31 жовтня, 2020, 13:17.
.
Внесений на розгляд Верховної Ради президентський законопроект "Про відновлення довіри до конституційного судочинства" є виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони.
Про це заявив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський, повідомляє Офіс президента.
За його словами, у зв'язку із загрозами національній безпеці України, президент ініціював проєкт політико-правового рішення щодо перезавантаження КСУ.
"В екстраординарних умовах, у яких опинилася держава в результаті ухвалення КСУ рішення N 13-р, рішення Президента України запропонувати Верховній Раді вирішити кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією України", – сказав Веніславський.
Він зазначив, що виконання рішення Конституційного суду від 27 жовтня призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства будуть визнані неконституційними.
"КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення щодо повернення положень антикорупційного законодавства", – зауважив Венсілавський.
Він додав, що ухвалення парламентом політико-правового рішення, запропонованого президентом, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства.
Глава НАЗК заявив, що розгляд судом антикорупційних законів у закритому режимі порушує Конституцію.
НАЗК закрила реєстр е-декларацій на виконання рішення КСУ.
Зеленський після термінового засідання РНБО заявив, що система е-декларування в Україні працюватиме.
Скасування е-декларування не підтримали призначені президентом Порошенком судді КС.
Президент Зеленський пропонує Раді звільнити суддів Конституційного суду.
НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.