Подібні факти були помічені в Карвачарі / скріншот з відео
Вірмени, які покидають територію Нагірного Карабаху, викопують і забирають з собою останки родичів, після входження туди так званих російських «миротворців».
Про це повідомляє "Sputnik Вірменія".
Подібні факти були помічені в Карвачарі (Кельбаджарі), який тепер буде переданий Азербайджану.
"Якби ми знали, що кладовища залишаться недоторканими - інша справа, але завтра прийдуть інші люди, і ми не знаємо, що вони зроблять з пам'ятниками і могилами", - пояснив свої дії один з жителів.
На опублікованому записі видно, як труну дістають з могили, герметично упаковують і зверху прикріплюють хрест.
Що цьому передувало
- Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном навколо Нагірного Карабаху загострився влітку 2020 року, а наприкінці вересня перейшов у фазу масштабних військових дій, коли армія Азербайджану почала операцію з відновлення контролю над цим регіоном.
- На початку листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, а також президенти Азербайджану і Росії Ільхам Алієв і Володимир Путін прийняли заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабасі з 10 листопада.
- Згідно з досягнутою домовленістю, підрозділи ЗС Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях.
- Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі й вздовж коридору, що з'єднує Карабах з Вірменією, будуть розгорнуті російські миротворці, транспортне сполучення в регіоні контролюватиме прикордонна служба ФСБ Росії.
Довідка УНІАН
- У війні за Нагірний Карабах в 1991-1994 роках загинули близько 30 тисяч осіб.
- Відтоді Азербайджан не контролював не лише власне Нагірний Карабах, а й ще сім прилеглих районів, які вірменські сили називали "поясом безпеки".
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала