Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна виконала всі "структурні маяки", передбачені для перегляду програми Міжнародного валютного фонду.
Про це він сказав у телефонній розмові з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, повідомляє 17 листопада пресслужба глави держави.
Зеленський під час розмови зауважив, що Україна не зупинялася у виконанні взятих на себе обов’язків у межах програми stand-by. Так, було затверджено реформу митниці та податкової служби, Міністерство фінансів та Національний банк активно працюють над зменшенням частки непрацюючих кредитів у банківській системі.
"На сьогодні всі структурні маяки, передбачені для перегляду програми МВФ, виконані", – сказав президент.
Він також наголосив на тому, що послідовно підтримує незалежність Національного банку. Сторони обговорили важливість ухвалення збалансованого бюджету на 2021 рік, а також ризики недавнього рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства.
Глава держави зауважив, що сьогодні як ніколи в Україні сконцентрована спільна позиція всіх антикорупційних органів, громадських організацій, дипломатичного корпусу, міжнародних партнерів для врегулювання ситуації та повного відновлення антикорупційної інфраструктури. Також Зеленський повідомив, що Україна перезапустила роботу Комісії з питань правової реформи за участі міжнародних експертів для розробки комплексних законопроєктів щодо судової реформи.
Президент наголосив, що з огляду на боротьбу з епідемією коронавірусу та економічні виклики, пов’язані з COVID-19, перший перегляд програми Фонду та початок роботи місії стане важливим сигналом для внутрішнього та зовнішнього ринку.
"Наші команди мають міцну довіру й тісно працюють, щоб якнайшвидше завершити переговори та прийняти місію МВФ", – сказав він.
Своєю чергою, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва зауважила, що робота прем’єр-міністра з командою Фонду дозволила закріпити відносини сторін на високому рівні та досягти хорошого прогресу. Вона також відзначила швидку реакцію та заходи, вжиті українською владою після рішення КСУ, і додала, що Фонд цінує співпрацю голови НБУ Кирила Шевченка з командою МВФ.
Нагадаємо:
- у червні 2020 року МВФ погодив нову кредитну програму для України на суму 5 млрд доларів. Перший транш у 2,1 млрд доларів у межах нової 18-місячної програми співпраці України і Фонду Київ отримав 12 червня. У межах програми stand-by заплановані чотири перегляди — за підсумками червня, вересня, грудня 2020 року та червня 2021-го.
- 15 жовтня в ОП пояснили, що Україна досі не отримала наступний транш МВФ, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, зокрема тих, що стосуються державного бюджету на 2021 рік.
Відео Чи потрібен Україні кредит від МВФ — Секретні матеріали
Вчора влада розносила радісну звістку. МВФ виділили Україні кредит у 5 мільярдів доларів. Проте, радіючи грошам ми повинні розуміти, що за них даємо, та що обіцяємо зробити. Якщо ретельно розібратись у цьому, то радості від таких грошей стає набагато менше. Повні випуски дивіться на 1+1 video