MY.UAНовости
Політика в українському YouTube. Чому Україна програє Росії
Політика в українському YouTube. Чому Україна програє Росії

Політика в українському YouTube. Чому Україна програє Росії

"Хьюстон! У Путина проблемы!". З таким заголовком на початку листопада вийшло чергове відео на YouTube-каналі Тетяни Монтян, в якому вона коментує матеріал The Wall Street Journal щодо невдач Путіна в сусідніх з Росією країнах. 

"Всі ці кольорові революції та інший треш були створені прогресивною демократичною спільнотою, яку очолює наш улюблений Держдеп", – коментує Монтян у своїй іронічній формі.

Вона – типовий популярний український політичний блогер – 277 тисяч підписників, понад 124 мільйонів переглядів відео. Щоправда 44% з них – росіяни. Проте українці про це не знають, вони звикли вірити людям. Особливо тим, які критикують владу.

Відповідно до останніх опитувань Internews, третина українців дізнаються новини з YouTube. 

Ролики на YouTube замінюють новини на телеканалах. На платформі тисячі експертів і звичайних людей емоційно та простою мовою, як Монтян, розказують про останні події в країні та світі. 

Все це можна було б записати в здобутки технічного прогресу. Порадіти за те, що YouTube впевнено йде в кожен дім. Проте є кілька але.

YouTube – це територія суб'єктивізму. Це популярні іронічні та емоційні відео. Тобто ті, які не відповідають журналістським стандартам. Інші, здебільшого, приречені на кілька сотень переглядів і забуття. Звичайній людині вкрай важко знайти об'єктивне джерело інформації в YouTube.

Друга важлива особливість – кролячі нори YouTube. Подивившись одного разу відео "Сенсація! Пальчевський виграє вибори з відривом у 10%", вже протягом короткого часу платформа заповнить стрічку користувача Пальчевським. 

Так YouTube прагне максимально втримати на своїй території. За короткий час, його алгоритм занурює людину в інформаційне поле, яке не має жодного відношення до об’єктивної реальності. Результати Пальчевського на виборах мера Києва в 2020 – яскраве тому підтвердження. Лідер рейтингів в інтернеті виявився аутсайдером виборів. 

Це лише ключові моменти, які створюють в YouTube середовище для поширення інформаційних вірусів під маскою новин чи політичної аналітики. 

"Українська правда" проаналізувала 334 канали, які поширюють суспільно-політичні відео. 

Загальні результати невтішні. Сумарні перегляди відео каналів з прямою чи завуальовано проросійською пропагандою майже в 2,5 рази перевищують канали з проукраїнською позицією. Решта слідує інформаційним трендам, підігруючи то одним, то іншим. 

YouTube-канали українських політиків та партій

У цьому сегменті українських суспільно-політичних YouTube-каналів сконцентровані як абсолютні лідери, так і канали, які швидше функціонують для галочки. 

Так, відео каналу Міністерства закордонних справ України "UkraineMFA" з 2012 року подивилися всього 260 тисяч разів, хоча публікують вони їх регулярно.

Ілюстрація №1 

Найпопулярніші українські політики в YouTube


Дані компанії beTrue Media. Команда з 2013 спеціалізується на вивченні YouTube та розвитку контенту на його платформі. Період аналізу 04.08-02.11.2020. Детальна інформація по 334 українським суспільно-політичним YouTube каналам тут.

Абсолютний лідер політичного сегменту українського YouTube – канал Анатолія Шарія. Тепер він політик. У нього майже 2,4 мільйони підписників. Всі його відео каналу подивилися понад 3,5 мільярди разів. 

У передвиборчий період (аналіз за 04.08-02.11.20) він опублікував 231 ролик, кожен з яких в середньому переглянули понад 450 тисяч разів (тут і далі середнє, розраховане як медіана). 

Його канал також є лідером по взаємодії глядачів з одним роликом – понад 43 тисячі (середнє значення одного відео по кількості лайків, дизлайків, коментарів). Саме це – одна з ключових причин, яка стимулює алгоритм YouTube рекомендувати до перегляду відео Шарія великій аудиторії.

Зараз канал не демонструє значного росту. Ні за аудиторією, ні за переглядами. Проте і позицій не втрачає.

Стабільними залишаються й меседжі, які транслює Шарій. Критика проукраїнського, замовчуванню чи схвалення прокремлівського. 17 жовтня СБУ відкрило кримінальне провадження проти Шарія через посягання на територіальну цілісність України. Причиною стала публікація ним на YouTube-каналі відео, де карта України була без Криму та частини Луганської і Донецької областей.

За останні місяці з'явилося ряд розслідувань про джерела фінансування "Партії Шарія". За результатами місцевих виборів вона проходить у декілька місцевих рад. Проте аналіз географії переглядів його YouTube-каналу показав, що там лише 25% з України. Натомість частка російських глядачів – 52%. Це дані надані компанією "beTrue Media", яка спеціалізується на вивченні YouTube та розвитку контенту на його платформі.

У 2019 феноменом українського політичного YouTube був Володимир Зеленський. Зараз офіційний канал Володимира Зеленського канал "Зе!Президент" активно втрачає аудиторію

За даними SocialBlade за останні 30 днів, перегляди відео каналу впали на 64% у порівнянні з попереднім періодом, а від каналу відписалися 4 000 людей. Хоча ролики виходять регулярно. 

Так за період дослідження було опубліковано 23 ролики. Проте вони набрали більше дизлайків (53 833) ніж вподобань (49 521). Перегляди одного відео майже у 5 разів нижчі (середній показник на 1 відео) ніж у YouTube-каналу депутата Гео Лероса, який був створений лише 1 вересня цього року.

Загалом "Слуги народу", які прийшли до Верховної Ради з хорошим YouTube капіталом, втрачають показники своїх каналів. 

Нардеп Олександр Куницький, автор каналу "zpsanek", був одним з найпопулярніших блогерів в YouTube. Його відео з нещадною критикою поліції набирали до 10 мільйонів переглядів. Проте за осінь він опублікував лише декілька відео. 

Канал його однопартійця Олександра Дубінського "DubinskyPro" втрачає – мінус 3 тисячі підписників за останні 30 днів. 

За останні три місяці YouTube заблокував два великі канали політиків з проросійською позицією. Канал Віктора Медведчука (336 000 підписників, понад 330 млн переглядів відео) та Миколи Азарова (225 000 підписників, понад 55 млн переглядів відео). Офіційні причини не називались. Власники каналів стверджували, що це "помста американців і придушення голоса найпопулярніших політичних каналів в Україні". 

Богдан Приступа, керівник відділу аналізу і контроля цифрових ризиків у "SemanticForce", вивчав YouTube-канал Віктора Медведчука перед тим, як його заблокували. Він наводить факти, які дають підстави сумніватися в його реальній популярності. 

Аналітик звернув увагу, що під відео з'являлася майже однакова кількість коментарів, яка не залежала від числа нових роликів. 

"Якщо накласти динаміку появи коментарів на дні тижня, то є чітка тенденція. У неділю кількість коментарів різко зменшується. І так щотижня", – говорить Приступа. 

За допомогою платформи для аналізу соціальних медіа "SemanticForce", він виділив і проаналізував 250 найактивніших профілів. Тих, які залишили під відео на каналі Медведчука найбільше коментарів. Тільки у червні 2020 таких було 6 050. 

249 з цих 250 були дуже подібні між собою. Богдан вказує на основні моменти, які видають в них типові ознаки ботів: 

"Близько 20% з цих профілів були створені 15.04.2020. Середній інтервал між часом їх створення  декілька хвилин. А у переважної більшості профілів, які були створені 09.01.2020, прізвище та ім’я написані повністю великими літерами". 

Ще одна особливість коментарів на заблокованому каналі Медведчука – мінімум дискусій та домінування тверджень. 

"Дискусії складають тільки 0,25% від загальної кількості коментарів. Для прикладу, цей показник на офіційному каналі Петра Порошенка  15%", – доповнює Приступа.

В українській політиці використання ботів для створення популярності в соціальних мережах – звичний інструмент. У грудні 2018 року YouTube проводив глобальну чистку ботів. Мережа зменшила кількість підписників YouTube-каналу Юлії Тимошенко на 47 тисячі підписників. На той час це було понад 40% від їх загальної кількості.

Замикає ТОП-10 українських політиків в YouTube – Олексій Гончаренко, депутат ВРУ від "Європейської Солідарності". 

Ролики з критикою влади він доповнює своїми інтерв’ю за кермом з відомими людьми. Все це дозволило йому не тільки увійти в топ, але й обігнати в рейтингу свого шефа, Петра Порошенка, який посів 11 місце) Відео Гончаренко подивилися майже 10 млн разів, а Порошенка трохи більше 1 мільйона.

Ілюстрація №2 

Українські політики в YouTube, які динамічно ростуть


Дані компанії beTrue Media

Впевнено нарощує популярність YouTube-канал Сергія Притули. Він створений у перші дні карантину, 12 березня цього року. Для перетину позначки в 100 тисяч підписників йому знадобилося два місяці. Зараз канал вже в двадцятці лідерів серед політиків та демонструє найбільшу динаміку росту переглядів з високою залученістю аудиторії (лайки, коментарі). 

Вже згадуваний канал Гео Лероса, який був створений 2 місяці тому, впевнено йде за сценарієм Притули. Лише з допомогою 8 відео він отримав майже 2,5 мільйони переглядів. Середнє значення залученності аудиторії у кожного його відео – одне з найбільших у політичному сегменті (18 тисяч) і поступається тільки Шарію. Контент, який викриває владу – популярніший серед українців ніж промо ролики самої влади.

Як ми аналізували

Волонтерська ініціатива з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" сформувала базу найбільш популярних українських YouTube-каналів суспільно-політичної тематики. Вона була розширена з допомогою компанії "beTrue Media", яка з 2013 спеціалізується на вивченні YouTube та розвитку контенту на його платформі. В результаті була зібрана база з 334 українських YouTube-каналів. 

За допомогою програмного забезпечення "beTrue Media" та на основі відкритих даних була сформована розширена статистика по кожному з каналів, яка дозволила проаналізувати їх розвиток за 19 показниками. Період аналізу 04.08-02.11.2020. 

Всі канали були проранжовані за показником "кількість переглядів всіх відео каналу на 02.11.2020". Аналітики "Як не стати овочем" протягом 4 місяців вивчали контент кожного з 334 каналів та провели їх типологізацію, виділивши такі типи українських YouTube-каналів суспільно-політичної тематики:

  • Політики – діючі та минулі, держустанови, партії
  • Блогери, які публікують відео про суспільно-політичну ситуацію в Україні
  • Блогерські об'єднання, які публікують відео про суспільно-політичну ситуацію в Україні
  • Українські журналісти та їх програми, які створили свої канали і розказують про ситуацію в країні
  • Інформаційні канали, які публікують відео про суспільно-політичну ситуацію в Україні
  • Медіа, які створили свої канали (крім телеканалів)
  • YouTube-канали на яких дублюється контент телеканалів чи/та їх окремих програм

На завершальному етапі аналітики "Як не стати овочем" виділили 41 канал – основних лідерів кожного типу. По них додатково вивчили географію переглядів відео каналів станом на 23.10.2020 та проаналізували топових коментаторів і тематику-тональність їх повідомлень. 

Для цього застосовувався інструментарій "beTrue Media" та "SemanticForce" (міжнародна продуктова компанія, яка з 2009 року розробляє платформу моніторингу та аналітики медіа та соціальних мереж). 

Детальна методологія і всі результати за посиланням.

Політичні блогери та інформаційні канали

У сегменті суспільно-політичних блогерів – різноманіття форматів. Від розмови на камеру "де доведеться", до повноцінних відео-продакшенів. 

Якість відео тут другорядна. Куди важливіше те, наскільки сильно автор хейтить когось. У цьому сегменті мало аналітики та фактів, проте українці вірять людям, і канали успішно використовують цю народну особливість. 

Серед лідерів сегменту – одиниці, які займають відкриту проукраїнську позицію. Натомість засилля тих, хто системно повторює наративи російської пропаганди від "не все так однозначно" до "громадянської війни" та "перевороту". 

Такі канали ведуться системно, професійно розвиваються і, як правило, є частиною сіток каналів, тобто об’єднані одними цілями та координують свою роботу. Вони беруть не тільки кількістю, а і "близькістю до народу". Чітко орієнтуючись не тільки на просійський електорат, але і на тих, хто розчарувався у постмайданних представниках влади. 

Їхні творці добре обізнані з роботою алгоритмів YouTube і мають інструменти впливу на них. У коментарях під відео часто можна побачити кейси на зразок каналу Медведчука, описаного вище. Створення штучної популярності працює і на збільшення показів відео для нових аудиторій, і на підтримку у діючої аудиторії думки – "так багато людей не можуть помилятися".

Позиції проукраїнських каналів поки далекі від лідерських. Вони розрізненні і, швидше, є криком душі авторів, ніж деталлю в протистоянні проросійській пропаганді.

Хоча одиниці роблять це системно та якісно. Серед них теж є сильні лідери. Проте, поки, їх вплив набагато менший в порівнянні з проросійським консорціумом. 

Ілюстрація №3 

Топові українські блогери, блогерські об’єднання та інформаційні канали в YouTube


Дані компанії beTrue Media

Найпопулярніший політичний блогер в українському YouTube – Олександр Семченко. Його риторика – мікс російської пропаганди та критики української влади. З початком протестів у Білорусі, дістається і їх опозиції та людям, які вийшли на вулиці. 

Ось кілька заголовків його відео за жовтень 2020: "Полиция в центре Киева получила от пенсионеров за КРАСНЫЙ флаг", "ПАТРИОТЫ ПОЛУЧИЛИ ЛЮЛЕЙ ОТ НОРМАЛЬНЫХ ЛЮДЕЙ В КИЕВЕ". 

Кількість підписників каналу Семченка наближається до півмільйона. Сумарно його відео подивилися майже 350 мільйонів разів. 

Восени Олександр Семченко збільшив інтенсивність своєї діяльносі. Його 230 відео подивилися більше 36 мільйонів разів, при цьому кожне відео в середньому переглянули 123 тисячі. 

Він замикає тріо лідерів українського суспільно-політичного YouTube "Шарій-Гордон-Семченко". 

Проте у цих цифр популярності є інший бік. Лише 28% переглядів його відео з України, майже половина – з Росії.

Для глядача він позиціонує себе в класичному стилі російської пропаганди. Кількість підписників та перегляди відео дають йому статус популярного та впливового. Чорні окуляри доповнюють образ таємничістю. 

Стиль подачі – людина, що "ріже правду-матку, яку інші замовчують". А коментатори створюють видимість масової підтримки.

Для аналізу останніх ми обрали спокійний червень, в який ще не було протестів у Білорусі та місцевих виборів в Україні. Їх проаналізували за допомогою "Semantic Force". 

Впродовж місяця акаунт "Юлия Литке" залишив під відео Семченко 136 коментарів на кшталт "Путин – самый крутой президент всех времен и народов и круче уже не будет нигде и никого" чи "– Алло, слава Украине, это ЖЭК? – Героям слава, да, это ЖЭК. – У нас в квартире очень холодно, слава Украине, когда будет тепло? – Летом! Героям слава.ヅ". 

"Юлия Литке" фактично дублює один і той самий текст в коментарях під різними відео. Такі коментари публікуються по декілька разів під одним і тим самим відео. 

Ілюстрація №4  

Приклад коментарів під відео Олександра Семченка


Приклад коментарів "Юлии Литке" під відео Олександра Семченка. Дані компанії "SemanticForce", яка з 2009 року розробляє платформу моніторингу та аналітики медіа та соціальних мереж

Другий за популярністю YouTube-блогер – Олег Єлісевич, автор каналу "Karabas Channel". За риторикою він мало чим відрізняється від Семченка – критика влади та поточного строю в Україні. На цьогорічних місцевих виборах він обрався у депутати Фастівської міської ради від партії Віктора Медведчука ОПЗЖ. 

На його YouTube-канал підписано понад півмільйона акаунтів, а його відео подивились 215 млн разів. 28% його глядачів – з Росії. У "Karabas Channel" одна з найвищих в сегменті залученностей аудиторії – у середньому понад 13 тисяч.

Ілюстрація №5 

Політична та блогерська діяльність Олега Єлісевича


Facebook-сторінка Олега Єлісевича

Ще один популярний політичний YouTube-блогер – голова ГО "Дорожній контроль" Ростислав Шапошников зі своїм каналом "shaposhnikov news". 

Окрім критики влади, він приділяє багато уваги міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Прізвище останнього фігурує в заголовках майже 100 роликів на каналі Шапошникова. Ось типові: "Отставка Авакова. Позор Порошенко. Преступление Зеленского", "Украина восстала против Авакова. Дело в США на бандита Авакова". 

Проте активність каналу "shaposhnikov news" зараз суттєво знизилася. За останні три місяці він опублікував лише три відео, а кількість переглядів виросла лише на 300 тисяч. 

Загалом з ТОП-8 політичних YouTube-блогерів України лише два мають чітку проукраїнську позицію – "ВАТА TV" та "Андрей Луганский". Проте сумарний перегляд їх відео за період аналізу у 5 разів менший ніж відео Олександра Семченка за аналогічний період.

До когорти блогерів-лідерів стрімко наближається канал Юрія Подоляка. Це такий собі лайт-варіант Семченка. Він працює натяками, створює аналітику. До того ж Подоляк висвітлює набагато ширший спектр тем. У них домінує міжнародна політика з вкрапленнями України. Все це – у векторі кремлівських наративів.

Ріст його каналу за останні три місяці вражає. Маючи 200 тисяч підписників, його відео сумарно подивилися 30 млн разів, 21 млн з яких перед виборами. За три місяці з серпня з відео взаємодіяли понад 1,4 млн разів (коментарі, вподобання, дизлайки), а перегляди одного відео у середньому стали співставні з показниками Семченка. Це одні з топових показників залученості аудиторії серед аналізованих 334 YouTube-каналів.

Майже ідентична ситуація в сегменті блогерських об'єднань. З першої шестірки каналів-лідерів 5 подібні на Семченко-Подоляка – від риторики і просування до географії їх переглядів, у якій значна частина саме з Росії. Найбільше її на каналі "АНТИВОЙНА" – половина.

В числі лідерів і канал колишнього міністра часів Януковича Олександра Клименка "Klymenko Time". Кількість його підписників наближається до 300 тисяч, а відео подивилися понад 80 мільйонів разів. 

Канал продукує багато контенту. За період дослідження на каналі були опубліковані 175 роликів, проте кожен переглядали у середньому трохи більше 7 тисяч глядачів, що є низьким показником для канала-лідера.

Микола Рогинець, CEO агентства YouTube-маркетингу "beTrue Media", аналізує причини відставання українського YouTube: "Значна кількість україномовних авторів тривалий час ігнорувала можливості YouTube, у той час як російськомовні активно ними користувалися. Російська пропаганда вочевидь фінансово стимулює створення проросійського контенту та ефективно координує мережу відповідних каналів".

До того ж, україномовна глядацька аудиторія значно програє російськомовній у кількості. "Це призводить до ситуації, коли авторові каналу вигідніше з економічних причин створювати контент російською", – додає Рогинець. 

Проте в сегменті інформаційних каналів, які концентруються на висвітленні основних подій в Україні, Росії та світі є стійкі лідери з проукраїнською риторикою. Це група Om TV. Вони – приклад для інших по розвінчуванню пропагандиських міфів Росії.

Сумарна кількість підписників двох каналів Om TV та Om TV UA перевищила 1 мільйон підписників. Їхні відео подивилися більше півмільярда разів. Шоста частина з цих переглядів – за останні три місяці. 

Ілюстрація №6 

Тематика відео каналів Om TV та Om UA

Українські журналісти та медіа в YouTube

За останній рік українські журналісти, медіа та телеканали стали системно розвивати свою присутність в YouTube. Як через окремі формати, так і модифікуючі текстовий контент. 

Ілюстрація №7 

Українські журналісти та їх програми в YouTube


Дані компанії beTrue Media

Незмінний лідер серед журналіського сегменту – Дмитро Гордон. Зараз сумарні перегляди відео двох його каналів більш ніж вдвічі перевищують перегляди інших топових каналів журналістів. 

Проте, як показав географічний зріз, не всі його глядачі з України. На каналі "Дмитро Гордон" 44% переглядів з Росії і лише 30% з України (дані "Телебачення Торонто", червень 2020). На каналі "В гостях у Гордона" 46% з Росії і лише 25% з України.

Але за останні три місяці сумарні перегляди відео на каналах Гордона та інших топових каналів журналістів почали зрівнюватися. 68 мільйонів переглядів у Гордона проти 51 мільйонів переглядів у решти журналіських каналів-лідерів. 

В цьому основна заслуга динамічного розвитку YouTube-каналів "Роман Цимбалюк", "skrypin.ua", "Denis Kazanskyi". Та стабільного росту YouTube "Телебачення Торонто", "BIHUS info", "Yanina Sokolova". Останні демонструють стабільно високий перегляд кожного свого відео.

В 10-ку лідерів серед журналіських каналів замикає канал журналіста-міжнародника Івана Яковини. Він народився в Росії, працював там у провідних медіа. А з початком інтенсивного знищення свободи слова, переїхав в Україну. Зараз працює на "Радіо НВ" та "Телеканалі Україна 24". 

З початку карантину він розпочав щоденно записувати відео та проводити стріми. Тематика – ключові події в світі та паралелі з Україною. 

Перше таке відео з'явилося на каналі 9 січня 2020. Зараз у YouTube канала "Ivan Yakovina" 168 тисяч підписників та майже 32 мільйони переглядів відео. За останні три місяці Яковина потроїв сумарні показники перегляду своїх відео. Кожне з яких дивляться у середньому 86 тисяч разів. 

Ілюстрація №8 

Українські медіа та телеканали в YouTube


Дані компанії beTrue Media

Лідером серед YouTube-каналів медіа є "Страна.ua". Його кількість підписників наближається до півмільйона, а сумарна кількість переглядів відео перевищує 220 мільйонів. І показники продовжують рости. 

У той час, коли більшість великих медіа та ТБ каналів демонстрували приріст переглядів в кілька відсотків від загального числа, канал "Страна.ua" збільшив кількість переглядів своїх відео на 11%. Це додаткові 23 мільйони за останні три місяці і у середньому 119 тисяч перегляді одного відео. Проте 34% з них проживають в Росії.

YouTube-канал "Страна.ua" більш подібний на блогерський, ніж на канал класичного медіа в Україні. На ньому регулярно виходять авторські проекти на актуальні теми. Періодично публікуються розслідування та інтерв'ю, які, часто, стають скандальними. Їх всіх об'єднує одинакова риторика – від "не все так однозначно" до поширення наративів російської пропаганди.

Ілюстрація №9 

Типи контенту на каналі Страна.ua


Сегмент YouTube-каналів українських телеканалів та їхніх програм найбільш однорідний. Вони дублюють телевізійний контент та ведуть прямі трансляції ефірів. Все це продукує під тисячу відео на місяць. Перегляди кожного незначні, у середньому 1-5 тисяч кожного за період аналізу). Проте сумарно це дає десятки мільйонів переглядів на місяць.

Безперечним лідером сегменту є канал "ТСН" (1+1). Кількість підписників наближається до 2,3 мільйони, а перегляди відео до 2 мільярдів. При цьому одне відео переглядали за період дослідження у середньому трохи більше 6 тисяч разів із залученістю лише 81.

Серед лідерів цього сегменту – цілий блок телеканалів з проросійською риторикою. Три канали, які пов'язують з Віктором Медведчуком ("112 Украина", "NEWSONE", "Телеканал ZIK") та пов'язаний з Євгеном Мураєвим "НАШ". Сумарні перегляди цих чотирьох каналів – це третина від каналів-лідерів. Проте аналіз географії переглядів каналів "112 Украина" та "NEWSONE" показав, що 41% та 35% їх аудиторії – мешканці Росії.

Канал "НАШ" демонструє високу динаміку росту. За останні 30 днів він збільшив свою аудиторію на 39 000 підписників. А за період аналізу кількість переглядів відео перевищила 85 мільйонів, більше тільки в ТСН –118 млн переглядів. 

Такі показники досягаються публікацією великої кількості відео. Так за три місяці YouTube-канал "НАШ" опублікував майже 4 тисячі відео, перегляд одного у середньому був на рівні 2,5 тисяч. Це практика YouTube-каналів більшості телеканалів.

-------

3 червня 2020 Сергій Притула опублікував на своєму тоді ще новому YouTube-каналі заклик до мобілізацію україномовного YouTube. Його вразило засилля російських чи просто трешових відео в українських трендах платформи  "українці можуть створювати краще". Заклик підхопили великі і малі проукраїнські YouTube-канали. 

Це дало свої результати. Намітився переломний момент. Так, проросійська риторика ще лідирує за переглядами відео за весь період. Проте за останні три місяці сумарні перегляди проукраїнських та проросійських каналів зрівнялися. І це незважаючи на активну фазу місцевих виборів і проактивну позицію на російських сил на них. 

Мобілізація працює.

Оксана Мороз, для УП

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
У Києві дві доби будуть проблеми з водою: світло також вимикатимуть, подробиці
Фокус
2024-11-26T22:51:18Z
У Тернопільській області через атаку РФ можуть виникати проблеми зі зв’язком та інтернетом
InternetUA
2024-11-26T22:48:49Z
Політвʼязня Аппаза Куртамета під час етапування доставили до Нижнього Новгорода
УкраинФорм
2024-11-26T22:42:37Z
"Наступ на Запоріжжя": у Зеленського розкрили плани окупантів
GlavRed
2024-11-26T22:27:13Z
Карта бойових дій в Україні станом на 27 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T22:03:18Z
Відкриття центру «патріотичного виховання» в окупованому Сіверськодонецьку відкладається через розкрадання коштів, - Артем Лисогор
Детектор М
2024-11-26T21:23:51Z
На фронті 208 боєзіткнень, ворог понад 3300 разів обстріляв позиції Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-26T21:06:32Z
Україну атакують ворожі «Шахеди»
УкраинФорм
2024-11-26T20:51:30Z
Бійці ЗСУ вибили генерала Кім Чен Ина та офіцерів: деталі удару ЗСУ по Курщині
GlavRed
2024-11-26T20:27:45Z
У Пакистані силовики відкрили вогонь по протестувальникам
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T23:36:22Z
У Путіна вибухнули заявою щодо повернення Україні ядерної зброї
GlavRed
2024-11-26T23:27:56Z
Подумали, що це український безпілотник: у Росії обстріляли Ан-2, який пролетів над НПЗ
ZN UA
2024-11-26T23:27:14Z
Війна, день 1007. У Раді зареєстрували постанову про звільнення голови Міноборони Умєрова
Football.ua
2024-11-26T23:03:19Z
Ізраїль і Ліван офіційно прийняли угоду про перемир'я – Байден
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T22:57:08Z
Лондон готує відповідь на погрози Трампа запровадити тарифи на імпорт
УкраинФорм
2024-11-26T22:51:11Z
Ізраїль і "Хезболла" досягли угоди про припинення вогню - Reuters
TSN
2024-11-26T22:48:20Z
У Румунії молодь протестувала через перемогу проросійського кандидата у першому турі президентських виборів
УкраинФорм
2024-11-26T22:30:15Z
Критична фаза війни почалася: екстрені заяви та гарячі новини з фронту
TSN
2024-11-26T22:21:44Z
У Польщі показали перформанс про Миколаїв
УкраинФорм
2024-11-26T23:33:44Z
Оксана Білозір презентувала кліп «Два серця», створений штучним інтелектом
Storyboom
2024-11-26T21:23:19Z
5 захопливих містичних трилерів для тих, хто обожнює Агату Крісті
24tv
2024-11-26T21:18:44Z
Алан Бадоєв показав свого батька, який приїхав до нього в гості у Київ
TSN
2024-11-26T20:51:20Z
"Я втратив зір": Елтон Джон повідомив про серйозну проблему зі здоров'ям
GlavRed
2024-11-26T20:27:50Z
Відома українська ведуча зробила публічне зізнання Потапу - деталі
GlavRed
2024-11-26T20:27:19Z
Після зриву: зрадниця Лоліта скасувала концерти в РФ
GlavRed
2024-11-26T20:27:00Z
Оголошено твори, які допущено до ІІ-го туру Шевченківської премії-2025
Детектор М
2024-11-26T20:18:19Z
Елтон Джон зробив зізнання про часткову втрату зору
360ua.news
2024-11-26T20:12:25Z
Чому у людей бувають кошмари, чим вони відрізняються від просто поганих снів і як ними керувати
24tv
2024-11-26T21:42:17Z
Венерологиня пояснила, чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:12:58Z
Аналіз на менопавзу: що це за дослідження та кому потрібно проходити
24tv
2024-11-26T20:03:38Z
Заспокійливий ефект: 5 продуктів, які потрібно їсти під час стресу
Фокус
2024-11-26T20:00:30Z
Замість МСЕК в Україні з 1 січня почнуть працювати експертні комісії на базі понад 300 лікарень
Комсомольская правда
2024-11-26T18:28:52Z
Пташиний грип вразив першу дитину в США — CDC заявляє, що джерело інфекції невідоме
Portaltele
2024-11-26T17:57:25Z
Спосіб життя чи гени: що більше впливає на довголіття
24tv
2024-11-26T17:51:35Z
Навіщо вішати пляшку на батарею опалення з приходом нічних заморозків: трюк, який вбереже здоров'я
TSN
2024-11-26T16:36:10Z
Втричі більше, ніж торік: Зеленська розповіла про підтримку ментального здоров’я на «первинці»
УкраинФорм
2024-11-26T16:04:43Z
Фейл російського голкіпера ПСЖ допоміг Баварії здобути перемогу у 5-му турі Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-26T23:12:41Z
Онлайн-трансляція матчу ПСВ – Шахтар в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T22:33:53Z
Фіаско Манчестер Сіті, перемоги Барселони та Арсеналу: результати Ліги чемпіонів за 26 листопада
24tv
2024-11-26T22:09:58Z
Забивав Дніпру та повторив легендарний гол Марадони: помер учасник ЧС-1986 Ян Фурток
24tv
2024-11-26T21:03:48Z
Син Ліонеля Мессі дебютував у дитячому футболі: фото неймовірної підтримки Тьяго
24tv
2024-11-26T20:33:13Z
Педрі близький до продовження контракту з Барселоною
Football.ua
2024-11-26T20:09:52Z
Провальний ексгравець львівського Руху мріє отримати російський паспорт
24tv
2024-11-26T19:57:14Z
Захисник Ренна достроково завершив виступи у цьому сезоні
Football.ua
2024-11-26T18:25:17Z
"Мило до сліз": футболістам "Шахтаря" показали їхні старі фото на старті футбольної кар'єри
24tv
2024-11-26T18:18:03Z
"Газпром" вже підготувався до припинення транзиту газу через Україну, – Reuters
24tv
2024-11-26T23:27:58Z
Росія рекордно скоротить інвестиції у найбільші залізничні проєкти
Хвиля
2024-11-26T23:12:49Z
Чому долар зростає в ціні
24tv
2024-11-26T23:00:18Z
Яйця в Україні ще більше подорожчають: експерт пояснив, коли ціна почне падати
Фокус
2024-11-26T22:00:10Z
G7 завершує підготовку до виділення Україні $50 млрд із заморожених активів рф
iPress
2024-11-26T21:57:14Z
Україна планує збільшити пропускну здатність західного кордону до 2030 року
Хвиля
2024-11-26T21:33:22Z
"Не тільки пальмова олія": що насправді додають у молочні продукти
Хвиля
2024-11-26T20:48:05Z
Пенсіонери мають змогу збільшити свої пенсійні виплати, - Катерина Котенкова про додаткову 1 тисячу гривень
Знай
2024-11-26T20:42:39Z
Мінфін розмістив облігацій на понад 19 млрд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:21:19Z
ЗСУ звільнили 41 генерала за станом здоров’я під час війни – ЗМІ
ZN UA
2024-11-26T23:18:11Z
В Україні цього року зареєстрували понад 11 тисяч злочинів із застосуванням зброї та вибухівки - МВС
УкраинФорм
2024-11-26T23:12:45Z
У Нацгвардії термін військової підготовки збільшили до двох місяців
УкраинФорм
2024-11-26T22:54:11Z
Понад 80 молодих талантів цьогоріч отримали премії та стипендії Президента України
УкраинФорм
2024-11-26T22:30:04Z
Дані чоловіків, що не ставали на облік у ТЦК, з'являться в реєстрі "Оберіг", — Міноборони
Фокус
2024-11-26T22:21:07Z
27 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T22:06:11Z
Напій, який любить Кейт Міддлтон: він є в кожній українській кухні – рецепт родом з Англії
24tv
2024-11-26T21:57:08Z
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Знай
2024-11-26T21:30:04Z
Латвійський парламент схвалив збільшення одноразової кризової допомоги українцям
Знай
2024-11-26T21:12:48Z
Прикордонники виявили у багажнику автобуса двох чоловіків, які намагалися потрапити до Польщі
УкраинФорм
2024-11-26T23:24:22Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі, скоро почнеться ще одна
GlavRed
2024-11-26T22:27:29Z
Житель Дніпропетровщини віддав інтернет-кураторам 120 тисяч гривень за невдалу втечу з України
InternetUA
2024-11-26T22:02:30Z
Військовий декілька разів йшов в СЗЧ: в суді вирішили, що з ним робити
Политека
2024-11-26T21:00:55Z
На Львівщині пішохода тричі переїхали автівки
TSN
2024-11-26T20:51:13Z
У Харкові та на Харківщині пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-11-26T20:42:11Z
Працювали на "інтернет-куратора" з рф: У Харкові двоє паліїв автомобілів військових постануть перед судом
InternetUA
2024-11-26T20:09:03Z
У Харкові працівниця метро попереджала в Telegram про переміщення ТЦК та ЗСУ
TSN
2024-11-26T20:03:02Z
Росіяни атакували дроном Дніпровський район Херсона, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-11-26T19:27:55Z
Як смачно приготувати хека: геніальний рецепт риби від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-26T23:30:43Z
Як смачно приготувати опеньки: страва, від якої рідних за вуха не відтягнеш
24tv
2024-11-26T22:54:50Z
Одяг буде пахнути дорогими парфумами: як зробити ароматизатор для шафи своїми руками
24tv
2024-11-26T21:12:47Z
Що наші предки готували на Новий рік: старовинні рецепти українських страв
24tv
2024-11-26T20:27:50Z
Остерігайтеся цих 2 днів у грудні, щоб уникнути невдачі: детальний місячний календар
24tv
2024-11-26T20:03:01Z
Допоможуть трави: як захистити ділянку від руйнівного впливу вітрів
24tv
2024-11-26T19:57:37Z
Як правильно повісити гірлянду на ялинку: цей секрет знають одиниці
24tv
2024-11-26T19:36:11Z
Лише одному знаку зодіаку цей тиждень принесе шалену радість та успіх
24tv
2024-11-26T19:03:35Z
Він буде базовим в інтер'єрі: дизайнери спрогнозували новий найпопулярніший колір-2025
24tv
2024-11-26T18:48:34Z
Huawei представила Mate 70 та 70 Pro — молодші флагмани серії з чотирьох смартфонів
ITC
2024-11-26T22:15:26Z
Без Android: Huawei представив власну операційну систему
InternetUA
2024-11-26T21:46:26Z
Патч для STALKER 2 вже на підході: які зміни внесуть розробники
InternetUA
2024-11-26T20:46:40Z
Пікантний смак, який сподобається усім: як правильно замаринувати цибулю
GlavRed
2024-11-26T20:27:56Z
За межею реальності. 8 найкращих альтернативних ігор для фанатів S.T.A.L.K.E.R. 2
InternetUA
2024-11-26T20:01:58Z
Українців у грудні очікує кілька серій потужних магнітних бур
Комсомольская правда
2024-11-26T19:58:56Z
Знайдено загадкове судно біля берегів Кенії: чи належало воно Васко да Гама
Portaltele
2024-11-26T19:58:12Z
Вчені виявили найпотужніші космічні промені, які у 40 000 разів перевищують енергію видимого світла
УкраинФорм
2024-11-26T19:55:54Z
Дружить та тусить з росіянками під час війни: у мережі розкритикували учасницю "Холостяка"
24tv
2024-11-26T19:51:38Z
Як зменшити витрати бензину на автоматі: досвідчені водії здивовані про це не знали
GlavRed
2024-11-26T22:27:17Z
Один із найвидатніших гоночних автомобілів продадуть на аукціоні
AutoCentre
2024-11-26T20:48:56Z
В GTA 6 буде процедурна генерація та значно покращений рушій, — LinkedIn розробника
ITC
2024-11-26T19:43:48Z
Вантажівки Foton в Україні освоюють нові кузовні надбудови
AutoCentre
2024-11-26T18:09:51Z
Huawei та JAC анонсували розкішного конкурента Maybach та Rolls-Royce
AutoCentre
2024-11-26T17:09:03Z
Українці люблять швидкість: на нові автівки витратили 11 млрд грн – в топі BMW та Mercedes
ITC
2024-11-26T17:01:10Z
Changan представив першу модель зі знімними батареями
AutoCentre
2024-11-26T16:58:41Z
На європейський ринок виходить недорогий конкурент Tesla Model Y і VW ID.5 від BYD
Фокус
2024-11-26T15:15:08Z
Tatra Trucks показала нові армійські всюдиходи Force
AutoCentre
2024-11-26T15:07:19Z