MY.UAНовини
Кіно — як секс для задоволення, але без продовження життя
Кіно — як секс для задоволення, але без продовження життя

Кіно — як секс для задоволення, але без продовження життя

«Детектор медіа» продовжує розповідати про кінопроєкти, які взяли участь у 14-му пітчингу Держкіно.

Наша оглядачка Лілія Апостолова вже розповіла про подані на конкурс документальні, анімаційні, телесеріальні, копродукційні та ігрові національні проєкти.

Крім того, член експертної комісії Держкіно Андрій Кокотюха поділився своїми міркуваннями про учасників документальної секції.

У цій колонці ще один член експертної комісії Ярослав Підгора-Гвяздовський дає оцінку побаченим ігровим національним і копродукційним проєктам.

На 14-й конкурсний відбір Держкіно пройшло 447 проєктів (три проєкти не допустили з технічних причин, але 22 після першого етапу додали з тих, які минулого року, на 11-му конкурсі, були в переліку переможців і не потрапили до «програми створення та розповсюдження»).

Другим етапом стали пітчинги, які за суттю є реалізацією біблійного вислову «просіть — і дасться вам», хоча за формою це захист прохання, вже зазначеного шляхом подання проєктів на конкурс.

І саме тут проявилися ті якості конкурсантів, які на першому етапі були сховані за сторінками паперу чи байтами електронних файлів.

Три напрямки із тринадцяти можна предметно обговорити, із зазначенням помилок та сильних і слабких сторін проєктів.

Імовірно, це може бути помічним, зважаючи на те, що в дечому проєкти справді змінилися — вони стали кращими, а це зумовило отримання ними вищих балів.

Чому б не припустити причиною цього вивчення продюсерами помилок, зазначених у торішньому аналізі 11-го пітчингу, зробленому на основі проєктів напрямку «національні, широка глядацька аудиторія»? До прикладу, одна з головних проблем — грамотність сценаріїв — цього року мала не надто багато виявів.

(Ходили на курси?) Звісно, не всі були сумлінними, часом зухвало подаючи проєкти не вичитані, з помилками всіх можливих типів, хоч мову на них вивчай і демонструй на лекціях зі стилістики, як в Інституті журналістики 90-х років це робив викладач і поет Юрко Позаяк.

Деякі продюсери, яких треба було б назвати на прізвище й вивісити їхні портрети на Хрещатику, не гребували давати підрядковий переклад із російської, практично плюючи в очі експертам і державі загалом, тим самим повторюючи знаменитий вислів нашого президента «какая разница».

Проте незначуща в очах більшості проблема грамотності породжувала іншу, значущу проблему, зумовлену не культурою заявника, а його бізнес-спроможністю: якщо в заявника забракло коштів на редактора, як у нього може вистачити грошей на весь проєкт?.

Втім, бізнес-проблема — широка проблема, й тут нема однозначності, й легко заплутатися в інтерпретаціях із помилкою у висновках, адже диявол ховається в деталях і треба завжди розбирати ситуацію на складові.

Наприклад, проєкт «Я працюю на цвинтарі» з напрямку «Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва, мажоритарна копродукція» подавався з потребою отримати гроші на постпродакшен, оскільки знімальний етап уже відбувся й потрібно трохи дозняти, все змонтувати й почистити звук і колір (а робочий матеріал, наданий експертам, свідчив про потребу тривалої роботи над довершенням продукту).

На пітчингу його продюсерам закинули «непрофесійність» — мовляв, добре не розрахували бюджет, коли попередньо просили гроші в Українському культурному фонді.

Але професійність продюсерів якраз і полягала в розумному почерговому моделюванні виробництва: спочатку просили гроші на девелопмент — отримали, зробили; потім на виробництво — отримали, відзняли; й тепер на завершення проєкту.

«Так чому ж продюсери не виконують свою роботу й не шукають гроші, замість цього подаючи фільм на Держкіно, ще й не у свою категорію?» — поставив питання член Ради кінематографії, яка теж у дивний спосіб вирішувала долю проєктів, про що потрібно писати окремий матеріал.

І тут так само вступає в силу вимога контексту, центральна деталь у якому — можливість знайти гроші на кіно в Україні, де гроші за межами УКФ і Держкіно знайти практично неможливо, принаймні в такій кількості (йдеться про майже два мільйони гривень), щоб вистачило на постпродакшен.

І про це Рада кінематографії чудово знає.

В Україні це складна проблема — фінансування, пошук грошей і виробництво.

Усе разом створило «чорне коло», коли критики з глядачами нарікають на творців фільмів за погану якість, яка частково пояснюється недостатніми бюджетами, а коли бюджети трохи більші, ніж мізерні, — нарікають, що витрачають гроші платників податків замість того, щоб дати на лікарні, дороги чи пенсіонерам.

Та кіно як культурний продукт легко конвертується в міжнародну валюту стосунків, політики чи бізнесу, і для цього потрібне високоякісне кіно, яке апріорі за дешево не зняти.

Тому, скажімо, творці проєкту «Леся» («мажоритарна копродукція») про Лесю Українку просили в Держкіно понад 50 мільйонів гривень, маючи загальний бюджет майже в 70 мільйонів.

І це зухвалий бюджет, правда, бо більшість проєктів обреталася в межах 25 мільйонів, а Рада кінематографії рекомендувала взагалі не ставити більше.

Творці «Лесі» прослухали рекомендації, але вчинили по-своєму.

Мали право.

І мали резон.

Хоча, знову ж таки, справа в контексті: попри вимоги до якості, є обставини, а вони кажуть, що грошей уже нема, і якщо хочеш отримати хоч щось — ріж.

Чому — то інша історія, зумовлена проєктами попередніх років, попереднім, 13-м конкурсом дебютів і ситуацією в країні з її владою та війною.

У цьому стосунку, коли вплинути на ситуацію неможливо, треба просто робити свою роботу, бути креативним, сміливим і чесним.

Та сама «Леся», не рахуючи бюджетний «скандал», робить скандал і в плані ракурсу: поетеса показується контраверсійно, в лесбійських стосунках з Ольгою Кобилянською, що зумовлено листами творчинь.

Сценаристка Олександра Лавренчук виписує це красиво й ніжно, без натуралізму, злегка еротично, скупими, але точними і зрозумілими штрихами.

Такий ракурс зараз модний, на «злобу дня» з його ліворадикальними виступами і пропозиціями, наприклад, американки Кеті Аре пригноблювати «токсичну мужність» ще в дитячому віці.

14-й конкурс Держкіно цілком відповідав цій «моді», особливій наразі, з огляду на оголошені на весь світ і всім світом обговорювані нові правила Американської кіноакадемії подачі фільмів на здобуття премії «Оскар».

Проєкт «Шіт хеппенс» Романа Сидоренка (напрямок «Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), національні») розповідав про відкритого гея, якого патріархальна сімейка божевільних «борців за традиційні цінності» закриває в туалеті, щоби спалити, натомість він вибирається й «палить» їх.

У проєкті Хачіка Василяна «Мій юний принц» відлюдник-багатій, цікава жертва Едипового комплексу, самовільно обмежений у шикарному будинку з басейном, захоплюється несподіваним гостем, хлопцем бісексуальних уподобань.

А в проєкті «Сатири» Павла Ар’є та Ольги Єршової доходить до БДСМ, коли до України приїздить француз, частково для того, щоби грати у гру «побий мене»..

Усе разом складається в картинку оригінальності та яскравості.

Лише «Шіт хеппенс» — грубо прямолінійний і драматургійно безнадійний, «Леся» — пікантна й романтична, «Мій юний принц» — кінематографічно складний і декадентський, «Сатири» — прекрасно іронічні й саркастичні.

Власне, оригінальність була тим, що так тішило на 14-му конкурсі Держкіно.

За винятком певних «шіт»-проєктів, автори намагалися вийти за межі стандартизованих жанрів, зіграти у гру з глядачем, здивувати, пуститися в танок фантазії.

В «авторському напрямку» «Демони» Наталі Ворожбит закидають у полтавські краї росіянина, що закохується в усе українське, а його оточує суцільна гоголівщина з «припиж...ними» відьмами, народним лікарем-уфологом і королевою самогону, любителькою російської вимови і слова «чьто».

Олександр Шапіро в проєкті «0» традиційно летить в експерименти з формою і змістом.

На пітчингах він проявив себе завзятим оригіналом і у формі подачі свого виступу, по скайпу говорячи в чорній масці з накресленим на ній білою фарбою нулем: «Я радий почати секцію з нуля», а закінчуючи чудово епатажним запитанням: «Для чого це дивитися? Це виклик».

Одним із найкращих, ідеальних проєктів було «Життя Антона» Юлії Мироненко («мажоритарна копродукція») — абсурдистська і щемлива драма про закритий від світу стіною з туману багатоквартирний будинок і неможливість чоловіка розібратися зі своїми душевними травмами, завданими йому жінкою і ним — жінкам.

Але, звісно, вершиною оригінальності була «Еволюція, або смерть! Пригоди павіана Томаса» Івана Семесюка й Андрія Хохолкіна: це цілковито безбашенний, нестримний у словах і образах, абсолютно неможливий для постановки науково-фантастичний, наркотичний і політизований потік свідомості у формі безкінечних діалогів, переповнених обсценною лексикою, на кшталт Леся Подерв’янського.

У цьому випадку автори зухвало переконували експертів у своїй режисерській упевненості, як приклади наводячи фільми Мішеля Гондрі.

Але про реалізацію «такого» проєкту можна лише мріяти, й не більше.

У мріях про можливість нема нічого поганого — без цього взагалі краще кіно не займатися.

Та реальність, зрештою, бере своє.

Причому, вона бере в різний спосіб, із тим чи іншим відсотком точності.

Наприклад, «Антропоцен» Мирослава Слабошпицького неможливий навіть не тому що дуже дорогий і фактично дуже складний для постановки через свої чорнобильські локації та хитромудру машинерію, а тому що за цим блискучим, вражаючим, ледь не геніальним сценарієм стоїть режисер-одного-фільму, чиє «Плем’я» засліпило свого творця, і закритий попередній проєкт, «Люксембург», на це недвозначно натякає.

Трохи в інший спосіб неможливим для втілення виглядає й «Павук» Ігоря Волошина, де кинута НКВС у застінки підвалів Жовтневого палацу відома радянська актриса зустрічає у своїх патологічних мареннях (чи наяву?) павука, який розказує нескінченні історії, зокрема, про індіанців і їхню помсту блідолицим, з тортурами і свіжуванням...

Простота вже давно не варіант для творців.

Чи це правильно? Так чи так, складність буває різна.

У прекрасному проєкті «Пимоненко» Ярослава Пілунського складність полягає у відображенні та поєднанні форм і кольорів із картин великого українського художника, але проєктом несподівано й цікаво опікуються два найкращих оператора України, один із яких, Пілунський, дебютує як режисер, а інший, власне оператор фільму, Сергій Михальчук, є його другом.

«Сашенька» Олександра Жовни — небувалий у нашому кіно психологічний трилер про психопатію й конкретно про те, що станеться, якщо хлопчиків наряджати у платтячка.

Це складна жанрова робота й робота з акторами, поставленими в реальність зі зміненою психікою, але цьому суттєву, вирішальну допомогу може надати попередній, 20-річий досвід роботи режисера із психічно хворими дітьми, плюс практична допомога Романа Балаяна як креативного продюсера.

Проєкт «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва має складність іншого ґатунку — обов’язкову, конечну потребу бути переконливим, адже йдеться про російсько-українську війну, зокрема про стосунки людей, залишених у «сірій» зоні, про пекельну зневіру і крихкий кришталь довіри, про сепаратистів та наших воїнів, і тут підпоркою стає бетонна сила самого сценарію з базуванням на однойменній могутній книжці Андрія Куркова.

Загалом, військова тема, зрозуміло, була трендом конкурсу.

І так само зрозуміло, що подекуди коріння теми починалося з Революції гідності.

«13 січня» Антона Гойди спаяло жанр «революційної» драми із фантастичною мелодрамою, і якби не досконале слово братів Капранових, у поєднання часів Києва 2014-го і Вільнюсу 1991-го важко було би повірити.

«Екстреміст» Андрія Іванюка кінематографічно змальовує драматичний момент затримання поруч із Майданом студентів інституту Карпенка-Карого і їх подальше пресування в СІЗО.

«Маріуполь, за крок до прірви» Ганни Яровенко вже переносить нас у час воєнний, але ще не в гущину бою, а у змагання за думки людей, де «вата» має наміри кричати «Путін, прийди» і тільки волонтери та небайдужі люди можуть зупинити ймовірний апокаліпсис.

«Грін кард» Станіслава Федоріва — наступний крок у темі, екшенізований, дуже бажаний, бо, на жаль, практично відсутній у наших кінорозробках.

Крок міцний і зважений, принаймні на рівні сценарію, коли в боротьбу за повернення батька, захопленого на Донбасі сепаратистами, вступає син, снайпер у приватній закордонній компанії.

Але тематичною вершиною був «Отче Мій» Володимира Харченка-Куліковського за сценарієм Ірен Роздобудько і Владислава Дудка — безпрецедентний у своїй безкомпромісності матеріал, де вже батько спускається за сином у сепаратистське пекло, як священник беззбройно й безборонно віддаючись на поталу сатанинському злу, аби лишень урятувати фізично й духовно не тільки сина, а й інших приречених заручників, щоденно ґвалтованих і мучених, стікаючих кров’ю і вмираючих.

Зважаючи саме на подібні до «Отче Мій» проєкти, можна сміливо стверджувати про ідейний успіх 14-го конкурсного відбору Держкіно.

Якщо минулорічний конкурс говорив: «Ми можемо все», то цього року чутно: «Для нас немає меж»..

Межі встановлюють уже не самі творці, а ті, хто творців фінансує, наразі держава, шоково заявляючи про можливість підтримати кілька проєктів.

Для чого ж цей рейвах і пафосний шквал розмов про ого-го результати діяльності Держкіно зі справді разючою кількістю майже в півтисячі проєктів, якщо за результатом у смітник піде більшість? Здається, ще ніколи на світ не з’являвся колос із такими воістину глиняними ногами, і тільки злий клоун міг би видумати такий жарт.

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа».

Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Не зобов'язана": працівниця банку у Києві відмовилась обслуговувати клієнта російською мовою
24tv
2025-02-24T14:06:19Z
Чатбот Grok відмовлявся відповідати на запитання про дезінформацію з боку Маска і Трампа
InternetUA
2025-02-24T14:01:59Z
Астронавт вперше візьме в космос вареники – фото
TSN
2025-02-24T13:51:38Z
Apple відключила росіян від платформи розробки бізнес-додатків: альтернативи їй немає
InternetUA
2025-02-24T13:46:29Z
Думай, Sony: PS5 Pro «пасе задніх» за продажами — і не змогла перевершити успіх PS4 Pro
ITC
2025-02-24T13:43:28Z
400 років тому одне з найпосушливіших місць Землі процвітало: скільки опадів випадало тут
Фокус
2025-02-24T13:42:43Z
ASUS випустить комп'ютерну мишу, яка розпилює довкола вас ароматичні масла
24tv
2025-02-24T13:36:05Z
Які смартфони Samsung не отримають Android 16 у 2025 — список
InternetUA
2025-02-24T13:31:10Z
Виведуть його на новий рівень: усе, що потрібно знати про скляні дверцята для каміна
24tv
2025-02-24T13:09:34Z
Буде смачнішою, ніж свіжа: геніальний спосіб, як розігріти вчорашню піцу
GlavRed
2025-02-24T14:12:28Z
З цим інгредієнтом оригінальніше: рецепт "Олів'є" за переписом 1904 року
24tv
2025-02-24T14:03:07Z
Цих собак найлегше дресувати: експерт назвав найрозумніші породи
Фокус
2025-02-24T14:00:56Z
Найкращі привітання з Масляною - прикольні картинки і красиві слова
GlavRed
2025-02-24T13:39:20Z
Чи можна виростити троянду з гілочки: чотири перевірених методи здивують вас
GlavRed
2025-02-24T13:27:00Z
Три незвичайні способи вирощування розсади: зручні та ефективні
TSN
2025-02-24T13:03:13Z
Хрумкі сирні деруни з ковбасою та зеленню: ідеальна страва для вечері, рецепт
Знай
2025-02-24T12:51:07Z
7 згубних звичок, через які одяг псується і зношується: відмовтеся від них зараз
24tv
2025-02-24T12:45:23Z
Коли у березні треба змінити зачіску, а в які дні – не можна: місячний календар стрижок
24tv
2025-02-24T12:45:08Z
У столиці затримали нетверезого водія-іноземця, який наїхав на пішохода та втік
Украина Криминальная
2025-02-24T14:12:43Z
Впродовж тижня на Харківщині сапери ДСНС знешкодили понад 200 вибухонебезпечних предметів
Мій Харків
2025-02-24T14:10:21Z
Поліція викрила нотаріуса та його спільника, які заволоділи квартирою померлої киянки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T14:06:16Z
ДБР схопило командира-хабарника, який обклав військових поборами
Новости Украины
2025-02-24T13:51:22Z
Викрадення та катування односельця – трьом жителям Звягельського району повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-02-24T13:45:31Z
В Німеччині зіткнулися два автобуси: 35 потерпілих
1News
2025-02-24T13:24:10Z
У школі на Волині восьмеро дітей отруїлися невідомою речовиною
УкраинФорм
2025-02-24T13:12:25Z
На Волині до 15 років позбавлення волі засуджено ґвалтівника 12-річної дівчинки
Украина Криминальная
2025-02-24T12:51:29Z
Росіяни скинули КАБ на Цупівку: постраждали четверо мирних мешканців
Мій Харків
2025-02-24T12:43:31Z
Колишній український боксер оцінив можливого суперника Усика
24tv
2025-02-24T14:09:37Z
Іто – перший японець, який відзначився голом за Баварію в Бундеслізі
Football.ua
2025-02-24T14:07:05Z
Роналду опублікував спільні фото з Усиком: пост зірки футболу набрав 3 мільйони вподобайок
24tv
2025-02-24T14:00:50Z
Суркіс: В Динамо бразильський вектор не приживається
Football.ua
2025-02-24T13:57:56Z
Євросоюз запровадив індивідуальні санкції проти шахіста-зрадника України та російського гімнаста
ZN UA
2025-02-24T13:49:44Z
Запалив по повній: Степанов відзначився дублем та асистом в юнацькій ліги
24tv
2025-02-24T13:39:07Z
Суркіс: Я не хочу запрошувати в Динамо футболістів, які перекриють шлях нашій молоді
Football.ua
2025-02-24T13:31:37Z
Кімміх зазнав пошкодження в поєдинку з Айнтрахтом Ф
Football.ua
2025-02-24T13:16:53Z
Суркіс: Ванат – наша зірочка
Football.ua
2025-02-24T13:01:47Z
В окупованому Приморську ФСБшники підірвали вибухівку у кабінеті колаборанта Подсудєвського
TSN
2025-02-24T14:06:57Z
На Київщині 123 школи перевели на дистанційне навчання через грип та ГРВІ
УкраинФорм
2025-02-24T14:03:47Z
Де цього тижня у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-02-24T14:00:15Z
На Вінниччині хабарі у ₴101 тис. викрито депутата міськради
Украина Криминальная
2025-02-24T13:57:45Z
Без опадів, але з ожеледицею: прогноз погоди на 25 лютого
24tv
2025-02-24T13:39:24Z
Графіки відключення світла 25 лютого: названі адреси, де не буде електрики
Политека
2025-02-24T13:34:25Z
У Києві за три роки повномасштабної війни загинули 210 цивільних, серед них - 11 дітей
УкраинФорм
2025-02-24T13:33:53Z
"А нас-то за что?". У 33 полку розповіли про свій прорив на територію Росії
Лига
2025-02-24T13:30:51Z
"Пауза – це постріл собі в голову": Світан сказав, скільки років ще буде війна
GlavRed
2025-02-24T13:27:32Z
Тіна Кароль здивувала заявою: "Ще хочу донечку"
24tv
2025-02-24T14:06:41Z
У столиці Австрії вшанують пам’ять Лесі Українки та Леся Курбаса
УкраинФорм
2025-02-24T14:03:16Z
"Три роки боротьби": Могилевська, Ребрик, Білик та інші вшанували пам'ятний день в історії України
TSN
2025-02-24T13:51:20Z
Після розставання з Тереном: переможницю "Холостяка-13" запідозрили у романі з відомим співаком
24tv
2025-02-24T13:36:18Z
"Збив на переході": з відомою співачкою стався нещасний випадок
GlavRed
2025-02-24T13:27:52Z
"Морок": путініст Йосип Пригожин зганьбив дружину Валерію на всю РФ
GlavRed
2025-02-24T13:27:50Z
Ірина Білик показала відео із пікантною помадою: колишній Ані Лорак відреагував
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T13:27:20Z
5 легендарних фільмів про війну в Україні, які знає весь світ
24tv
2025-02-24T13:21:54Z
SPIV BRATIV - "Дельфін" – 10 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-24T13:09:05Z
До червня буде "розрив" у постачанні зброї до України, – Sky News
24tv
2025-02-24T14:09:53Z
Канада передасть Україні 25 колісних БМП LAV III
AutoCentre
2025-02-24T14:07:56Z
У Батумі через зимову погоду став транспорт і закрились школи
Европейская правда
2025-02-24T14:07:32Z
Мобілізація з 1 березня: як проходитиме та що чекає 18-річних
24tv
2025-02-24T14:06:01Z
«Бізнес повинен інвестувати в безпекові ініціативи»: Руслан Тимофєєв про відкриття Clust Space Dnipro
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T14:03:38Z
Трудова книжка втрачена: українцям повідомили найважливіше про стаж для нарахування пенсій
Политека
2025-02-24T14:03:32Z
В Україні за три роки повномасштабної війни росіяни пошкодили 1390 пам’яток культури
УкраинФорм
2025-02-24T13:57:57Z
У третю річницю повномасштабного вторгнення на Харківщині вшанували хвилиною мовчання жертв війни
Мій Харків
2025-02-24T13:54:27Z
Країни Північної Європи і Балтії підготують і спорядять українську бригаду
Европейская правда
2025-02-24T13:49:15Z
Нове дослідження показує, чому дженерики не створюються рівноцінними
Portaltele
2025-02-24T13:31:20Z
Уникайте цвіль шоковою вентиляцією: помічний лайфхак від німецьких господинь
24tv
2025-02-24T13:21:20Z
Топ дорогих продуктів, які можна замінити дешевими аналогами
TSN
2025-02-24T13:03:50Z
Що робити, щоб вода не википала під час варіння страв: корисні поради для вирішення проблеми
TSN
2025-02-24T12:51:21Z
Чому не можна заводити будильник на ранок: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-24T12:27:25Z
Популярний горіх здатен покращувати роботу мозку
24tv
2025-02-24T12:03:15Z
Чим небезпечні консервовані овочі і фрукти та яку альтернативу обрати
Знай
2025-02-24T11:51:08Z
Японські вчені створили найбільшу у світі біогібридну роботизовану руку з живими м'язовими тканинами
InternetUA
2025-02-24T11:16:57Z
Як покращити здоров’я легенів за допомогою натуральних продуктів
360ua.news
2025-02-24T11:00:44Z
Україна сильно наростила експорт яєць у січні: хто купує найбільше
24tv
2025-02-24T14:06:47Z
Долар може ще більше зрости в ціні, але є ризики: прогноз від топового банку США
24tv
2025-02-24T14:06:36Z
Є чотири добровільні способи: як українці можуть збільшити пенсію
Фокус
2025-02-24T13:57:14Z
Біржі Bybit вдалось оговтатись після найбільшої крадіжки в історії криптовалют
ITC
2025-02-24T13:43:51Z
У Мінекономіки оцінили запаси критичних матеріалів на окупованих територіях
Хвиля
2025-02-24T13:42:26Z
Іспанія стала третім за величиною імпортером українського соєвого шроту
AgroPortal
2025-02-24T13:30:57Z
Польський суд передав акції українського Ідея Банку під зовнішнє управління
24tv
2025-02-24T13:24:24Z
Донати великим українським благодійним фондам: в Опендатаботі поділилися статистикою
24tv
2025-02-24T13:24:12Z
Віртуальна нерухомість на продаж: що це таке, як і де купувати та як заробляти на цьому
TSN
2025-02-24T13:21:48Z
Tesla — не в лідерах: названо електромобілі з найшвидшою зарядкою
Фокус
2025-02-24T13:42:19Z
Фокус не на рідній країні: у Mini передумали випускати електромобілі у Британії
AutoGeek
2025-02-24T13:39:50Z
Штраф до 1700 грн або втрата машини: в Україні посилили нові жорсткі правила
GlavRed
2025-02-24T13:33:14Z
Новий Audi A6 розсекретили за десять днів до прем’єри
AutoCentre
2025-02-24T13:16:04Z
Як Rolls-Royce створив унікальне купе для подружжя
360ua.news
2025-02-24T13:06:50Z
Великі екрани не допомогли: Audi визнала деградацію інтер’єрів на нових авто
AutoGeek
2025-02-24T12:45:45Z
Моторошний звір: в Японії показали найнезвичніший суперкар Lamborghini
Фокус
2025-02-24T12:45:01Z
Що буде з машиною на "автоматі", якщо на ходу увімкнути задню передачу
ТСН
2025-02-24T12:21:41Z
В Україні виготовлено черговий самоскид на шасі Dongfeng
AutoCentre
2025-02-24T12:10:16Z
Шмигаль: Україні потрібно півтора року для імплементації всіх необхідних євродиректив
Европейская правда
2025-02-24T14:13:50Z
В Лондоне не рады друзьям Путина. Британский министр о новом санкционном режиме
Европейская правда
2025-02-24T14:13:28Z
Британія вдарила по Росії найбільшим пакетом санкцій
Европейская правда
2025-02-24T14:13:13Z
Орбан оголосив про розробку законопроєкта для боротьби з іноземним фінансуванням ЗМІ
Европейская правда
2025-02-24T14:13:03Z
Макрон прибув у Білий дім на зустріч із Трампом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T14:12:50Z
Глава МЗС Нідерландів: Наша мета - максимально підтримувати Україну для сильної позиції на переговорах
УкраинФорм
2025-02-24T14:12:33Z
Одеському ексдепутату, який супроводжував колону російських окупантів до Києва, повідомлено про підозру у держзраді та пропаганді війни
Украина Криминальная
2025-02-24T14:12:12Z
ЄС завдав удару по олігархам і пропагандистах Кремля
24tv
2025-02-24T14:09:14Z
Британська розвідка: Росія втратила 860 тисяч військових і тисячі танків, але не зупиняється
24tv
2025-02-24T14:09:00Z