![На тлі рішення КСУ: курс гривні обвалився до трирічного мінімуму](https://thumbor.my.ua/kgiX-xmrthOlaEZDcHqiAFrz2LM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2Fbb700ef504e7f706f3f682aba6084de9.jpg)
На тлі рішення КСУ: курс гривні обвалився до трирічного мінімуму
Сьогодні 29 жовтня на відкритті торгів міжбанківського валютного ринку курс гривні продовжив девальваційний тренд середи, різко пішов вниз, зафіксувавши трирічний мінімум на рівні 28,44 грн / $ і 28,43 грн / $ за ціною продажу та покупки відповідно.
Останній раз курс національної валюти знаходився на таких рівнях 26 січня 2018 року.
Про це інформує "НВ.
За словами фінансового аналітика ІК Concorde Capital Євгенії Ахтирко, рішення КСУ про скасування е-декларування підштовхнуло курс гривні вниз.
"Минулого тижня курс знаходився в хиткій рівновазі.
Швидше за все, ця новина стала психологічним фактором, яка переламала ситуацію на ринку на користь продавців", – сказала експерт у коментарі "НВ Бізнес".
Як повідомляє Financial Times, рішення Конституційного суду про скасування статті КК про недостовірне декларування та закриття реєстру електронних декларацій були викликані апеляціями проросійських і підтримуваних олігархами депутатів, які виступають проти реформ і взаємодії Києва з МВФ.
Відзначається, що рішення Конституційного суду покликане загострити відносини України із зарубіжними партнерами, чия багатомільярдна фінансова допомога підтримувала країну після вторгнення Росії до Криму у 2014 році і організації військових дій на Донбасі.
"Затягування критично важливої реформи некерованою судовою системою України викликало сумніви з приводу реформаторських здібностей Володимира Зеленського, колишнього коміка, обраного президентом в 2019 році за обіцянками "зламати систему", — пише видання.
Також видання зазначає, що рішення суду щодо конституційності призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро, вплинуло на затримку траншу МВФ і затримує надання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС.
У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах.
Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.
А це своєю чергою заблокувало призначення переможців місцевих виборів.