MY.UAНовини
Фільми жовтня: уявні голоси продюсерів, відтворення українських весільних традицій та пошук борщу єдності
Фільми жовтня: уявні голоси продюсерів, відтворення українських весільних традицій та пошук борщу єдності

Фільми жовтня: уявні голоси продюсерів, відтворення українських весільних традицій та пошук борщу єдності

Два фільми із жовтневого прокату особливо показові, бо засвідчують два діаметрально різних підходи до української історії — один із них прагне автентичності й точності, а інший — навпаки, жертвує всім цим, аби досягти якогось іншого ефекту.

Коли під час перегляду вчуваються голоси продюсерів.

«Фортеця Хаджибей» відрізняється від інших українських копродукційних фільмів тим, що Україна тут присутня не номінально, а як чільне місце дії, й українські персонажі відіграють першорядну роль у сюжеті, а не маргінальну, як зазвичай.

Разом із тим місце інших учасників проєкту також доволі вагоме, бо в картині, окрім української, наявні також турецька та грузинська сюжетні лінії з, відповідно, чільними персонажами.

Сама облога та штурм займають у картині доволі мало місця, як, зрештою, й усі інші мілітарні подробиці, бо на перший план тут виходить костюмована авантюрно-любовна лінія, яка, однак, легше сприймається в переказі, ніж власне в показі.

Цей фільм найкраще уявляти собі через якийсь діалог трьох продюсерів — українського, грузинського й турецького, які вирішили разом робити фільм.

«Про що ж він буде?» — запитує один.

«Про україно-турецько-грузинську дружбу», — відповідає йому інший.

«Чи була така?».

— «Та в історії завжди можна знайти відповідні приклади.

Як і в сьогоденні».

«А давайте об’єднаємо все це разом — історію та сучасність, наповнимо історичний матеріал алюзіями на теперішній день».

— «І візьмемо якусь південну історію, яка би могла зробити українців і турків союзниками».

— «Можна взяти фортецю Хаджибей і її облогу росіянами».

— «Але ж Хаджибей якраз і брали українські козаки».

— «Не будемо ускладнювати.

Глянемо на це з геополітичної перспективи.

Росіяни воювали з турками, а союзниками турків були українські козаки — ось вам і сюжет».

— «А грузини?» — «Грузини обов’язково будуть — і тут вже алюзія на сучасність».

«У мене прохання.

Хочу, аби грузин був хоробрим та вмілим воїном, проте мав мирні плани — нехай він везтиме із Франції виноградну лозу, аби із неї вирощувати на півдні України найкраще вино!» — «А чи прийметься там французька лоза? До речі, який це сорт?» — «Яка різниця — просто виноградна лоза, яка виросте до символу або метафори! І не забуваймо, що грузин іще має бути й пристрасним коханцем, але ми цю пристрасть покажемо якось опосередковано, наприклад, через спільне плекання виноградної лози».

— «Хороша ідея! Тоді вже й треба показати щось життєствердне турецьке.

Давайте базар! У мене на прикметі багато колоритних персонажів».

— «Але тільки без шкіряних курток!» — «Я згоден піти на такий художній компроміс».

«І що це буде за жанром? Історичний фільм?» — «Ні.

Вийде дорого, та й з істориками вічна морока».

— «Давайте щось пригодницьке.

Щось авантюрне, як про мушкетерів — із фехтуванням та любовною лінією».

— «І створимо міжетнічні пари, наприклад, українець — туркеня, грузин — українка».

— «Хороша ідея, але треба, щоб туркеня була україномовною».

— «Згода.

У мене є молода модель — вона добре сприймає мови на слух, щоправда, не розуміє, що каже, й через акцент глядач мало що второпає, але це деталі.

Усіх інших можна переозвучити».

— «І нехай вона буде зі змішаного шлюбу — мати з-під Полтави, а батько — турецький воєначальник».

— «І грузин нехай покохає доньку шинкаря — ні, не єврейку, не треба нам стереотипів, а українку.

Нехай вона також буде з під-Полтави».

«Щось у нас вже вимальовується.

Сюжет візьмемо умовний, але щоб був трохи історичним.

Нехай гетьман посилає козака із таємним посланням до турецького воєначальника з важливим повідомленням.

Так ми покажемо союз українців та турків.

Грузин долучиться потім, але зіграє в сюжеті важливу роль».

«Тепер треба визначити режисерське бачення.

Батальних сцен та масовок ми собі дозволити не можемо, тому дія буде максимально зосереджена всередині приміщення, в декораціях».

— «І сама дія там також має бути мінімальною — декорації важливо не зіпсувати, тому нехай вони більшість часу розмовляють».

— «Візьмемо хорошого оператора, який створить відповідну атмосферу — світло там, дим».

«Потрібно ще щось.

Як із образами спільного для українців, турків та грузин ворога?» — «Вже все придумав: введемо у фільм кілька карикатурних російських персонажів: офіцера-садиста і простого солдата, який за пляшку вина готовий відчинити браму міста ворогові».

Напевне, все було не так, і продюсери домовлялися про щось інше й іншими словами, проте фільм цілком відповідає цьому опису.

Все в ньому дуже концептуально та продумано.

Разом із тим стрічку неможливо дивитися через відсутність у ній фактично всього, що робить кінематограф кінематографом — її сценарій підкреслено літературний та декларативний — такий добре передавати по радіо.

У фільмі відсутня наскрізна фізична дія, яка би скріплювала епізоди в одне ціле, від того фільм є ніби серією скетчів.

Картина розпадається на низку підкреслено театральних сцен, суть яких зводиться до безконечних перемовин.

Спочатку герої про щось домовляються між собою в одному приміщенні, потім вони йдуть в інше приміщення, де продовжують дискусію вже за участю інших персонажів.

І ці переходи з однієї декорації в іншу не дають фільму набрати необхідного темпу, ба більше, вони створюють ефект клаустрофобії, ніби ти опиняєшся в якомусь американському горорі до чергового Геловіну, в якому дія відкладається з волі невидимого садиста.

До цього фільму можна віднести певні кінематографічні формули, як-от гічкоківську «Абсурд — моє кредо», проте у фільмі немає саспенсу, який би втягнув глядача в дію.

Тут не віриш і не співчуваєш жодному персонажеві, все тут декларативно та декоративно.

Фільм місцями живописний, проте ця барвистість явно самоцільна й тільки відволікає увагу від основної дії, як, наприклад, в епізодах із тим самим колоритним турецьким базаром, без якого легко можна було обійтися.

Відтак фільм просто ніякий, його нудно дивитися, а в багатьох моментах тобі просто смішно від того, що відбувається на екрані.

Такі твори — кінематографічне ніщо, яке не можна випускати на екран.

Однак подібні стрічки піддаються широкому та надзвичайно вільному трактуванню, оскільки є фактично порожніми оболонками, які глядач самостійно наповнює сенсом.

Комусь він може здатися ідеологічно правильним, хтось у ньому побачить іще якусь цінність.

Усе залежить від потреб та фантазії потенційної аудиторії.

Кіномани підносять подібні фільми до рівня культового кіно — мовляв, тут все так погано і сміховинно, що навіть добре.

Як на мене, то фільм «Фортеця Хаджибей» обов’язково має бути обрамленим — можна обрамити його розмовою трьох продюсерів, можна зробити фільм у фільмі, як це вже було апробовано в картині «Зрадник», до якого також доклав руку продюсер Володимир Філіпов, проте самостійно стрічка «Фортеця Хаджибей» існувати не має права.

Дві мандрівки.

У країну мрій….

У жовтні вийшли також дві неігрові картини, яких досить незвично бачити в національному прокаті — «Весільний спадок» та «Борщ.

Секретний інгредієнт».

Виробила обидва фільми студія «Film.

ua» при сторонній фінансовій підтримці — першу стрічку знято за участі Міністерства культури та інформаційної політики України, другу — за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Ці фільми істотно відрізняються від того, що ми звично називаємо прокатним неігровим кінематографом.

Перед нами більше стрічки телевізійного формату — й за тематикою (яка більше просвітницька, ніж якась інша), й за способом оповіді, які використовують їхні автори.

Зрештою, обидва фільми легко могли би стати телевізійними серіалами (один із них, зрештою, таким і є) — із достатньою кількістю продовжень, оскільки йдеться про дуже вдячні та цікаві теми.

«Весільний спадок» (режисер Олексій Гуз, продюсер Олена Малкова) розповідає про українські весільні традиції XIX — початку XX століття на прикладах кількох українських регіонів.

Творці проєкту досліджують не просто вісім регіонів країни — Івано-Франківщину, Буковину, Рівненщину, Закарпаття, Черкащину, Київщину, Харківщину та Чернігівщину, але окремі райони в цих регіонах.

Така прицільна локалізація дуже важлива, бо показує українські весільні традиції без зайвих узагальнень, автентично й точно.

Фільм має досить продуману та цікаву структуру, дещо формальну, але дуже показову.

Про українські весільні традиції в кадрі нам розповідає низка розмаїтих експертів, а їхні слова ілюструються за допомогою перевдягнених в автентичні костюми акторів.

Ці актори розігрують ключові весільні обряди, а наприкінці всі учасники дійства збираються разом — ніби для загальної весільної фотографії.

Всі жанрові сценки знято у судії, на чорному тлі, тому вони дещо нагадують ізольоване існування у вакуумі.

Проте фільм не має жодних ознак музейності в найгіршому сенсі цього слова — як чогось застиглого й неживого.

Навпаки, перед нами не просто відтворення живої історії, проте її продовження в теперішньому часі.

Цьому сприяють і автентичні костюми, і правильно відібрані актори, які відтворюють антропологічно точні типажі того чи іншого регіону.

А це означає, що нічого невідворотного не сталося, що певні традиції цілком можна відродити, і що ці традиції дуже органічні для мешканців різних регіонів України.

Звісно, реальність не така оптимістична, бо показані у фільмі традиційні весільні обряди в більшості випадків не збереглися до нашого часу, проте, хтозна, можливо, такого типу фільми й відродять щось із розгубленого.

Зрештою, мова не стільки про відтворення всього того, що було (а було дуже різне й часом неприйнятне сьогодні), проте про відчуття самого весілля як важливого дійства, яке має фактично сакральне значення.

Про це в картині говорить одна з його авторок Марія Квітка: «Весілля — це не зовсім святкування, це виконання громадою певних дій, аби шлюб набрав чинності».

Тобто назагал ідеться про колективну ідентичність, існування певних спільнот, які об’єднані одними цінностями та віруваннями.

Існування таких спільнот дуже важливе не тільки тому, що забезпечує тяглість традицій, проте вказує на саму їхню необхідність — спільнота не може існувати без правил.

Все це може здатися архаїчним і застарілим, проте альтернатива цьому ще гірша, бо людина без коріння, без ідентичності опиняється наодинці із хаосом існування, де вона сама собі суддя та розпорядник.

Можливо, це не так вже й погано — постійно перебувати у вирі імпульсивного оновлення та хаотичного перезавантаження, проте подібне навряд чи може тривати безконечно — в якусь мить ми будемо змушені на чомусь зупинитися.

То чому б не на наших певних традиціях, перевірених часом ритуалах та правилах?.

Звісно, фільм тільки почасти ставить подібні запитання, бо головна його мета — показати розмаїття українського традиційного весілля.

Показати наскільки несхожими воно було в різних куточках України і наскільки спільними були певні його елементи.

На сьогодні «Весільний спадок» — це одна з найкращих, найкрасивіших, найвишуканіших українських неігрових стрічок, які були створені цього року.

Фільм буде мати довге життя — і я дуже сподіваюся на продовження.

… та в реальну Україну.

І якщо фільм «Весільний спадок» зосереджений на історії, то картина «Борщ.

Секретний інгредієнт» (режисер Дмитро Кочнєв, продюсерка Наталка Якимович) цілком приділяє увагу сьогоденню.

Тут немає нічого з минувшини — перед нами жива українська реальність, регіональне розмаїття, яке автори вирішили об’єднати в одне за допомогою борщу.

Цей фільм ще більш телевізійний, ніж попередній, оскільки тут є і голос за кадром, і ведучий, і доволі динамічний монтаж, який стрімко переносить нас з одного місця дії в інше.

Головним героєм (ведучим) фільму є ресторатор Євген Клопотенко, який їздить різними регіонами України, збирає рецепти борщу, причому він збирає їх у доволі різних людей, між якими часто важко знайти щось спільне.

Проте кожен із них додає до свого борщу щось незвичне, оригінальне, що Клопотенко бере, щоб у Києві зварити свій так званий борщ єдності.

Фільм цікавий у першу чергу розмаїттям борщів та людей, які ці борщі варять, ніж чимось іншим.

Однак про сам борщ нам фактично нічого не розповідають.

Він наявний як певна національна субстанція, яка існує ніби сама по собі — без особливої історії та того, що він таке, чим він цінний чи поживний чи ще щось таке, одним словом , тут немає не просто жодної метафізики чи філософії борщу, як було у попередньому фільмі з весіллям, але й сама його кулінарія доволі поверхова.

Це одразу занижує сам фільм, робить його розважально-побутовим, всупереч закадровим запевненням, що йдеться не просто про страву, але й про певні цінності, які сповідують люди, що його готують.

Проте ці слова досить декларативні — і автори фільму дуже мало роблять, аби наповнити їх змістом.

Окрім того, обрані персонажі з їхніми борщами не просто дуже різні, вони й справді мають небагато спільного.

Це той випадок, коли борщ у фільмі — то тільки борщ — і нічого більше.

Зрештою, це не так погано, як може здатися, бо стрічка насправді досить інформативна, і без неї ми б не тільки не знали так багато про нашу національну страву, але й не змогли би побувати у незнайомих і навіть екзотичних місцях.

Зрештою, картина не обмежується відверто туристичними маршрутами, інколи заглядаючи у малодоступні місця, проте навіть дозволяє нам впустити у свій світ війну, яка тут дається хоч і опосередковано, проте цілком впізнавано.

Подібного типу кіно, крім пізнавальної функції, цілком може стимулювати внутрішній туризм, а це, у свою чергу, може привести до тої самої єдності, до якої так прагнули автори картини.

Якщо підсумовувати українське кіно в жовтні, то в ньому можна вгледіти більше оптимістичного, ніж песимістичного.

Оптимізм тут у тому, що українське кіно хоч повільно, проте все ж звертається до суто української тематики.

Успішніше в неігровому форматі, менш успішно — в ігровому.

Однак у такий спосіб вдасться запустити те, чого не було раніше — інтересу українського кіно до української реальності та українського глядача — до українського кіно.

Ілюстрація - скрін з трейлеру стрічки «Весільний спадок».

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа».

Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Де краще працювати українцям: нові реалії заробітків у Польщі та Німеччині
Хвиля
2025-04-30T04:21:56Z
З Днем прикордонника України 2025: найщиріші привітання у картинках, прозі й віршах
24tv
2025-04-30T04:21:33Z
Яке церковне свято у середу, 30 квітня: чому сьогодні не можна лінуватися
24tv
2025-04-30T04:03:19Z
Все, що захоче, він розкаже сам: волонтерка - про те, як зустрічати військових з фронту
Комсомольская правда
2025-04-30T04:01:25Z
Як студентам та викладачам використовувати ШІ: МОН та Мінцифри надали рекомендації
InternetUA
2025-04-30T04:01:12Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-30T03:49:35Z
Стало відомо, хто з українців отримає одразу 10 виплат при виході на пенсію у 2025 році
Хвиля
2025-04-30T03:45:51Z
З Днем прикордонника! Яскраві листівки та привітання своїми словами для українських захисників
Telegraf
2025-04-30T03:36:31Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Парламент Угорщини схвалив вихід з Міжнародного кримінального суду
Европейская правда
2025-04-30T04:55:40Z
Трамп пояснив, чому Путін не наважиться на повну окупацію України
Gazeta UA
2025-04-30T04:54:37Z
"Лікарняний" у Дубаї: САП ініціює нову справу проти народного депутата Шахова
ZN UA
2025-04-30T04:49:05Z
Небензя в ООН заговорив про "прямі переговори" з Києвом та згадав передвиборчі обіцянки Зеленського
Telegraf
2025-04-30T04:45:35Z
Трамп відповів на питання,чи довіряє він Путіну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T04:42:10Z
"Те, що світ спостерігав протягом останніх 14 тижнів - це революція здорового глузду" - Трамп
Gazeta UA
2025-04-30T04:33:58Z
Росія збільшила обстріли України на тлі "мирних переговорів": в ООН вказали на тривожну тенденцію
Telegraf
2025-04-30T04:30:38Z
Китай скасує санкції проти законодавців ЄС, щоб розблокувати торговельні переговори — Politico
ZN UA
2025-04-30T04:22:47Z
Найцікавіші музичні релізи квітня 2025 року: Wu-Tang & Mathematics, Елтон Джон, повернення Machine Head та Юля Юріна
ITC
2025-04-30T04:07:32Z
6 українських зірок, які зникли зі сцени на піку популярності: чому так сталось
24tv
2025-04-30T04:03:42Z
"Баффі" Сара Мішель Геллар розкрила секрет 25-річних стосунків із чоловіком-актором
GlavRed
2025-04-29T23:27:41Z
"Передумала": Євген Кошовий розповів про складне рішення 17-річної Варвари
GlavRed
2025-04-29T23:27:39Z
У музеї Нідерландів дитина пошкодила картину вартістю €50 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T23:00:19Z
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
УкраинФорм
2025-04-29T22:33:58Z
Марічка Падалко показала, який зараз вигляд мають її батьки
GlavRed
2025-04-29T21:27:48Z
Разом на сцені та поза камерами: які українські актори є парами в реальному житті
24tv
2025-04-29T20:42:21Z
Українські хіти 60-х створювали в умовах жорсткої цензури: якими були залаштунки хрущовської "відлиги"
Telegraf
2025-04-29T20:39:33Z
OLX, Rozetka, OnlyFans, Booking, Uklon та «Кабанчик» автоматично стагуватимуть податки з користувачів ─ законопроєкт КМУ
ITC
2025-04-30T04:55:54Z
Спалах ящуру: як це вплине на ціни на молоко в Україні
Хвиля
2025-04-30T04:00:40Z
Супермаркети оновили цінники на свинину: де найдешевша грудинка та шашлик
Хвиля
2025-04-30T03:24:36Z
ШІ збільшує попит на енергію та загрожує заробітку американських експортерів СПГ
InternetUA
2025-04-30T03:01:05Z
Уряд схвалив законопроєкт щодо міжнародного обміну інформацією про доходи з цифрових платформ
InternetUA
2025-04-29T23:01:26Z
Volvo призупинила прогнози через вплив мит та проблем з електромобілями у першому кварталі
Топ Жир
2025-04-29T22:01:34Z
Китай посилює позиції на світовому ринку рідкісноземельних металів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:30:37Z
Після індексації пенсій частина одеситів втратить субсидію на оплату комуналки: хто в зоні ризику
Политека
2025-04-29T20:01:07Z
Податкова отримає дані про рахунки і сейфи українців: кому ще нададуть доступ
Хвиля
2025-04-29T19:45:05Z
Страхова відмовила після ДТП: як водій домігся виплати і великої пені
Хвиля
2025-04-30T04:40:54Z
Інтернет-шахраї обдурили киянку на 22 тисячі доларів через валютний обмін
InternetUA
2025-04-30T04:28:55Z
У Рівному біля смітника знайдено тіло немовляти
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T04:12:47Z
Найближчими днями країну атакує нова буря: коли її потужність досягне піку
GlavRed
2025-04-30T03:28:11Z
Будинки у вогні, є загиблий: як виглядає Дніпро після атаки Шахедів
GlavRed
2025-04-30T03:28:08Z
На Миколаївщині викрили злочинну групу, яка налагодила наркобізнес по всій країні
УкраинФорм
2025-04-30T01:01:11Z
У Києві затримали чоловіка, який за $5 тисяч обіцяв військовозобов’язаному посвідчення ГУР
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:47Z
У Швеції сталася стрілянина у перукарні - троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:03Z
За 30 хвилин 16 "прильотів" і майже 40 постраждалих: моторошні кадри з Харкова
GlavRed
2025-04-30T00:27:26Z
Тренер радить саме ці 4 вправи, щоб спалювати жир на животі
24tv
2025-04-30T03:27:01Z
Знижує холестерин і покращить роботу серця: який горіх ефективний
Gazeta UA
2025-04-30T02:18:36Z
Німецькі вчені вказали на шість головних ознак раку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T00:00:21Z
Мухи миттєво зникнуть: найкращі натуральні засоби проти комах
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Як сходити на пікнік і не отримати харчове отруєння
24tv
2025-04-29T17:22:16Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
ЗС РФ окупували Суху Балку на Донеччині, — DeepState
Фокус
2025-04-30T04:55:12Z
Поліг під час стрілецького бою з ворогом: загинув командир відділення безпілотників з Вінничини
24tv
2025-04-30T04:45:19Z
Генштаб назвав втрати Росії на 30 квітня
1News
2025-04-30T04:45:15Z
У Києві від сьогодні обмежать рух пішоходів на одній з ділянок Хрещатику
Khreschatyk
2025-04-30T04:36:11Z
Синоптикиня розповіла, чи очікувати заморозків у травні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T04:06:46Z
Прогноз погоди на травень у Дніпрі: які сюрпризи підкине останній місяць весни
Политека
2025-04-30T04:01:20Z
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ мали успіх біля Торецька: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-30T03:48:40Z
Атака "Шахедів" по Україні, Росія тисне на фронті: хронологія 1162 дня війни
24tv
2025-04-30T03:42:35Z
Росія атакувала Харків дронами типу «Герань-2», серед 39 постраждалих 5-річна дитина
Комсомольская правда
2025-04-30T03:28:33Z
Гороскоп на завтра 1 травня: Терезам - успіх, Дівам - омріяний відпочинок
GlavRed
2025-04-30T04:28:22Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти собаку
GlavRed
2025-04-30T03:28:59Z
Залишатиметься свіжим до двох років: який інгредієнт потрібно покласти до рису
GlavRed
2025-04-30T03:28:51Z
Кава насправді не боби і не горіх: неочікувана правда про походження напою
GlavRed
2025-04-30T03:28:18Z
Деруни вийдуть ще смачнішими: запечіть їх у горщиках з грибами та сиром
Telegraf
2025-04-30T03:15:21Z
Ви забудете про ковбасу: нереально смачний рулет з мʼяса та сиру, який готується на раз-два
24tv
2025-04-30T03:06:08Z
Більше, ніж просто готель: історія будівлі, яка вважається одним із символів Дніпра
Telegraf
2025-04-30T02:06:20Z
Насолоджуємося, поки є нагода: простий рецепт смачнющої спаржі – не треба її варити
24tv
2025-04-29T20:57:42Z
Парфуми з ароматом ладану: вони зачаровують з перших секунд
24tv
2025-04-29T20:27:26Z
Усик і Дюбуа знову зійшлися у дуелі поглядів у Лондоні
Gazeta UA
2025-04-30T04:45:59Z
Усик і Дюбуа провели нову дуель поглядів у Лондоні після провокації британця на "Вемблі"
ZN UA
2025-04-29T22:51:27Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Барселона – Інтер
24tv
2025-04-29T22:45:28Z
Українська тенісистка Костюк вибила другу поспіль росіянку на турнірі у Мадриді
ZN UA
2025-04-29T22:09:14Z
Прибила фанатку Спартака: українка Костюк здолала росіянку та вийшла у чвертьфінал в Мадриді
24tv
2025-04-29T21:57:20Z
ПСЖ на виїзді здобув важку перемогу над Арсеналом у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-29T21:45:44Z
Соларі буде тимчасовим тренером Реалу на КЧС
Football.ua
2025-04-29T20:49:12Z
Реал Мадрид оголосив про чергову травму Алаби
Football.ua
2025-04-29T20:40:11Z
Даєр стане гравцем Монако — Романо
Football.ua
2025-04-29T20:25:58Z
Названо ТОП-10 автомобільних бестселерів Європи: попереду Peugeot
ЗаРулем
2025-04-30T04:54:07Z
Автовиробники вмовили Трампа пом'якшити вплив мит
ZN UA
2025-04-30T00:18:28Z
Таємничий електричний пікап від Ram зник без шуму, але постачальники вимагають компенсацію
Топ Жир
2025-04-30T00:15:33Z
Вони відмовилися від 103 тисяч доларів за цей 25-річний Acura Integra Type R
Топ Жир
2025-04-29T22:30:53Z
Цей занижений Roush F-150 не боїться різких поворотів та ризиків
Топ Жир
2025-04-29T20:00:14Z
Гендиректор Slate заявляє: час відмовитися від величезних екранів і повернути радість до водіння
Топ Жир
2025-04-29T18:45:22Z
На виставці в Бірмінгемі дебютували три cенсаційні електромобілі Renault
AutoCentre
2025-04-29T18:01:53Z
Можна "влетіти" на гроші: які штрафи за перевищення швидкості у Польщі
24tv
2025-04-29T17:06:05Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
Підступний візуальний тест: потрібно знайти кішку за 5 секунд в автомайстерні
GlavRed
2025-04-30T03:28:45Z
Samsung розпочне виробництво чіпів Snapdragon 8 Elite Gen 2 для своїх смартфонів
InternetUA
2025-04-30T02:01:27Z
Користувачі зможуть купувати товари через ChatGPT
InternetUA
2025-04-30T01:01:20Z
Шахраї пропонують фейкову роботу, маскуючись під відділ кадрів TikTok - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:10Z
"Гість із космосу" міг виштовхнути життя з морів на сушу: вчені знайшли несподіваний збіг
Telegraf
2025-04-30T00:12:11Z
Google вперше проведе презентацію з Android перед I/O 2025
InternetUA
2025-04-30T00:04:40Z
Європол створює спецпідрозділ для боротьби з онлайн-вербуванням молоді злочинцями
УкраинФорм
2025-04-29T23:49:39Z
Власник Cybertruck втратив бізнес за ніч через хвилю обурення через його нацистські вітання
Топ Жир
2025-04-29T23:30:07Z
Учені навчили штучний інтелект зашифровувати секретні повідомлення
InternetUA
2025-04-29T21:43:30Z