КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Опублікований в п’ятницю указ президента Киргизстану Сооронбая Жеєнбекова про введення режиму надзвичайного стану в столиці республіки повинен бути затверджений парламентом. Про це російському агентству ТАСС повідомили в апараті законодавчих органів, пише УНН з посиланням також на місцеві ЗМІ.
“Згідно чинного законодавства, щоб указ президента вступив в силу, його повинен затвердити парламент”, — пояснив представник апарату. Жеєнбеков підписав указ про введення надзвичайного стану в Бішкеку з 9 жовтня.
Висунутий частиною депутатів на пост спікера парламенту Миктибек Абдилдаєв пояснив 24.kg порядок введення указу про надзвичайний стан. За його словами, НС вводиться указом президента. Парламент отримує повідомлення про це протягом доби.
“Жогорку Кенеш повинен розглянути документ протягом трьох діб з моменту отримання і прийняти рішення — або затвердити його, або відхилити. Думаю, в зв’язку зі сформованою ситуацією нардепи повинні прийти і розглянути указ про введення надзвичайного стану в екстреному порядку”, — сказав він.
У свою чергу в пресслужбі президента Киргизстану пояснили, що указ набирає чинності з моменту його підписання строком на три доби, незалежно від його затвердження парламентом.
“Відповідно до статті 9 конституційного Закону Киргизстану „Про надзвичайний стан“ Жогорку Кенеш (парламент) Киргизької Республіки своєю постановою не пізніше трьох днів повинен затвердити указ президента... або скасувати його. З вищевикладеного випливає, що протягом трьох днів, за які Жогорку Кенеш повинен затвердити або скасувати указ президента про введення надзвичайного стану, указ президента є чинним, оскільки вступає в силу з моменту підписання”, — йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті президента.
НС діятиме в місті з 20:00 (17:00 за київським часом) 9 жовтня до 08:00 (05:00 за Києвом) 21 жовтня 2020 року. У цей період буде введено комендантську годину, “особливий режим в’їзду і виїзду громадян”, жителям заборонено “залишати на встановлений термін свій будинок або квартиру”.
Крім цього, забороняється проведення видовищних, спортивних та інших масових заходів, а також страйків, зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій і пікетів. Іногородніх порушників громадського порядку будуть видворяти “на місце постійного перебування або за межі місцевості, де оголошено надзвичайний стан”.
“Вводиться контроль за засобами масової інформації, якщо ці засоби можуть використовуватися для нагнітання обстановки, що склалася на території, де оголошено надзвичайний стан. А також особливі правила користування зв’язком”, — підкреслюється в указі.