MY.UAНовини
Людство не навчилося дивитися вперед: лікар про наслідки Covid-19 для організму та медицини
Людство не навчилося дивитися вперед: лікар про наслідки Covid-19 для організму та медицини

Людство не навчилося дивитися вперед: лікар про наслідки Covid-19 для організму та медицини

Коли я читала в іноземних джерелах перші новини про тоді ще невідому пневмонію, то зовсім не могла уявити масштаби її поширення. А втім, як бачимо, ніхто не уявив, не застеріг і не передбачив. 

В Україні перші серйозні новини про коронавірусну хворобу з’явилися на початку січня.

– Я чітко пам’ятаю момент, коли глянула на календар і підкреслила дату 3 січня. Тоді була п’ятниця, кінець робочого тижня, який став початком великих змін.

Два місяці по тому в Україні зафіксували перший випадок зараження. Компанії перейшли на дистанційну роботу, уряд готував низку обмежень, а МОЗ розробило стратегію дій.

11 березня в Україні оголосили загальнонаціональний карантин. Стурбованість та хвилювання перед невідомим змусили людей скуповувати продукти та медикаменти. Пізніше нам заборонили навіть прогулянки у парку. 

Сьогодні за вікном листопад, добовий приріст інфікованих стабільно перевищує 10 тис. осіб. Паніки більше немає, залишилася тільки втома.

Коли хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, неможливо знайти чарівну паличку, яка зупинить інфікування. Єдине, що ми можемо зробити – це мінімізувати ризики зараження та розуміти принципи лікування.

Саме тому Факти ICTV підготували інтерв’ю з досвідченим лікарем, яка без метушні та перебільшень розповіла про хворобу, яку двічі подолала сама та щодня допомагає це робити іншим. 

Пульмонолог Світлана Гук завідує першим інфекційним відділенням КМКЛ №17. Наразі цей медзаклад може прийняти 60 пацієнтів.

– Люди змінюються, а ліжка й дня не бувають пустими. 

– Вам довелось двічі пройти через хворобу, наскільки різними були симптоми та принципи лікування?

– Вперше я перехворіла у червні, а вдруге це був жовтень, тобто з різницею у чотири місяці. Під час першого інфікування у мене були достатньо виражені симптоми, але не важкі.

– Насамперед це була надзвичайна слабкість, вона мене накрила просто на роботі і настільки, що я її помітила. Узагалі я дуже енергійна людина і можу не помічати неприємні відчуття, але тут практично не змогла рухатись.

Наступного дня здала ПЛР і отримала позитивний результат. Тоді вже зросла температура до 38,5º, з’явився біль у голові та суглобах, але це легко знімалося невеликими дозами нестероїдних протизапальних препаратів.

Крім цього я приймала звичайну схему вітамінів D, C, цинку та муколітик АЦЦ. Три дні була висока температура, а потім усе пройшло. Слабкість та задишка зберігалися.

– На роботі я таки зробила комп’ютерну томографію, хоча нікому не раджу. Мої співробітники вимагали це зробити, бо відчували мою задишку, коли я вже вийшла на роботу. Але все було добре.

– Як ви зрозуміли, що вдруге підхопили вірус?

– У жовтні зовсім випадково я дізналася, що хворію знову. Що два тижні нас обстежують на імуноглобулін M, який показує гостру стадію захворювання. Коли я отримала позитивний тест, то одразу здала ПЛР (такий протокол).

Тоді поміряла температуру, і виявилось, що у мене 37,6º. Але цю слабкість та нездужання спочатку приймала за втому, оскільки не було інших симптомів, які б мене насторожили.

– Хочу наголосити, що в разі відсутності скринінгу я б навіть не дізналась, що удруге хворію на коронавірус.

ІФА-тест для медиків

Дослідження методом ІФА визначають антитіла імуноглобулінів трьох типів – А, М та G.

IgА/IgM показують гостру стадію хвороби, а от розуміння, що ви перехворіли та маєте імунітет,  дає тест IgG.

Тестування на імуноглобулін М у лікарнях показує, які медики потребують підтвердження хвороби методом ПЛР, а які ні. Це роблять для розвантаження лабораторій.

– Яка спроможність приймання хворих у вашій лікарні? 

– Конкретно у моєму відділенні є 34 місця для інфікованих коронавірусом. Окремо маємо 10 місць у реанімації (їх зараз намагаються збільшити до 12). Заповненість ліжок 100%, якщо пацієнта виписують, то одразу його місце займає інша людина.

У нас є ще два корпуси, але наразі вони не розгорнуті для Covid-19, а надають допомогу пацієнтам з політравмами.

– У це відділення до нас потрапляють люди, які на правому березі постраждали у результаті ДТП, травматичних ушкоджень, кульових поранень чи нещасних випадків. Це дуже важлива допомога, тому не хочеться зупиняти її.

Чи працюють медики понаднормово?

– Думаю, що так. Ми працюємо і по півтори ставки, бо людей дійсно бракує, особливо коли хтось йде на лікарняний чи у відпустку. Тоді ми закриваємо ці години тим персоналом, що є, і стараємось підтримувати одне одного.

– Чи усі госпіталізовані пацієнти дійсно потребували нагляду лікаря?

– Якщо б ви запитали у серпні, я б відповіла, що далеко не усі потребували госпіталізації. Але пацієнти, що потрапляють до нас зараз, усі потребують кисню.

– На щастя, є люди, які швидко відновлюються, і ми їх виписуємо, однак достатньо багато тих, які довго перебувають у стаціонарі.

– Якщо людина вдома лікується від Covid-19, що стає “дзвіночком” для госпіталізації?

– Це зниження сатурації кисню до показника менше 94%, але за умови, що все правильно виміряли. Також це можуть бути симптоми, які не притаманні людині: набряк ніг, відхаркування крові чи задишка, яка не дозволяє виконувати хатню роботу.

Темперетура 39º і вище, яка погано збивається упродовж п’яти-семи днів від початку хвороби.

– Ці симптоми повинні спонукати людину звернутися до лікаря.

Ми дотримуємось протоколу госпіталізації і без потреби не приймаємо хворого у стаціонар.

– Чи відрізняється лікування дітей та дорослих?

– Лікування дітей до 14 років особливо нічим не відрізняється. Тобто це симптоматичне лікування, як і під час будь-якої вірусної інфекції, що не має чітко визначеного алгоритму дій. Дози відрізняються, але принципи лікування залишаються незмінними.

– Що спонукає лікарів без потреби призначати пацієнтові антибіотики?

– Тут йдеться про незнання ситуації, страхи лікарів та певну психологічну вразливість перед пацієнтом.

– Це може здатися смішним, бо медик повинен опиратися на знання. Однак коли лікар не призначає антибіотик, то дуже часто пацієнт говорить, що його зовсім не лікують. Тоді відбувається психологічний тиск, і фахівцеві простіше призначити антибіотик, щоб його не звинувачували у бездіяльності.

Правильний шлях – не завжди найлегший. Іноді дуже складно довести пацієнтові, що антибіотик зовсім не потрібен. Тому думаю, що медики просто йдуть легшим шляхом.

– Ще до пандемії коронавірусу світ рухався у постантибіотичну епоху, коли людство все більше стає резистентним до антибіотиків. Наскільки ця ситуація може погіршитись після Covid-19?

– З часом пандемія втратить свою силу, і в сухому залишку ми отримаємо масштабну резистентність до антибіотиків – і це дійсно страшно.

– Людство не навчилося дивитися вперед. Ми боремося з тим, що у нас перед носом, і боїмось того, що поруч, а на перспективу ніхто не зважає.

Думаю, що з цього нічого хорошого не вийде.

– Якщо пневмонію спровокував Covid-19, то чи можна сказати, що це складніша форма запалення легень, ніж під час грипу?

– Давайте я скажу, що вони одинакові. Обидві пневмонії є вірусними та призводять до фіброзу (коли частинка легені “функціонально відмирає” і залишається просто сполучною тканиною у формі рубця, – Ред.).  Вони рівносильно можуть мати безсимптомний перебіг, і їх випадково виявляють на КТ.

– Якщо під час уже грипозних епідемій збережеться ця дурна звичка робити КТ, ми теж побачимо багато матових скелець, які раніше навіть не діагностували. Бо не було потреби робити томограму під час температури та вірусного процесу, доки не з’являється задишка чи інші труднощі з діагностикою.

Зараз ми бачимо тенденцію робити КТ при мінімальній підозрі і тоді знаходять пневмонію.

– Скільки часу для відновлення потрібно легеням, які перенесли ковідну чи грипозну пневмонію?

– Не важливо, що стало збудником пневмонії: вірус, грибок чи бактерія. Усе залежить від того, наскільки подразник впливав на конкретні легені, а не умовну модель.

Є багато факторів відмінності: стійкість тканин, хронічні хвороби, наявність чи відсутність попередніх уражень чи вроджені особливості. Легені двох людей можуть дуже відрізнятися між собою.

– Глибина ураження будь-якої тканини, і легень зокрема, залежатиме від агресивності та тривалості впливу подразника.

Якщо чинник був слабким та короткочасним, то тканина не встигає зруйнуватися, і після хвороби може повністю відновитися. Термін відновлення різний: від трьох до шести місяців.

– Якщо до пневмонії, спосіб життя людини достатньо вплинув на стан легень (наприклад, куріння), то чи є можливість відновлення органу після складного ураження?

– Я не фаталіст. Звичайно можна думати, що пошкоджена курінням легеня важче перенесе ураження, але в організмі все дуже не лінійно.

– І як би ми не прогнозували, кожен досвідчений лікар скаже, що завжди є місце для дива. Як у хорошому сенсі, так і в поганому, коли все здається очевидним, але раптом стається катастрофа.

Тому я б не проводила такі паралелі. Своє здоров’я треба цінувати і кидати палити. Це стосується не тільки ковідних фіброзів, а й узагалі поваги до свого організму, який і без того щодень терпить десятки шкідливих звичок.

– Щоб виявити пневмонію, потрібно робити КТ чи рентген?

– Якщо є підозра на бактеріальну пневмонію, тоді призначають рентген у двох проекціях (прямій та боковій). Коли йдеться про вірусну пневмонію, то на початкових стадіях, навіть у разі масивного ураження рентгенівська картина відсутня.

Він може знадобитися тільки за щільних уражень, коли вже знижується сатурація кисню. Але в такій ситуації він нічого нового нам не покаже.

– Ваша думка стосовно колективного імунітету та які часові рамки потрібні для його вироблення?

– Чим більше людей мають штучний або природний імунітет проти хвороби, тим швидше зупиняються епідемії. Для кожної інфекції рівень колективного імунітету різний, бо обумовлюється багатьма факторами.

– Я не скажу, скільки часу для цього необхідно. Якщо ми будемо розтягувати процес захворювання, то, звичайно, зменшимо навантаження на медичну систему, яка й без того не витримує потоку пацієнтів. Але тим самим ми спиняємо процес набуття колективного імунітету.

З іншого боку, з часом з’явиться вакцина, яка штучно пришвидшить формування такого захисту.

Що наразі відомо про вакцини від Covid-19

Компанії Pfizer та BioNTech (США та Німеччина відповідно) успішно завершили третій етап клінічних випробувань вакцини проти коронавірусу та заявили про її успішність на 95%. Раніше проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату.

Розробники мають на меті випустити до 50 млн доз вакцин у 2020 році та до 1,3 млрд доз до кінця 2021.

Однак препарат потребує зберігання за наднизьких температур, що може ускладнити транспортування вакцини. За температури -70°C він зберігається до шести місяців, а в умовах +2 +8°C — до п’яти днів. Виробники запевняють, що створили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.

Після цього американська компанія Moderna заявила про ефективність своєї вакцини на 94,5%. Ця розробка не надто вибаглива і витримує звичайну температуру від +2 до +8°C .

А от вакцина від британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70%. Однак це були проміжні випробування у Великій Британії та Бразилії.

Вакцинація українців

У першій половині 2021 року 4 млн українців отримають безкоштовну вакцину від коронавірусу. Таку заяву зробив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Насамперед препарат отримають медики, вчителі, правоохоронці та літні люди. Серед цих категорій отримані вакцини розподілять рівномірно.

Україна готова поставити вакцину одразу після того, як препарати пройдуть офіційну реєстрацію. Крім того, очільник МОЗ Максим Степанов запевнив, що медична система здатна зберегти холодовий ланцюг перевезення та зберігання вакцини.

А допоки цього не сталося – зберігаймо спокій, дистанцію та здоровий глузд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Всемирно известная певица Тейлор Свифт получила повестку в суд
Апостроф
2025-05-10T15:54:48Z
Появились новые детали о втором сезоне Fallout: "Про любовь и труд..."
Знай
2025-05-10T15:51:40Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Валерий Залужный сделал важное заявление, которого все ждали
UAToday
2025-05-10T17:06:48Z
Иран готовится передать РФ пусковые установки для ракет малой дальности
UAToday
2025-05-10T17:06:08Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Какой "поворотник" нужно включать при въезде на кольцо
UAToday
2025-05-10T17:06:29Z
«За гранью добра и зла»: украинского журналиста возмутил «адский» сюжет россиян из разрушенного Бахмута
Апостроф
2025-05-10T16:57:22Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Не кофе и не какао: назван напиток, который защищает мозг от старения и болезни Альцгеймера
UAToday
2025-05-10T17:06:48Z
Что будет с организмом, если месяц употреблять безлактозные продукты
Comments UA
2025-05-10T13:51:23Z
Куриный бульон как искусство: как правильно выбрать мясо для блюда
Знай
2025-05-10T12:51:18Z
Этот продукт вызывает пищевую зависимость: отказывайтесь ради здоровья
Знай
2025-05-10T11:51:00Z
Болезнь, уничтожающая сады: как не дать курчавости листьев испортить персик
Gazeta UA
2025-05-10T00:00:02Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Перемирие между Индией и Пакистаном: в спорном штате Кашмир звучат взрывы
Фокус
2025-05-10T16:42:17Z
В Одессе горела квартира в многоэтажке в Аркадии: подробности
VGorode
2025-05-10T14:19:29Z
В Подмосковье от взрыва гранаты погибли люди - военный блогер оценил «доброе дело» россиян
Апостроф
2025-05-10T13:54:50Z
Полиция задержала главу банды после трех лет поисков: "спалился" на простой мелочи
Фокус
2025-05-10T12:45:45Z
В Ивано-Франковске авто сбило 9-летнего мальчика: ребенок в больнице
Новости Украины
2025-05-10T12:21:21Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
США и Китай провели первую встречу по тарифам
Корреспондент
2025-05-10T17:06:29Z
Подорожание овощей в Одессе: какими ценами удивляет майский Привоз
Политека
2025-05-10T16:01:26Z
С мая могут пересчитать субсидии и оставить без выплат: кто потеряет помощь
Знай
2025-05-10T15:31:57Z
НБУ ввел изменения в действующие валютные ограничения: как это скажется на рынке
Апостроф
2025-05-10T15:04:30Z
Український бренд печива Smakuli вийшло на ринок Німеччини
AgroNews
2025-05-10T14:31:52Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Может появиться в Украине: старшего брата Renault Duster впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-05-10T16:00:54Z
Гонщики Формулы-1 проехались по Майами на машинках из LEGO: строили более 20 тысячи часов
Знай
2025-05-10T10:51:39Z
В Китае производят дешевые электрифицированные копии Bentley Bentayga за $2500
Фокус
2025-05-10T09:51:20Z
Уже в 2026 году на рынке появится летающий автомобиль: за столько можно приобрести
Comments UA
2025-05-10T07:45:45Z
Полезная функция Google Maps, которая позволяет избежать штрафов для водителей
Gazeta UA
2025-05-10T02:24:01Z
Как подкачать шину без насоса: практические советы для водителей
Gazeta UA
2025-05-10T00:33:39Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Гороскоп на воскресенье 11 мая 2025 года
UAToday
2025-05-10T17:06:36Z
Россия наступает на 10 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-10T17:06:17Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Пенсия в Киеве: мужчину обязали отдать 340 тысяч, суд вмешался в дело
Политека
2025-05-10T16:31:52Z
Виробники нержавійки ЄС зміцнюють позиції попри геополітичну нестабільність
AgroNews
2025-05-10T16:19:53Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Гороскоп на 11 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-10T17:06:33Z
Три столпа крепчайших отношений: психолог рассказал, какие привычки отличают их от остальных
Фокус
2025-05-10T16:21:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Зачем завешивают зеркала, когда кто-нибудь умер: объяснение традиции
Comments UA
2025-05-10T15:30:37Z
Как порадовать маму, жену и бабушку на День матери: оригинальные идеи подарков на 11 мая
Знай
2025-05-10T14:12:09Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ученые научились перерабатывать электронные отходы в самородки 22-каратного золота
UAToday
2025-05-10T17:06:29Z
Физическая копия Civilization VII для Nintendo Switch 2 предложит код вместо картриджа
GameMag
2025-05-10T16:55:47Z
Хидэки Камия вновь высказался о ремейке Devil May Cry
GameMag
2025-05-10T16:49:12Z
Предупреждение: Nintendo превратит вашу Switch 2 в кирпич, если вы будете пытаться модифицировать её для эмуляции и пиратства
GameMag
2025-05-10T14:22:35Z
Собака смотрела телевизор и узнала своего хозяина: реакция питомца удивила людей
Фокус
2025-05-10T13:36:29Z
В Индийский океан упал космический аппарат СССР, запущенный в 1972 году
Корреспондент
2025-05-10T12:40:03Z
Бактерии, питающиеся нефтью, производят «органическое моющее средство»
ZN UA
2025-05-10T11:01:37Z
Женщина извинилась перед соседями после того, как узнала, что ее кот постоянно ворует
Фокус
2025-05-10T06:00:40Z
Рух оформив упевнений реванш над Вересом
Football.ua
2025-05-10T16:58:35Z
Еще один бой 19 июля: Мэнни Пакьяо возвращается в ринг
Корреспондент
2025-05-10T16:18:46Z
Лидер Уорриорз может восстановиться до матча с Тимбервулвз
Корреспондент
2025-05-10T15:48:12Z
В футзальном матче украинской лиги игрок играл до потери пульса
Корреспондент
2025-05-10T15:27:11Z
"Шевченко – ноль без палочки": Поворознюк рассказал, как убивают "Ингулец"
Telegraf
2025-05-10T15:04:37Z
Тренер Норвича покидает клуб: команда ищет иностранца
Корреспондент
2025-05-10T15:03:23Z
Пара манчестерских клубов желают видеть в своем составе футболиста Ньюкасла
Корреспондент
2025-05-10T14:24:17Z
Тео Эрнандес может вернуться в Реал этим летом
Корреспондент
2025-05-10T13:48:00Z
Отец Фьюри дал свой прогноз на реванш Усика против Дюбуа
Корреспондент
2025-05-10T13:30:44Z