/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F7f9aa913a484c6bfad04da98674f5e36.jpg)
НАТО проконсультується з Україною під час формування концепції альянсу до 2030 року, – Столтенберг
21 жовтня, 2020, 15:32.
Генеральний секретар Єнс Столтенберг запевняє, що в його доповіді про майбутнє НАТО до 2030 року буде відображено інтереси України.
Про це він сказав під час віртуальної прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістки “Інтерфакс-Україна”.
“Пізніше цього року буде доповідь експертів.
Спираючись на цю доповідь, як і на консультації та пропозиції союзників, обговорення міністрів закордонних справ, яке відбудеться в грудні, я винесу на обговорення мої пропозиції для глав держав та урядів.
Частиною цього процесу, як роботи експертної групи, так і моїх консультацій, які відбудуться до обговорення цих пропозицій, будуть консультації з партнерами, включно з Грузією та Україною”, – запевнив генсек НАТО.
Столтенберг наголосив, що для НАТО “партнерство має велике значення”.
“Грузія та Україна – партнери, яких ми високо цінуємо.
Вони важливі для НАТО з багатьох причин: вони беруть участь у місіях та операціях НАТО, а також мають стратегічну важливість у регіоні Чорного моря, яка зросла.
Тому тісно працювати з ними, обговорювати та слухати таких партнерів, як Україна чи Грузія, – важлива частина всього процесу переосмислення НАТО-2030″, – додав Столтенберг.