4 листопада, 2020, 10:52.
.
Народні депутати принесли до Конституційного суду підписану більш ніж 200 колегами заяву зі зверненням до 11 суддів КСУ добровільно подати у відставку через підтримку рішення щодо скасування е-декларування.
Про це повідомляє Укрінформ.
За словами політика, якщо судді проігнорують заяву і не складуть повноваження, наступним кроком буде низка законодавчих ініціатив, які мають запобігти подальшим рішенням КС, які "могли б зруйнувати незалежну антикорупційну інфраструктуру".
"Вони (судді КС - ред.) там мають у своїй програмі розглянути питання конституційності роботи Вищого антикорупційного суду.
Це може напряму спричинити призупинення безвізового режиму з ЄС.
Я думаю, що народ України точно не буде прощати таких рішень.
Деякі законопроєкти просто блокують, фактично, тимчасово роботу Конституційного Суду", - поінформував Арахамія.
Заступник голови фракції партії "Голос" Ярослав Железняк, який також прийшов до КС, додав, що до ВР внесено законопроєкт, який збільшує кворум роботи Конституційного Суду до 17 суддів.
"Наскільки мені відомо, колеги по парламенту реєструють щодо прийняття рішень (Конституційним Судом - ред.) двома третинами голосів, є законопроєкти, які повертають електронне декларування.
Я думаю, що ми найближчим часом разом з парламентом, незалежно від політичних уподобань, будемо вносити ці законопроєкти і голосувати.
Сподіваюся, що і електронне декларування ми повернемо найближчим часом", - сказав Железняк.
НАЗК закрила реєстр е-декларацій на виконання рішення КСУ.
Зеленський після термінового засідання РНБО заявив, що система е-декларування в Україні працюватиме.
Уряд зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ до реєстру е-декларацій.
Президент України Володимир Зеленський закликав голову КСУ Олександра Тупицького піти у відставку.
3 листопада, народний депутат від "Слуги Народу" Олександр Бакумов зачитав у Раді звернення від нардепів "різних політичних фракцій і груп" із закликом до суддів КСУ, які підтримали рішення про скасування криміналізації неправдивого декларування, подати у відставку.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов закликав суддів Конституційного суду піти у відставку, адже "своїми рішеннями вони посягнули на норми Конституції".