У НАБУ назвали рішення Окружного адміністративного суду Києва, за яким директор Бюро Артем Ситник має протягом місяця піти з посади, "заангажованим і абсурдним у правовому сенсі".
Про це йдеться у заяві антикорупційного органу.
У НАБУ вважають, що справжня мета рішення — "заблокувати роботу інституції, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях та спробі захоплення влади".
Там наголосили, що розцінюють дії ОАСК як втручання у свою роботу, спробу перетворити орган у "кишенькову" структуру - рішення оскаржать. Пригрозили, що в разі його виконання наслідком цього стане "повне блокування розслідувань багатомільярдних корупційних зловживань в українській владі".
У НАБУ пояснили, що звільнення їхнього директора може відбуватися виключно на підставах, передбачених Законом "Про Національне антикорупційне бюро України", але "наразі таких підстав не існує". Ситник продовжує виконувати свої повноваження, а НАБУ працює в штатному режимі.
- У п'ятницю, 28 серпня, Велика палата Конституційного суду України ухвалила рішення про визнання призначення Артема Ситника директором НАБУ неконституційним.
- У НАБУ рішення Конституційного суду щодо незаконності призначення Ситника вважають політично вмотивованим.
- Раніше директор НАБУ Артем Ситник заявив, що готовий піти у відставку тільки тоді, коли "виконає свою місію".
- У травні група народних депутатів звернулася до Конституційного суду України з поданням щодо відповідності Конституції указу п'ятого президента країни Петра Порошенкапро призначення директором Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
- В Офісі президента вже заявили, що чекають на"ефективну роботунового виконувача обов'язків голови НАБУ" до обрання на конкурсі нового керівника бюро.