/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F336dbd130e9027f67ca834744d563955.jpg)
МОЗ стурбоване тим, що українці почали вживати деякі антибіотики у 40 разів більше
На тлі пандемію коронавірусу українці почали частіше вживати антибіотики - у 40 разів більше, ніж раніше.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
За його словами, препарати українці купують не за призначенням лікаря, а займаються самолікуванням. Утім, наголосив Ляшко, безконтрольне вживання антибіотиків може призвести до формування антибіотикорезистентності - стійкості до антибіотиків.
"Борючись з епідемією коронавірусної хвороби, ми повинні вже говорити про можливі віддалені наслідки цієї епідемії, які значно позначаться на здоров'ї населення", - зауважив головний санлікар країни.
Він також наголосив, що Міністерство охорони здоров’я контролює наявності антибіотиків у лікувальній мережі. За даними відомства, залишків препарату "Цефтріаксон" у лікувальній мережі становить 1735 тис. ампул, "Моксифлоксацина" - 117 тис., "Азитроміцину" — 177 тис.
Як повідомлялося, лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський наголошує, щохворим на COVID-19 антибіотики призначають лише у разі загрози розвитку бактеріальної пневмонії, яка виникає на тлі зниження імунітету. "Профілактичне" лікування антибіотиками, як показує практика, неефективне та навіть небезпечне.
Відео Як правильно приймати антибіотики і чи можуть вони перестати діяти – лікар Валіхновський
Сьогодні розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Його щорічне проведення ініціювала 2015 року Всесвітня організація здоров’я. Сьогодні наш гість – лікар Ростислав Валіхновський – розкаже, в чому головна небезпека самостійного призначення антибіотиків, та чи настане час, коли вони не будуть дієвими?
- Автор:
- Олена Капнік