MY.UAНовини
Слуги, але не народу. Про що говорили й кого піарили теленовини в жовтні 2020 року
Слуги, але не народу. Про що говорили й кого піарили теленовини в жовтні 2020 року

Слуги, але не народу. Про що говорили й кого піарили теленовини в жовтні 2020 року

Попередні випуски: вересень, серпень, липень, червень, травень, квітень, березень, лютий, січень 2020 року.

Оцінюючи кількість згадок у новинах, слід мати на увазі, що до вибірки моніторингу потрапляють лише головні випуски новин. Оскільки на центральних телеканалах загального інтересу щодня виходить іще 2-3 випуски, а на 5 каналі та «112» новини щогодини, абсолютна кількість матеріалів із порушенням стандартів, вочевидь, набагато більша. Натомість наші показники дозволяють побачити співвідношення уваги, яку канали приділяли різним політикам та різним темам.

Тематична структура

З огляду на вибори та передвиборчі скандали, політики в теленовинах у жовтні стало ще більше, ніж було у вересні — у середньому 29 % матеріалів. Найбільш «політизованими» були традиційно новини 5 каналу, де 42 % матеріалів присвячували політиці; на другому місці — «Інтер», у якого цей показник високий за рахунок великої кількості матеріалів про «Опозиційну платформу — За життя». А найменше політики було в новинах «1+1» — 20 %. Відсоток матеріалів про культуру після нетривалого підвищення знову впав до 5 %; «1+1» — «найкультурніший» канал, що присвячує цій тематиці 7 % матеріалів. Дещо поменшало й матеріалі про війну на Донбасі. Вже традиційно найбільше уваги (9 % матеріалів) цій тематиці приділяють ICTV та Суспільне, а канал «112» не розповідає про ситуацію на фронті взагалі. Про події в окупованому Криму в жовтні практично не говорили в теленовинах.

Популярність політичних сил у новинах

Парламент у жовтні майже весь час був на карантині, тому парламентські партії не отримали «гарантованих» нейтральних згадок у збалансованих парламентських репортажах. Натомість певна кількість згадок, здебільшого нейтральних, була гарантована в матеріалах про результати місцевих виборів. Зростання кількості згадок про партію в жовтні означає, як правило, зростання агітаційної та піар-активності в новинах або ж аномальні чи разючі результати на виборах.

«Слуга народу» не надто активізувалась — як ми вже не раз відзначали в аналітичному циклі «Детектор виборів», головним передвиборчим «тараном» партії став Володимир Зеленський, а інші її обличчя фігурували в загальнонаціональних новинах нечасто. Та все ж кількість згадок про «Слугу народу» зросла в порівнянні з вереснем. Точніше, більш ніж удвічі — з 13 до 31 — збільшилася кількість позитивних згадок (читай — передвиборчого піару), тоді як нейтральних залишилося, скільки й було. Негатив про «Слугу народу» розподілений між «Україною», 5 каналом, «Інтером», «112» і ICTV, позитиву найбільше на «Україні», але був він також на каналах «Пінчука», «Інтері» та «1+1». Втім навіть на Суспільному, яке згадувало про партію монобільшості лише нейтрально, згадок про «Слугу народу» побільшало суттєво.

Значне зростання показника частоти згадок у новинах — зі 102 до 143 — показала «Опозиційна платформа — За життя», яка повернулась із третього місця на друге. Переважна більшість матеріалів про цю партію — позитивні, й вийшли всі ці позитивні матеріали на «Інтері» та «112». Кількість негативу про «ОПЗЖ» також зросла — з одного матеріалу у вересні до шести в жовтні. Чотири негативні матеріали про «ОПЗЖ» вийшли на 5 каналі, два — на «Україні». Вкрай рідко згадували про «ОПЗЖ» канали Пінчука. Нейтральних згадок «ОПЗЖ» перепало завдяки її результатам на виборах у східних та південних областях, а також гаданому виходу Олександра Попова у другий тур виборів мера Києва.

Кількість згадок у новинах про «Європейську солідарність» у жовтні зменшилась у порівнянні з вереснем, однак позитивних матеріалів у той же час побільшало з 22 до 35. Половина цього позитиву вийшла на 5 каналі, який належить лідеру партії Петру Порошенку. Хвалили «Європейську солідарність» також «Інтер», «Україна» та канали Пінчука. Негативних матеріалів про «ЄС» не було.

Поменшало згадок і про «Голос», який традиційно «виїжджає» в новинах на парламентських сюжетах. І, як і в ситуації з «ЄС», у той самий час кількість позитивних матеріалів зросла вдвічі. Як і перед минулорічними парламентськими виборами, піарять «Голос» здебільшого СТБ та ICTV — на канали Пінчука припадають майже всі позитивні згадки про партію. Поодинокі згадки в позитивному ключі траплялись також на «Інтері» та 5 каналі.

«Батьківщина» активізувалась і майже наздогнала «Голос», а за кількістю позитивних матеріалів навіть обігнала його. Із 23 позитивних матеріалів (які перед виборами можна сміливо прирівняти до прихованої агітації та передвиборчого піару) десять вийшли на «Інтері», сім на «Україні», шість на каналах Пінчука. Цікаво, що коли «Інтер» згадав «Батьківщину» в 14 матеріалах протягом місяця, «112», який належить іншому політику з тієї самої «Опозиційної платформи — За життя», не згадував партію жодного разу.

Незбалансованою залишається картина висвітлення партії «За майбутнє». Загальна кількість згадок про неї зросла в порівнянні з вереснем, кількість позитивних матеріалів (вони практично всі зосереджені на «1+1») також. Одна позитивна згадка зафіксована на каналі «112». Натомість канал «Україна» не згадав про «За майбутнє» жодного разу.

 Матеріали з ознаками замовності

У порівнянні з вереснем кількість матеріалів з ознаками замовності в жовтні зросла майже на третину — до 319. Це майже стільки ж, скільки було в липні 2019 року перед парламентськими виборами. Підозрілі матеріали становили 10,5 % від загальної кількості матеріалів в аналізованих праймових випусках новин, тоді як у вересні цей показник був 8,5 %. І оскільки вересневі підсумки вийшли під заголовком «Виборів наче й нема», маємо сказати, що забираємо свої слова назад: піар-активність політиків перед виборами була значною.

Попри те, що на «Інтері» значно активізувався піар партії власників — «ОПЗЖ», «Україна» залишається каналом із найбільшою кількістю підозрілих матеріалів у новинах. На третє місце вийшов канал ICTV, який хоч і відстає від «Інтера», однак видав у новинах жовтня майже вдвічі більше матеріалів з ознаками замовності, ніж у вересні. Суттєво (з 18 до 30) зріс і показник «1+1». Натомість канал «112» підвищив показник несуттєво. Найбільше — майже втричі, з 10 до 28 — підвищилася кількість матеріалів із ознаками замовності на каналі СТБ, який разом з ICTV включився у просування кількох політичних сил та кандидатів перед виборами. 5 канал у жовтні показав менше сумнівних матеріалів, ніж у вересні, а Суспільне залишилося чистим від джинси.

Найбільша кількість підозрілих матеріалів у новинах вийшла в інтересах «Опозиційної платформи — За життя». Трохи більш ніж дві третини цих матеріалів видав в ефір «Інтер» (це означає суттєве зростання кількості піару саме на цьому каналі), третину — «112». Інші канали «ОПЗЖ» не піарили.

Рінат Ахметов зберіг своє друге місце в рейтингу гаданих замовників із показником, який не змінився в порівнянні з вереснем. А ось «Європейська солідарність» «вибила» Зеленського з третього місця, посиливши свою піар-активність у новинах. Якщо у вересні ми зафіксували в аналізованих випусках лише 11 матеріалів в інтересах партії Петра Порошенка, то в жовтні їх було 27. Половина — на 5 каналі, який належить Порошенкові.

Посилився й піар Олега Ляшка, якого канал «Україна» несамовито просував у депутати за 208-м мажоритарним округом. Якщо у вересні вийшло 17 матеріалів в інтересах Ляшка, то у жовтні — 23. Ще одному протеже Ріната Ахметова — Дмитрові Шевчику, менеджеру ахметовського підприємства, що балотувався в мери Кривого Рогу від «Слуги народу» — присвятили сім підозрілих матеріалів на каналі «Україна». Чотирма матеріалами «Україна» догодила підзабутій партії «Опозиційний блок», що змагається за місця в міськрадах Донеччини.

Володимир Зеленський поступився Ляшкові: його показник — 21 матеріал. Президентський піар порівняно рівномірно розподілений між аналізованими каналами, окрім 5-го та Суспільного. Майже наздогнала Зеленського «Батьківщина», яка в жовтні, здається, всерйоз узялася за піар у теленовинах: 20 матеріалів, із них найбільше на «Інтері». Лише на один матеріал від партії Юлії Тимошенко відстала партія Ігоря Палиці, але практично ввесь піар «За майбутнє» був зосереджений на «1+1».

Цікава ситуація склалась із передвиборчим піаром Віталія Кличка. Його показник досить високий — 17 матеріалів (у вересні було 10), себто він не сильно поступився Володимиру Зеленському й навіть Олегові Ляшку. Більшість цих матеріалів вийшли на каналі «Інтер», ще кілька — на ICTV.

Інші улюбленці каналів Пінчука — «Голос» (і окремо кандидат від цієї партії в мери Черкас Віктор Євпак) та «Пропозиція», точніше, мер Дніпра Борис Філатов, якого в позитивному ключі показували тільки на ICTV. Також у новинах каналів Пінчука перед виборами відбувся аномальний викид любові до мера Львова Андрія Садового.

«Інтер» у п’яти матеріалах хвалив блок Юлії Світличної, своєї давньої протеже, яка зібрала команду для участі в місцевих виборах на Харківщині.

 Дотримання стандартів

Ситуація з дотриманням ключових стандартів, порушення яких зазвичай корелюють із замовністю, не надто змінилася: відсоток матеріалів без балансу в середньому зріс із вересневих 14 до 16, відсоток матеріалів із порушенням стандарту відокремлення фактів від коментарів — із 38 до 41. Помітно (з 20 до 25 % і з 40 до 46 %) частка матеріалів із порушенням цих стандартів зросла на «Інтері», де значно побільшало піару «ОПЗЖ». Також погіршились показники ICTV та СТБ, де перед виборами побільшало матеріалів з ознаками замовності. Показники «UA: Першого» навіть покращились у порівнянні з вереснем — лише в 1 % матеріалів порушений баланс і в 4 % є оцінки, не відокремлені від фактів.

Географія

Співвідношення українських і зарубіжних новин змінилося несуттєво — міжнародна політика стала дещо популярнішою в новинах насамперед через наближення виборів у Сполучених Штатах Америки. «Київських» новин побільшало, в тому числі за рахунок піару кандидатів у мери столиці — Віталія Кличка, Олексія Кучеренка, Олександра Попова та інших.

Харківська область уперше за час моніторингу дала найбільшу кількість регіональних сюжетів і повідомлень, змістивши з першого місця Донеччину. Насамперед це пов’язано з авіакатастрофою під Чугуєвом. Побільшало й новин із Луганщини через пожежі. А ось Одещина стала однією з найпопулярніших областей через те, що новинарі робили чимало матеріалів про передвиборчу ситуацію в цьому регіоні — як збалансованих, так і піарних. Із цієї ж причини доволі популярною стала Дніпропетровська область. Що ж до білих плям, то вони цього разу не настільки білі — через коронавірусну епідемію та вибори, зокрема порушення виборчого законодавства, кожна область мала принаймні кільканадцять згадок у новинах. Найменше матеріалів показали із Хмельницької, Полтавської та Сумської областей, попри те, що Сумщина — один із найскладніших регіонів у плані боротьби з коронавірусною епідемією (більше про це читайте в нашому коронавірусному моніторингу). Про події в окупованому Криму в жовтні вийшло лише шість матеріалів, переважно на Суспільному — це один із найнижчих показників за час моніторингу.

 

Щотижневі підсумки моніторингу читайте тут.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews». Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews». Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
Илон Маск отреагировал на удары по аэродромам в РФ
Корреспондент
2025-06-01T20:27:08Z
Появилась реакция НАТО на удары Украины по аэродромам РФ и Крымскому мосту
Comments UA
2025-06-04T12:33:35Z
Названа настоящая причина, почему Трамп не критикует Китай за помощь Путину
Comments UA
2025-06-07T07:39:49Z
Россия атаковала Украину 215 средствами воздушного нападения
Апостроф
2025-06-07T07:28:51Z
Кремль впервые отреагировал на операцию Паутина
Корреспондент
2025-06-03T11:18:55Z
Полный разворот от Украины, какое решение приняли у Трампа, помимо пропуска Рамштайна
Comments UA
2025-06-04T12:30:15Z
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:33:54Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Владельцы земельных участков хватаются за голову: придется выложить до 30 тысяч
Знай
2025-06-04T12:30:36Z
Украина готовится бить баллистикой по РФ: какое важное событие произошло в мае
Comments UA
2025-06-07T07:36:37Z
ПФУ отказал без объяснений: как защитить право на справедливую пенсию
Хвиля
2025-06-07T07:30:43Z
СБУ показала уникальные кадры спецоперации "Паутина": видео ударов по самолетам РФ
Хвиля
2025-06-04T13:51:45Z
5 июня - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-06-05T03:33:31Z
Китай передал России лазерную установку для сбивания дронов - СМИ
Корреспондент
2025-06-05T00:16:32Z
Какие платья нельзя носить женщинам за 50: такие модели выглядят нелепо и добавляют возраст
TSN
2025-05-26T16:48:44Z
Джамала продала дом под Киевом: певица назвала причину и где сейчас живет с детьми
TSN
2025-05-26T18:18:35Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
Топ 6 фильмов июня на любой вкус: с юмором, интригой и крутыми сюжетами
Фокус
2025-06-07T06:00:31Z
Топ-10 молодых и перспективных актрис украинского театра
ZN UA
2025-06-07T05:33:18Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Киркоров вызверился на Малахова и оскорбил его
GlavRed
2025-06-04T19:42:05Z
Ирина Билык показалась с двумя сыновьями и раскрыла подробности личной жизни
TSN
2025-05-25T07:48:32Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
Как прогнать всех насекомых из дома без "химии": один запах заставит их сбежать навсегда
UAToday
2025-06-03T14:15:46Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Клубничный бум: непревзойденная галета к кофе или чаю
TSN
2025-05-26T17:06:31Z
Гороскоп на сегодня, 7 июня: искушения тельцов, ссоры весов и планы водолеев
Знай
2025-06-07T01:33:07Z
Какие цветы еще можно посеять в июне: 10 оптимальных вариантов
GlavRed
2025-06-06T16:27:37Z
В таком маринаде вы мясо еще не замачивали: понадобится кофе и еще несколько ингредиентов
Telegraf
2025-06-04T12:12:54Z
Главная стрижка лета-2025: трендовые варианты
TSN
2025-05-26T12:18:14Z
Гороскоп на 25 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-24T15:27:13Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Škoda Favorit 1987 года переосмыслили как электрокар для нового поколения
Корреспондент
2025-05-29T18:15:23Z
Спасет от жары и духоты. Сколько в Украине стоит вентилятор в авто
Telegraf
2025-06-07T07:24:01Z
Выгодные условия : как стать владельцем Mazda CX-5 уже сегодня
Корреспондент
2025-06-07T06:39:23Z
Suzuki остановила производство популярного авто из-за ограничения Китая на редкоземельные элементы
Хвиля
2025-06-07T01:12:51Z
Электромобиль Nissan стал хитом в Китае и выйдет на глобальный рынок
Корреспондент
2025-06-06T18:48:28Z
Cadillac отзывает электромобили Lyriq из-за проблемы с дисплеем
Корреспондент
2025-06-06T16:39:59Z
Теслу съедают заживо: как китайские конкуренты победили детище Маска, которым вдохновлялись
Фокус
2025-06-06T16:21:51Z
Срочно разгрузите багажник в машине: водителям могут влепить серьезный штраф
Знай
2025-06-06T09:51:22Z
Чем полезен творог и стоит ли есть его каждый день: диетологи рассказали обо всех нюансах
UAToday
2025-05-24T09:03:02Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
2025-05-24T17:52:42Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Многие в это верили: разбит один из главных мифов о вреде кофе
Фокус
2025-06-07T07:00:18Z
Найден способ лечения болезни, вызывающей раннее старение: ключом стала витаминная добавка
Фокус
2025-06-07T06:51:58Z
Спасут от адской жары: как приготовить лимонад в домашних условиях - рецепты
Знай
2025-06-07T06:51:04Z
Обычная яичница по-новому: вкусно, полезно, без капли жира
Gazeta UA
2025-06-07T00:00:57Z
Медики в США могут говорить с карточками пациентов с помощью искусственного интеллекта
ZN UA
2025-06-06T18:24:25Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
В Польше голый украинец бегал по улице и прыгал на авто
TSN
2025-05-28T15:21:21Z
В России группа врачей продавала детей за границу
Корреспондент
2025-05-31T18:33:20Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
Зарезали и пытались сжечь. В Бельгии произошло жуткое убийство украинки и ее 6-летней дочери
Telegraf
2025-06-07T07:40:27Z
Пенсия в Харькове: ПФУ требовал у мужчины более 47 тысяч гривен, суд вмешался в дело
Политека
2025-06-07T07:01:14Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
В Киеве на американца упал балкон у подъезда многоэтажки
VGorode
2025-05-29T12:57:14Z
Возле метро в Киеве обнаружили труп: что известно
TSN
2025-06-05T16:18:02Z
Российские акции обвалились после ударов СБУ по аэродромам
Корреспондент
2025-06-01T17:42:33Z
Из-за 10-секундного опоздания самолет не пустили на посадку в Мюнхене - пассажиры провели в пути еще 12 часов
Апостроф
2025-06-04T11:57:13Z
Курс валют на выходные, 31 мая и 1 июня: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-05-31T06:51:29Z
Курс валют на 5 июня: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-06-04T12:48:57Z
Украина может зарабатывать миллионы на беспилотниках: что мешает
Gazeta UA
2025-06-07T07:36:59Z
Пенсионеры смогут забыть о платежках, как о страшном сне: кого освободят от уплаты коммуналки
Знай
2025-06-07T07:21:41Z
Немецкий банк заблокировал Шредеру выплаты из России
Корреспондент
2025-05-25T14:45:13Z
В Украине появится линия по выпуску 155-мм снарядов при участии чешской CSG, — Милитарный
Фокус
2025-06-04T12:36:13Z
Швеция ослабляет 100-летнюю жесткую монополию на продажу алкоголя
Европейская правда
2025-05-31T21:00:54Z
Професійні бригади з України збирають лохину в Грузії вдвічі швидше за місцевих
AgroNews
2025-06-04T12:16:30Z
Удар по Харькову: повреждены более 30 домов и транспортное депо
Корреспондент
2025-05-30T07:30:06Z
ВСУ ведут бои на девяти направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-27T13:30:44Z
Генштаб рассказал о ситуации с боями на фронте
Корреспондент
2025-05-28T05:27:22Z
Програма Mercy Corps: як жінкам створити власний агробізнес
AgroNews
2025-06-07T07:10:33Z
Спасаясь от обстрелов: в Сумской области эвакуировали почти 200 человек
Апостроф
2025-06-07T07:03:34Z
Дрон спикировал на меня. Я успел только поднять руки — история военного, пережившего прямое попадание FPV
Telegraf
2025-06-07T07:00:12Z
Россияне обстреляли Херсон: погибла супружеская пара, двое раненых
Корреспондент
2025-06-07T06:51:56Z
Украину 8 июня накроет 37-градусная жара, но некоторые регионы зальют дожди
Комсомольская правда
2025-06-07T06:46:56Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z
Названо регіони, де посіви найбільше постраждали від посухи та заморозків
AgroNews
2025-06-07T06:06:13Z
Apple зарегистрировала торговую марку новой операционной системы
UAToday
2025-06-07T05:33:53Z
Состоялась премьера Lies of P: Overture — уже можно играть
GameMag
2025-06-07T05:22:06Z
Анимешный Bloodborne возвращается: Bandai Namco анонсировала Code Vein II — первые скриншоты, детали и трейлер
GameMag
2025-06-07T05:07:55Z
Capcom представляет: Битва с гигантским демоном в новом трейлере самурайского боевика Onimusha: Way of the Sword
GameMag
2025-06-07T05:06:19Z
Зал смотрел с придыханием: Хидео Кодзима показал сцену из PS5-эксклюзива Death Stranding 2: On The Beach на Summer Game Fest 2025
GameMag
2025-06-07T05:06:18Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Гарсия перед провальным боем травмировался: Была операция
Корреспондент
2025-05-28T21:30:01Z
Составлена символическая сборная команда Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-06-01T17:24:06Z
Ребров озвучил условия включения футболистов в состав
Корреспондент
2025-06-07T06:27:45Z
Лунин поделился мнением о величайшем игроке в истории сборной Украины
Корреспондент
2025-06-07T05:48:45Z
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
2025-05-24T17:00:58Z
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
2025-05-24T17:33:32Z
90 лет без титула, и вот наконец Юнион Сент-Жиллуаз в Бельгии снова чемпион
Корреспондент
2025-05-25T21:30:44Z