КИЇВ. 20 листопада. УНН. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував Президенту Володимиру Зеленському кандидатуру колишнього міністра фінансів Оксани Маркарової на посаду посла України у США. Про це сам голова МЗС написав у Facebook, назвавши при цьому "маячнею" інформацію, що Маркарову відправляють лише "вибивати гроші з МВФ", передає УНН.
"Факти, а не плутані чутки про нового посла України в США... Кандадатуру нового посла на розгляд Президента вносить міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової", - повідомив Кулеба.
З його слів, процедура її оформлення запущена, але "традиційно займає певний час". "Можу дати лише одну пораду - судіть про призначення за підписаним указом Президента, а не публікаціями в пресі", - зауважив голова МЗС на тлі повідомлень у медіапро призначення Маркарової.
При цьому Кулеба додав, що нинішній посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко "є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував".
"У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ - це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії пані посол України в США. Це безумовні плюси", - зауважив голова МЗС.
Раніше 20 листопада видання "Дзеркало тижня" з посиланням на джерела в ОПУ та МЗС повідомило, що в Офісі Президента ухвалили рішення змінити посла України в США, і новим послом у Вашингтоні, як очікується, стане колишній міністр фінансів Оксана Маркарова. Мотивація - нібито необхідно вирішувати питання з МВФ.
Додамо, Оксана Маркарова - з 2015-го по червень 2020-го працювала в Міністерстві фінансів, зокрема, й на посаді очільниці міністерства. До приходу в уряд Маркарова працювала в приватному секторі.
Як повідомляв УНН, Рада директорів Міжнародного валютного фонду у червні ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня. Україна сподівається, що до кінця року до Києва приїде місія МВФ, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу.
Утім, у вересні у Фонді заявили, що продовження програми фінансової підтримки України від МВФ залежить, зокрема, від незалежності антикорупційних органів. Після цього КСУ ухвалив ще й рішення щодо скасування покарання за брехню в деклараціях, що вплинуло на е-декларування. Західні партнери очікують від України врегулювання ситуації. Зеленський 19 листопада поговорив з послами G7 і заявив їм, що повернути покарання за брехню в деклараціях планується до кінця року.