MY.UAНовини
УПЛ-ТБ: навіщо Українській прем’єр-лізі свій футбольний канал?
УПЛ-ТБ: навіщо Українській прем’єр-лізі свій футбольний канал?

УПЛ-ТБ: навіщо Українській прем’єр-лізі свій футбольний канал?

І з цією метою розпочала готувати проєкт під назвою УПЛ-ТБ. Розглядаються різні шляхи його розвитку, ключовий із них — запустити канал прем’єр-ліги для ОТТ-платформ.

«Детектор медіа» вирішив з’ясувати деталі й перспективи появи цього проєкту, плани щодо його монетизації, а також як зміниться ринок у разі запуску нового футбольного каналу.

УПЛ-ТБ  відповідь на недосконалу конкуренцію на ринку?

Наразі єдиним підрядником, зацікавленим отримати трансляцію українського внутрішнього чемпіонату, є «Медіа Група Україна», яка має три платні футбольні канали. Решта медіагруп не готова витрачати мільйони доларів на показ хай і чи не найпопулярніших матчів. Наприклад, у 2019 році «Футболи» були єдиним учасником тендеру на купівлю цих прав. А коштують вони недешево. Скажімо, вартість угоди з УПЛ у 2019 році мала скласти 16,5 мільйонів доларів за три сезони. Таку суму «Футболи» були готові платити за наявність прав на матчі 12 клубів. Однак минулого року, як і раніше, клуби прем’єр-ліги домовитися про єдиний пул не змогли. Тоді з пулу вийшли п'ять клубів («Динамо», «Зоря», «Десна», «Дніпро-1» і «Карпати»), які підписали прямі контракти на трансляцію своїх домашніх матчів із каналами групи «1+1 медіа». Однак і «Плюси» не є вагомим конкурентом на ринку за права на чемпіонат, адже інтерес бенефіціарного власника до інвестування у футбол потроху згасає. І вже восени цього року «1+1 медіа» закрила «Профутбол», а підписала угоду на показ матчів лише двох клубів — «Динамо» і «Дніпро».

Таким чином на ринку склалися обставини, коли є лише один фактичний покупець, і він може диктувати свої умови УПЛ, залежній від нього. Однак при цьому «Футболи» так само дуже залежать від українського футбольного чемпіонату. Особливо з огляду на останні події, пов’язані з перепродажем прав на лігу чемпіонів та лігу Європи від «Волі» Megogo. Внаслідок цього єдиним основним ексклюзивним контентом «Футболів» лишилися матчі української прем’єр-ліги. Директор зі стратегії та розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Федір Гречанінов навіть заявив, що «Футболи» скорочують свою присутність у кабелі, орієнтуються на угоди із провайдерами нових технологій, «щоб у більшому обсязі фінансувати Українську прем’єр-лігу». Зважаймо ще й на те, що спортивні канали МГУ є збитковими, спроба посилити свою монетизацію переходом на індивідуальні підписки a la carte через карантин відтермінувалася на невизначений період.

Що задумала УПЛ?

Медіаексперт Олександр Глущенко, який є учасником робочої групи щодо створення УПЛ-ТБ, вважає: українські футбольні клуби розуміють, що вони за відсутності єдиного телепулу є заручниками ситуації, коли на ринку присутні один-два покупці, й може реалізуватися сценарій, за якого покупець узагалі буде один і виставить умови гірші, ніж очікувалося, з великим дисконтом або взагалі не буде телетранслятора. «Для більшості клубів нинішня ситуація і залежність від одного-двох телетрансляторів — шлях у нікуди й постійна залежність від чужих примх та методів, які не завжди є ринковими», — каже експерт. До того ж клуби хочуть отримувати більше коштів за продаж прав на трансляції. Директор зі стратегічного розвитку та комунікацій ФК «Шахтар», також член робочої групи зі створення УПЛ-ТБ Юрій Свиридов вважає, що необхідно збільшувати вдвічі вартість телевізійних прав на матчі УПЛ, яка наразі становить $6 млн.

Тому основна ідея створення УПЛ-ТБ, як розказав «Детектор медіа» виконавчий директор української прем’єр-ліги Євген Дикий, поява додаткового учасника телевізійного ринку та уникнення його монополізації.

«Наша головна ідея — це створення каналу, який би транслювався за допомогою ОТТ-сервісу зі своїми шоу та аналітичними програмами, матчами у прямому ефірі та архіву. Це платний канал, який був би доступний користувачам цього ОТТ-сервісу або розповсюджувався за індивідуальною передплатою напряму абонентам», — розказав Євген.

Формат проєкту та можливі сценарії ще обговорюються в самій прем’єр-лізі. Найбільш вірогідні, за словами пана Глущенка, зараз три шляхи розвитку історії з продажу прав на національний футбольний чемпіонат.

Перший із них — це продаж прав за схемою тендеру, яка існувала раніше. «Претендентів може бути багато: "Медіа Група Україна", "1+1 медіа", Setanta sports, "Воля", Мegogo, "Поверхность". Цей варіант передбачає створення телеканалу УПЛ ТБ ,де будуть ретранслюватись архівні матчі, матчі УПЛ, але не в прямому ефірі», — сказав Олександр Глущенко.

Другий варіант — це створення повноцінного телеканалу на базі прямих трансляцій матчів та його дистрибуція в Україні та за її межами). Зокрема, як зазначив Олександр, це продаж прав нелінійних та бетінгових, прав на хайлайтси в рамках світу мовникам, відеосервісам, платформам.

Третій варіант, за словами пана Глущенка, — це ОТТ-платформа. Власна або співпраця з існуючим гравцем на ринку, наприклад, на умовах white label. «Як в Україні, так і за її межами. І наповнювати платформу можна іншими видами спорту, не тільки прем'єр-лігою, є ще матчі першої, другої ліг, аматорський футбол, матчі збірної, юніорів, електронний футбол. А скільки в Україні проводиться чемпіонатів з інших видів спорту? Ми навіть самі не знаємо, наскільки ми спортивна країна та нація», — додав він.

Чи залежить УПЛ-ТБ від створення єдиного телепулу?

Запорукою успіху цього проєкту Олександр Глущенко вважає наявність єдиного телепулу, коли права на повноцінний національний чемпіонат належатимуть УПЛ. А якраз втілити цю ідею українські клуби досі не змогли.

«Найперше, що потрібно зробити де-юре і де-факто, — створення єдиного телевізійного пулу, де всі права належать прем'єр-лізі й вона є замовником зйомок матчів, — каже він. — Єдиний телепул — це вже готовий самодостатній продукт, комплексний чемпіонат, а не його частина, як це є зараз із різними власниками. І його можна і, головне, треба продавати. Перед нами весь світ».

Зовсім іншої думки дотримується генеральний директор групи «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук. «Вже багато років точаться дискусії, кому належать права — футбольним клубам чи УПЛ. "1+1 медіа" розділяє позицію, що права — це власність виключно футбольних клубів. Тому поява одного гравця — чи то каналу, чи ОТТ-платформи — призведе до монополізації на ринку», — каже Ярослав. На його думку, нині наявність кількох великих трансляторів чемпіонату дозволяє витримувати баланс і давати вболівальникам різнопланові матеріали.

Як монетизувати УПЛ-ТБ?

Скільки може коштувати проєкт УПЛ-ТБ? У прем’єр-лізі кажуть, що це питання ще на стадії обговорення, тому воліють цифри не називати. А Олександр Глущенко зазначив, що «дуже абстрактно, створення чогось у місяць буде обходитись у 140 тисяч доларів, то це 10 тисяч з клубу на місяць». На його думку, це не дуже великі кошти навіть для найбіднішого клубу.

За словами очільниці Setanta Sports в Україні Марії Лисенко, моделей монетизації для такого проекту, як УПЛ-ТБ, може бути декілька: «Але чи спрацюють вони для українського ринку — для мене велике питання. Починати треба з визначення того, що хочуть отримати від цього каналу його засновники, клуби УПЛ. Якщо збереження виплат за ТБ права на тому рівні, на якому вони є зараз, з потенційним ростом, то проект буде фінансово дуже складним». Адже, за її словами, права плюс продакшен на рік складатимуть, щонайменше, 7,5-8 млн доларів. А це означає, що якщо продавати канал a la carte абоненту навіть за 3 долари на місяць, потрібно знайти більше 200 тис. уболівальників, готових стільки платити.

«Я не бачу на ринку стільки людей. І це ми говоримо про перший-другий роки роботи. В подальшому ж клуби мабуть розраховують на збільшення доходів від прав, тому кількість передплатників каналу має зростати. Але як вона може зростати, якщо в нас недобір зі старту? Візьмемо іншу модель, коли клуби в перші рік чи два не розраховують на гроші від каналу, щоб у подальшому отримати більше. Питання перше: навіщо це клубам. Питання друге: де взяти 40–50 тис. абонентів, які оплатять продакшен. Не думаю, що їх стільки є», — каже Марія Лисенко.

А от Євген Дикий з УПЛ дивиться на цю ситуацію оптимістичніше, адже вважає, що на ринку є достатня кількість абонентів, щоби згодом цей проєкт монетизувався: «Ми прораховували скільки нам потрібно абонентів. 200 тисяч достатньо, щоб вийти на півень прийнятного фінансового результату».

Але при цьому, за його словами, для того щоби повернути інвестиції, вкладені у проєкт на першому етапі, потрібен час. Попередній термін для виходу на самоокупність — не менше 2-3 років.

За словами Олександра Глущенка, додатковою монетизацією може стати перепродаж нелінійних прав відеосервісам, у тому числі за кордон. Він переконаний, що український футбол може бути цікавий усім нашим сусідам — на пострадянській території і в Європі. Адже в Україні показують матчі Молдови, Білорусі, Угорщини. «Чому б не зробити те саме з українським чемпіонатом?» — каже він. І радить не забувати про багатомільйонну українську діаспору.

Коли запуститься УПЛ-ТБ?

Орієнтовно в середині листопада 2020 року мають відбутися загальні збори клубів УПЛ, на яких має бути прийнято один із варіантів, і після цього вже розпочнеться безпосередньо робота над створенням телеканалу.

Питання в тому, чи підтримають пропозицію, розроблену лігою, її члени. «Є клуби, які повністю підтримують цю ідею, інші її теж підтримують, але їх цікавить розмір інвестицій, необхідних для реалізації цього проєкту. До розгляду питання вартості ми ще не дійшли через епідемію, але найближчим часом ми прорахуємо», — розказує Євген Дикий.

Новий тендер на продаж прав на трансляцію має відбутися наступної зими. До цього часу УПЛ має намір запустити проєкт. «Якщо бродкастер запропонує умови, які влаштують усіх часників, то чому б ні? Якщо ж такої пропозиції не буде або якщо частина клубів не увійде у пул умовного каналу, вони будуть мати змогу транслювати свої матчі на платформі УПЛ-ТБ», — вважає Євген.

УПЛ зараз обговорює залучення до майбутнього каналу інших змагань (жіночий футбол, міні- та пляжний футбол). Також ведуться переговори з можливими партнерами. «Є низка ОТТ-платформ, із якими ми ведемо переговори. Але ця інформація наразі конфіденційна», — додає пан Дикий. Зазначимо, з-поміж ОТТ-платформ інвестують у спорт Megogo, «Воля» та oll.tv (через «Медіа Групу Україна»).

Як запуск УПЛ-ТБ вплине на ринок?

«Запуск ОТТ-сервісів різними лігами та чемпіонатами не є чимось новим і давно існує на міжнародному ринку», — каже Марія Лисенко. Вона згадує про канал «NBA TV», який існує та продається паралельно із продажем прав традиційним телевізійним мовникам. «Є суперсервіс NHL, який надає вболівальникам значно більше контенту, ніж вони можуть отримати через лінійне ТБ. Футбольні ліги також мають свої телесервіси. Навіть клуби мають свої клубні канали. Тому в розгляді цієї можливості УПЛ немає нічого дивного», — додає вона.

Також Марія вважає, що поява окремого каналу прем’єр-ліги не стане загрозою для інших платних каналів щодо їх можливості придбати права на національний футбольний чемпіонат. «Я не бачу такої загрози зараз навіть на розвинутих Pay TV ринках, — каже вона. — І такі сервіси вже частково є у, наприклад, NHL, я його вже згадувала. Це не сервіс, а просто мрія вболівальника: прямі трансляції, новини, огляди, time-shift, можливість перегляду матчів та гольових моментів із різних камер, включаючи камеру над воротами та багато іншого. Але його вартість 29,99 доларів на місяць. Чи багато в нього клієнтів з України? Думаю, питання риторичне. Повертаючись до футбольних чемпіонатів, я можу сказати, що в найближчі 3–5 років ОТТ-платформ ліг, що заберуть прямі трансляції з традиційних ТБ каналів, я не бачу». На її думку, на сьогодні найбільше спільним інтересами клубів, правовласників. Спонсорів та мовників відповідають саме трансляції на платних телевізійних каналах.

А Олександр Глущенко переконаний, що власник контенту рано чи пізно сам стає мовником і створює власну платформу, де йому не потрібні посередники: «У Польші створено ОТТ-платформу на базі "Естракляси", в Іспанії La Liga запустила гібридний варіант, UEFA тестує власний ОТТ-сервіс. Є процеси, які, навпаки, розширяють можливості монетизації контенту. Як-от британська платформа Sky розпочала продаж прав на перегляд окремих матчів британської прем'єр-ліги за системою Pay-per-View». Але і він згоден з тим, що ще років 5–7 платним спортивним каналам взагалі не має про що турбуватись: «Повноцінний запуск платформ і формування всіх видів прав лише у себе і створення замкненого циклу монетизації — не швидкий період. І це відбудеться не в цій п’ятирічці. Оскільки зараз важко зрозуміти скільки вдасться заробити за відсутності ОТТ-сервісів, телеком-провайдерів, DTH-платформ та телеканалів».

Теги за темою
футболСтаттіРинок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скільки серій у другому сезоні "Венздей": опис усіх епізодів
24tv
2025-09-11T20:51:00Z
Підтверджено загибель актора Андрія Синишина, який зник безвісти в квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T20:42:04Z
4 фільми для ідеального настрою у дощовий вечір
24tv
2025-09-11T19:57:30Z
"Ти зіпсуєш моє весілля": наречена заборонила дружці фотографуватися через зовнішність
TSN
2025-09-11T19:48:09Z
У Стамбулі таксист обдурив співачку-путіністку та її чоловіка на $12 тис
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T19:27:46Z
Сердючка, Дан Балан, 2-метровий торт і не тільки: відомий блогер з розмахом відсвяткував весілля
24tv
2025-09-11T19:27:17Z
Репер Bad Bunny виключив США зі світового турне через побоювання рейдів міграційної служби
УкраинФорм
2025-09-11T19:09:21Z
Відомий український продюсер обвінчався з дружиною і показав фото
FaceNews
2025-09-11T17:00:04Z
Популярний український співак потрапив до лікарні
Вива
2025-09-11T16:57:13Z
ЄС призупинив фінансову підтримку угорської АЕС "Пакш-2", яку будує росія
iPress
2025-09-11T21:57:50Z
Замороження пенсійних виплат: хто може залишитися без грошей і як цього уникнути
TSN
2025-09-11T21:21:42Z
ВАКС призначив київській забудовниці Молчановій заставу у ₴100 млн у справі про заволодіння землею
Украина Криминальная
2025-09-11T21:09:25Z
Мільярдер дав пораду, яка допоможе кожному отримати найбільший зиск
TSN
2025-09-11T20:51:18Z
Американський професор назвав біткойн головною загрозою для американської валюти
InternetUA
2025-09-11T20:27:42Z
АЗС можуть різко змінити ціни на бензин: скільки коштуватиме пальне
Знай
2025-09-11T20:12:52Z
У МВФ оцінили фінанові потреби України: вони більші, ніж прогнозує уряд
ZN UA
2025-09-11T20:00:23Z
Скільки євро можна купити за 20 тисяч гривень
24tv
2025-09-11T19:57:13Z
Росія посилить атаки на енергетику
Знай
2025-09-11T19:30:38Z
Кремль активізував агресивну риторику щодо держав Балтії - ЦПД
УкраинФорм
2025-09-11T21:54:35Z
"Стримування посилиться": НАТО обіцяє Росії "військову відповідь" на прильоти дронів у Польщі
Фокус
2025-09-11T21:51:57Z
Симптоми на лице. У Трампа міг статись інсульт, тривожні фото
Telegraf
2025-09-11T21:45:51Z
Перша леді Австрії відвідала Ірпінь
УкраинФорм
2025-09-11T21:42:01Z
"П***а Лукойлу": Смоленськ під атакою, також росіяни дуже бояться за Калінінград
24tv
2025-09-11T21:27:04Z
Прокурори оголосили підозри 77 колаборантам і пособникам РФ
УкраинФорм
2025-09-11T21:27:03Z
Гуляли під однією парасолею: Арестовича та росіянку Собчак "зловили" у Лондоні
GlavRed
2025-09-11T21:27:02Z
"Це могла бути помилка": Трамп зробив заяву про російські дрони в Польщі
TSN
2025-09-11T21:21:51Z
Хронологія війни — день 1297: Польща починає діяти, а під Покровськом тривають бої
Telegraf
2025-09-11T21:03:54Z
"Бавовна" завітала аж до Смоленська: у місті лунали потужні вибухи
TSN
2025-09-11T22:03:53Z
На Хмельниччині покидьок систематично ґвалтував малолітню падчерку
Украина Криминальная
2025-09-11T21:57:26Z
На Волині з українського літака впав боєприпас: зруйновано житловий будинок
Фокус
2025-09-11T21:24:16Z
Інтернет-шахрайство на Тернопільщині: Фішингова пастка коштувала жінці 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-09-11T21:10:44Z
ДБР відкрило справу за фактом падіння боєприпасу з літака на Волині
УкраинФорм
2025-09-11T20:57:21Z
Поліція штату Юта оприлюднила фото ймовірного убивці активіста Кірка
УкраинФорм
2025-09-11T19:51:30Z
Літак скинув боєприпас на будинок на Волині та полетів до Білорусі: що дізналися ЗМІ
Telegraf
2025-09-11T19:18:54Z
Батько вбитої Ірини Заруцької не зміг поїхати на її похорон: у чому причина
24tv
2025-09-11T18:45:27Z
У лікарні помер поранений із Куп'янського району чоловік
УкраинФорм
2025-09-11T18:37:33Z
Війна, день 1297. Польща попросила НАТО надати їй більше систем ППО
Football.ua
2025-09-11T22:01:42Z
"Його багато хто боявся": що говорять знайові про підозрюваного у вбивстві школярів вчителя
TSN
2025-09-11T21:51:32Z
Далекобійна» відповідь на обстріли: Україна отримає доступ до нових ракет
GlavRed
2025-09-11T21:27:06Z
Яке релігійне свято відзначається 12 вересня 2025: традиції та молитва
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T21:03:27Z
Розкриті технічні характеристики британського наземного робота Hunter Wolf
InternetUA
2025-09-11T19:52:18Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Київській області: як отримати цю підтримку
Политека
2025-09-11T19:30:24Z
Тільки звучить як матюк: яким цікавим словом на букву Ш можна назвати жінку
Telegraf
2025-09-11T19:24:12Z
У Словаччині заговорили про військову підготовку через загрозу з боку Угорщини
TSN
2025-09-11T19:21:55Z
Розкриті технічні характеристики американської ракети AIM-120D-3 класу «повітря-повітря»
InternetUA
2025-09-11T19:12:13Z
Які симптоми погіршення слуху та як його відновити
Знай
2025-09-11T19:51:23Z
На Волині породілля і двоє немовлят захворіли на лістеріоз: одна дитина померла
TSN
2025-09-11T18:33:47Z
Чи можна кожного дня мити голову: фахівчиня розповіла про поширену помилку
GlavRed
2025-09-11T17:27:24Z
Центр дитячої кардіохірургії отримає від німецьких партнерів унікальне обладнання
УкраинФорм
2025-09-11T15:30:15Z
Найпоширеніше венеричне захворювання: все, що потрібно знати про трихомоніаз
24tv
2025-09-11T15:18:32Z
Сезонний сплеск COVID-19 в Україні: що треба знати про нові варіанти коронавірусу у 2025 році
24tv
2025-09-11T15:03:14Z
Канадські благодійники та СКУ передали 30 систем життєзабезпечення для Сил оборони
УкраинФорм
2025-09-11T14:54:59Z
Польша змусить платити українських біженців: що більше не безкоштовно
Знай
2025-09-11T13:12:43Z
З якими симптомами потрібно звертатися до психолога, психіатра, психотерапевта
TSN
2025-09-11T11:06:59Z
BMW тихенько представив нову емблему, і майже ніхто цього не помітив
Топ Жир
2025-09-11T22:03:39Z
Як легко видалити мутність фар: простий лайфхак для яскравого світла без хімії
GlavRed
2025-09-11T21:54:22Z
Mercedes-AMG оголосив війну BMW та Audi, представивши універсал на 30 тисяч доларів дешевший
Топ Жир
2025-09-11T21:51:33Z
Audi припиняє розробку свого найпопулярнішого електричного універсала
Топ Жир
2025-09-11T21:06:19Z
Ось нова Toyota GRMN Corolla, яку ви ще не повинні були побачити
Топ Жир
2025-09-11T19:51:59Z
Якщо пікап Hyundai на базі GM виглядає настільки добре, він заслуговує на запуск у США
Топ Жир
2025-09-11T19:21:57Z
Чоловік купує новий BMW M5, проїжджає 320 кілометрів і продає зі збитком у 20 тисяч доларів
Топ Жир
2025-09-11T18:36:17Z
Молодшому братові Ford Mustang виповнилося 55 років
AutoCentre
2025-09-11T18:16:57Z
Тисячі гібридних автомобілів Jeep можуть раптово втратити потужність під час руху
Топ Жир
2025-09-11T17:51:50Z
Безпілотники масовано атакували Смоленськ
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T21:03:34Z
Посилюють тиск: ЗС РФ перекинули на Донеччину дві бригади морпіхів, — OSINT-аналітик
Фокус
2025-09-11T21:00:42Z
"Кава зі Львова": ДБР викрило корупційну схему в системі пробації
Хвиля
2025-09-11T20:12:17Z
Зима в Україні цього року буде короткою та теплішою, ніж раніше, — метеорологиня Балабух
Фокус
2025-09-11T20:06:41Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22:00 11.09.2025
Украина Криминальная
2025-09-11T20:06:17Z
Підвищення тарифів на воду в Одеській області: скільки тепер доведеться платити
Политека
2025-09-11T20:00:55Z
Станція метро під болотом у Києві: яку з них так називали та чому
24tv
2025-09-11T19:42:12Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 18,5 тисяч цивільних
УкраинФорм
2025-09-11T18:45:39Z
Названа на честь богині печалі: де ця вулиця в Києві та чим вона цікава сьогодні
Telegraf
2025-09-11T18:27:45Z
День ангела 12 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-09-11T21:21:52Z
Українка побувала на Тенерифе та назвала топ 6 місць, які має побачити кожен
24tv
2025-09-11T20:48:06Z
Помилка, яка може коштувати троянд: чого не можна робити з квітами у вересні
GlavRed
2025-09-11T20:27:54Z
Мармеладне варення з груш: рецепт смачної та ароматної заготовки
Telegraf
2025-09-11T20:12:46Z
Любити себе і вміти слухати: 10 речей, які чоловік має робити на думку жінок
Gazeta UA
2025-09-11T19:57:26Z
7 фраз, які стануть в пригоді туристам, що подорожують до Франції
24tv
2025-09-11T19:36:13Z
Як правильно обрізати малину: дачники дали цінні поради
24tv
2025-09-11T19:30:18Z
Як позбутись тривоги і швидше заснути: прості звички, які мають стати ритуалом у вечірній час
Gazeta UA
2025-09-11T19:27:31Z
Де розташований чарівний палац, яким міг би розгулювати містер Дарсі з "Гордості і упередження"
24tv
2025-09-11T19:21:32Z
Візьметься за держзакупівлі: в Албанії призначили першого у світі міністра на штучному інтелекті
Фокус
2025-09-11T21:57:12Z
Android-смартфони тепер краще захищені від злому: що додали у важливому оновленні
InternetUA
2025-09-11T20:36:58Z
Навряд чи доживе до кінця листопада: розколовся найбільший айсберг у світі
24tv
2025-09-11T19:57:20Z
Учені за допомогою бактерій перетворили бетон на акумулятори
24tv
2025-09-11T19:27:55Z
Microsoft змусить співробітників працювати з офісу три дні на тиждень
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T18:42:38Z
Турецькі розробники представили нову авіаційну бомбу Tolun
InternetUA
2025-09-11T18:33:41Z
Що насправді "вбиває" акумулятор вашого телефону
InternetUA
2025-09-11T17:57:03Z
"ШІ дозволить моделювати загрози, створювати сценарії зламів, оптимізуючи захист систем без участі людини" - погляд Євгенія Іванченка на тестування майбутнього
Gazeta UA
2025-09-11T17:54:40Z
На YouTube з'явилася функція, яка допомагає подолати мовні бар'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T17:30:16Z
Зідан домовився очолити збірну Франції
Football.ua
2025-09-11T21:37:32Z
Постекоглу підтвердив відсутність Зінченка в матчі проти Арсеналу
Football.ua
2025-09-11T21:15:33Z
Жегрова: Хочу внести великий внесок у успіх Ювентуса
Football.ua
2025-09-11T20:57:28Z
Андре Онана приєднався до Трабзонспору
Football.ua
2025-09-11T20:24:41Z
У скривдженого Усиком суперника зірвався бій проти тимчасового чемпіона: у чому причина
24tv
2025-09-11T20:06:24Z
Реал сподівається підписати Конате влітку 2026 року
Football.ua
2025-09-11T19:54:01Z
Брукс продовжив контракт з Борнмутом
Football.ua
2025-09-11T19:39:49Z
Навколо були боягузи: зірковий американський боксер відреагував на вбивство українки у США
24tv
2025-09-11T19:36:26Z
Лапорт повернувся в Атлетік
Football.ua
2025-09-11T19:30:07Z