MY.UAНовости
Україна профукала "Мотор Січ", а також 3,5 млрд доларів
Україна профукала "Мотор Січ", а також 3,5 млрд доларів

Україна профукала "Мотор Січ", а також 3,5 млрд доларів

Україна профукала "Мотор Січ", а також 3,5 млрд доларів

19.11.2020

Стародавні говорили, що момент у житті, коли жінка починає цікавитися філософією (хай пробачить мене бойове крило феміністського руху), а чоловіки – своєю зовнішністю, називається "кризою жанру". У наших політичних еліт такою "кризово-жанровою" ознакою є Китай, про який забувають, коли просять кредит МВФ або коли ціни на сировину ростуть, і про який згадують, коли кредити ніхто не дає або ціни на сировину падають.

Тобто поїзд Київ - Пекін починає випускати пару у свисток у моменти "глибокої кризи" (тут можна клацнути себе по шиї, як у відомому фільмі). Про Китай згадував Кучма на тлі скандалу з "кольчужкою", про Піднебесну марив Янукович, коли вояжував у трикутнику Москва - Брюссель - Пекін у пошуках, хто більше дасть. Думка про "заборонений палац" відвідувала навіть Порошенка, але ненадовго, лише в моменти, коли друг "Джо" був не на дроті. Хоча Петру Олексійовичу було би набагато вигідніше привітати з Міжнародним днем солідарності трудящих не Володимира Путіна, а Сі Цзіньпіна.

Можна сказати, що "згадування Китаю" є у нас чіткою ознакою перезавантаження влади. Якщо президент заговорив про китайський вектор - чекай або Майдан, або тотальний розгром на виборах. Ну ось прийшла черга і Володимира Зеленського "згадати про нього", тим паче що майже весь необхідний пазл передумов вже складено: криза, падіння експорту, розгром на місцевих виборах. У недавньому інтерв'ю агентству "Сіньхуа" президент України заявив про перспективи взаємного співробітництва, а як аргумент "китаїзації" країни додав: "Вже нины китайську мову вивчають у загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах.

В Україні близько 500 китаїстів щорічно отримують дипломи філологів. Ми маємо кваліфікованих перекладачів". Тобто "труднощі перекладу" нашим відносинам поки не загрожують і "500 китаїстів" чекають на китайських інвесторів біля трапа літака.

Новини за темою

Китай дійсно є важливим торговельним партнером для України, хоча формат цієї співпраці для нас є невигідним: ми поставляємо сировину, а китайці – готові споживчі та промислові товари з високим рівнем додаткової вартості. Можна навіть у думці полічити, скільки тонн кукурудзи необхідно продати в Піднебесну, щоб компенсувати один привезений звідти бюджетний легковик. З цієї ж причини сальдо взаємної торгівлі є глибоко дефіцитним для України на мільярди доларів.

З іншого боку, такий формат є вкрай вигідним для наших ФПГ і груп впливу, що контролюють владу: на торговому дефіциті вони наживаються двічі. Вперше - поставляючи до Китаю аграрну сировину, куплену на внутрішньому ринку значно дешевше, а вдругез – завозячи контрабандними каналами в Україну ширвжиток. Найдивовижніше, що іноді й перше, і друге робить один і той же власник бізнесу. А негативне торговельне сальдо Україна потім покриває за рахунок кредитів. Взятих державою.

Україна та Китай практично не мають інвестиційного співробітництва. Ми не стали частиною маршруту "Нового Шовкового шляху" і нас випередила Білорусь. Ми не стали учасниками Азіатського банку інфраструктурних інвестицій (аналог азіатського МВФ), а Білорусь стала. Свого часу Китай надавав Україні так звані "зернові кредити" під поставки кукурудзи, які було благополучно "оприбутковано" нашими умільцями. Китайцям же показали важкий початок.

Сьогодні Китай стає центром нової Азіатсько-Тихоокеанської сили. Навіть неоліберали в нашому Міністерстві економіки визнають, що український експорт цього року витягнула Азія. А Азія консолідується навколо Китаю, в усякому разі – Східна, плюс Тихоокеанський регіон.

Головна подія року, що минає, - підписання Угоди про створення Азіатсько-Тихоокеанської зони вільної торгівлі: "Регіональне всебічне економічне партнерство" (RCEP). В онлайн-режимі, як і має бути в епоху епідемій, угоду схвалили представники 14 країн, зокрема Китай, Японія, Південна Корея, Австралія, Індонезія, Сінгапур, В'єтнам, Філіппіни, Таїланд, М'янма. Третина світової економіки, понад 2 млрд осіб.

Ця угода стала черговим підтвердженням моделі кластерного розвитку і концепції глобальної дефрагментації світової економіки, про які ми постійно пишемо всі ці роки, причому ще задовго до пандемії. Старий добрий глобалізм поступово спочив у бозі й зовсім не під впливом епідемії коронавірусу: глобальний світ застудився ще задовго до появи "заморського гостя" з Уханя, який заспівав світу свою "апофеозну" арію. Зростання людських ресурсів, з одного боку, й обмеженість матеріальних резервів - з іншого, створили глобальні передумови для зміни моделі світової економіки і системи міжнародної торгівлі.

Якщо в колишні часи світовий континуум, що складається із глобальних ланцюжків доданої вартості, функціонував на засадах кооперативних ігор, коли вигода від міжнародної торгівлі могла розподілятися на користь основних країн учасників, що були колективними вигодоодержувачами моделі глобалізму, то при переході до дефіцитної моделі зростання світової економіки ця стратагема трансформувалася в модель антагоністичних ігор та ігор із нульовою сумою, коли підсумковий результат для основних учасників є протилежним.

Проста ілюстрація. Починаючи з 80-х років минулого століття США і Китай запустили модель кооперативної інвестиційно-торгової гри, названу аналітиками "Кімерікою". Американські компанії використовували дешеві фактори виробництва в Китаї, насамперед робочу силу, і здійснювали інвестиції в цю країну. Піднебесна отримала експортноорієнтовану модель економіки, а американці – імпорт дешевих китайських споживчих товарів, які були істотно дешевше для покупців, ніж американські. Крім того, Китай інвестував свій торговий профіцит в американські боргові цінні папери, фінансуючи в такий спосіб бюджетний дефіцит США. Десятиліттями ця модель успішно функціонувала і приносила користь обом сторонам: американці друкували гроші й давали їх китайцям, втрачали роботу на своїх підприємствах, але при цьому купували дешеві китайські товари за рахунок соціальних допомог, що виплачуються з державного бюджету, який поповнював ресурси за допомогою китайських інвестицій у боргові папери казначейства.

Але починаючи з 2008 року, коли сталася глобальна фінансова криза, ця модель перетворилася для США на гру з нульовою сумою: що  більше вони інвестували в Китай, то більше глибшав їхній торговельний дефіцит з цією країною. У цій моделі поліпшення добробуту умовного китайця на один долар спричиняло погіршення аналогічного показника рядового жителя американської глибинки. Саме тому Трамп й активував модель економічного націоналізму, відновив державний протекціонізм і почав торговельні війни з основними торговельними партнерами – ЄС і Китаєм.

Через це зміна робочої глобалістичної моделі на нову модель глобальної дефрагментації була справою часу. У чому їх відмінність? Глобальна дефрагментація зберігає загальні правила глобалізму, зокрема мультилатеральнсоть, коли кожен учасник отримує свою вигоду від співпраці, але на більш локальному рівні. Тобто перед нами та сама фрагментація глобальних ланцюжків додаткової вартості, але з укороченням їх фізичної довжини і зниженням рівня додаткової вартості в країні, що приймає, за рахунок загальної диверсифікації виробництва, вимог якої дотримуються основні учасники.

На практиці це означає, що світ буде поділено на кілька глобальних кластерів: ЄС і торгові сателіти; ЄАЕС, зокрема країни спостерігачі; Північноамериканська угода про вільну торгівлю (USMCA). Й ось тепер всебічне регіональне економічне партнерство, скорочено ВРЕП (англ. Regional Comprehensive Economic Partnership, RCEP), яке може стати найбільшим з усіх.

На цьому тлі феєрично виглядає позов китайських інвесторів до України щодо корпоративних прав на "Мотор Січ". Міжнародні юридичні компанії спробують відсудити у нашої країни в міжнародному арбітражі 3,5 млрд дол. Все це скидається на якусь фантасмагорію на тлі законопроектів про "інвестиційних няньок" й обіцянок складати з покупцями об'єктів української приватизації договору купівлі-продажу на базі англійського права, а також запровадити окремий "інвестиційний суд" для іноземних інвесторів.

Історія з "Мотор Січчю" почалася кілька років тому, коли тодішній перший віце-прем'єр і міністр економіки Степан Кубів побував у Китаї на форумі "Один пояс. Один шлях", за підсумками якого заявив, що перший авіаційний двигун, зібраний у рамках співпраці між "Мотор Січ" і китайським партнером може бути продемонстровано вже наприкінці 2017 року, при цьому проект зі створення в китайському Чунціні відповідного спільного заводу було названо "одним із пріоритетів уряду" (ясна річ, нашого). Перший віце-прем'єр також повідомив про готовність китайців інвестувати 250 млн дол. і в саму "Мотор Січ". Після цього, мабуть, отримавши окрик із-за океану, слідчі СБУ порушили кримінальні справи з приводу підготовлюваного вивезення заводу до Китаю. Планували урочистості, а завершили ледь не арештами. Нинішня влада вирішила, мабуть, поєднати.

У недавньому минулому, до 2015 року, показники підприємства незмінно зростали: виручка збільшилася з 5,7 млрд грн у 2011 році до 13,7 млрд грн у 2015-му (з урахуванням девальвації гривні фізичний обсяг випуску, можливо, й скоротився, але не значно). EBITDA, що показує розмір прибутку до вирахування відсотків, податків й амортизації основних засобів, зросла за цей же період з 2,2 млрд грн до 6,6 млрд грн.

Але значно важливішим від голих цифр є науково-технічний потенціал підприємства, яке витримує конкуренцію з такими світовими виробниками авіаційного машинобудування, як General Electric (двигуни для Boeing), Snecma/Turbomeca (Франція) тощо.

"Мотор Січ" є розробником 28 типів серійних двигунів, штатний персонал складає більше 25 тисяч працівників, двигуни підприємства використовуються на вертольотах Мі-2, Мі-8, Мі-24, КА-26, літаках АН-26, АН-72, АН-74.

Таким чином, завод являє собою колосальний депозитарій науково-технічних розробок, значна частина яких відноситься до військово-промислового сектору економіки, а його фахівці – носіями унікальних ноу-хау і технічних навичок.

В останні роки, ми стали свідками, коли останні крихти нашого наукового і виробничого потенціалу "підмітають" ті країни, які з "майстерень світу" хочуть стати лідерами інновацій і наукових розробок. Першу скрипку тут грає Китай, який вже не задовольняється роллю мануфактури США, а хоче сам виробляти складну техніку, в тому числі авіаційну. А для цього, необхідно купити все те, що залишилося в таких країнах як Україна від потужного колись ракетобудування і авіабудування, попутно забравши на ситні хліба кращих фахівців.

Просто в Китаї є своя економічна політика, а в Україні поки немає, при чому, навіть на рівні проекту. І якщо в Піднебесній думають про випуск авіаційних двигунів, то в Україні намагаються заново "зачати і народити" вітчизняну сівалку. При чому, саме намагаються, продовжуючи купувати сільськогосподарську техніку з Білорусі.

У цьому ж ряду деіндустріалізації стоїть ситуація з" Антоновим "і"Південмашем". Блокуючи традиційні ринки збуту цих компаній, попередня влада так і не подбала про створення дієвих компенсаторів у вигляді кредитних програм на освоєння нових ринків і державних закупівель для насичення ринку внутрішнього. Зате ми замовляємо у Франції літаки на сотні мільйонів доларів і ведемо переговори з Туреччиною про покупку безпілотників. А на зустрічі з бразильським президентом, наш глава держави обіцяє купувати військово-транспортні літаки, вироблені в Бразилії, маючи при цьому свій проект аналогічного повітряного судна. За минулі десятиліття, армія не замовила жодного нового військово-транспортного літака у вітчизняного виробника і українські курсанти змушені літати на металобрухті.

За останніми повідомленнями з "Мотор Січі" звільняють 4,5 тисяч працівників, а всього за останні роки підприємство втратило 8 тисяч робітників та інженерів. З урахуванням сімей-це понад 30 тисяч жителів міста Запоріжжя. Цікаво, хтось оцінював втрати держави внаслідок втрати в системі зайнятості такого значного числа висококласних фахівців, хоча б з розрахунку ціни підготовки такої ж кількості нових працівників?

В сухому залишку. Внаслідок бездарної промислової та економічної політики останніх років, практично втрачено найцінніше підприємство, брильянт нашого високого машинобудування. І минула, і нинішня влада уподібнилася "собаці на сіні", не розвиваючи свій промисловий потенціал і не віддаючи його іншим. Хоча тут все очевидно-блокування продажу "Мотор Січі "відбувається по"дзвінку". М'яка евтаназія-це той рецепт, який виписали заморські доктора нашому високотехнологічному сектору економіки (щоб "не розповзався по світу). Унікальні технології повинні померти разом з їх носіями, не давши вирости новій зміні.

Ще років п'ять-десять наші політики зможуть постити "фотки "з унікальною" мрією "і" Русланами" в зарубіжних аеропортах, самовдоволено посміхаючись у відповідь на захоплені вигуки іноземців. При цьому ні маючи ні до "мрії", ні до" Руласну" ніякого відношення. Внаслідок скандалу з "Мотор Січчю", Україна надовго зникне з радарів китайських інвесторів, поступившись своїм місцем таким країнам як Білорусь. Новий світовий мегакластер, що формується навколо Китаю, навряд чи запропонує нам стати сполучною ланкою з ринком ЄС (але ж при правильній економічній політиці ми могли б з успіхом виконати цю роль, залучаючи десятки мільярдів доларів іноземних інвестицій і мультиплікувавши свою економіку в рази).

А попереду маячить цілком реальна загроза сплати за міжнародним арбітражем 3,5 млрд дол. І якщо таке рішення буде прийнято – доведеться заплатити, адже ми і самі досить ефективно апелюємо до системи міжнародного права. Центр світової економіки поступово переміщається в Китай. У Пекіні ніколи не забудуть ні про "зернові кредити", ні про ситуацію з "Мотор Січчю". Ні, там і далі будуть міняти свій автопром на нашу кукурудзу. І все. Китайці керуються принципом, що перед тим як сказати, потрібно порахувати до десяти, а перед тим як вдарити – до тисячі. Ну а у нас все відбувається за класикою: "бувають хвилини, коли неможливо втриматися і не почати робити дурниці. Це називається ентузіазмом".    

Олексій Кущ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

 
#Мотор Січ #українсько-китайські відносини #позов до суд #китайські інвестори #міжнародна торгівля #український експорт #сировинна економіка
Джерело: 112.ua
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Напуганный гендером и Украиной Орбан обещает голосовать против бюджета ЕС
Европейская правда
2025-07-19T10:15:24Z
ЕС опубликовал санкционный список из 18 пакета
Корреспондент
2025-07-19T09:27:00Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
СМИ узнали об изменениях в поставках Patriot Киеву
Корреспондент
2025-07-19T02:24:58Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На Донбассе уничтожены российские РЛС и С-300
Корреспондент
2025-07-19T10:45:54Z
РФ усилила атаки на четырех направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-07-19T05:48:08Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
Половина населения Тувалу решила мигрировать в Австралию
Корреспондент
2025-07-19T07:42:23Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Днепропетровщина подверглась ракетному удару, есть жертвы
Корреспондент
2025-07-19T11:18:06Z
В Днепре "скорая" врезалась в столб, погиб медик
Корреспондент
2025-07-19T10:18:19Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Удар по Одессе: спасатели показали последствия
Корреспондент
2025-07-19T03:27:55Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Куртуа определился со своим дальнейшим пребыванием в Реале
Корреспондент
2025-07-19T11:03:37Z
Леннокс Льюис дал рекомендации британцу перед реваншем с Усиком
Корреспондент
2025-07-19T09:30:48Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Леннокс Льюис нашел сходство между Усиком и Мухаммедом Али
Корреспондент
2025-07-19T08:12:05Z
Льюис поделился своим мнением о сроках завершения карьеры Усика
Корреспондент
2025-07-19T07:18:51Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z