MY.UAНовини
Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV
Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV

Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV

«Детектор медіа» завершує опитування журналістів, політологів і народних депутатів про роль медіа в цьогорічній виборчій кампанії в порівнянні з попередніми, про загрози інформаційній безпеці та про шляхи подолання цих загроз.

Ми ставили такі запитання:.

Чи змінилася, на ваш погляд, роль медіа у виборчій кампанії-2020 у порівнянні з місцевими виборами у 2015 році? А в порівнянні з президентською та парламентською кампаніями у 2019 році? Якщо так, то як саме?.

Чого найголовнішого, на ваш погляд, не зробили українські медіа під час нинішніх виборів? Чому?.

Якою є головна загроза для інформаційної безпеки України, судячи з досвіду останніх років?.

«Що робити?» замість «хто винен?» — ваша відповідь.

Першу частину опитування читайте тут.

У ньому висловили свою думку Володимир Бородянський, Андрій Яніцький, Олексій Мацука, Іван Верстюк, Володимир Фесенко, Ярослав Юрчишин, Олег Базар, Валерій Калниш, Оксана Романюк, Євгенія Кравчук.

Другу частину опитування читайте тут.

У ній взяли участь Юрій Павленко, Олексій Гарань, Зураб Аласанія, Дмитро Носиков, Дмитро Дубов, Віталій Мороз, Світлана Остапа, Любов Цибульська.

Третю частину опитування — тут.

У ньому відповіді на запитання дали Наталія Лигачова, Отар Довженко, Тарас Петрів, Віктор Таран, Гайгисиз Гелдієв, Ангеліна Карякіна, Оксана Максименюк, Анна Цяцько.

Михайло Басараб, політолог, член Руху опору капітуляції:.

За ці п’ять років істотно розширився і зріс вплив російської пропаганди в Україні.

Створено негласний потужний медіахолдинг, із яким ситуативно співпрацюють деякі ЗМІ українських олігархів.

Їхніми спільними зусиллями просуваються кремлівські пропагандистські штампи і мислевіруси, в суспільній свідомості формується атмосфера абсурду, невизначеності й недовіри до політиків та державних інституцій загалом.

Сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральну поведінку та вибір.

Описана в попередній відповіді тенденція є сталою впродовж років.

Саме така ситуація, коли російська пропаганда і їхні мас-медіа визначають інформаційні тренди в країні, призвела до відповідних результатів виборів у 2019 році.

Звісно ж, у цьому ворожим «ЗМІ» допомагали систематичні помилки попередньої правлячої команди.

Кремлівська пропаганда навмисно підсвічувала їх, часом перебільшувала, й подавала у відповідному фокусі.

З додаванням акцентів і відвертих фейків.

Більшість українських журналістів, можливо самі того не помічаючи, рухаються за поведінковими моделями і в тематичних рамках, які задає негласний кремлівський медіахолдинг в Україні.

Цей холдинг зі зрозумілих причин розпоряджається значними ресурсами.

Вони формують видовищну оболонку зі шкідливим змістом.

Цей холдинг працює також і як кузня кадрів, які потім розходяться по інших медіа і відтворюють засвоєне під час роботи у кремлівських ЗМІ.

Додайте сюди згадані олігархічні телеканали, які співпрацюють із московським холдингом в Україні.

У підсумку абсолютна більшість гравців медіа-простору, свідомо або сліпо наслідуючи, мультиплікують профанацію професійної дискусії і «собачі бої» замість фахової розмови, плітки і брехню замість фактів, відволікання на другорядні дурниці і все інше, що генерує Кремль-ТБ в Україні.

У підсумку отримуємо відповідний передвиборчий дискурс в медіа.

Лише окремі середовища журналістів в Україні тримають відповідну професійну планку політичної дискусії в ЗМІ, які працюють на широку аудиторію.

Це «Зворотній відлік» та інші тематичні програми на «Суспільному», програми журналістських розслідувань команд Бігуса і «Схем» чи підсумкові тижневі аналітичні програми на окремих телеканалах.

Головна загроза — це негласний кремлівський медіахолдинг в Україні.

За останні роки він помітно розрісся і зміцнився.

Наскільки мені відомо, клерки Путіна в Україні готові купувати нові і нові медіаактиви.

Свою роботу в цьому напрямку нарешті мали би почати виконувати СБУ й Офіс генпрокурора.

На це потрібна політична воля президента України.

Якщо боротьбі з ворожою пропагандою в Україні заважають прогалини в законодавстві, то для цього є парламент.

Що робити? Передусім узятися за джерела і способи фінансування цих так званих ЗМІ.

Це для початку.

Паралельно журналістська спільнота, експерти й політики повинні перестати толерувати ворожих пропагандистів.

Ми не можемо вдавати, нібито це звичайні ЗМІ, які заслуговують на таке ж ставлення, як і справжні журналісти чи медіа.

Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа»:.

У споживанні інформації сталася принаймні одна драматична зміна в порівнянні з попередніми виборами: як показує дослідження «Детектора медіа», проведене в серпні, на друге місце за популярністю серед джерел інформації вийшли соціальні мережі.

У цьому є світла й темна сторони: з одного боку, політики отримують дедалі більшу можливість просувати свій порядок денний, оминаючи інтереси власників традиційних медіа (але все одно не оминаючи необхідність шукати гроші на це просування); з іншого боку, в соцмережах немає редакційного контролю, вони не підлягають ані регуляції, ані саморегуляції, тому маніпулювати та розповсюджувати дезінформацію в них легше.

Не можна покладати провину за це тільки на медіа, але: ЦВК, медіа, лідери думок і політики не пояснили громадянам достатньою мірою, що 1) вибори — це привілей, і він важливий; 2) навіть під час епідемії голосувати безпечно, якщо дотримуватися правил; 3) виборчу адресу змінити легко.

Як результат — низька явка, дисбаланс у бік старшої аудиторії.

Окремо хочеться сказати, що навіть на сайтах деяких політичних сил складно було знайти перелік їхніх же кандидатів по округах, що за умови змін у виборчих правилах створювало ситуацію занадто складного вибору і додатково відлякувало громадян.

Загрозу створюють інформаційний шум, багатоголосся і безпринципність політиків і медіа — з одного боку, й апатія та зниження довіри громадян до влади й медіа — з іншого.

Плюс негативні зміни, які відбуваються в системі освіти через епідемію: через низьку ефективність вітчизняної системи дистанційної освіти ми цілком можемо отримати малоосвічене покоління, якому ще легше буде розповідати про пласку землю, перекручувати історичні факти, переконувати не вакцинуватися тощо.

1) Розвиток медіаграмотності — обов’язково спільними зусиллями всіх дотичних органів влади, громадських організацій, вчителів.

Потрібно знайти відповідні аргументи і переконати громадян, що медійна неграмотність загрожує їхній власній безпеці так само, як і, наприклад, неграмотність фінансова.

2) Увага до контенту соцмереж з боку і держави, і громадських організацій, які професійно займаються моніторингом медіа.

Зокрема, хорошою ідеєю є створення державного центру моніторингу дезінформації на зразок EU vs.

Вода каміння точить: якщо багато разів на конкретних прикладах і на всіх рівнях — від неформального експертного до найвищого дипломатичного — порушувати питання про шкідливість певного контенту і джерел його поширення, то можна вплинути навіть на іноземні соцмережі з їхніми політиками.

Антоніна Черевко, юристка, експертка у сфері міжнародного розвитку, голова Незалежної медійної ради:.

Я не займаюся моніторингами медіа, тож можу сказати просто як спостерігачка, але моя відповідь не буде репрезентативною.

Мені здається, роль медіа не змінилося так, як хотілося би, щоб вона змінилися.

Бо і тоді, і зараз існують медіа, які використовують просто для пропаганди в контексті чорного піару, ці медіа дуже низької якості.

Суть медіа під час виборів — забезпечити якісну плюралістичну функцію.

Медіа робили недостатньо що тоді, що зараз, особливого прориву я не помітила.

Медіа не зробили головного — не пояснили суспільству роль місцевих виборів у контексті децентралізації.

Та й роль децентралізації ніколи не пояснювалася.

Бо ніхто не хоче докладати так багато зусиль — треба розбиратися в темі, треба питати експертів, вміти викласти інформацію якимось ненудним чином, це все займає час.

Набагато легше заробляти на джинсі або клікбайтах, наприклад, на COVID абощо.

Тобто медіа провалили навчальну пояснювальну роботу.

Бо коли ми бачимо низьку явку на виборах, тут немає причин обурюватися, бо більшість людей ставляться до місцевих виборів як до формальності.

Бо ми можемо порівняти явку на президентських виборах і на місцевих.

Тут абсолютно очевидно, що люди не усвідомлюють значення саме місцевих виборів.

Я не думаю, що ця загроза дуже змінилася.

Для нас залишаються загрозою російські інформаційні операції.

Я маю на увазі ширший контекст, а не тільки пропаганду в грубому примітивному вигляді.

Так само можна сказати, що ми бачимо певну монополізацію медіа, в тому числі на користь держави, з якою ми перебуваємо у стані війни.

Це серйозна загроза.

Але навіть якби ці медіа монополізувалися не на користь держави-агресора, це все одно було би загрозою, бо монополізація того, що ми називаємо ще однією гілкою влади, не може бути хорошим показником.

Потрібно комунікувати реформи — доступно й масово.

Щоб цей план був всім зрозумілий, і на основі нього вживалися певні заходи.

А ще треба постійно підтримувати інтелектуальну дискусію про виклики, які постають перед нами.

І медіа, і міжнародні організації, і держава мають це робити, тримати руку на пульсі.

Андрій Куликов, співзасновник, журналіст «Громадського радіо»:.

Гадаю, що не змінилася.

Все одно не було змоги розповісти в усій повноті і широті.

Прихильності залишилися.

Хіба що деякі особливо телевізійні канали, на мою думку, поглибили рівень свого втручання в місцеві в тому числі справи.

Взагалі більше уваги приділялося не тільки Києву, а й іншим великим містам.

Таке моє враження.

Парламентська так особливо мені не запам'яталася.

Щодо президентської — ми оговталися від шоку, коли багато дивувалися і плескали в долоні (одні від захвату, інші з реготу), проте почали серйозніше ставитися й досліджувати певні впливи.

Але, знову-таки, в основному дискусія тривала на рівні загальнонаціональних питань.

Тому не вважаю, що докорінно змінилася.

Мені здається, на загал не дали уявлення публіці про переважні настрої в різних областях України до того, як вибори відбулися.

Висвітлення було, були глибокі цікаві статті й інші публікації, а загальної картини і аналізу, чому може відбутися те, що відбулося в багатьох наших містах і селищах, не було.

Тому що ми досі не вважаємо й публіка не вважає місцеві вибори такими, що варті більшої або принаймні такої ж уваги, як президентські й парламентська кампанії.

У нас у суспільстві, на мою думку, досі немає чіткого усвідомлення того, що потрібно знати і про те, як живуть і які настрої в людей в інших регіонах.

Розподіл на клани.

Він і так існує, але коли це переноситься до нашої гільдії і ми починаємо ворогувати одне з одним навіть не через переконання і вподобання, а через те, що хтось десь працює не там, де нам подобається, я гадаю, що це велика загроза журналістському середовищу, журналістській спільноті і, відповідно, безпеці всього нашого суспільства.

Об'єднуватися, засновувати власні засоби масової інформації, брати до рук керівництво тими, керівництво яких нас не влаштовує.

Борис Давиденко, головний редактор Liga.

Я не пам’ятаю, якою була роль в 2015 році, тому мені важко сказати.

Щодо 2019 року, роль ЗМІ, звісно, змінилася, бо суть виборів різна.

Цього разу вони більш локальні, й тут велику роль можуть відіграти саме локальні медіа, бо вони знають кандидатів, а великі національні медіа мало знають, що відбувається в умовному Гостомелі.

Тобто це зірковий час локальних медіа.

Була дуже низькою явка на виборах.

Медіа, мабуть, могли би залучити більше людей до участі в політичному процесі.

Безумовно, це зростання долі проросійських або російсько спрямованих медіа, які перебувають під контролем проросійських політиків.

Це виклик на рівні національної чи, принаймні, інформаційної, безпеки.

Умовно кажучи, вони займаються пропагандою, а ми журналістикою, і журналістика завжди в короткій перспективі програє пропаганді.

Якщо хтось із гравців ринку порушує правила гри задля досягнення ідеологічний або геополітичних цілей, потрібна держава, щоби втручатися й бути арбітром.

Без активнішої ролі держави тут ніяк.

А вже в якому вигляді — судові процеси чи посилення впливу регулятора — це теж має бути рішенням держави.

Дмитро Тузов, журналіст і ведучий «Радіо НВ»:.

Чогось нового не виникло.

Посилилося те, що вже до було: використання медіа як «бойових листків» і партійних майданчиків.

На все це накладається фактор війни в інформаційному просторі.

Частина «бойових листків» і телеканалів ніби десантована до нас із-за лінії фронту.

Не отримуючи належного опору, вони стають сміливішими й розширюють діапазон своїх провокацій.

Медіа, які намагалися працювати за стандартами, залишаються у критичній меншості.

Особливо сумною є ситуація в регіонах, де працівники багатьох редакцій виконують не надто почесні функції обслуговуючого персоналу місцевих авторитетів.

Чого не зробили медіа? Більшість організацій просто не стали цими самими медіа.

Все решта — необ’єктивність, некомпетентність, незнання стандартів роботи, продажність, робота партійними рупорами — це наслідки першого пункту.

Справедливості заради, це не лише провина редакцій чи журналістів.

Бути фінансово незалежними в умовах контролю значної частини ВВП країни та її тіньового сектору обмеженим прошарком «акціонерів» складно.

Підривну й антидержавну діяльність, роботу філіями російських телеканалів слід у цьому контексті розглядати окремо.

Працівники таких організацій мають розуміти, що медіазрада Батьківщини відрізняється від класичного джинсування.

У сукупності, все, що перераховано: джинса, обслуговування місцевих феодалів, некомпетентність, незнання стандартів.

Що робити? Довбати цю скелю.

Але робити це розумно, а не примітивним кайлом.

Світ, у якому є людина зі смартфоном, інтернетом і комп’ютером або добре організована редакція, здатні на багато гарних справ.

Вже сьогодні такі «партизанські» загони кидають виклик, наприклад, монстроподібним телеканалам, у підтримання життєдіяльності яких олігархічні групи вкладають сотні мільйонів доларів на рік.

І недалеко вже той час, коли капіталізація сучасної редакції, або й окремого блогера буде вищою, аніж цілого загальнонаціонального каналу.

З усіма його менеджерами — мільйонерами, гігантськими студіями, маніпулятивними програмами й ток-шоу з одними й тими ж персонажами.

Такий перехід відбудеться не раптово й не одразу.

Але прошу помітити тенденцію: ще рік тому інтернет-медіа та соцмережі обійшли за популярністю традиційне телебачення.

Отже, виробляйте справжній продукт, стверджуйте в людей розуміння важливості саме якісної інформації, а не технологій промивання мізків, розвивайте краудфандингові платформи, чесно працюйте з місцевим бізнесом, формуйте ядро власної аудиторії — і ви будете мати шанс здійснити перехід від пострадянської системи олігархічних ЗМІ в напрямку сучасних, мобільних, незалежних від неофеодалів медіа.

Відчуваєте різницю між ЗМІ й медіа?.

І ще одна «післявиборча» порада: якщо єдиним способом існування у світі інформації ви вважаєте «жнива» під час виборів — треба змінювати вид діяльності.

Займіться чимось іншим.

Над опитуванням працювали: Гала Скляревська, Ілона Громлюк, Анна Єгорова, Лілія Апостолова, Наталія Данькова, Світлана Остапа, Наталія Лигачова.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Nvidia стала першою компанією у світі з ринковою вартістю $4 трильйони
УкраинФорм
2025-07-09T16:18:13Z
Дефіцит продуктів у Одеській області: жителям повідомили про критичну нестачу
Политека
2025-07-09T16:15:40Z
Українці все менше цікавляться новобудовами, а ринок оренди б’є рекорди – результати дослідження
24tv
2025-07-09T16:09:32Z
Мінсоцполітики планує реформувати прожитковий мінімум: що це значить для українців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T16:06:14Z
Пенсіонерам в Україні доступні 5 додаткових виплат
24tv
2025-07-09T16:03:47Z
В Україні у червні інфляція пригальмувала до 0,8% - Держстат
УкраинФорм
2025-07-09T16:00:47Z
АРМА шукає управителя для виробника напівфабрикатів
AgroPortal
2025-07-09T16:00:10Z
Україна потребуватиме понад $40 мільярдів зовнішнього фінансування у 2026 році - Шмигаль
УкраинФорм
2025-07-09T15:57:36Z
Перші українські вироби ОПК будуть виготовлені в Данії вже наступного року
УкраинФорм
2025-07-09T15:55:19Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
До програми «Доступні ліки» долучилися понад 16 тисяч аптек - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-09T16:03:43Z
За півроку хірурги Центру Шалімова здійснили 51 трансплантацію життєво важливих органів
Khreschatyk
2025-07-09T15:27:58Z
У Європі фіксують нову хвилю дифтерії
360ua.news
2025-07-09T15:00:19Z
Як зміниться ваше здоровʼя, якщо ви будете їсти квасолю регулярно
24tv
2025-07-09T14:45:35Z
Помилки та гендерні упередження: ось чому не варто просити медичних порад в ШІ
24tv
2025-07-09T14:36:35Z
Один з найпопулярніших напоїв може назавжди "вкрасти" зір: шокувальні результати дослідження
TSN
2025-07-09T14:33:07Z
LG розробила оновлену ШІ-модель для медицини
InternetUA
2025-07-09T14:01:49Z
Трамп підняв НАТО до рівня, здатного стримувати майбутні війни - Рубіо
УкраинФорм
2025-07-09T16:21:51Z
Ізраїль розпочав "спеціальні операції" на півдні Лівану — The Guardian
ZN UA
2025-07-09T16:18:52Z
Путін шантажує Трампа?
GlavRed
2025-07-09T16:18:13Z
Президент Італії прийняв Зеленського
Европейская правда
2025-07-09T16:16:54Z
Свобода слова та верховенство права в Європі: ситуація погіршується - доповідь Єврокомісії
ZN UA
2025-07-09T16:16:03Z
Громадяни Китаю намагалися передати секретну документацію про український «Нептун» спецслужбам КНР
УкраинФорм
2025-07-09T16:12:17Z
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
УкраинФорм
2025-07-09T16:12:09Z
Зеленський призначив нових послів у Швеції та кількох інших країнах, – ЗМІ
24tv
2025-07-09T16:09:20Z
Росіяни знову запустили "Шахеди" по Україні: в яких регіонах загроза атаки
24tv
2025-07-09T16:09:18Z
У Києві закупили ноутбуки з переплатою ₴5 млн через недбалість посадовця держпідприємства
Khreschatyk
2025-07-09T16:22:44Z
Втрати росіян помітно знизилися: чому буксує стратегія української оборони
Фокус
2025-07-09T16:21:42Z
Під Києвом відбувся черговий етап реалізації безбар’єрного маршруту довжиною 3,6 км
Khreschatyk
2025-07-09T16:21:30Z
"Там у росіян є кілька баз": експерт розповів, де РФ може відкрити новий фронт
GlavRed
2025-07-09T16:12:27Z
Росіяни готуються відновити активні штурми на Запоріжжі та Херсонщині - Волошин
УкраинФорм
2025-07-09T16:07:01Z
Росіяни атакували дронами та артилерією три райони Дніпропетровщини, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-09T16:06:13Z
Дві адміністрації в Києві: Ткаченко розповів про труднощі у роботі КМВА
УкраинФорм
2025-07-09T16:03:06Z
Графік відключення світла в Запорізькій області: кого чекають незручності
Политека
2025-07-09T16:00:01Z
Окупанти кинули рекордні сили під Покровськ: понад 100 тисяч росіян
24tv
2025-07-09T15:51:39Z
Сирський розповів про успіхи новоутвореного угруповання Сил безпілотних систем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T16:24:21Z
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
Фокус
2025-07-09T16:21:39Z
Українські фотографи Костянтин та Влада Ліберови вперше стануть батьками
Комсомольская правда
2025-07-09T16:21:15Z
Британські розробники залучать український дрон Raybird у систему розвідки
InternetUA
2025-07-09T16:16:31Z
Через які проблеми з паспортом можна отримати штраф у липні
Знай
2025-07-09T16:12:09Z
Кінець епохи танків: чому у ЗСУ закінчуються Leopard і Abrams та чим їх замінити
Фокус
2025-07-09T16:00:42Z
У Третій штурмовій розповіли, як наземні дрони замінюють піхоту на полі бою
УкраинФорм
2025-07-09T15:58:26Z
Зараз таких немає: як раніше називали місяці та чому рік починався не з січня
GlavRed
2025-07-09T15:55:12Z
Лист з невідомого берега: як послання з моря у пляшці сколихнуло ірландське узбережжя
Фокус
2025-07-09T15:51:44Z
Ігор Поклад та його творчий прорив
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T16:12:00Z
"Я точно бі": Тіна Кароль здивувала зухвалим зізнанням
GlavRed
2025-07-09T15:27:33Z
Сестра Жанни Фріске втратила доньку: що сталося
GlavRed
2025-07-09T15:27:00Z
Справжні ікони моди: моделі, які надихають мільйони фанатів
24tv
2025-07-09T15:24:09Z
Його пісні житимуть вічно, – Зібров, Сумська та інші зірки вшанували пам'ять Ігоря Поклада
24tv
2025-07-09T15:21:31Z
Комбінації, які гарантують стиль: 6 кольорів, що гармонійно поєднуються з бежевим
24tv
2025-07-09T15:15:23Z
Нависла загроза смерті: що показали в першому трейлері другого сезону серіалу "Венздей"
Фокус
2025-07-09T14:57:53Z
Битва образів: найяскравіші вбрання Полякової та Єфросиніної у турі "Дорослі дівчата"
Комсомольская правда
2025-07-09T14:39:18Z
Ось 5 зачісок, які роблять чоловіка зіркою цього літа
24tv
2025-07-09T14:36:54Z
Який хліб найкорисніший і чи можна їсти звичайний білий хліб
24tv
2025-07-09T16:21:47Z
Справжній магніт для злиднів та нещасть: що потрібно негайно викинути з дому
GlavRed
2025-07-09T16:18:45Z
"Уникайте, як чуми": назвали найпоширенішу шахрайську схему в Іспанії
24tv
2025-07-09T16:18:04Z
Маловідома локація у Львові, де можна зробити фотосесію у стилі Old money
24tv
2025-07-09T16:12:15Z
Менше алкоголю — нижча ціна, у Туреччині змінюється підхід до відпочинку
360ua.news
2025-07-09T16:03:59Z
Чим покращити смак борщу: додайте це на фінальному етапі приготування — страва вийде надзвичайною
TSN
2025-07-09T15:36:35Z
Чому не можна зраджувати друзів і себе: відповідь мудреця, що змінила долі багатьох людей
TSN
2025-07-09T15:36:06Z
Тільки не позичайте ці 5 речей: віддасте своє щастя та долю
24tv
2025-07-09T15:36:00Z
Прослужить ще довше: як часто насправді треба мити холодильник улітку, відповідь вас здивує
Знай
2025-07-09T15:12:56Z
Масштабні обшуки на митницях. Правоохоронці повідомили результати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T16:15:26Z
Умивався сльозами в суді: чоловік почув вирок за вбивство 5 українок в Австрії
Telegraf
2025-07-09T16:15:14Z
У Бериславі чоловік підірвався на російській міні
УкраинФорм
2025-07-09T16:00:31Z
На Миколаївщині потонула 11-річна дівчинка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T16:00:09Z
Від легковика залишились друзки: жахлива ДТП на Тернопільщині забрала кілька життів
Telegraf
2025-07-09T15:45:54Z
Аномальна спека забрала життя у понад 2 тисяч людей у Європі
Европейская правда
2025-07-09T15:39:51Z
У Луцьку оголосили підозру лікарю, який пошкодив трахею трирічному хлопчику
УкраинФорм
2025-07-09T15:39:08Z
Взято під варту закарпатку, яка у стані сп’яніння скоїла ДТП із загибеллю прикордонника
Украина Криминальная
2025-07-09T15:33:27Z
Вимагання та одержання 8% «відкату» – судитимуть службову особу КП «Полтаваелектроавтотранс»
Украина Криминальная
2025-07-09T15:27:18Z
Наступний флагман Xiaomi отримає подвійний мотор і турбодвигун
Топ Жир
2025-07-09T16:03:50Z
«Лавандова гора»: траса майбутнього?
AutoCentre
2025-07-09T16:03:46Z
Skoda Kodiaq — максимум простору та переваг за новою ціною
AutoCentre
2025-07-09T16:00:51Z
Власники YouTube-каналу заарештовані через звинувачення у завданні збитків на понад 40 тисяч доларів автомобілю Формули-1
Топ Жир
2025-07-09T15:33:17Z
Ferrari представила ексклюзивний центральномоторний спорткар
AutoCentre
2025-07-09T15:04:30Z
Польська машина "Плющ" може самостійно мінувати території
InternetUA
2025-07-09T15:01:22Z
Люсід встановив неймовірний світовий рекорд за відстанню на одному заряді
Топ Жир
2025-07-09T14:55:08Z
Volkswagen обігнав Tesla у найбільш болючому аспекті – і цифри вражають
Топ Жир
2025-07-09T14:48:05Z
Вологі серветки нищать автомобіль: що ними не можна протирати
GlavRed
2025-07-09T14:27:20Z
Бюджетний телефон з акумулятором на 6000 мАг: в мережі вперше показали Redmi 15C
Фокус
2025-07-09T16:06:47Z
Як ШІ-чатбот Grok розносить росіян, каже "Слава Україні" і чому Туреччина його заборонила
24tv
2025-07-09T16:06:16Z
Планета може поповнитися новим океаном: вчені розкрили, де він може з’явитися
GlavRed
2025-07-09T16:03:01Z
Збитки «Нашого Формату» внаслідок російської атаки сягають $100 000
Детектор М
2025-07-09T15:55:35Z
Режисер "Володаря перснів" Пітер Джексон збирається воскресити вимерлого птаха
24tv
2025-07-09T15:36:19Z
Що таке ладунка та як їх носили наші предки
24tv
2025-07-09T15:12:59Z
Starlink отримав остаточний дозвіл на роботу в Індії - Reuters
УкраинФорм
2025-07-09T14:51:55Z
Співзасновник Twitter запустив месенджер без інтернету та SIM-картки: подробиці
InternetUA
2025-07-09T14:43:55Z
Втекти від реальності: новий тренд "кемпінгу у ванній" стає популярним серед зумерів
Фокус
2025-07-09T14:36:59Z
Головний тренер збірної Бразилії Анчелотті отримав тюремний строк в Іспанії
ZN UA
2025-07-09T15:55:37Z
Легендарного Анчелотті засудили до одного року позбавлення волі
24tv
2025-07-09T15:51:59Z
Брюгге блокує трансфер Яшарі до Мілана — ситуація стає напруженою
Football.ua
2025-07-09T15:36:55Z
Вімблдон-2025. Визначилися пари 1/2 фіналу жіночого турніру серії Grand Slam
УкраинФорм
2025-07-09T15:36:51Z
Мілевському стало зле на підйомнику в Буковелі: кумедне відео з відпочинку
24tv
2025-07-09T15:21:30Z
Французький топ-клуб домігся скасування пониження в класі за величезні борги
ZN UA
2025-07-09T15:21:05Z
Усик перед боєм з Дюбуа представить унікальну мозаїку, яку росіяни пошкодили в Маріуполі
24tv
2025-07-09T15:00:12Z
Україна розгромно програла Ісландії на жіночому чемпіонаті Європи з баскетболу U-18
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T14:57:51Z
Лідер "Баварії" переніс операцію після страшної травми на КЧС-2025
ZN UA
2025-07-09T14:54:13Z