MY.UAНовини
Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV
Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV

Виборча кампанія 2020: сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральний вибір. Опитування експертів. Частина ІV

«Детектор медіа» завершує опитування журналістів, політологів і народних депутатів про роль медіа в цьогорічній виборчій кампанії в порівнянні з попередніми, про загрози інформаційній безпеці та про шляхи подолання цих загроз.

Ми ставили такі запитання:.

Чи змінилася, на ваш погляд, роль медіа у виборчій кампанії-2020 у порівнянні з місцевими виборами у 2015 році? А в порівнянні з президентською та парламентською кампаніями у 2019 році? Якщо так, то як саме?.

Чого найголовнішого, на ваш погляд, не зробили українські медіа під час нинішніх виборів? Чому?.

Якою є головна загроза для інформаційної безпеки України, судячи з досвіду останніх років?.

«Що робити?» замість «хто винен?» — ваша відповідь.

Першу частину опитування читайте тут.

У ньому висловили свою думку Володимир Бородянський, Андрій Яніцький, Олексій Мацука, Іван Верстюк, Володимир Фесенко, Ярослав Юрчишин, Олег Базар, Валерій Калниш, Оксана Романюк, Євгенія Кравчук.

Другу частину опитування читайте тут.

У ній взяли участь Юрій Павленко, Олексій Гарань, Зураб Аласанія, Дмитро Носиков, Дмитро Дубов, Віталій Мороз, Світлана Остапа, Любов Цибульська.

Третю частину опитування — тут.

У ньому відповіді на запитання дали Наталія Лигачова, Отар Довженко, Тарас Петрів, Віктор Таран, Гайгисиз Гелдієв, Ангеліна Карякіна, Оксана Максименюк, Анна Цяцько.

Михайло Басараб, політолог, член Руху опору капітуляції:.

За ці п’ять років істотно розширився і зріс вплив російської пропаганди в Україні.

Створено негласний потужний медіахолдинг, із яким ситуативно співпрацюють деякі ЗМІ українських олігархів.

Їхніми спільними зусиллями просуваються кремлівські пропагандистські штампи і мислевіруси, в суспільній свідомості формується атмосфера абсурду, невизначеності й недовіри до політиків та державних інституцій загалом.

Сформовано інформаційний контекст масової шизофренії, який серйозно впливає на електоральну поведінку та вибір.

Описана в попередній відповіді тенденція є сталою впродовж років.

Саме така ситуація, коли російська пропаганда і їхні мас-медіа визначають інформаційні тренди в країні, призвела до відповідних результатів виборів у 2019 році.

Звісно ж, у цьому ворожим «ЗМІ» допомагали систематичні помилки попередньої правлячої команди.

Кремлівська пропаганда навмисно підсвічувала їх, часом перебільшувала, й подавала у відповідному фокусі.

З додаванням акцентів і відвертих фейків.

Більшість українських журналістів, можливо самі того не помічаючи, рухаються за поведінковими моделями і в тематичних рамках, які задає негласний кремлівський медіахолдинг в Україні.

Цей холдинг зі зрозумілих причин розпоряджається значними ресурсами.

Вони формують видовищну оболонку зі шкідливим змістом.

Цей холдинг працює також і як кузня кадрів, які потім розходяться по інших медіа і відтворюють засвоєне під час роботи у кремлівських ЗМІ.

Додайте сюди згадані олігархічні телеканали, які співпрацюють із московським холдингом в Україні.

У підсумку абсолютна більшість гравців медіа-простору, свідомо або сліпо наслідуючи, мультиплікують профанацію професійної дискусії і «собачі бої» замість фахової розмови, плітки і брехню замість фактів, відволікання на другорядні дурниці і все інше, що генерує Кремль-ТБ в Україні.

У підсумку отримуємо відповідний передвиборчий дискурс в медіа.

Лише окремі середовища журналістів в Україні тримають відповідну професійну планку політичної дискусії в ЗМІ, які працюють на широку аудиторію.

Це «Зворотній відлік» та інші тематичні програми на «Суспільному», програми журналістських розслідувань команд Бігуса і «Схем» чи підсумкові тижневі аналітичні програми на окремих телеканалах.

Головна загроза — це негласний кремлівський медіахолдинг в Україні.

За останні роки він помітно розрісся і зміцнився.

Наскільки мені відомо, клерки Путіна в Україні готові купувати нові і нові медіаактиви.

Свою роботу в цьому напрямку нарешті мали би почати виконувати СБУ й Офіс генпрокурора.

На це потрібна політична воля президента України.

Якщо боротьбі з ворожою пропагандою в Україні заважають прогалини в законодавстві, то для цього є парламент.

Що робити? Передусім узятися за джерела і способи фінансування цих так званих ЗМІ.

Це для початку.

Паралельно журналістська спільнота, експерти й політики повинні перестати толерувати ворожих пропагандистів.

Ми не можемо вдавати, нібито це звичайні ЗМІ, які заслуговують на таке ж ставлення, як і справжні журналісти чи медіа.

Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа»:.

У споживанні інформації сталася принаймні одна драматична зміна в порівнянні з попередніми виборами: як показує дослідження «Детектора медіа», проведене в серпні, на друге місце за популярністю серед джерел інформації вийшли соціальні мережі.

У цьому є світла й темна сторони: з одного боку, політики отримують дедалі більшу можливість просувати свій порядок денний, оминаючи інтереси власників традиційних медіа (але все одно не оминаючи необхідність шукати гроші на це просування); з іншого боку, в соцмережах немає редакційного контролю, вони не підлягають ані регуляції, ані саморегуляції, тому маніпулювати та розповсюджувати дезінформацію в них легше.

Не можна покладати провину за це тільки на медіа, але: ЦВК, медіа, лідери думок і політики не пояснили громадянам достатньою мірою, що 1) вибори — це привілей, і він важливий; 2) навіть під час епідемії голосувати безпечно, якщо дотримуватися правил; 3) виборчу адресу змінити легко.

Як результат — низька явка, дисбаланс у бік старшої аудиторії.

Окремо хочеться сказати, що навіть на сайтах деяких політичних сил складно було знайти перелік їхніх же кандидатів по округах, що за умови змін у виборчих правилах створювало ситуацію занадто складного вибору і додатково відлякувало громадян.

Загрозу створюють інформаційний шум, багатоголосся і безпринципність політиків і медіа — з одного боку, й апатія та зниження довіри громадян до влади й медіа — з іншого.

Плюс негативні зміни, які відбуваються в системі освіти через епідемію: через низьку ефективність вітчизняної системи дистанційної освіти ми цілком можемо отримати малоосвічене покоління, якому ще легше буде розповідати про пласку землю, перекручувати історичні факти, переконувати не вакцинуватися тощо.

1) Розвиток медіаграмотності — обов’язково спільними зусиллями всіх дотичних органів влади, громадських організацій, вчителів.

Потрібно знайти відповідні аргументи і переконати громадян, що медійна неграмотність загрожує їхній власній безпеці так само, як і, наприклад, неграмотність фінансова.

2) Увага до контенту соцмереж з боку і держави, і громадських організацій, які професійно займаються моніторингом медіа.

Зокрема, хорошою ідеєю є створення державного центру моніторингу дезінформації на зразок EU vs.

Вода каміння точить: якщо багато разів на конкретних прикладах і на всіх рівнях — від неформального експертного до найвищого дипломатичного — порушувати питання про шкідливість певного контенту і джерел його поширення, то можна вплинути навіть на іноземні соцмережі з їхніми політиками.

Антоніна Черевко, юристка, експертка у сфері міжнародного розвитку, голова Незалежної медійної ради:.

Я не займаюся моніторингами медіа, тож можу сказати просто як спостерігачка, але моя відповідь не буде репрезентативною.

Мені здається, роль медіа не змінилося так, як хотілося би, щоб вона змінилися.

Бо і тоді, і зараз існують медіа, які використовують просто для пропаганди в контексті чорного піару, ці медіа дуже низької якості.

Суть медіа під час виборів — забезпечити якісну плюралістичну функцію.

Медіа робили недостатньо що тоді, що зараз, особливого прориву я не помітила.

Медіа не зробили головного — не пояснили суспільству роль місцевих виборів у контексті децентралізації.

Та й роль децентралізації ніколи не пояснювалася.

Бо ніхто не хоче докладати так багато зусиль — треба розбиратися в темі, треба питати експертів, вміти викласти інформацію якимось ненудним чином, це все займає час.

Набагато легше заробляти на джинсі або клікбайтах, наприклад, на COVID абощо.

Тобто медіа провалили навчальну пояснювальну роботу.

Бо коли ми бачимо низьку явку на виборах, тут немає причин обурюватися, бо більшість людей ставляться до місцевих виборів як до формальності.

Бо ми можемо порівняти явку на президентських виборах і на місцевих.

Тут абсолютно очевидно, що люди не усвідомлюють значення саме місцевих виборів.

Я не думаю, що ця загроза дуже змінилася.

Для нас залишаються загрозою російські інформаційні операції.

Я маю на увазі ширший контекст, а не тільки пропаганду в грубому примітивному вигляді.

Так само можна сказати, що ми бачимо певну монополізацію медіа, в тому числі на користь держави, з якою ми перебуваємо у стані війни.

Це серйозна загроза.

Але навіть якби ці медіа монополізувалися не на користь держави-агресора, це все одно було би загрозою, бо монополізація того, що ми називаємо ще однією гілкою влади, не може бути хорошим показником.

Потрібно комунікувати реформи — доступно й масово.

Щоб цей план був всім зрозумілий, і на основі нього вживалися певні заходи.

А ще треба постійно підтримувати інтелектуальну дискусію про виклики, які постають перед нами.

І медіа, і міжнародні організації, і держава мають це робити, тримати руку на пульсі.

Андрій Куликов, співзасновник, журналіст «Громадського радіо»:.

Гадаю, що не змінилася.

Все одно не було змоги розповісти в усій повноті і широті.

Прихильності залишилися.

Хіба що деякі особливо телевізійні канали, на мою думку, поглибили рівень свого втручання в місцеві в тому числі справи.

Взагалі більше уваги приділялося не тільки Києву, а й іншим великим містам.

Таке моє враження.

Парламентська так особливо мені не запам'яталася.

Щодо президентської — ми оговталися від шоку, коли багато дивувалися і плескали в долоні (одні від захвату, інші з реготу), проте почали серйозніше ставитися й досліджувати певні впливи.

Але, знову-таки, в основному дискусія тривала на рівні загальнонаціональних питань.

Тому не вважаю, що докорінно змінилася.

Мені здається, на загал не дали уявлення публіці про переважні настрої в різних областях України до того, як вибори відбулися.

Висвітлення було, були глибокі цікаві статті й інші публікації, а загальної картини і аналізу, чому може відбутися те, що відбулося в багатьох наших містах і селищах, не було.

Тому що ми досі не вважаємо й публіка не вважає місцеві вибори такими, що варті більшої або принаймні такої ж уваги, як президентські й парламентська кампанії.

У нас у суспільстві, на мою думку, досі немає чіткого усвідомлення того, що потрібно знати і про те, як живуть і які настрої в людей в інших регіонах.

Розподіл на клани.

Він і так існує, але коли це переноситься до нашої гільдії і ми починаємо ворогувати одне з одним навіть не через переконання і вподобання, а через те, що хтось десь працює не там, де нам подобається, я гадаю, що це велика загроза журналістському середовищу, журналістській спільноті і, відповідно, безпеці всього нашого суспільства.

Об'єднуватися, засновувати власні засоби масової інформації, брати до рук керівництво тими, керівництво яких нас не влаштовує.

Борис Давиденко, головний редактор Liga.

Я не пам’ятаю, якою була роль в 2015 році, тому мені важко сказати.

Щодо 2019 року, роль ЗМІ, звісно, змінилася, бо суть виборів різна.

Цього разу вони більш локальні, й тут велику роль можуть відіграти саме локальні медіа, бо вони знають кандидатів, а великі національні медіа мало знають, що відбувається в умовному Гостомелі.

Тобто це зірковий час локальних медіа.

Була дуже низькою явка на виборах.

Медіа, мабуть, могли би залучити більше людей до участі в політичному процесі.

Безумовно, це зростання долі проросійських або російсько спрямованих медіа, які перебувають під контролем проросійських політиків.

Це виклик на рівні національної чи, принаймні, інформаційної, безпеки.

Умовно кажучи, вони займаються пропагандою, а ми журналістикою, і журналістика завжди в короткій перспективі програє пропаганді.

Якщо хтось із гравців ринку порушує правила гри задля досягнення ідеологічний або геополітичних цілей, потрібна держава, щоби втручатися й бути арбітром.

Без активнішої ролі держави тут ніяк.

А вже в якому вигляді — судові процеси чи посилення впливу регулятора — це теж має бути рішенням держави.

Дмитро Тузов, журналіст і ведучий «Радіо НВ»:.

Чогось нового не виникло.

Посилилося те, що вже до було: використання медіа як «бойових листків» і партійних майданчиків.

На все це накладається фактор війни в інформаційному просторі.

Частина «бойових листків» і телеканалів ніби десантована до нас із-за лінії фронту.

Не отримуючи належного опору, вони стають сміливішими й розширюють діапазон своїх провокацій.

Медіа, які намагалися працювати за стандартами, залишаються у критичній меншості.

Особливо сумною є ситуація в регіонах, де працівники багатьох редакцій виконують не надто почесні функції обслуговуючого персоналу місцевих авторитетів.

Чого не зробили медіа? Більшість організацій просто не стали цими самими медіа.

Все решта — необ’єктивність, некомпетентність, незнання стандартів роботи, продажність, робота партійними рупорами — це наслідки першого пункту.

Справедливості заради, це не лише провина редакцій чи журналістів.

Бути фінансово незалежними в умовах контролю значної частини ВВП країни та її тіньового сектору обмеженим прошарком «акціонерів» складно.

Підривну й антидержавну діяльність, роботу філіями російських телеканалів слід у цьому контексті розглядати окремо.

Працівники таких організацій мають розуміти, що медіазрада Батьківщини відрізняється від класичного джинсування.

У сукупності, все, що перераховано: джинса, обслуговування місцевих феодалів, некомпетентність, незнання стандартів.

Що робити? Довбати цю скелю.

Але робити це розумно, а не примітивним кайлом.

Світ, у якому є людина зі смартфоном, інтернетом і комп’ютером або добре організована редакція, здатні на багато гарних справ.

Вже сьогодні такі «партизанські» загони кидають виклик, наприклад, монстроподібним телеканалам, у підтримання життєдіяльності яких олігархічні групи вкладають сотні мільйонів доларів на рік.

І недалеко вже той час, коли капіталізація сучасної редакції, або й окремого блогера буде вищою, аніж цілого загальнонаціонального каналу.

З усіма його менеджерами — мільйонерами, гігантськими студіями, маніпулятивними програмами й ток-шоу з одними й тими ж персонажами.

Такий перехід відбудеться не раптово й не одразу.

Але прошу помітити тенденцію: ще рік тому інтернет-медіа та соцмережі обійшли за популярністю традиційне телебачення.

Отже, виробляйте справжній продукт, стверджуйте в людей розуміння важливості саме якісної інформації, а не технологій промивання мізків, розвивайте краудфандингові платформи, чесно працюйте з місцевим бізнесом, формуйте ядро власної аудиторії — і ви будете мати шанс здійснити перехід від пострадянської системи олігархічних ЗМІ в напрямку сучасних, мобільних, незалежних від неофеодалів медіа.

Відчуваєте різницю між ЗМІ й медіа?.

І ще одна «післявиборча» порада: якщо єдиним способом існування у світі інформації ви вважаєте «жнива» під час виборів — треба змінювати вид діяльності.

Займіться чимось іншим.

Над опитуванням працювали: Гала Скляревська, Ілона Громлюк, Анна Єгорова, Лілія Апостолова, Наталія Данькова, Світлана Остапа, Наталія Лигачова.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Масований удар по Одесі: Зеленський розповів, як зупинити російський терор
GlavRed
2024-11-15T09:48:04Z
Лана Шевчук — колишня ведуча проросійських каналів, які заборонили в Україні. Хто вона така? І з ким говорить на новому майданчику «Лана Тут»?
Детектор М
2024-11-15T09:46:38Z
Російський міністр визнав, що військові РФ мародерять у Курській області
УкраинФорм
2024-11-15T09:36:58Z
Нардепу Шевченку обиратимуть запобіжний захід - онлайнтрансляція
TSN
2024-11-15T09:36:40Z
Кордон не заблокований - ДПСУ не має додаткової інформації про акцію польських фермерів
УкраинФорм
2024-11-15T09:36:19Z
Пентагон направлятиме партії зброї до України щотижня
TSN
2024-11-15T09:35:18Z
Умєров обговорив із прем'єром Норвегії ситуацію на фронті та допомогу Україні
УкраинФорм
2024-11-15T09:33:13Z
Глава МЗС Чехії не думає, що Трамп може раптово припинити допомогу Україні
Европейская правда
2024-11-15T09:31:07Z
Міноборони Польщі поскаржилось НАТО на українців та Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T09:30:51Z
Анна Саліванчук розповіла про втрату дитини
Фокус
2024-11-15T09:45:58Z
У новому кліпі «Обіцяю» гурту «Фіолет» знялися ветерани та діючі військові
УкраинФорм
2024-11-15T09:30:26Z
Гурт Linkin Park випустив перший кліп на пісню "Two Faced" у новому складі
Фокус
2024-11-15T09:27:43Z
Деталі кастингу «Месники: Судний день» розкрили ще одного ключового персонажа — він з’явиться й у новій «Фантастичній четвірці»
ITC
2024-11-15T09:19:44Z
На Apple TV+ вийшов другий сезон серіалу «Таємниця бункера» / Silo
ITC
2024-11-15T09:19:41Z
Анджеліна Джолі та Бред Пітт продовжують судитися через виноробню: деталі
Фокус
2024-11-15T09:15:43Z
Дочка Різ Візерспун Ава Філіп знялася в рекламі парфумів
Фокус
2024-11-15T09:15:01Z
Відомий 67-річний український актор заявив про готовність воювати і назвав, чим може бути корисним
TSN
2024-11-15T09:12:45Z
Солістка Tember Blanche заявила про зміну формату гурту: Дуету не буде
Комсомольская правда
2024-11-15T09:10:49Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Спалах кишкової інфекції в McDonald's: відома причина смерті та хвороби понад сотні людей
TSN
2024-11-15T09:18:56Z
36,6 – уже не норма: ось яка температура тіла вважається нормальною
TSN
2024-11-15T09:12:56Z
В Україні змінять підхід до підтримки осіб з обмеженою працездатністю. Кабмін вже вніс законопроєкти в Раду
ZN UA
2024-11-15T08:58:41Z
Новий тренд захоплює молодь: весело, але ніякого алкоголю
Знай
2024-11-15T08:51:22Z
Популярний напій зменшує ризик алкоголізму
24tv
2024-11-15T08:33:39Z
Куди люди постійно падають уві сні: учені пояснили природу незвичайного явища
Фокус
2024-11-15T07:51:51Z
Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років
24tv
2024-11-15T06:03:48Z
В Україні мобілізують з ВІЛ та туберкульозом: в Раді розкрили суть наказу Міноборони
Политека
2024-11-15T04:30:05Z
Туреччина через непорозуміння розгорнула в Егейському морі чотири військові кораблі
Европейская правда
2024-11-15T09:46:18Z
У США поліпшили артилерійську машину M7 BFIST: чим цікава модернізація
Фокус
2024-11-15T09:45:22Z
Росіяни зруйнували на Сумщині стародавню Богородичну церкву
УкраинФорм
2024-11-15T09:42:38Z
Мають давню історію та особливе звучання: 5 найрідкісніших імен в Україні
24tv
2024-11-15T09:36:10Z
КНДР запустить масове виробництво дронів-камікадзе
УкраинФорм
2024-11-15T09:33:44Z
Литва вивчає український досвід із мобілізації та рекрутингу - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-15T09:27:48Z
Відділ Пентагону з питань НЛО отримав понад 700 повідомлень за минулий рік – The Hill
iPress
2024-11-15T09:27:35Z
Товариство «Свята Софія» у Римі надіслало гуманітарний вантаж до України
УкраинФорм
2024-11-15T09:27:23Z
У МОН нагадали про ключові функції асистента вчителя та асистента учня
24tv
2024-11-15T09:24:10Z
Приготуватися усім: контролери водоканалу почнуть перевірку деяких абонентів
24tv
2024-11-15T09:39:29Z
Євросоюз оштрафував Meta на 797 млн. євро
360ua.news
2024-11-15T09:33:07Z
Солодові заводи є найбільшими покупцями обладнання LUBNYMASH у країнах ЄС
AgroPortal
2024-11-15T09:30:37Z
В Україні дешевшає цибуля - EastFruit
УкраинФорм
2024-11-15T09:27:19Z
Багатомільярдна афера в Фонді держмайна: організатор схеми скуповує компанії за кордоном – Bihus.Info
ZN UA
2024-11-15T09:25:27Z
Україна сьогодні імпортує 2,4 тисячі МВт-годин електроенергії - Укренерго
УкраинФорм
2024-11-15T09:21:50Z
Британські користувачі iPhone вимагають від Apple 3 мільярди фунтів стерлінгів за «здирництво»
InternetUA
2024-11-15T09:19:41Z
Великий банк Китаю почав блокувати юаневі перекази до РФ з «дружніх» їй країн
Украина Криминальная
2024-11-15T09:18:48Z
Експерт назвав головну причину, чому відкрити небо для польотів в Україні неможливо
TSN
2024-11-15T09:12:55Z
Всі будуть думати, що ви миєте щодня, а насправді — раз на місяць: розчин для очищення дзеркал
TSN
2024-11-15T09:36:50Z
Яким людям пасує чорний колір: стиліст дала неочікувану відповідь
GlavRed
2024-11-15T09:27:16Z
Як почистити комп’ютер від пилу вдома: інструкція для початківців
InternetUA
2024-11-15T09:01:38Z
Завжди періть ці 5 речей навиворіт: ви й не знали про цей секрет
24tv
2024-11-15T09:00:08Z
Навіщо замовляти в ресторані: приготуйте хрусткі нагетси зі скоринкою вдома
24tv
2024-11-15T08:39:11Z
Чотири поради від фахівців, з чого варто починати ремонт
24tv
2024-11-15T07:30:54Z
У це складно повірити: який пункт у меню раніше існував у McDonald's
24tv
2024-11-15T07:30:04Z
Зірки обрали знаки зодіаку, у яких у 2025 році буде поповнення в сім'ї
24tv
2024-11-15T07:03:31Z
Перевірений роками та поколіннями: відеорецепт пляцка "Сирна вишиванка" від Лілії Цвіт
24tv
2024-11-15T06:48:32Z
Він б'є як с**ка, – Пол побажав смерті Тайсону після міцного ляпаса на дуелі поглядів
24tv
2024-11-15T09:45:53Z
Під час матчу збірної Бразилії на полі раптово увімкнули полив газону: кумедне відео
24tv
2024-11-15T09:36:22Z
Онлайн-трансляція пресконференції Реброва перед матчем Грузія – Україна
24tv
2024-11-15T09:27:37Z
Сич: Перший виклик у збірну — це круто, повірив у це не відразу
Football.ua
2024-11-15T09:25:05Z
Ольмо: Нинішній календар — пекельний, організм має межу
Football.ua
2024-11-15T09:22:58Z
Дешам – про нічию з Ізраїлем: Ми мали забивати не один гол
Football.ua
2024-11-15T09:21:53Z
«Валенсія» Аліни Ягупової виграла усі п'ять матчів сезону в Іспанії
УкраинФорм
2024-11-15T09:09:44Z
Сьогодні українська футбольна «молодіжка» проведе матч проти Португалії
УкраинФорм
2024-11-15T08:49:29Z
"Залізний Майк" на фінальній дуелі поглядів дав "батьківського" ляпаса Полу: вогняне відео
24tv
2024-11-15T08:48:59Z
Шокувальне зізнання військового, який охороняв "Чонгар": "Нас здали – у нас був усього 1 БТР"
TSN
2024-11-15T09:36:48Z
Прорив окупантів з бронетехнікою до Куп'янська: в ЗСУ розкрили деталі боїв
GlavRed
2024-11-15T09:30:07Z
2 обласні центри під великою загрозою: стали відомі найближчі цілі РФ
GlavRed
2024-11-15T09:27:49Z
Транслює проросійські сюжети: маріупольку підозрюють у співпраці з РФ
InternetUA
2024-11-15T09:27:32Z
Китайський гороскоп на завтра 16 листопада: Свиням - ревнощі, Кроликам - важка ситуація
GlavRed
2024-11-15T09:27:10Z
Капремонт укриття у столиці зі збитками у ₴230 тис. – повідомлено про підозру начальнику управління ЖКГ Подільської РДА
Украина Криминальная
2024-11-15T09:24:12Z
На фронті - 144 бої за добу, найбільше ворог атакував на Курахівському й Покровському напрямках
УкраинФорм
2024-11-15T09:21:36Z
Хотіли вдарити по аеродрому: у Краснодарському краї пролунали вибухи через атаку БПЛА
Фокус
2024-11-15T09:21:08Z
Курахове під загрозою оточення: експерт проаналізував ситуацію
TSN
2024-11-15T09:18:04Z
Удар по житловому кварталу Одеси, є жертви та постраждалі: куди влучив ворог
Политека
2024-11-15T09:30:25Z
В Одесі обстріл пошкодив будівлю амбулаторії, яка є пам'яткою архітектури
УкраинФорм
2024-11-15T09:27:25Z
Ворог скинув вибухівку із дрона у Херсонській громаді, є поранений
УкраинФорм
2024-11-15T09:21:27Z
В Одесі серед постраждалих - двоє дітей: Зеленський відреагував на чергові удари Росії
УкраинФорм
2024-11-15T09:21:08Z
На Закарпатті ексвійськовий влаштував стрілянину біля будівлі ТЦК: що відомо
TSN
2024-11-15T09:15:04Z
Затримано столичного організатора наркобізнесу — у нього вилучили психотропів на 6,5 мільйонів гривень
Украина Криминальная
2024-11-15T09:12:36Z
27 років розшукувала та три – спілкувалася: як жінка викрила вбивцю свого брата
TSN
2024-11-15T09:12:32Z
Наслідки атаки на Одесу зняли на фото: подробиці про постраждалих і руйнування
TSN
2024-11-15T09:12:17Z
На Харківщині поліція вилучила контрафактну продукцію на суму понад 3 мільйони гривень
Мій Харків
2024-11-15T09:10:18Z
Налаштування Wi-Fi-роутера: прості способи покращити сигнал вдома
InternetUA
2024-11-15T09:46:14Z
Фокус від природи. Названо людей, у яких найбільше шансів побачити сніг цієї зими: хто вони
Фокус
2024-11-15T09:45:13Z
Нові відкриття кидають виклик теорії відносності Ейнштейна
Portaltele
2024-11-15T09:43:34Z
Motorola підтверджує вихід Android 15 для більшої кількості пристроїв
Portaltele
2024-11-15T09:43:33Z
Huawei підтверджує дату запуску смартфонів серії Mate 70
Portaltele
2024-11-15T09:42:18Z
У Британії створили штучний інтелект, який імітує бабусю та виснажує телефонних шахраїв
ITC
2024-11-15T09:40:28Z
Як захистити смартфон від холоду: п'ять важливих правил
InternetUA
2024-11-15T09:31:29Z
Чому не вистачає місця на Андроїді: напрочуд простий спосіб збільшити пам'ять
GlavRed
2024-11-15T09:27:19Z
Забезпечить енергією і рибою: Китай будує незвичайну сонячну станцію в морі
InternetUA
2024-11-15T09:25:17Z
Кабіна злітає окремо від шасі: GAC показав у дії свій літаючий електромобіль
AutoGeek
2024-11-15T09:24:06Z
Acura представила новий кросовер за $30 000
AutoCentre
2024-11-15T09:22:36Z
Xiaomi створила нове шасі для електромобілів: 4 мотори, понад 2000 к.с. потужності та підвищений комфорт
ITC
2024-11-15T09:19:43Z
З запасом ходу 2500 км і прозорими дверима: Chery представила ефектний мінівен
AutoGeek
2024-11-15T08:48:48Z
Honda пред’явила новий Passport: подробиці та ціна
ЗаРулем
2024-11-15T08:28:06Z
Підозр більше немає? Митника Михайла Бурдейного, у якого в авто знайшли $700 тисяч, повернули на роботу
Знай
2024-11-15T08:21:34Z
Ford скорочує виробництво нового електричних кросоверів Explorer і Capri
AutoGeek
2024-11-15T08:18:51Z
Популярний седан Lexus повністю розсекретили напередодні дебюту
AutoCentre
2024-11-15T08:07:44Z
Справжня розкіш за $50 000: оновлений мінівен Buick GL8 ES показали офіційно
AutoGeek
2024-11-15T07:48:03Z