Ракета-носій "Союз-2.1а" з пілотованим космічним кораблем "Союз МС-17" вранці у середу, 14 жовтня, стартувала з космодрому Байконур у Казахстані.
На борту корабля перебуває новий екіпаж Міжнародної космічної станції (МКС) у складі двох російських космонавтів, Сергія Рижикова і Сергія Кудь-Сверчкова, та американської астронавтки Кетлін Рубінс.
Згодом ракета-носій "Союз-2.1а" вивела пілотований космічний корабель на орбіту. Після цього корабель відокремився від третього ступеня ракети-носія і взяв курс на МКС.
Очікується, що цього разу політ корабля буде рекордно коротким і триватиме лише трохи більше трьох годин. Це вперше стане можливим завдяки двовитковій схемі польоту.
Підготовка до польоту проходила за суворих медико-санітарних умов та протиепідемічних заходів через пандемію коронавірусу. Напередодні в пресслужбі Центру підготовки космонавтів (ЦПК) ім. Ю. Гагаріна інформагенції "Інтерфакс" заявили "про тверду впевненість у неможливості потрапляння COVID-19 на борт МКС, оскільки екіпаж дисципліновано дотримувався всіх необхідних противірусних заходів".
Своєю чергою Кетлін Рубінс розповіла, що екіпаж провів у карантині понад місяць і кілька разів проходив тести на коронавірус. Очікується, що новий екіпаж МКС проведе на орбіті 177 діб і повернеться на Землю навесні 2021 року. Наразі на борту МКС працюють російські космонавти Анатолій Іванишин та Іван Вагнер, а також американський астронавт Крістофер Кессіді, які повернуться на Землю 22 жовтня.
Астронавти проводять в середньому шість місяців, живучи та працюючи з багатонаціональною командою у, мабуть, найкрутішому офісі Сонячної системи — Міжнародній космічній станції. Екіпажу доводиться асимілюватися і звикати їсти, спати й працювати в умовах мікрогравітації. Багато астронавтів, які перебувають на станції, ведуть особисті блоги. Завдяки їм ми знаємо, як влаштоване життя на МКС — про це читайте у нашому матеріалі.
Відео Американський космічний корабель "Крю Дрегон" успішно повернув астронавтів з МКС
Вперше за останнє десятиліття американський космічний корабель «Крю Дрегон», звозив астронавтів на міжнародну космічну станцію і назад. До цього, згорнувши програму власних Шатлів, НАСА відряджала своїх пілотів на російських Союзах. І, вперше в історії, в космічні перегони переможно увірвалася приватна компанія. Нині обладнання Space Х проходить сертифікацію для здійснення комерційних космічних перевезень. Коли до зірок вирушать туристи – у сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video