MY.UAНовости
Побути адвокатом диявола, або Чи варто захищати свободу слова?
Побути адвокатом диявола, або Чи варто захищати свободу слова?

Побути адвокатом диявола, або Чи варто захищати свободу слова?

Свобода не є сама в собі цінність.

Свобода є умовою, а не є ціллю.

Свобода — то є вміння запитати і не лякатися шукати відповіді.

Блаженніший Любомир Гузар.

Наприкінці літа медійна спільнота України активно обговорювала законопроект №2693-д «Про медіа».

Найбільш поширеними тезами публічної дискусії були такі: Нацрада з питань телебачення і радіомовлення за законопроєктом отримає «сталінські» повноваження, свобода слова і журналісти у небезпеці, треба негайно захистити «четверту владу» від зазіхань влади «першої».

Моє скромне зауваження, що варто вже споживачів медіа захищати від тієї свободи, яку сповідує більшість журналістів, отримало тоді стримане «дякуємо» за альтернативну думку.

Зрештою, законопроект кудись пішов з порядку денного, а питання щодо розуміння свободи слова працівниками ЗМІ залишилося.

І актуалізувалося під час виборчої кампанії, адже наразі інформаційний простір забитий медійним сміттям до дінця.

Брудну роботу з його сортування взяли на себе «Детектор Медіа», ІДПО та ІМІ, чиї моніторинги демонструють повну втрату свідомості в деяких редакціях - через ситуативний надпопит на інформаційні послуги.

Втім, будь-хто, так чи інакше залучений до споживання новин, і сам бачить запропонований ЗМІ асортимент – від відкритого просування російської адженди до незаконних маніпуляцій «джинсою».

Пропоную дослідити окремі випадки і відповісти собі на питання – це саме та свобода слова, яка потребує захисту, чи вже ні?.

Тут маю, мабуть, заздалегідь вибачитися.

Дуже важко буде обійтися без переходу на особистості.

Бо всі наведені нижче кейси мають авторів, і здебільшого ці автори – досвідчені, як то кажуть, журналісти з дипломами про професійну освіту ба навіть посвідченнями НСЖУ.

За багато років журналістської діяльності вони звикли вважати себе недоторканими через сам факт належності до священної «четвертої» спільноти, а у власному усвідомленні закарбувалися як останні хранителі всіх істин на землі.

Проте нічого особистого, джаст вболівання за професію.

І ще одна обмовка.

Коли я кажу про «більшість» журналістів-пристосуванців, це не є порушення журналістського стандарту через використання узагальнення.

Це буквально означає саме більшість, принаймні у регіональному вимірі Донеччини, де маю чудову референтну вибірку та можливість порахувати кількість якісних медійних проєктів - на противагу проєктам, які працюють «за замовленням».

Свобода безвідповідальності.

Отже, почнемо зі «сталінщини».

Маю визначити, що така дефініція може мати місце і навіть бути влучною у контексті дискусії.

З тим лише акцентом, що сталінщина в українських ЗМІ вже існує.

Як і гебельсовщина, і оруеловщина, і ще багато «-щин», тут вже залежно від того, хто з журналістів який бекграунд має та на кого працює.

«Одна из выгод от захвата Украины состоит в том, что в случае победы Ющенко страна станет составляющей железного аркана, наброшенного на шею России.

У кого из нас нет родственников в Ростове, Орле, Москве, Петербурге и Барнауле? А мы, в свою очередь, будем возвращать этим силам долги, взятые кликой Ющенко на порабощение Украины.

(…) Именно поэтому 26 декабря и видится битвой под Москвой, которая переломила ход Великой Отечественной войны» - це цитата з багатотиражної газети Краматорська зразка виборів 2004 року.

Та коли ж це було, зауважите ви.

Але ж нічого не змінилося за 16 років.

Риторика газети «Вестник НКМЗ» залишилася агресивною та такою, що має мало спільного з національними цінностями.

«Стоим с протянутой рукой, ожидая, что какая-то очередная страна, допустим, Латвия или Литва, подаст на бедность; ждем, когда какая-нибудь импортная организация купит нас за гранты.

Не стыдно, не? (…) Возможно, усилия «интернет-вояк» местного розлива оплачиваются.

Возможно, они работают против НКМЗ по велению души.

Но это не суть важно.

(…) И вы помните, кто первичен в зарабатывании этих самых денег, на налоговые отчисления которых проводятся городские преобразования» - а це вже місцеві вибори-2020 у висвітленні тієї ж самої газети, незмінна шеф-редакторка якої Валентина Зоріна обурена висуванням партії «незаводчан».

Натомість газета накладом 1 500 примірників розміщає без маркування пряму агітацію за політичну партію, яку представляє директор-регіонал.

2016 року цю корпоративну газету з політичною «джинсою» незаконно поширювали по школах Краматорська.

Тоді ж на видання було подано в суд за низку публікацій з наративами «єдиної України більше не існує», де прихильники єдності країни називаються «прихильниками фашизму», а київська влада - безпосередньо «фашистами».

Газета, як бачимо, живе і надалі з тою самою редакторкою.

Якщо ви вважаєте, що тільки місцеві багатотиражки вважають прийнятним косплеїти стиль рабкорів газети «Кочегарка» зразка 1929 року, то от вам таке: «Активная общественность», как они сами себя называют, в гримасе отвращения кривится от торжества 240-летнего Мариуполя».

Це реакція на екологічний громадянський мітинг, проведений на День міста, від Олени Калайтан, головної редакторки маріупольської газети «Приазовський рабочий», що належить Рінату Ахмєтову і обслуговує його інтереси (наклад понад 30 000).

До речі, це єдина друкована газета з місцевими новинами, яка існує у Маріуполі.

Що відбувається в Україні, мешканці міста також дізнаються з цього корпоративного видання, бо інших просто нема.

Саме ця редакторка, яка видає незаконні пропагандистські «спецвипуски» і роздає виборцям «подарунки» з агітацією, віднедавна є головою Донецької обласної організації НСЖУ.

Під час одного з обговорень закону «Про медіа» саме вона «підкреслила, що новий закон несе загрозу не лише для онлайн, але й для друкованих ЗМІ».

Авжеж, несе.

Не вічно ж корпоративним медіа перебувати у теплій ванні та безкарно порушувати журналістські стандарти і вимоги законодавства.

«Свобода слова» по-маріупольськи, 2019 рік.

Власне, докладний огляд порушень ЗМІ Донеччини у передвиборчий період був мною зроблений минулого року.

Цьогоріч мало що змінилося.

Лідери антирейтингу як розміщали без маркувань агітаційні матеріали політиків, так і продовжують це робити, не залишаючи місця для справжніх новин.

«Знамя индустрии»: реальність очима свого власника.

Цікавий винахід з обминання закону віднайшло видання «Карачун».

Агітаційні матеріали різних кандидатів редакція підписує так: «Донбасс Политический.

Политический обозреватель».

Цей «автор» засмічує весь розділ «Новини Слов’янська», втім, редактора сайту це не бентежить.

Кожен кандидат потрібен Слов’янську: «Карачун» емоційно витрачається на всі партії гуртом.

Цікаво, що останніми двома виданнями керують батько та син, Олександр та Григорій Кульбаки, їхню журналістську «неупередженість» можна легко простежити через постійний передрук текстів «Страна.

ua» та авторські статті на «проблемні» теми (просування російської вакцини від короновірусу тощо).

Не кожна редакція наважиться оприлюднити таке «дослідження» без маркування, що матеріал замовний – адже після виборів читачі можуть згадати, хто саме ввів їх в оману.

Сайт «Деловой Славянск» маркує плашкою «Вибори» лише відеосюжети.

Текстові матеріали подаються як новини.

Так само вибірково і неналежним чином маркує політичну рекламу телекомпанія «Орбіта» (Покровськ, Мирноград).

Пряму рекламу вона надає під плашкою «Передвиборна агітація», а непряму (презентацію команди однієї з політичних сил або виступи діючого мера під час зустрічей з мешканцями) – як «Наш репортаж».

Мерам взагалі дуже пощастило з журналістами: ось і у газеті «Маяк» також вважають, що якщо кандидат вже у владі, то його агітація – не агітація.

Прихована реклама здобутків нардепа за попередні 5 років керування містом.

Знайдіть хоча б слово про його парламентську діяльність.

Сайт 06239 навіть прямий заклик до мешканців Покровська та Мирнограда голосувати за певну політсилу від її лідера (разом з рекламним відео) оприлюднює як авторський матеріал журналістки Онипко, хоча від Онипко в ньому немає навіть коми.

А тепер уявіть собі, що всі ці люди, що давали добро на вихід політичної реклами у незаконному форматі, писали тексти «з ознаками замовлення» та макетували «джинсові» шпальти, щиро вважають себе журналістами, приймають вітання з професійним святом та запрошення на професійні заходи типу Донбас.

Форуму, який щороку відбувається коштом іноземних платників податків.

Там вони щиро обурюються неналежною увагою до Сходу, відсутністю держпідтримки, через яку занепадає регіональна журналістика, зневагою з боку місцевої влади.

І загрозами у бік свободи слова, авжеж.

Адже це таке загальне місце, де завжди відчинено для всіх потерпаючих від зазіхання на їхні цехові права, проте чомусь мало згадується про обов’язки – передусім перед споживачами.

Гібридні цінності – вони такі.

Треба відзначити, що деякі зрушення все ж відбулися.

Якщо минулого року інтернет-видання MRPL.

city ставило політичну агітацію взагалі без позначок, то наразі боротьбу зі своїми вчорашніми замовниками з ОПЗЖ веде під позначкою «Партнерский материал».

Це ще не дотримання закону щодо маркування політичної реклами, але вже щось.

Маріупольський телеканал «Сигма» (також належить Ахмєтову) супроводжує зустрічі з кандидатами плашкою «Передвиборча агітація».

А краматорський сайт «Восточный проект» почав ставити майже непомітну виноску «Политическая агитация», минулого року він і цього не робив.

Останній притулок негідників.

Тішить, що прискіпливі монітори змушують хоча б одиничні редакції бодай у виборчий період і бодай частково виконувати вимоги законодавства.

Проте навряд чи це змінило етичні налаштування, за якими живе і працює значна кількість журналістів.

Інколи баги етичного кодесу передаються у спадок (як, напевне, у випадку із слов’янськими Кульбаками, інколи – виховуються у редакціях.

Останній кейс – знову ж таки з Маріуполя, відчула особисто.

Редакція газети «ГРОМАДА Схід», де я працюю редакторкою, втілює ідею створення мережі сільських кореспондентів – щоб селяни могли додатково заробити, а ми мали уявлення, що відбувається у громадах на лінії розмежування, куди не кожен журналіст дістанеться.

На оголошений конкурс відгукнулося багато людей, в тому числі містян, в тому числі фахових журналістів з досвідом роботи у регіональних ЗМІ.

Селян ми брали майже всіх, і те, що вони ніколи не писали, не було на заваді – ми ставили на унікальність запропонованого ними контенту, а також допомогу менторів Донецького прес-клубу, які запровадили дистанційне експрес-навчання.

До містян, тим більше фахівців, вимоги були серйознішими: їх ми вирішили залучити до створення аналітичних матеріалів.

Оскільки газета базується саме у Маріуполі, де медійний ландшафт дуже обмежений, невдовзі довелося спілкуватися з претендентом, який надав портфоліо з публікаціями в одному з вищезгаданих корпоративних видань.

Участь в інформаційних кампаніях зі збереження пам’ятників «ВОВ» та з дискредитації місцевих активістів (до речі, тут він необережно «спалив» замовний блог-сміттярик, який, виявляється, є у цій редакції колективним) погано пов’язувалася з концепцією нашого видання, тож молодий журналіст отримав відмову.

«Едина украина, говорите) Спасибо за Европейскую талирантность», - відреагував пан Євген у фейсбуці і ще довго та саркастично висловлювався щодо свободи слова, яка, в його розумінні, не має заперечувати його право на інші цінності.

Наостанок натякнув на свою залученість до грантової програми Євросоюзу, де він робить звіти щодо ЗМІ і обов’язково позначить даний випадок як дискримінаційний.

.

Очевидно, що свій репутаційний шлейф людина-журналіст не вважає підставою для відмови у роботі ба навіть критичного погляду.

І керується в цьому саме визначенням свободи слова як абсолютної свободи – тим визначенням, що було нав’язане українському суспільству за останні роки.

Розбещення легкими грантовими грошима лише поглибило кризу особистої відповідальності журналістів, деяких просто перетворило на самозакоханих токсичних персонажів, які дозволяють собі цинічно заробляти під прикриттям «захисту свободу слова», «висвітлення іншої думки» тощо.

Натомість сумлінні журналісти відчувають перманентну втому від професії і стидаються заходити у фейсбук на день професійного свята.

Тут ми вже виходимо за рамки регіонального виміру, адже криза етичних цінностей в українському журналістському середовищі не має опціональних обмежень (зрештою, за даними ІМІ, Донецька область – не найгірша у поточній виборчий кампанії).

Останнім часом на національному медійному ринку цінується не інформація, а маніпуляція та хайп, репутація не має значення, навіть коли існує реальна загроза нацбезпеці.

Нагороду «Честь професії 2020» за краще розслідування отримує матеріал «про Свинарчуків», спростований судом.

Через бездоказовий напад на «Стоп.

Фейк» і негативну реакцію українських соцмереж російська журналістка отримує притулок у ЄС.

НВ просить донатів, не гребуючи публікаціями Ігоря Бондаря-Терещенка - автора видання Прілєпіна-Шарґунова «Свободная пресса» аж до кінця весни 2016 року.

Автор замовних інформвкидів Дубинський конвертує «четверту» владу у реальну.

Депутати від правлячої партії відправляються у перевиборчу екскурсію на передову у супроводі журналістів Шарія….

Дозволю собі процитувати Мирослава Мариновича, який у статті «Уникнути четвертої тиранії» написав таке: «Досконале володіння професійними інструментами може лише озброїти цинічного й продажного журналіста для маніпуляції правдою і спотворення дійсності».

І ще багато він пише про етичний вишкіл і ціннісну освіту молодих журналістів, які не є сторонніми забаганками, які буцімто відволікають від професійної освіти, а є душею цієї освіти: «Лише увиразнивши у своїй душі етичний верх і низ, зможуть студенти набратися мужності в шуканні та обстоюванні правди.

Інакше страх або ж спокуса грошей будуть нездоланними».

Аби перебити мінорний присмак, викладу дві гарних новини.

Перша – за рік з минулих виборів на Донеччині просто-таки піднявся і наразі задає високу планку інтернет-ресурс Кramatorsk.

Політична реклама позначена не евфемізмами, а саме «Реклама», з кандидатами споживачів знайомлять реальні баттли, аналітика за стандартами, інфографіка - все цікаве та гідне.

Друга чудова новина - сільські кореспонденти виявилися потужним ресурсом.

Ефект від їх роботи – вражаючий.

Мотивація і відповідальність – на максимумі.

Контент – за оцінками читачів з інших сільських громад – цікавезний.

І свобода слова – ось вона, справжня, необмежена, абсолютна, без жодних скарг на утиски.

Вони непрофесіонали – авжеж.

Геморой для редактора – так.

Бо слово – це спочатку про відповідальність, а потім вже – про свободу.

І якщо у першу чергу відповідально дотримуватися етичних стандартів щодо слова, то й захищати свободу не доведеться.

Їй просто нічого не загрожуватиме.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Ребенок боится школы: раздражительность, бессонница и панические реакции — когда нужен психолог
Знай
2026-08-11T16:00:24Z
Украинцы массово выезжают из одной из популярнейших стран ЕС: куда едут
Comments UA
2026-08-12T07:36:13Z
Однократно от 20 до 50 тысяч грн: где можно оформить помощь и какие условия
Знай
2026-08-15T04:30:20Z
«Не будет ни Москвы, ни Петербурга»: идеолог «русского мира» Дугин требует выселить россиян в деревни перед ядерной войной
Comments UA
2026-08-14T11:12:02Z
Приднестровье: 14 тыс. тонн боеприпасов в Колбасной — что говорит Молдова?
MY.UA
2026-08-23T17:19:56Z
От «нени» до «паниматки»: как украинцы по-разному называли родителей
MY.UA
2026-08-23T16:49:13Z
Нет этих документов — забудьте о субсидии: список для пенсионеров напомнили в ПФУ
TSN
2026-08-14T06:06:53Z
До 1038 гривень надбавки: ПФУ начислит до 40% доплаты к пенсии
Знай
2026-08-14T03:27:02Z
Чехия закрыла двери для военнообязанных украинцев: кого отправят домой
Знай
2026-08-13T17:51:53Z
Исследователи шокированы открытием: кто чаще болеет раком
Comments UA
2026-08-14T16:18:55Z
Риск развития диабета 2-го типа можно снизить: ученые назвали неожиданный способ
TSN
2026-08-13T13:51:08Z
Как влияет на почки ежедневное употребление воды с лимоном: медики шокировали открытием
Comments UA
2026-08-10T17:51:14Z
Как определить, есть ли в вас обезвоживание — простой тест поможет
TSN
2026-08-16T14:51:29Z
Неожиданный эликсир: как утренний напиток поддерживает сердце мужчин
MY.UA
2026-08-22T15:49:19Z
После инъекций ботокса перестала нормально говорить и глотать: в Харькове произошел опасный случай
TSN
2026-08-22T14:06:26Z
Ребенок срывается на родителях? Три фразы вместо крика, которые советуют психологи
Знай
2026-08-16T10:51:15Z
Кому категорически нельзя есть лук
TSN
2026-08-14T08:12:58Z
Почему люди часто просыпаются в 3 часа ночи: шокирующая причина
TSN
2026-08-11T21:18:06Z
Украинский город был древней столицей большого государства: где он расположен
GlavRed
2026-08-15T00:00:52Z
Бананы пролежат на две недели дольше: раскрыт элементарный секрет
GlavRed
2026-08-15T14:39:46Z
Как сделать черствый хлеб снова мягким и необычным вкусным: пряность, которая придаст особый вкус
Gazeta UA
2026-08-15T07:00:40Z
111-летняя бабушка раскрыла секрет долголетия: какие привычки помогают ей жить активно
TSN
2026-08-15T04:18:26Z
Генеральная уборка за минуты: топ-лайфхаки для идеальной чистоты
MY.UA
2026-08-23T17:04:35Z
Неизвестные факты: Действительно ли арбузные косточки опасны для здоровья?
MY.UA
2026-08-23T14:45:25Z
Экспертша с долголетия рассказала о утреннем ритуале, чтобы быть всегда молодыми, как в 21
TSN
2026-08-13T16:48:23Z
Как вырастить укроп в августе, чтобы взошел за 7 дней
TSN
2026-08-13T08:48:22Z
Зачем профессиональные повара протыкают яйца иглой перед варкой: об этом мало кто знает
TSN
2026-08-11T14:09:30Z
На заводе по производству боеприпасов раздался мощный взрыв: первые подробности
TSN
2026-08-13T15:36:53Z
Россия ударила по пассажирскому поезду: удалось ли избежать трагедии
Comments UA
2026-08-13T06:42:33Z
Забрали с собой "друга": двое опьяневших мужчин похитили трехметрового крокодила
Comments UA
2026-08-12T14:48:59Z
Атака на Киев: ракета попала во двор детской больницы, горел склад на 1200 квадратов
Знай
2026-08-11T07:57:32Z
Уличные гонки унесли жизни школьниц: авто раскололось пополам
MY.UA
2026-08-23T18:36:46Z
Трагедия в Кривом Роге: директору супермаркета объявили подозрение после атаки РФ
MY.UA
2026-08-22T19:24:39Z
СМИ: дрон в аэропорту Лейпцига врезался в крыло украинского самолета и чудом не взорвался
Европейская правда
2026-08-10T10:09:10Z
Польша отправляет спецсамолет: 12 погибших, 40 раненых в ДТП автобуса в Венгрии
MY.UA
2026-08-16T13:43:06Z
РФ массированно ударила по Украине: жертвы в Кривом Роге и Запорожье, пожар в Киеве
Comments UA
2026-08-16T05:42:48Z
Умер "крестный отец российского шансона", родом из Украины — что произошло
GlavRed
2026-08-13T07:12:50Z
Леся Никитюк в пиджаке на голое тело засветила бюст и похвасталась фигурой через год после родов
TSN
2026-08-15T08:21:45Z
712 часов работы: как дочь Брюса Уиллиса ошеломила свадебным платьем от Balenciaga
MY.UA
2026-08-10T13:39:15Z
В 44 года внезапно умерла популярная львовская художница
GlavRed
2026-08-16T14:24:47Z
Умер актер из сериала «Переводчица»: Майклу Райту было 70 лет
Новости Украины
2026-08-22T17:36:38Z
Фагот впервые прокомментировал разрыв с Навроцкой, с которой 16 лет был в отношениях
TSN
2026-08-22T17:09:48Z
Прислала тело в мусорном мешке: мать Яниса Тиммы сделала признание о Седоковой
GlavRed
2026-08-15T19:48:53Z
Популярная певица призналась, что едва не умерла во время тяжелой болезни
GlavRed
2026-08-15T19:42:09Z
Ксения Мишина сквозь слезы: как актриса преодолевает вызовы материнства
MY.UA
2026-08-15T06:41:27Z
Синоптики забили тревогу — на Украину сует опасность: карта "красных" областей и подробный прогноз
TSN
2026-08-14T03:06:57Z
ВСУ перешли в наступление и освобождают территории на ключевом направлении: Кремль поставили перед сложным выбором – ISW
TSN
2026-08-13T05:21:52Z
Подземные "энергоострова" и свет из мусора: как два украинских города готовятся к зиме
TSN
2026-08-12T10:51:51Z
На Вінниччині студенти-агроскаути перевірили себе в полі: перемогли аграрії зі Львова
AgroNews
2026-08-12T08:24:13Z
286 штрафов за неделю: Киев усиливает контроль за парковкой на газонах
MY.UA
2026-08-23T18:52:09Z
Тариф на вывоз мусора поднимут до 50,73 грн: сколько придется платить
Знай
2026-08-22T18:42:55Z
Спрятал тело в яме: директор дома культуры в Крыму закопал пропавшую школьницу на своем участке
Новости Украины
2026-08-10T18:36:16Z
Киев готовят к эвакуации: кого могут переселить из холодных квартир зимой 2026–2027
Фокус
2026-08-13T11:57:07Z
У этих знаков Зодиака в августе возникнут проблемы
Comments UA
2026-08-13T09:42:19Z
Часть украинцев может заплатить коммуналку со скидкой 50%: кому сократят платежки
Знай
2026-08-14T17:27:48Z
Пенсию после 65 лет повысят до 4213 грн: кому пересчитают автоматически
Знай
2026-08-13T18:45:45Z
Две атаки на железную дорогу Одесской области: гибель машинистов и чудом спасенная бригада
MY.UA
2026-08-13T12:50:12Z
Для владельцев домашних солнечных электростанций обновили правила
Новости Украины
2026-08-13T11:36:34Z
Непогода и война: пчеловоды Одесской области бьют тревогу из-за сокращения медосбора
MY.UA
2026-08-23T17:50:39Z
Цены на сою в Украине: что происходит на рынке после блокировки портов
MY.UA
2026-08-23T15:32:10Z
Российский Wildberries понес колоссальный ущерб: названа сумма потерь
TSN
2026-08-13T03:54:37Z
Экологическая катастрофа: ущерб окружающей среде Украины превысил 7,5 трлн грн
MY.UA
2026-08-17T07:24:03Z
Проверьте кошелёк: купюра 50 гривен может стоить более 100 000 грн
Знай
2026-08-17T05:27:32Z
Каспаров назвал единственное условие для быстрого падения режима Путина
Comments UA
2026-08-16T06:12:52Z
Москва заявляет о масштабном наступлении: в ISW рассказали, что действительно происходит на фронте
Comments UA
2026-08-16T05:21:09Z
Украинские святыни получат особый статус: Зеленский анонсировал важный закон
TSN
2026-08-15T21:27:02Z
Россияне теперь под колпаком: какие права получили силовики по контролю за поездками граждан
Comments UA
2026-08-15T15:00:25Z
Не стало Сийма Калласа: Эстония потеряла экс-премьера и реформатора
MY.UA
2026-08-23T15:01:24Z
Коррупция тормозит победу: Михаил Федоров о войне с теневыми схемами
MY.UA
2026-08-23T14:14:32Z
Ставка определила дефициты оружия: Зеленский анонсировал асимметричный ответ
MY.UA
2026-08-15T03:36:34Z
Украинцам не оставили вариантов: когда взорвется общество
Comments UA
2026-08-14T17:39:29Z
Путин поставил Минобороны задачу по ЕС и НАТО: она должна быть выполнена уже в 2026 году
Comments UA
2026-08-14T13:30:54Z
Возле Сицилии нашли затонувший корабль, которому 2000 лет: всех удивило то, что нашли на борту
Comments UA
2026-08-13T12:57:54Z
Жизнь на Земле зародилась дважды: ученые шокировали новым исследованием
Знай
2026-08-15T04:30:06Z
"Денежная помощь всем гражданам": мошенники через мессенджеры опустошают карты
Знай
2026-08-14T02:00:21Z
Вымершее животное, жившее 236 миллионов лет назад, переписало историю млекопитающих
Фокус
2026-08-13T11:12:11Z
Миллионы антилоп и зебр преодолевают реку, полную крокодилов: прямая трансляция шокирует
MY.UA
2026-08-23T18:06:00Z
Какие 5 гаджетов Apple получат OLED-дисплеи до 2029 года
MY.UA
2026-08-23T16:18:38Z
Солнечное затмение уже сегодня: как увидеть его без очков
TSN
2026-08-12T10:51:46Z
Библия описывает инопланетян, и Ватикан об этом знает: католический переводчик раскрыл правду
TSN
2026-08-11T17:36:51Z
Жизнь на Земле могла возникнуть дважды: сенсационное исследование ученых
TSN
2026-08-14T16:48:21Z
Александр Хижняк побеждает в самом долгом бою: первый титул "Полтавского танка"
MY.UA
2026-08-23T18:21:20Z
Александр Хижняк: как украинский «Танк» завоевал первый титул на профи-ринге
MY.UA
2026-08-22T20:41:27Z
Самая красивая легкоатлетка Украины снялась в купальнике на пляже
Comments UA
2026-08-20T19:15:47Z
Магучих в третий раз подряд: украинка снова завоевала золото Евро-2026!
MY.UA
2026-08-15T21:49:17Z
Милан готовится к сложной сделке: Диаш может покинуть Манчестер Сити
MY.UA
2026-08-23T17:35:18Z
"Легкая добыча для Усика": Деревянченко оценил бой украинца против Уайлдера
Знай
2026-08-22T18:00:33Z
Нефарт и мастерство: почему "Динамо" вылетело из еврокубков 2026/27
MY.UA
2026-08-13T22:21:16Z
Усик опубликовал новые милые фото с младшей дочерью
Фокус
2026-08-13T15:51:38Z
"Наполи" хочет подписать Мудрика: клуб Серии А начал переговоры с "Челси"
Знай
2026-08-13T07:36:02Z
Как найти замену запчасти, которую производитель уже снял с производства
Знай
2026-08-15T04:39:11Z
Почти революция: Ford выпустит четырехдверный Mustang
Фокус
2026-08-10T06:42:59Z
Пробег больше не "скрутить": что изменится для водителей
Comments UA
2026-08-14T13:21:04Z
Назвали самые популярные бензиновые авто месяца
Gazeta UA
2026-08-13T06:57:08Z
4 733 решения за 18 дней: нетрезвое вождение — главная причина лишения прав
Знай
2026-08-22T05:36:37Z
В Германии назвали самые дешевые автомобили в Европе
Gazeta UA
2026-08-21T19:30:29Z
Слова "бардачок" нет в украинском языке: как правильно назвать автомобильный ящик
TSN
2026-08-21T04:36:42Z
Три причины для поверхностной проверки авто полицией: когда водитель бессилен
Знай
2026-08-21T04:06:34Z
Как жара и холод влияют на расход топлива автомобиля: цифры могут удивить
UAToday
2026-08-17T18:15:50Z