Заклади закриваються, торгівці працюють: Як у Києві дотримуються карантину вихідного дня
З цих вихідних, 14-15 листопада, рішенням Кабміну в Україні запроваджено так званий карантин вихідного дня. Зокрема, він передбачає, що з 00:00 суботи до 00:00 понеділка мають працювати тільки об'єкти критичної інфраструктури — продуктові магазини, аптеки та транспорт.
Заклади громадського харчування мають право працювати тільки навинос. А ТРЦ, фітнес-клуби, басейни, спортзали, театри та кінотеатри взагалі мають зачинити свої двері на вихідні. За задумом уряду, такі заходи мають "перервати ланцюг передання захворюваності".
Новини за темою
Малий та середній бізнес одразу виступили проти таких обмежень, адже, за їхніми словами, карантин вихідного дня не перешкодить поширенню вірусу, а бізнес — доб'є. Низка міст відмовилася впроваджувати локдаун у вихідні. Київ — не з-поміж них. Тому ми прогулялися суботнім Києвом, щоб перевірити, чи усі дотримуються карантинних обмежень і, головне, чи допомагають вони уникати скупчень людей.
Вдень на Хрещатику людей значно менше, ніж зазвичай у вихідні, проте, все одно досить багато. Бо карантин карантином, а відпочинок ніхто не відміняв. Одразу, вийшовши з метро, в очі кидаються черги біля мафів-кав'ярень та велика кількість людей на лавках.
Заклади одноєврового формату, у яких в цій частині міста завжди найбільше людей працюють в форматі to go. Вони навіть огородили стрічками свої столики на вулицях, аби гості не стояли біля них, проте, це не завжди допомагає і люди просто оминають стрічку.
Усі магазини одягу та ЦУМ на Хрещатику не працюють.
Зате працюють незрозумілі кіоски, де продають розчинну каву і розігріті в мікрохвильовій сендвічі. І навряд чи варто сподіватись на те, що там дотримуються хоч якихось санітарних умов.
Біля багатьох закладів збираються досить великі черги, у яких більшість людей не дотримуються дистанції і не одягають масок.
Деякі заклади (за час рейду такий було помічено лише один) чемно дотримуються карантину, про що повідомляють вивіскою на своїх дверях, і не працюють взагалі.
А деякі — працюють, як і працювали. Тобто з дотриманням усіх карантинних вимог, але обслуговують клієнтів і всередині закладу.
В соцмережах деякі з них оголосили себе церквою, тому продовжують працювати, а деякі ж просто роблять це на свій страх і ризик.
Поліція повідомляла, що, зокрема, один із закладів на площі Льва Толстого був оштрафований за недотримання вимог. Але, знову ж таки, за час рейду, кореспонденткою не було помічено жодного патруля, який би перевіряв заклади громадського харчування.
Також є заклади, які ставлять вивіски, що працюють лише на виніс. Але ця таблички часто стоять біля терас, на яких сидять клієнти.
Кого заборона чомусь не торкнулася, так це сувенірні лавки на Андріївському узвозі. Більшість з них працює. І варто помітити, що продавці там працюють без масок і не мають антисептиків.
Ближче до вечора на Подолі людей уже помітно більше. За неможливістю відпочивати в закладах, люди стоять біля них, сидять на лавках і просто гуляють. Чи варто вкотре нагадувати, що дистанції ніхто не дотримується.
Водночас оглядове колесо на Контрактовій площі працює без жодних обмежень.
Насамкінець додамо, що на зупинках громадського транспорт і у метро як були натовпи, так і лишились.
Катерина Чернявська
Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]