В Україні відбулися місцеві вибори.
За результатами кількох екзит-полів, деяким кандидатам доведеться поборотися за крісло мера у другому турі.
У яких містах 15 листопада пройде другий тур виборів – дізнавався сайт ТСН.
За даними двох екзит-полів – Студії Савіка Шустера і Україна 24 та групи "Рейтинг" – Віталій Кличко не зміг набрати 50% голосів виборців.
Так, згідно опитування на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24 Кличко отримав 45,93% і 47,8% – за даними "Рейтингу".
Киянам 15 листопада доведеться обирати між Віталієм Кличком і кандидатом від "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ) Олександром Поповим, який набрав 9,62% (Студія Савіка Шустера і Україна 24) і 8,6% голосів виборців ("Рейтинг").
В Одесі більшість голосів виборців, згідно екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, отримав міський голова Геннадій Труханов – 34,4%.
Його опонент, кандидат від "ОПЗЖ", нардеп Микола Скорик набрав 17,93% і також побореться за мерське крісло 15 листопада.
У Миколаєві до другого туру, згідно цього ж екзитполу, потрапляють чинний мер міста Олександр Сєнкевич (партія "Пропозиція") і Владислав Чайка (ОПЗЖ).
Перший кандидат набрав 40,78%, другий – 26,77%.
Садовий прийшов голосувати із закордонним паспортом: бюлетенів йому не видали (фото).
У Львові також не змогли обрати міського голову з першого разу.
Згідно з даними екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, чинний мер міста Андрій Садовий набрав 41,12% голосів виборців.
У другому турі він зустрінеться з ексочільником Львівської ОДА, народним депутатом від "Європейської солідарності" Олегом Синюткою, за якого проголосували 27,38% львів'ян (згідно цього ж екзит-полу).
За даними соціологічного опитування агентства Famа, яке провели на замовлення "24 каналу" Андрій Садовий набрав 38% голосів.
На другому місці екс-голова ЛОДА Олег Синютка з 28% голосів.
Другий тур виборів відбудеться і у Дніпрі.
Там, згідно екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, містянам доведеться обирати між чинним головою міста Борисом Філатовим (партія "Пропозиція"), який набрав 44,5% голосів, і Загідом Красновим (партія "Громадська сила"), у якого другий результат на виборах –14,4%.
Утім, за даними соціологічного дослідження електоральних переваг жителів Дніпра, які провів Центр суспільного розвитку "Інтер-акція" на замовлення Інституту публічної політики та консалтингу "Інпол", Загід Краснов в першому турі виборів мера в Дніпрі набирає 33,2% голосів, випереджаючи чинного мера Бориса Філатова, у якого 30,1%.
Кривий Ріг.
За даними екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, до другого туру у рідному місті президента Володимира Зеленського вийшли чинний мер міста Юрій Вілкул ("Блок Вілкула "Українська перспектива") – у нього 42,8% голосів виборців, і кандидат від "Слуги народу" Дмитро Шевчик з результатом у 31,01%.
В Ужгороді, за даними екзитполу, до другого туру вийшли чинний мер міста Богдан Андрєєв з 23,84% голосів виборців (самовисуванець) і представник "Слуги народу" Віктор Щадей з результатом у 22,73%.
За крісло мера Чернівців у другому турів боротимуться Роман Клічук (партія Єдина Альтернатива), який, згідно екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, набрав 29,13% голосів містян, і Віталій Михайлішин (партія "Команда Михайлішина", котрий отримав 21,43%.
Другий тур виборів, згідно з даними екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, відбудеться і в Черкасах.
Там зустрінуться чинний мер Анатолій Бондаренко від партії "За майбутнє" (отримав 32,66%) і кандидат від "Голосу" Віктор Євпак (набрав 19,84%).
За останніми даними ЦВК, проголосували за місцеву владу лише 37% виборців.
Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування, чому люди не пішли на вибори.
Так, згідно з його результатами, кожен п'ятий не голосував через стан здоров'я, кожен восьмий, через те, що йому просто це було не цікаво, а от в кожного десятого бажання відвідати дільницю зникло через пандемію коронавірусу.
Інфіковані з COVID-19 мали змогу проголосувати, але не всі цим скористалися.
Лишень у столиці з 20-ти тисяч пацієнтів, які нині на ізоляції, звернулися із заявою, аби проголосувати вдома, усього шестеро.
Членів дільничних комісій зі скриньками впускали і в інфекційні відділення, винятково у спецкостюмах.
Однак засобів захисту, зокрема в регіонах, бракувало.