MY.UAНовини
Повішали на м'ясні гачки: вражаюча спроба убивства Гітлера, яка закінчилась сотнями страт
Повішали на м'ясні гачки: вражаюча спроба убивства Гітлера, яка закінчилась сотнями страт

Повішали на м'ясні гачки: вражаюча спроба убивства Гітлера, яка закінчилась сотнями страт

У 1938 році у Німеччині почав формуватися антинацистський рух – переважно серед військових. Коли політика Гітлера стала зрозуміла широкому загалу, стало очевидно, що він приведе країну до війни. Військові чини Вермахту,як підполковник Ханс Остер і члени німецької контррозвідки Абвер почали збирати довкола себе невдоволених режимом німецьких офіцерів.

Група настільки розросталася, що мала зв'язки навіть за кордоном. Тримати руку на "міжнародному пульсі" допомагав глава Абверу Вільгельм Канаріс. Детальніше про "чорну капелу" – у програмі "Конфлікти" на 24 каналі.

Разом військові придумали план ліквідації Гітлера і повного повалення нацизму в країні. Вони думали, що Захід у цьому задумі допоможе, але даремно. Небажання втручатися у внутрішні справи Німеччини, які могли б спричинити війну, відштовхнули "союзників" від цієї ідеї. Змовники залишилися сам на сам з режимом. Очевидно, що план убивства Гітлера не реалізували. Офіцери злягли на дно, щоб вдарити із новою силою. З новими людьми. І з новим – досконалішим планом.


Адольф Гітлер / Фото tut-cikavo

План вбивства Гітлера

План убивства Гітлера називали "змовою Остера" – на честь підполковника Ганса Остера. Ідея ліквідувати Гітлера прийшла після його планів нападу на Чехословаччину і Австрію. Люди боялися початку війни. План провалився, бо диктатор внаслідок домовленостей зміг загарбати територію без військового втручання. В очах німецьких громадян він став національним героєм.


Ганс Остер / Фото wikimedia

Пізніше організатори змови в рядах німецьких правоохоронних структурах отримали назву "Чорна Капела". В історії вже була схожа назва – "Червона Капела". Різниця між ними тільки у тому, що червоні були радянським підпільним опором. Чорні ж – німецькі військові чини, інтелектуали аристократичного походження. Та й різниця в ідеології. Червоні тягли ковдру на Союз, Чорні – на Захід, ближче до США і Британії.

Дивіться повний випуск програми "Конфлікти" за 5 жовтня 2020: відео

Хто вступав у "Чорну Капелу"

У ряди змовників вступали військові, яких Гітлер по приходу до влади позакидав у в'язниці. З одного боку Гітлер виступав за зміцнення економіки і добробуту Німеччини, з іншого – в плані відбудови Рейху була ідея реваншу після приниження і світової поразки. Адольф готувався панувати не лише в Німеччині. Хто був не згодний – з тим швидко розправлялися. Репресовані церковники теж зіграли ключову роль, адже Ватикан засуджував тоталітарну машину фюрера. Була видана спеціальна енцикліка Папи Пія XI, яка називалася "З величезною стурбованістю".

Католицька церква із самого початку мала конфлікт із націонал-соціалістами. Політика хотіла тримати контроль над церквою і її організаціями. Тому питання незалежності стояло дуже гостро. Протестантська церква мала тісніші зв'язки з націонал-соціалізмом, вони були більш консервативними в питаннях тиску. У них виникало менше проблем і суперечностей,
– пояснив історіограф Андреас Гестріх.

Замахи на Гітлера

Загалом замахів на Гітлера було щонайменше 6. "Чорна Капела" була причетна до більшості з них. Фюрера намагалися підірвати, розставляючи пастки у місцях виступів чи банально застрелити. Але його охорона СС і Гестапо працювала відмінно. Підібратися до нього було нереально. Одного разу його намагалися підірвати під час перельоту – не вийшло. Через холод заряд не здетонував.

Під час презентації нової військової форми фюрер пішов раніше – не встигли. Під час візиту на фронт у військовій палатці теж не вийшло. Його зі всіх боків оточили. Шансів – нуль. Офіцери вже почали думати, що всі їхні намагання марні. І варто переходити у іншу площину протистояння. Але на дисидентському досвіді вони переконалися, що тільки підпишуть собі смертний вирок. Це організація "Біла Троянда". Вони боролися з режимом через поширення антинацистської поезії. Менше ніж за тиждень після ідентифікації осіб їх всіх повісили.

Органи безпеки, такі як СС, робили все можливе, щоб до Гітлера було дуже важко підібратися. Плани убивства Гітлера відбувалися роками. Уже починало здаватися, що в нього диявольська вдача. Йому вдавалося уникати замахів,
– зауважив історик Роберт Хенйок.

Полювання на фюрера було важким і безрезультатним. Здавалося, сама доля веде диктатора далі, захищаючи від небезпек і пасток. Заколотники були повністю деморалізовані.

"Їхній опір ніколи не був беззмістовним. Вони у такий спосіб показували світові, що далеко не все населення Німеччини було в захваті від Гітлера чи націонал-соціалізму. Існували люди, які намагалися різними способами протистояти цьому", – сказала професорка університету Гамбурга Барбара Фогель.

Тягар війни все більше відчувався. Німеччину бомбили. Кількість жертв серед цивільних була дуже великою – понад пів мільйона осіб. Війна давалася надто дорогою ціною. Все це підштовхувало до пошуків виходу з цієї "авантюри". За чергову спробу прибрати фюрера взявся офіцер із аристократії Генніг фон Тресков.


Генніг фон Тресков / Скриншот з відео

Хто такий Клаус фон Штауффенберг

Ще однією ключовою фігурою нової змови був Клаус фон Штауффенберг. Молодий, аристократичний вояка з голови до ніг відданий нацизму, але не його методам. Зерна сумніву в правильності ідеології почали з'являтися у 1939 році, коли за наказом фюрера у Німеччині почали викорінювати євреїв:

  • спалили приблизно 400 синагог;
  • поранили і вигнали понад 700 євреїв;
  • майже сотню убили.

Тим не менш, він воював під прапором Німеччини. І у квітні 1943 року під час виконання завдань потрапив під обстріл американських винищувачів. Вижити вдалося дивом.

Штауффенбер дістав тяжкі поранення. Він втратив долоню, 2 пальці на іншій руці і око,
– розповів письменник Еккехард Клауса.

У госпіталі він провів приблизно 2 місяці. І саме звідти почався його зв'язок із "Чорною Капелою". Тресков переказав свій план убивства Гітлера і його версія подавала добрі надії. Штауффенберг не вагався. Без долоні та з одним оком назад на службу його не візьмуть, а от внесок в історію він ще зробити зможе.


Клаус фон Штауффенберг / Фото Getty images

"Звичайно, що убивство Гітлера було лише частинкою набагато більшого плану. Військовий переворот передбачав і створення нового уряду", – запевнив історик Річард Еванс.

Операція "Валькірія"

План убивства назвали операція "Валькірія". У разі успіху передбачалося створення нового уряду. План дость простий:

  • продовжити війну проти СРСР;
  • заключити мир із Західним світом;
  • провести в країні демократичні вибори.

Якщо все вдасться, то для Штауффенберга відводилася роль держсекретаря. Операцію планували довго і ретельно, розуміючи, що невдача цього разу буде для них вироком. І от, день Х настав. 

День, коли операцію здійснили

20 липня 1944 року Клаус Штауффенберг разом із 2 помічниками Вернером фон Хефтеном і Гельмутом Штіффом вилетіли з Берліна до "Вовчого лігва" у Східній Прусії. Так називався комплекс укриття для Гітлера, звідки він керував операціями проти СРСР. Там якраз зібралися військові вершки на обговорення планів війни.

Як зазначив учасник змови Філіп Барон, Штауффенберг мав всього 2 завдання: 

  • а) убити Гітлера;
  • б) швидко покинути зони охорони.

Все, що потрібно було зробити – натиснути на кнопку. Тоді ніхто не вибрався би. Із самого початку бомбу планували закласти у бункері Гітлера. Там він часто перебував із іншими високопосадовцями. Обмежений простір і бетон при вибуху точно змогли б убити одразу всіх, хто перебував в кімнаті. Всі деталі планування гітлерівського укриття були у змовників на руках.

Планування перенесли у дерев'яні бараки неподалік бункера. Змовники не знали ні планів будівлі, ні кількості осіб що вміщає в себе новий комплекс. Небезпека провалу була ще й у тому, що всередині бараків багато простору. Люди вже не гуртувалися, а стояли один від одного на відстані.


Місце, де трапилась операція / Фото Getty images

Для убивства підготували 2 бомби. Згідно із планом, їх мали закласти у 2 різних місцях, щоб унеможливити шанси на виживання. Коли справа дійшла до початку планування, в хід пішла тільки одна. Штауффенберг став біля самомго Гітлера і поклав пакунок нібито із документами на підлогу. Час пішов. Він відпросився поговорити телефоном і покинув кімнату. Залишалося тільки чекати. За кілька хвилин пролунав вибух, а від Штауффенберга не було й сліду.

Ми випробовували вибухівку із різних країн. Данську, французьку, бельгійську і багато інших. Я перепробував їх всіх і можу з упевненістю сказати, що британська – найкраща. Особливо детонатори. Вони безшумні. Інші видають сторонні звуки. Я ще й наголошував що бомби про всяк випадок треба 2,
– розповів Барон Філіп.

Коли Штауффенберг покинув кімнату, біля Гітлера став інший офіцер. Портфель біля ніг йому заважав, тому він переставив його за дерев'яну перегородку, яка мінімізувала шкоду від вибуху. Коли заряд здетонував, 4 із 24 присутніх загинули. Сам Гітлер дістав легкі поранення.


План убивства не став успішним / Фото Getty images

Чому операція не була такою успішною

Справа у місці закладки бомби. Загинули тільки ті, хто стояли ліворуч від фюрера. Дослідники вважають, якби заряд поклали праворуч, загинув би не тільки Гітлер, а й усі присутні. Проте Штауффенберг зі спільниками же покинули комплекс і були в дорозі на Берлін. А бомбу, яку не встигли закласти, викинули обабіч дороги у ліс. Це була груба помилка, адже після замаху на фюрера Гестапог спустили собак. Ті прочесали кожен квадратний сантиметр території, змогли навіть встановити не тільки виконавців спроби убивства, а й практично усіх причетних. 

Допоміг їм в цьому глава Абверу Вільгельм Канаріс. Щоправда, не із власної волі. Спецслужби знайшли у нього щоденник з іменами і планами перевороту. Дороги назад уже не було. "Мотивація Штауффенберга будувалася на розумінні того, що мільйони людей гинули на війні. Це була головна причина замаху. Він розумів це і діяв відповідно", – сказав син одного із змовників Алекс Сменд.

Причетних до змови стратили

Приблизно тиждень знадобився гестапівцям, аби притягнути причетних до відповідальності. Над ними влаштували показовий суд. Права на захист не дали, а сам процес знімали на відео, щоб потім використати в пропагандистських цілях. Окрім звинувачень і вироків, змовники отримали і порцію приниження.


Суд над замовниками убивства / Фото Getty images


Фактично усіх причетних до операції притягнули до відповідальності / Фото Getty images

Практично усіх причетних стратили. Гітлер особисто розпорядився, щоб їх прикінчили, як худобу. Гестапівці діяли відповідно: повішали на м'ясні гачки. За різними даними, спецслужби стратили від 200 до 5 тисяч осіб. Точні цифри невідомі, адже більшість документів ліквідували. Деяким вдалося утекти до Британії, де німецькі спецслужби не могли добратися.

Щодо організаторів замаху, то Тресков підірвав себе гранатою, імітуючи смерть у бою. Штауффенберга і решту спільників 21 липня розстріляли – наступного ж дня після замаху. До 50 учасників змови вважали зрадниками Батьківщини. Потім, пройшов повторний суд, який виправдав дії військових. Кімната, у якій приводили вироки у виконання, стала історичною пам'яткою, в яку щороку приносять десятки вінків. І хоч спроба убивства провалилася і не принесла бажаного результату для тодішньої Німеччини, повоєнна країна зрозуміла, що люди, які боролися із Гітлером, – зовсім не зрадники, а справжні патріоти.

Теги за темою
ВбивствоІсторія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z