що маємо. Але ми повинні врахувати ті помилки, той провал, коли десятки тисяч військовослужбовців Збройних сил зрадили своїй присязі. Чому? Тому що відсутність національної ідеї і національних цінностей, нормальної національної ідеології призвела до того, що ми втратили цих людей. І коли кажуть, що там залишилися тільки кримчани – ні. Там дуже багато тих, хто були безпосередньо зі Львова, Івано-Франківська. З різних територій, з різних областей нашої країни, але залишились там.


Інтерв'ю з Сергієм Кривоносом / Фото 24 каналу

Правду говорять, що в кінці лютого у Крим вже летіли українські військові літаки з десантниками? 

Практично, так. Вони були готові.

►79 мобільна бригада на 20 годину вже повинна була починати рух. Це було 27 лютого 2014 року. Маршрут вони знали, тому що неодноразово були в Криму. І о 20 годині повинен був початися рух. О 2 ночі ми повинні були бути в Джанкої. А о 9 ранку частина мала бути в Керчі. Інша половина до цього часу повинна була бути в Сімферополі. 79 бригада до цього була готова. У цьому питанні вона була підготовлена.

► Наступною за нею мала заходити 25 повітряно-десантна бригада. Крім того, там вже перебували групи спеціального призначення 3-го, 8-го полків спецпризначення і 73 центру.

► На наступному етапі туди повинні були заводитися безпосередньо 72 механізована бригада та інші військові частини. Збройні сили свій маневр знали. Але попереднє керівництво генерального штабу не підписало у свій час бойове розпорядження для початку другого етапу цього плану.

Перший етап був відпрацьований. Осилена розвідувальна рота 25 повітряно-десантної бригади, як передав загін, перебувала в Криму. Це єдиний підрозділ, який вийшов з Криму повністю зі своєю зброєю. Вони вийшли на початку березня. Тому що росіяни зрозуміли, що наші десантники просто так не здадуться. І вони змушені були за рахунок певних політичних перегонів їх випустити.

Можна було працювати й з іншими частинами. Але знову питання відсутності ідеології, відсутності підтримки і впевненості. Тому що воїн повинен бути впевненим, що за нього держава переживає, не кине. Не було, на жаль, створеної цієї системи. Не тільки в Криму, а й в інших військових частинах на той момент. Тому це розхитування ситуації – аспект інформаційно-психологічного впливу на українців, які служили в Криму. Навіть на економічному рівні підкреслювалося, що російські військові живуть краще, отримують великі гроші. Щойно Крим був анексований, всі надбавки росіянам були прибрані. Але це ж природа таких моментів. Це чітко потрібно розуміти.

Протягом усього року керівництву нашої країни було начхати на ці проблеми. Так само як свого часу ми профукали Чорноморський флот, який мали забрати у повному обсязі. 1992 – 1993 роки Росії було абсолютно не до Чорноморського флоту. Там всі розборки йшли в Москві. Пам'ятаєте, як у 1993 році був розстріл Білого дому? Це все природа того, що на той момент не було уваги, можна було грати. Але підхід повинен бути державницький: розуміти, що ми і як забираємо.

"Розстріл Білого дому" у 1993 році: що відомо

У 1993 році в Російській Федерації виникла конституційна криза, яка була наслідком протистояння між президентом Борисом Єльцином та його прихильниками і членами Верховної ради на чолі з Русланом Хасбулатовим.

Коли боротьба за владу загострилась, Єльцин застосував танки та БТР. Унаслідок протистояння у Москві в жовтні 1993 року загинули близько 150 осіб, 384 були поранені.

Про роботу РНБО

За 30 років незалежності верховні головнокомандувачі і, власне, Рада національної безпеки та оборони України, прийняли чимало рішень, які не посилювали Україну. Зараз РНБО – це той орган, який стоїть на сторожі?

Не дуже коректно обговорювати роботу мого керівника і взагалі РНБО. Можливо, це питання краще поставити опозиціонерам. Мені б хотілося, аби вся робота проводилася краще. Аби краще та частіше в РНБО говорили про безпеку держави, про воєнну безпеку. Частіше промовляли слово "війна" і частіше говорили про нашу перемогу в цій війні. Але про що можна говорити, якщо людей, які пройшли війну та мають військовий досвід, в апараті РНБО всього 3 – 4.

Протягом літа багато було розмов про те, що відбувається певне скорочення Збройних сил. Можете пояснити, що це означає?

Знову ж таки, це маніпуляція для розхитування ситуації всередині України нашими ж руками. Ніякого скорочення, як це розуміють люди, немає. Є чіткий коментар на сайті Міноборони, а також Генштабу про те, що це таке, а також у який спосіб відбувається. Додати до сказаного Генштабом я нічого не можу. Зради поки що я не бачу.

Як виховати покоління українських політиків

Що необхідно зробити для того, аби виховати нове покоління українських політиків?

Навіть, що стосується територіальної оборони, ви розумієте, що величезний провал в інформаційному просторі, що таке територіальна оборона. Вже у вересні був захист докторської дисертації в Академії служби безпеки України, що стосується питань територіальної оборони. Я виступав там, і сказав, що завдання номер один наших основних силових вишів – готувати з питань територіальної оборони не тільки силовиків, а й цивільних. Безпосередньо в службовий час – від голів об'єднаних територіальних громад, закінчуючи міністрами, тому що це як лікбез. Хоча би протягом тижня-двох на базі всіх вишів треба проводити навчання і пояснювати, що це таке, яким чином воно вирішується, як, кому, що працювати, яке міністерство, які відомства в своєму напрямку працюють, що робить, безпосередньо, на рівні області, яким чином взаємодіє керівництво, як створюються ситуаційні центри, як іде збір інформації, як іде управління, як організовується взаємодія – це все треба.

Треба готувати цих людей не "методом научного тику", а за рахунок певних зборів цього лікбезу на рівні всієї країни. Ми це можемо зробити. Що стосується політиків, це ж також можна робити.

► От подивіться приклад Сполучених Штатів. У них політик в 30 років абсолютно не може стати політиком на рівні сенатора, тому що step by step – крок за кроком вони йдуть до того. Вони працюють всередині системи: другими помічниками, третіми помічниками, потім першими помічниками і поступово вони розуміють, як працює система. Вони працюють в різних міністерствах, вони переміщуються по вертикалях, по горизонту переміщуються. І вони отримують ті навички, ту інформацію, яка дозволяє їм розуміти ситуації, і приймати потім правильні виважені рішення. Це треба робити.

Я з повагою ставлюсь до молоді, але треба навчатися. Нам подають певні принципи, як-от "ленінський принцип", що і кухарка може правити державою. Це вирване з контексту речення.

► Якщо люди не розуміють простих речей, люди, які не знають скільки народних депутатів у складі Верховної Ради, скільки і яких міністерств, які закони існують, які визначають напрямки відповідальності певних міністерств – це дуже проблематично. Тому це якраз питання організації лікбезу, це повинна вчити державна програма. Це повинно викладатися в вишах. І не тільки за спеціалізаціями, тобто політологи, а, безпосередньо, як лікбези практично в усіх вузах, що стосуються державного устрою України.


Сергій Кривонос / Фото 24 канал

Це обов'язково треба робити. Так само як ми пропонуємо в подальшому, відповідно до програми "5 кроків", ліквідацію інформаційної безграмотності нашого населення, протидію інформаційній агресії Російської Федерації. Тому що в нашій країні нами переважно маніпулюють. І люди неспроможні оцінювати, що таке і яким чином здійснюється внесення певної інформації, формування певного погляду через використання каналів ЗМІ, інтернет-ресурсів. Людям формують точку зору і вони думають, що думають правильно. Вони неспроможні аналізувати.

Чому? Тому що люди не розуміють, що таке інформаційно-психологічна війна, і хоча б аспект. А ми передбачаємо, що аспекти інформаційно-психологічних операцій повинні викладатись в будь-якому виші нашої країни: в технічних напрямках з технічним, на рівні 70 – 90 годин. Але люди, які закінчують і отримують вищу освіту, потім не розуміють, яким чином маніпулюють ними, вони не розуміють, яким чином вони правильно можуть оцінити ситуацію з тої інформації, яка подається, зробити правильний висновок для себе, самостійно, а не нав’язуванням, не зомбіюванням громадян України.

Про власні політичні амбіції

Ви розказали багато цікавих речей. І видно, що маєте певне комплексне бачення того, які системи, власне, будувати. Не можу не поставити питання: самі ви маєте політичні амбіції в майбутньому?

Мої політичні амбіції наразі полягають у тому, щоб створити систему безпеки країни. І я хочу якраз на своїй посаді спочатку створити те, що зробить нашу країну сильною. Що стосується політичних амбіцій – з часом, можливо. Знаєте, свого часу я вивчав багатьох військових, які стали політиками, дуже прискіпливо. Навіть і Черчилль був військовим (гусаром). Але у 1996 році генерал Лебідь, такий одіозний потужний десантник, сказав: "Якщо в політику йдуть генерали, отже в країні повна дупа".

І реальна ситуація полягає в тому, що подаються приклади, як в нас не все добре наразі. Але піти в політику сьогодні – ні. Я хочу спочатку створити те, що я повинен створити:

  • територіальну оборону, за рахунок тих людей, які мене розуміють і підтримують; 
  • військово-патріотичне виховання населення, не тільки молоді;
  • інформаційний спротив російській агресії;
  • довійськова підготовка населення.

Це рух опору України, та програма "5 кроків", яка була видана указом президента від травня 2019 року. Це те, що може зробити країну. Для мене – це завдання номер один.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Посольство Іспанії в Києві також закрилось через ризик ракетного удару
ZN UA
2024-11-20T09:31:18Z
«Дивний шум» у Києві. КМДА заспокоїла громадян
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T09:28:26Z
ЗСУ успішно звільняють Харківщину: де просунулися сміливі воїни - аналітики ISW
GlavRed
2024-11-20T09:28:08Z
Львівщина збільшила площі нових насаджень садів за грантовою підтримкою
AgroNews
2024-11-20T09:26:28Z
ОВА показала наслідки обстрілу Херсонщини
1News
2024-11-20T09:21:59Z
Сильний гул у Києві: жителі чують дивний звук і виглядають літаки в небі
Фокус
2024-11-20T09:21:50Z
Повернувся з-за кордону, щоб захищати Україну: на Прикарпатті попрощалися з бойовим медиком
24tv
2024-11-20T09:21:11Z
ЗСУ можуть розпочати відступ від важливого міста на Донеччині: деталі від військового експерта
TSN
2024-11-20T09:18:56Z
Страшний гул у небі над Києвом: що відбувається
TSN
2024-11-20T09:18:53Z
Путіністка Успенська заарештувала власну доньку
GlavRed
2024-11-20T09:28:08Z
Довгонога красуня: донька Орбакайте стає копією мами
GlavRed
2024-11-20T09:28:07Z
Вийшов тизер-трейлер детективного трилера «Дім за склом»
УкраинФорм
2024-11-20T09:10:23Z
Шикарна Ніколь Кідман в ефектній червоній сукні відвідала церемонію премії GQ
Фокус
2024-11-20T09:00:55Z
Естонську літературну премію не даватмуть авторам, які пишуть російською мовою
Детектор М
2024-11-20T08:58:11Z
Легендарний Дзідзьо: 3 найвідоміші комедії з видатним артистом, які піднімуть настрій кожному
24tv
2024-11-20T08:36:45Z
Тіньовий ринок цигарок. Чоловік відомої співачки став героєм скандального розслідування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T08:30:39Z
Вже не так погано: вийшов другий трейлер Minecraft, у першого — 1,8 млн дизлайків на YouTube
ITC
2024-11-20T08:25:16Z
Дівчина-росіянка Джонні Деппа заговорила про весілля і похвалилася обручкою: "Я заручена"
TSN
2024-11-20T08:18:24Z
Сьогодні Росія може потенційно завдати потужного удару по Україні, – посольство США
24tv
2024-11-20T09:31:50Z
Європейські акції падають через занепокоєння ескалацією війни РФ в Україні
Хвиля
2024-11-20T09:31:28Z
У Румунії внаслідок операції проти мережі наркоторговців затримали майже 30 осіб
Европейская правда
2024-11-20T09:31:03Z
Дмитро Кулеба показав своє перше татуювання - що і де набив ексміністр
GlavRed
2024-11-20T09:28:52Z
Рада надала відстрочку для осіб, чиї родичі загинули або зникли безвісти на війні
УкраинФорм
2024-11-20T09:28:52Z
РФ готова завершити війну в Україні: у Reuters назвали п'ять умов Путіна
GlavRed
2024-11-20T09:28:52Z
Міністр оборони Фінляндії вважає пошкодження телекомунікаційних кабелів диверсією - Politco
УкраинФорм
2024-11-20T09:27:53Z
Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну
TSN
2024-11-20T09:21:59Z
В Раді назвали умови скасування графіків відключення світла: деталі
Фокус
2024-11-20T09:21:07Z
Загрозу в поширенні АЧС може становити приватний сектор
AgroPortal
2024-11-20T09:30:10Z
Китай та війна в Україні: скільки коштує нафта сьогодні
24tv
2024-11-20T09:21:49Z
Хліб і борщ стають розкішшю в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T09:15:09Z
Курс злотого більше не падає: скільки коштує валюта сьогодні
24tv
2024-11-20T09:12:57Z
Україна у 2025 році може зібрати на 3 мільйони тонн пшениці більше, ніж цьогоріч, – Мінагро
24tv
2024-11-20T09:06:57Z
Україна наздоганяє світових лідерів експорту замороженої малини
24tv
2024-11-20T09:06:41Z
Єдиний податок, ЄСВ та військовий збір: які податки встановлені для 3 групи ФОП
24tv
2024-11-20T09:00:55Z
Змінюють прописку, аби збільшити пенсію: як пенсіонери "обманюють" ПФУ
24tv
2024-11-20T08:51:50Z
Мінфін розмістив ОВДП на ₴13,7 мільярда
УкраинФорм
2024-11-20T08:46:53Z
Джефф Безос інвестував 7 мільйонів доларів у розроблення вакцини проти метеоризму в корів
InternetUA
2024-11-20T08:58:35Z
У Близнюківській громаді на базі медичного закладу будуємо підземне укриття
Мій Харків
2024-11-20T08:31:11Z
Знайшли простий та смачний спосіб підтримувати здоров'я серця та судин
24tv
2024-11-20T08:06:17Z
Чому випадає волосся: 8 факторів, які можуть стати причиною, – ендокринологиня
Фокус
2024-11-20T08:06:05Z
Більше користі чи шкоди: чи потрібно користуватись зубною ниткою
24tv
2024-11-20T06:06:53Z
Нові правила встановлення інвалідності з 2025 року: у МОЗ анонсували багато змін
Знай
2024-11-20T06:06:15Z
Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T23:45:56Z
Інститут травматології та ортопедії отримав сучасне реабілітаційне обладнання
УкраинФорм
2024-11-19T22:33:14Z
Метод 25-7-2: як виконувати це нове ультраефективне кардіотренування на тренажері
24tv
2024-11-19T20:39:36Z
Реал Мадрид відмовився від трансферів взимку
360ua.news
2024-11-20T09:31:45Z
Лідер Інтера з паса Мессі забив неймовірний гол за збірну Аргентини: відео божевільного удару
24tv
2024-11-20T09:30:36Z
Шедевр Лаутаро приніс Аргентині перемогу над Перу, Бразилія поділила очки з Уругваєм
Football.ua
2024-11-20T09:21:40Z
Ребров підбив підсумки групового етапу Ліги націй
24tv
2024-11-20T09:07:01Z
Одеситки зібрали колекцію медалей на чемпіонатах України з синхронного плавання
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T09:03:54Z
Ребров: Сич допоміг збірній України
Football.ua
2024-11-20T09:01:56Z
Молодіжна збірна України з футболу зіграла у Спеції внічию з італійцями
УкраинФорм
2024-11-20T08:51:59Z
Був найкращим на полі: уболівальники визначили "Лева матчу" з Албанією
24tv
2024-11-20T08:51:38Z
Тренер збірної Албанії: Ми заплатили дуже високу ціну за власні помилки
УкраинФорм
2024-11-20T08:40:14Z
Можна довірити все: 3 найнадійніші знаки зодіаку
GlavRed
2024-11-20T09:28:36Z
Китайський гороскоп на завтра 21 листопада: Драконам - фінансові проблеми, Півням - сімейні суперечки
GlavRed
2024-11-20T09:28:05Z
Зберігання тут ні до чого: навіщо досвідчені господині кладуть ковбасу у морозилку
24tv
2024-11-20T09:15:14Z
Батареї нагріються вдвічі сильніше: простий лайфхак на 5 хвилин
24tv
2024-11-20T08:45:33Z
Найкращі жіночі аромати на думку чоловіків: ці парфуми подобаються всім
24tv
2024-11-20T08:42:25Z
У Римі зафіксують ціну на традиційну страву – коштує вже як "Дубайський шоколад"
24tv
2024-11-20T08:27:53Z
Навіщо потрібно класти пляшку з водою в бачок унітазу
GlavRed
2024-11-20T08:27:38Z
Що насправді думають ваші співробітники? Сила глибинних досліджень
Фокус
2024-11-20T07:30:27Z
Конденсат і цвіль зникнуть назавжди: чим потрібно обприскати вікна
GlavRed
2024-11-20T07:27:51Z
Американська компанія приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху
InternetUA
2024-11-20T09:31:16Z
13 жартівливих українських прізвищ, яких майже не залишилося: перевірте своє у списку
24tv
2024-11-20T09:30:09Z
ППО відбила атаку понад 120 “шахедів”
1News
2024-11-20T09:29:00Z
Затриманий утік із кімнати допиту поліції, пробивши стіну ногами: відео стало вірусним
Фокус
2024-11-20T09:21:40Z
Bayraktar TB3 вперше здійснив зліт та посадку з морської платформи
УкраинФорм
2024-11-20T09:21:36Z
Хворий собака два роки прожив на могилі господарки: щемлива історія зі щасливим кінцем
TSN
2024-11-20T09:18:06Z
"Голого лікаря" відсторонили від роботи: у мережу злила кадри, чим він займався на роботі
Фокус
2024-11-20T09:15:08Z
На аукціоні продали годинник капітана-рятівника пасажирів "Титаніка": вартість вражає
24tv
2024-11-20T09:12:52Z
Суспільне підготувало проєкти, приурочені до 20-ї річниці Помаранчевої революції
Детектор М
2024-11-20T09:10:59Z
У Києві у смертельну ДТП потрапив викладач такмеду з США Майк Меолі
24tv
2024-11-20T09:28:45Z
Прем’єрка Данії про пошкоджені кабелі у Балтиці: "Не здивуюсь, якщо це диверсія"
Европейская правда
2024-11-20T09:27:53Z
Понад 13 тисяч доларів США за перетин державного кордону: на Харківщині затримали організатора злочинної схеми
Мій Харків
2024-11-20T09:27:02Z
Падіння уламків БпЛА в Дніпровському районі не підтвердилось — КМВА
Khreschatyk
2024-11-20T09:27:01Z
В Литві затримали двох іспанців які планували теракт у Шяуляї
360ua.news
2024-11-20T09:12:13Z
На США обрушився один із найсильніших "бомбових циклонів" за десятиліття, є загибла
Комсомольская правда
2024-11-20T09:10:56Z
Швеція підозрює Китай у пошкодженні підводних кабелів – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T09:03:21Z
Ракетний удар по Сумщині: у Попівській громаді пошкоджені 12 приватних будинків
УкраинФорм
2024-11-20T09:01:48Z
У Харкові під колесами автомобіля загинув чоловік
Мій Харків
2024-11-20T09:01:12Z
Взаємодія світла і матерії: фізики вперше отримали зображення частинки світла
Фокус
2024-11-20T09:28:52Z
Valve розробляє Steam Controller 2 та геймпад для VR-гарнітури, — The Verge
ITC
2024-11-20T09:27:26Z
Крок до Місяця: NASA готується до інтеграції ракети Artemis II
Portaltele
2024-11-20T09:16:39Z
Українські розробники вперше можуть отримати грант від Meta на 500 000 доларів: деталі
InternetUA
2024-11-20T09:16:13Z
Швейцарські вчені розробили перший у світі повністю механічний кубіт
24tv
2024-11-20T09:12:25Z
Місячні орбітальні апарати Індії та Південної Кореї опинилися на межі катастрофи: що сталося
Фокус
2024-11-20T08:45:30Z
Sony PlayStation Portal стає автономною хмарною консоллю — але не для всіх
ITC
2024-11-20T08:38:22Z
Щоб Wi-Fi працював без світла: як підключити роутер до повербанка
InternetUA
2024-11-20T08:28:33Z
Беремо куряче філе і готуємо райську страву на Новий рік 2025 - швидко і смачно
GlavRed
2024-11-20T08:27:12Z
Інноваційний гібридний реактивний двигун випробували у США
InternetUA
2024-11-20T09:31:54Z
Знаменитий спорткар Jaguar 80-х повернули на ринок
Фокус
2024-11-20T09:06:26Z
Новий електрокар Kia побудували за допомогою яблук та грибів
AutoCentre
2024-11-20T09:04:54Z
Цікаві факти про автомобільні галогенові лампи
AutoCentre
2024-11-20T08:46:20Z
Представлений ювілейний Infiniti QX60
Portaltele
2024-11-20T08:01:53Z
Данина легенді: Jeep представив сучасний Willys
Фокус
2024-11-20T08:00:01Z
1 млн євро: дивовижне купе DS SM Tribute з мотором Maserati може піти у серію
ЗаРулем
2024-11-20T07:57:07Z
Названі дизельні авто, що найбільше продаються в Україні: статистика жовтня
AutoCentre
2024-11-20T07:06:51Z
За смішною ціною: Tesla показала мініробота з лімітованим тиражем
AutoGeek
2024-11-20T06:57:43Z