/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F15ebd48e-ad08-4284-98b5-3565c2c2feef.jpeg)
Пенсіонерів вирішили позбавити останнього, ледь вистачить на їжу
Мінсоцполітики провели розрахунок і з'ясували, що мінімальної пенсії ледь вистачить на їжу
В Україні реальний прожитковий мінімум для пенсіонера становить 3170 грн. Таку цифру показали останні статистичні дані.
Але тільки на їжу потрібно не менше 1479 грн.
Дані про реальний прожитковий мінімум пенсіонерів наводяться, виходячи з вартості товарів і послуг споживчого кошика на вересень 2020 року. При цьому вироблені міністерством розрахунки не включають в себе ряд досить важливих витрат - таких, як вартість інтернету, мобільного зв'язку, деяких продуктів і послуг.
В середньому, пенсія в Україні зараз становить 3,5 тисячі гривень, що цілком відповідає розміру фактичного прожиткового мінімуму; однак це «середня пенсія», яка скоріше є математичною величиною. На ділі ж більшість пенсіонерів в країні отримує мінімальну пенсію або трохи більше мінімальної.
Читайте нас в Telegram і Viber
Мінімальна пенсія становить лише 1712 грн, що на 1 458 грн менше необхідної суми.
Профільний комітет вносив пропозицію підвищити пенсії до 40% від мінімальної зарплати (5000 грн.). Але цю пропозицію відхилили через брак коштів.
У грудні 2020 року в Україні буде перерахований прожитковий мінімум.
Прожитковий мінімум для тих, кому більше 60 років, хто отримує мінімальну пенсію збільшиться всього лише на 57 грн. - до 1769 грн.
Згідно із законом «норма стажу» - 30 років для чоловіків і 35 років для жінок. А якщо стаж вище, то покладена надбавка в розмірі відсотка від прожиткового мінімуму.
Найбільшу відчутне збільшення - до 570 грн. отримають ті, хто мали великі зарплати (приблизно в 8 разів вище середньої), або вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними правилами.
Портал MY.UA повідомляв, що ПФУ продовжує виплати пенсій в листопаді.
Карантин "вихідного дня" можуть скасувати. Але через чисельності хворих, жорсткі заходи необхідні. Чи чекає країну повний локдаун, читайте на порталі MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard