MY.UAНовости
Як онлайн-медіа пишуть про радикалів та екстремістів. Моніторингове дослідження
Як онлайн-медіа пишуть про радикалів та екстремістів. Моніторингове дослідження

Як онлайн-медіа пишуть про радикалів та екстремістів. Моніторингове дослідження

“Київські націоналісти влаштували акцію протесту проти ЛГБТ”, “Правий сектор” провів акцію під клінікою Пальчевського”, “Неонацистське угруповання хотіло вербувати людей в Україні”, “СБУ провела масові обшуки в “Нацкорпусі” й “Азові” – такі заголовки дедалі частіше з'являються в українських медіа. 

Мало скандалів, пов'язаних з діями екстремістів, російської пропаганди про нацистів, які захопили владу в Україні, – самі медіа суперечливо висвітлюють цю непросту тему. 

Експерти ІМІ вирішили розібратися, як і що пишуть українські популярні медіа  про екстремістські й радикальні організації та угруповання. 

До моніторингу ввійшли всі новини, які виходили на 20 популярних онлайн-медіа протягом жовтня 2020 року*.

Хто і як писав про екстремістські рухи 

За даними дослідження ІМІ, найбільше про екстремістські рухи писали на сайті 112.ua – 15% загальної кількості згадок у досліджуваних медіа. На другому місці – “Страна” (10%). На третьому виявились одразу декілька сайтів – TCH, “Українська правда” та НВ: по 7% загальної кількості згадок про радикалів у досліджуваних медіа. 

Найменше про радикалів та екстремістів писали на сайтах “Ліга” та “Дзеркало тижня” – по 1% загальної кількості згадок у досліджуваних медіа. Не було зафіксовано жодної згадки на сайті “Сегодня” в моніторинговий період*.

Дослідження показало, що 17% усіх згадок про екстремістів на радикалів у досліджуваних онлайн-медіа виявилися проросійськими маніпуляціями. 

Зокрема, на сайтах з проросійською риторикою 112.ua та “Страна” часто публікувалися матеріали про праворадикальні рухи в Україні з порушенням стандарту балансу та з емоційною лексикою.

Основні висновки дослідження

У моніторинговий період лише в 73% новин, у яких згадувалися радикальні чи екстремістські угруповання, був дотриманий журналістський стандарт балансу думок та точок зору. Найчастіше цей стандарт порушували проросійські медіа, зокрема ретранслюючи матеріали / заяви від політичних сил, які вони обслуговують, або наративи російської / білоруської пропаганди.

У 23% матеріалів були присутні ознаки мови ворожнечі.

Щодо геолокації, то 75% стосувалась українських екстремістів в Україні, відповідно 25% новин стосувались іноземних організацій та угруповань.

У 81% матеріалів про екстремістів згадки стосувались угруповань загалом та в 19% – окремих осіб.

Найчастіше в медіа згадувався “Нацкорпус” (31% усіх згадок протягом місяця), на другому місці – Кива і “Патріоти – За життя” (10%). На “Правий сектор” припало 4% всіх згадок про радикалів у медіа.

Дослідження виявило, що медіа часто не ідентифікують радикальних організацій чи угруповань (а можливо, і плутають їх): щонайменше в третині випадків у медіа йшлося просто про “ультраправих”, “націоналістів”, “радикалів”.

Щодо тем, у яких згадувалися радикали: на першому місці – кримінальна хроніка (28% загальної кількості матеріалів). У цій темі простежувалися п’ять основних інформаційних приводів: вибух біля офісу “Нацкорпусу”, кейс щодо “автобуса Киви”, масовий обшук “радикалів”, затримання іноземних неонацистів та смертельна різанина у Франції. 18% згадок припало на акції до Дня захисника Вітчизни. По 17% – на теми, пов'язані з правами людини, та на політику. 13% згадок про екстремістів та радикалів стосувалися міжнародних подій, і 7% припало на інші згадки.

У 80% матеріалів згадки про екстремістів були прямими (головні герої публікацій). У 20% матеріалів журналісти про них згадували другорядно.

Силове крило ОПЗЖ та “Нацкорпус”

У серпні 2020 року на Харківщині представники “Нацкорпусу” напали на автобус, у якому перебували представники “Патріотів – За життя”.  

Відтоді українські інформагенції подавали фактажну інформацію з бекграундом та  інформацію щодо рішення суду.

Цю саму новину на “Гордоні” подано зі ствердженням Киви, що  нападниками були члени “Національного корпусу” і полку “Азов”, та водночас подано протилежну думку від “Азову” і “Нацкорпусу”, де вони спростовують свою участь. 

Активно порушував стандарт балансу і просував позицію Киви та “Патріотів – за життя” сайт 112.ua:

На сайті 112.ua вийшла новина з цитуванням заяви членів ОПЗЖ, що представники “Нацкорпусу” й “Азову” вчинили збройний напад на автобус із членами “Патріотів – за життя”. А також не забули нарікнути в бік президента Зеленського, що він неправий. З вуст ОПЗЖ лунають постійні згадки, що він “другий Порошенко, а то й гірше”.

Згодом на 112.ua підготували цілу серію матеріалів про праворадикалів устами членів партії ОПЗЖ та “експертів”. Більшість із них були опубліковані 1 та 2 жовтня (з різницею в кілька годин), слідом за новиною щодо арешту представників “Нацкорпусу”. Приміром, в ефір вмикали Іллю Киву та Олега Ширяєва, якого йменують як регіонального керівника руху “Патріоти – За життя”, а також члена ОПЗЖ Андрія Лесика. 

У всіх цих відео простежується одна і та сама риторика, що в Україні розгул “праворадикалів – бандитів, яких кришує влада”. Якщо немає здоров'я та енергії дивитися всі ці відео, то процитуємо Іллю Киву з одного відео щодо нападників на членів “Патріотів – за життя”:

“...Хорошо сформированные обученные террористические  бандформирования под руководством Билецкого [лідер “Нацкорпусу”], который находится под контролем власти, и эта история была заведомо ранее создана… для давления на оппозицию, на запугивание неудобных граждан, для государственной системы, это все было создано во времена Порошенка...” 

Аналогічні звинучення звучать з уст “ОПЗЖшників” на всіх відео. Здається, що всім текст писав один і той самий копірайтер. Навіть слова рядками не змінювали. 

Закріпити пройдені наративи взялися давно відомі обличчя – Олега Ширяєва та Олени Бондаренко – 27 жовтня, які пустили в ефірі дуже схожі спічі з різницею в три години.

Активно захищаючи “Патріотів – за життя”, 112.ua не розкриває детально, хто вони такі й куди саме їхали. Таке враження, що йдеться не про фактичне “силове крило” ОПЗЖ в Україні, а про артистів, які їхали на дитячий ранок. 

Проросійські сайти “Страна” та 112.ua також публікували інформацію щодо “масових обшуків” у “бандитов-радикалов”, причому з посиланням на Андрія Портнова і власні джерела в СБУ. Окрім цих двох сайтів, жодні українські медіа, які ввійшли до моніторингу, не публікували цієї інформації. 

Кримінальна хроніка 

Однією з топових тем, що стосувалися радикалів, був вибух гранати біля офісу “Нацкорпусу”. В цих новинах не було порушено балансу думок та точок зору, а також не було лексем, які б свідчили про мову ворожнечі.

Окрім локальних новин щодо криміналу, були згадки щодо вербування українців до неонацистського руху.

І новини щодо вбивства вчителя історії від рук 18-річного юнака, якого медіа зараховують до радикальних ісламістів. З урахуванням цього більшість ЗМІ у своїх новинах використовували лексеми, які можна розцінити як мову ворожнечі.

День захисника Вітчизни

На матеріали про акції до Дня захисника Вітчизна (та Марш слави УПА) припало 18% загальної кількості новин, що стосувалися радикалів.

Окрім репортажів з Маршу на честь Дня захисника,  які публікували українські медіа:

– траплялися традиційні мочилова та емоційна лексика, оціночні судження від проросійських сайтів “Страна” та 112.ua.

Але цікаво, що навіть “Страна” визнала у своєму матеріалі, що, “несмотря на годы пропаганды, массовой популярностью (ультраправі. – Ред.) не пользуются”. (Після цих слів десь страшенно лютує Ілля Кива, який у кожному прайм-таймі медведчуківських каналів каже про страшну загрозу і розгул екстремізму в Україні.)

Права людини й ЛГБТ

Третьою за кількістю згадок про радикалів була тема права людини (17% загальної кількості матеріалів).

Інформаційним приводом стала ситуація з підсвічуванням ТРЦ “Гулівер”. На будівлі транслювали веселковий прапор, що спричинило протест з боку праворадикальних організацій. Згодом “КиївПрайд” організував акцію на підтримку видимості ЛГБТ, на якій також були присутні націоналістичні організації. 

Більшість досліджуваних медіа мали власних кореспондентів на місці. У таких новинах не було мови ворожнечі, а баланс думок був переважно дотриманий:

Тема ЛГБТ є чутливою, і нею досить багато маніпулюють. Тому до таких новин треба особливо уважно добирати слова, обов'язково подавати бекграунд, ставити баланс думок та уникати некоректної термінології або ж власних рефлексій. Дослідження ІМІ показало, що журналісти деяких видань, висвітлюючи ситуацію з підсвічуванням ТРЦ “Гулівер”, не подавали точки зору власне “КиївПрайду”, а давали слово лише праворадикалам і представникам торговельного центру. У зазначеному випадку це було порушенням стандарту балансу.

Окрім цього, на сайті УНІАН використовували некоректну термінологію щодо гомосексуальних людей: замість лексеми “гомосексуалізм” варто використовувати “гомосексуальність”. 

Але, ясна річ, поки українські медіа братимуть на себе сміливість використовувати некоректну термінологію, мову ворожнечі, писати новини не для легкого сприйняття подій, а трактуватимуть по-своєму, писатимуть заголовки “з ложкою лайна”, в демократичній Україні все ще пануватимуть нетерпимість до інакшості, до тих, хто не вписується в стереотипні скрєпи патріархату.

Політика й екстремізм із радикалами

Згадки про екстремістів також були присутні в новинах про політику (17% загальної кількості новин, що ввійшли до моніторингу). 

Член партії ОПЗЖ Ілля Кива разом зі своєю “персональною армією” “Патріоти – За життя” поклав квіти в київському парку Вічної Слави, де дякував “радянським солдатам”. 

Щоправда, у словах Киви не обійшлося без проросійських маніпуляцій та розподілу України на “западные части” та Україну (тобто всі інші регіони):

“Никогда мы не смиримся, никогда мы не поймем фашистскую идеологию, нацистскую идеологию, которая сегодня достаточно сильно укоренилась в западных частях Украины”.

Це не поодинокі випадки, коли Ілля Кива спільно зі своїми колегами з ОПЗЖ всіляко намагається перетягнути покривало патріотизму на своїх молодиків з “Патріотів – за життя”. Ми вище наводили приклади маніпуляцій та наративів на проросійських сайтах щодо батлу, хто більший патріот: “ультраправі” чи “патріоти Киви”.

Тим часом Володимир Кацман, який у медведчуківських медіа фігурує то як політичний експерт, то як журналіст, робить закиди в бік модераторів а̶м̶е̶р̶и̶к̶а̶н̶с̶ь̶к̶о̶г̶о Фейсбуку. Вчергове розганяється мова ворожнечі та привертається увага до того, хто є “справжній патріот” в Україні. 

І про кучеряву кукурудзу

“В українському таборі виклали свастику з тіл дітей” (С) “Страна”). Спокійно, діти живі. Схоже, для співробітників “Страни” українське автоматично означає нацистське. Насправді табір дійсно належить праворадикалам, а не пересічним українцям, і, як ви можете здогатуватися, в матеріалі бракує достовірності, балансу та відділення фактів від коментарів. 

Принагідно експерти ІМІ хочуть нагадати, що щоквартально публікують рейтинг популярних всеукраїнських медіа щодо дотримання ними журналістських стандартів. Приміром, ті медіа, які належать проросійським політикам або розганяють напівправдиву або ж неперевірену інформацію, найчастіше мають найнижчий рейтинг. 

***

Незважаючи на перекоси в проросійських джерелах, проблеми з ідентифікацією та балансом, переважна більшість українських онлайн-медіа писали про представників екстремістських та радикальних угруповань досить стримано та збалансовано.

Основними темами, де згадувалися радикали, були конфліктні ситуації та кримінал. Значна частина таких новин була подана у вигляді репортажів чи переліку фактів з місця подій. 

Водночас експертам ІМІ бракувало балансу і коректної термінології не в разі висвітлення дій радикалів, а саме під час висвітлення прав ЛГБТ чи інших вразливих груп населення, щодо яких могла вживатися некоректна термінологія або журналісти могли “забути” висвітлити їхню думку. 

Водночас медіа, схоже, слабко розрізняють радикальні угруповання і не дуже розуміють сутність понять “екстремізм”, “радикалізм”, “нацизм”, “фашизм”, “неонацизм” тощо.  

Дослідження контенту онлайн-медіа проводилося з 1 до 31 жовтня 2020 року включно в 20 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ. 

Методологія

У 2018 році український офіс правозахисної організації Freedom House опублікував звіт “Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії”. В аналітиці йшлося про те, які в Україні організації та угруповання мають екстремістський характер за своєю поведінкою, чим це загрожує демократичній Україні. В’ячеслав Ліхачов, експерт у тематиці правих груп, перелічив кейси, де екстремістські групи загрожували та сіяли тривожність. У такий спосіб екстремістські групи намагалися всіляко нав’язувати свою думку та цінності українському суспільству. У тексті Freedom House перелічив екстремістські організації на загальнонаціональному рівні: ВО “Свобода”, “Національний корпус” та “Правий сектор”, а також до екстремістських угруповань зарахували: “Волонтерський Рух ОУН”, “Братство”, C14, “Карпатську Січ”, “Соціал-національну асамблею, УНА-УНСО, “Традицію і порядок”, “Реванш”, “Революційні праві сили”, “Катехон” та інші.

На основі даних цього дослідження, з допомогою АІ, з яким працюють експерти ІМІ, та окремих кастомізованих пошукових запитів Google Advanced Search витягнуто всі новини, які мали згадки про вищезгадані організації та угруповання, а також згадки про Іллю Киву та його організацію “Патріоти – За життя” й інші пов'язані згадки за ключовими словами. Моніторинг охопив 20 українських онлайн-медіа: “Українська правда”, “Страна”, “Корреспондент”, “24 канал”, РБК-Україна, “Обозреватель”, НВ, “Цензор”, ТСН, “Гордон”, “Політека”, УНІАН, “Ліга”, “Суспільне”, 112 канал, “Сегодня”, “Дзеркало тижня”, “Букви”, Укрінформ, Інтерфакс-Україна.

Період моніторингу: з 1 до 31 жовтня включно.

Загальна вибірка: 223 матеріали. 

У новинах досліджувалися: тематика,  згадка (пряма / непряма), персоніфікація (угрупування / персона окремо), геолокація новини (Україна / світ), баланс думок (дотримано / порушено), мова ворожнечі (є / немає) та, відповідно, назва угрупування / організації, про яку йшлося в новині.

Написання цього матеріалу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews.

Теги по теме
Інше
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 08.00 30.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-30T06:48:49Z
Зеленський призначив Проскуніна начальником Миколаївської МВА на Донеччині
УкраинФорм
2024-11-30T06:48:13Z
На Херсонщині за добу внаслідок обстрілів одна людина загинула, шестеро поранені
УкраинФорм
2024-11-30T06:42:08Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 30.11.24
Украина Криминальная
2024-11-30T06:36:43Z
В окупованому Бердянську після вибухів почалися перебої зі світлом та інтернетом
УкраинФорм
2024-11-30T06:32:12Z
На фронті за добу - 192 боєзіткнення, на Курському напрямку Сили оборони відбили 23 атаки
УкраинФорм
2024-11-30T06:24:13Z
Чи буде ще тепло у грудні й коли прийде похолодання: прогноз на місяць
24tv
2024-11-30T06:06:19Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 30 листопада 2024 року
Фокус
2024-11-30T06:00:33Z
Російські війська за добу втратили в Україні ще 1740 загарбників
УкраинФорм
2024-11-30T05:54:48Z
У Берліні запрацювало нове німецько-українське товариство
1News
2024-11-30T06:48:58Z
Військових КНДР запросили взяти участь у параді на Червоній площі 9 травня
24tv
2024-11-30T06:45:28Z
На акції протесту в Тбілісі серйозно постраждала відома журналістка-розслідувачка
Европейская правда
2024-11-30T06:36:32Z
TikTok-скандал. Китайську соцмережу підозрюють у впливі на вибори президента у Румунії
Украина Криминальная
2024-11-30T06:27:48Z
Війна нервів, ядерний удар і конвенційна війна: аналіз того, що зараз відбувається
GlavRed
2024-11-30T06:27:45Z
Частину жінок пропонують взяти на військовий облік: у Раді пояснили, кого та за яких умов
24tv
2024-11-30T06:24:42Z
Гнезділову, який пішов у публічне СЗЧ, продовжили тримання під вартою
24tv
2024-11-30T06:21:03Z
Президент увів голову Держспецзв'язку Потія до складу Ставки
УкраинФорм
2024-11-30T06:15:25Z
Контрнаступ рф у Курській області: український генерал повідомив, як змінилася ситуація
Политека
2024-11-30T06:01:01Z
Вживання авокадо щодня може збільшити ваше життя на роки
Portaltele
2024-11-30T06:19:58Z
Гороскоп на завтра 1 грудня: Тельцям - щасливий день, Рибам - удача у кар'єрі
GlavRed
2024-11-30T04:27:21Z
Українські медики провели військовому унікальну операцію на обличчі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T03:00:56Z
Ферменти від переїдання: чи допомагають і які препарати не варто приймати
24tv
2024-11-29T20:03:47Z
Міцелярна вода замість сухого шампуню: перукар попередила про небезпеку
GlavRed
2024-11-29T19:27:46Z
Довго не міг номально їсти та дихати: в Києві військовому провели унікальну операцію
Фокус
2024-11-29T18:15:25Z
Вчені знайшли просту добавку, яка змушує клітини раку самознищуватися
Portaltele
2024-11-29T17:16:45Z
Новий біомаркер мозку дає надію на раннє виявлення психозу
Portaltele
2024-11-29T17:16:08Z
Які кімнатні квіти не лише очищають повітря, а й захищають від вірусів
TSN
2024-11-29T16:09:08Z
Зірки кіно, життя яких обірвалося на фронті: низький уклін Героям
Политека
2024-11-30T06:42:33Z
У Польщі презентували нову книгу Сапковського із циклу "Відьмак"
Комсомольская правда
2024-11-30T05:55:09Z
"Спав із дружиною побратима...": холостяк Саша "Терен" зізнався, що його роздирають на шматки
Знай
2024-11-30T04:51:48Z
У Києво-Печерській лаврі відкривається резиденція Святого Миколая
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T02:00:35Z
BAM BAM: що відомо про новий трек, який завірусився у мережі
24tv
2024-11-29T23:00:43Z
Вірусний тренд у TikTok: пісня Бруно Марса та виконавиці Розе опинилась у топі
24tv
2024-11-29T22:00:59Z
"Холостяк" 13 сезон 5 випуск: хто з дівчат покинув проєкт
24tv
2024-11-29T22:00:09Z
Шоуранер «Хлопців» / The Boys: «Ми не відтворювали реальність — світ змінився, щоб відобразити шоу»
ITC
2024-11-29T21:35:58Z
Рідкісне фото Брюса Вілліса: доньки поділилися зворушливим кадром
GlavRed
2024-11-29T21:27:44Z
Причин для оптимізму немає: які прогнози щодо ІТ-ринку України на наступний рік
24tv
2024-11-30T06:45:22Z
Закон про історичне підвищення податків офіційно опублікований: коли він набере чинності
24tv
2024-11-30T06:36:15Z
В Україні з'явиться свій "біткоїн": незабаром розпочнеться тестування е-гривні
GlavRed
2024-11-30T06:30:36Z
В Україні запланована масштабна індексація пенсій: озвучено, коли і на скільки збільшать виплати
Политека
2024-11-30T06:27:58Z
Дожилися, кіло картоплі – 72 грн: магазини оновили ще цінники капусти, моркви та свинини
Знай
2024-11-30T06:21:04Z
Варто знати кожному: коли банки можуть проводити повторну ідентифікацію або верифікацію клієнтів
24tv
2024-11-30T06:06:30Z
Протести на польському кордоні спричинили зменшення експорту автошляхами на 12%
Agravery
2024-11-30T06:05:17Z
В Україні подешевшала соняшникова олія
AgroNews
2024-11-30T06:01:38Z
Курс валют на вихідні, 30 листопада, 1 грудня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-11-30T05:18:34Z
Зеленський розповів, скільки ракет знищили пілоти F-16 під час нещодавнього удару Росії
24tv
2024-11-30T06:42:45Z
Новітня зброя чи ІПСО: у ISW проаналізували новий російський "Орешнік"
24tv
2024-11-30T06:36:31Z
Непридатність до мобілізації: скільки доведеться чекати з моменту подачі заявки
Знай
2024-11-30T06:15:02Z
День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ: привітання у прозі, віршах, листівках
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T06:12:18Z
Кому дістанеться спадщина, якщо відсутні спадкоємці
24tv
2024-11-30T06:06:06Z
Любов у допомозі й казках: пам'яті Олександра Баранова – лікаря, якого росіяни вбили в Нікополі
24tv
2024-11-30T06:06:00Z
Пенсія за віком 2025: скільки потрібно мати стажу для її призначення
ZN UA
2024-11-30T06:01:01Z
Купи дві труни - третю у подарунок: у Черкасах ритуальна служба дарує знижку на "Чорну п'ятницю"
Знай
2024-11-30T05:51:51Z
Канада доправила до України зимову форму для ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-30T05:51:47Z
На Харківщині внаслідок обстрілів загинув чоловік, пошкоджена цивільна інфраструктура
УкраинФорм
2024-11-30T06:48:19Z
У Херсоні російський дрон атакував маршрутку - четверо поранених
УкраинФорм
2024-11-30T06:45:12Z
На Дніпропетровщині внаслідок обстрілу загинув цивільний
УкраинФорм
2024-11-30T06:39:42Z
На Миколаївщині двоє підлітків за гроші підпалили поліцейське авто і зняли це на відео
InternetUA
2024-11-30T06:27:49Z
Росіяни обстріляли Нікопольський район - у Дніпропетровській ОВА розповіли про жертви і руйнування і подали фото наслідків
ZN UA
2024-11-30T06:18:29Z
Продавав неіснуючі товари: поліцейські викрили підозрюваного у шахрайстві
InternetUA
2024-11-30T04:06:21Z
У столиці шахрай ошукав пенсіонерку на $4 тисячі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T01:30:03Z
На Львівщині сержанта засудили до 14,5 років позбавлення волі: деталі злочину
Политека
2024-11-29T21:01:46Z
Росіяни обстріляли Ківшарівку на Харківщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2024-11-29T20:39:55Z
Ворскла — Інгулець 0:3 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-30T06:51:49Z
Барселона — Лас-Пальмас. Напередодні
Football.ua
2024-11-30T06:42:43Z
Вест Гем — Арсенал. Напередодні
Football.ua
2024-11-30T06:42:11Z
УПЛ. Анонс матчiв другого дня 15-го туру
Football.ua
2024-11-30T06:42:01Z
Сьогодні розпочинається Кубок світу-2024/25 з біатлону
УкраинФорм
2024-11-30T06:18:46Z
Саутгемптон відібрав очки у Брайтона
Football.ua
2024-11-29T22:30:31Z
Валенсія поступилась Мальорці
Football.ua
2024-11-29T22:24:40Z
Українські гандболістки стартували на Євро-2024
УкраинФорм
2024-11-29T22:12:15Z
Гол Пікколі допоміг Кальярі виграти у Верони
Football.ua
2024-11-29T22:01:18Z
Виживуть у будь-яких умовах: топ-10 найвитриваліших кімнатних рослин
Фокус
2024-11-30T06:00:53Z
Експерти обрали найкращі столиці світу у 2024 році: список
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T03:03:16Z
Гороскоп на 30 листопада: зірки підкажуть, як провести цю суботу
Знай
2024-11-30T02:30:14Z
Як приготувати ідеальний різдвяний штолен: шеф-кухар дала перевірений рецепт
Политека
2024-11-30T02:00:24Z
Що першим бачите на зображенні: тест, який розкриє справжню натуру людини
GlavRed
2024-11-30T00:27:58Z
Швидкий рецепт імбирного печива: завжди виходить смачним і ароматним
Политека
2024-11-29T23:30:20Z
Закарпатські кіфлики: старовинна випічка на Різдво
24tv
2024-11-29T23:27:21Z
Орхідея почне цвісти на очах: як стимулювати ріст рослини корицею
24tv
2024-11-29T23:15:29Z
Де не можна ставити ялинку на Новий рік: важливі поради від експертів
24tv
2024-11-29T22:57:13Z
Як швидко зарядити телефон у період вимкнення світла: секрети експертів
InternetUA
2024-11-30T06:32:16Z
Ілон Маск розповів, як ШІ змінить майбутнє
InternetUA
2024-11-30T06:01:46Z
Вчені виявили ДНК загадкової лінії гомінінів у сучасних людей
Portaltele
2024-11-30T05:18:41Z
Майбутні телефони Oppo можуть вийти з акумуляторами на 7000 мАг
Portaltele
2024-11-30T05:18:29Z
У мережі обговорюють Samsung Galaxy Slim: що це за смартфон і коли він вийде
InternetUA
2024-11-30T05:01:37Z
Як дізнатися, що за вашим телефоном стежать: експерти назвали головні ознаки
Политека
2024-11-30T05:00:08Z
Штучний інтелект навчили створювати копію особистості після інтерв'ю
InternetUA
2024-11-30T02:01:50Z
Жінка встановила світовий рекорд, упіймавши величезного палтуса
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T01:30:25Z
«Дія.Освіта» здобула нагороду Effie Awards
УкраинФорм
2024-11-30T01:24:15Z
Білий ромб на блакитному тлі: водіїв попередили про появу нового знаку на дорогах
Хвиля
2024-11-30T05:45:11Z
Топ-5 найлегших авто у світі: гараж для них можна облаштувати і на балконі
Знай
2024-11-29T21:51:54Z
Покладіть це під килимок, щоб більше ніколи не мерзнути за кермом
24tv
2024-11-29T21:24:38Z
Як перевірити якість роботи після заміни стартера на СТО?
AutoCentre
2024-11-29T19:04:55Z
Постачання шкільних автобусів ЗАЗ продовжується
AutoCentre
2024-11-29T18:03:01Z
Denza показала інтер’єр свого флагманського кросовера
AutoCentre
2024-11-29T18:01:55Z
Точність збиття "Шахедів" підвищиться завдяки спеціальному причепу для пікапів
InternetUA
2024-11-29T18:01:15Z
Chevrolet Equinox в реальних тестах випереджає Tesla Model Y за дальністю ходу, а коштує менше
ITC
2024-11-29T17:47:24Z
Mercedes-Benz відзначає 40-річчя кемпера Marco Polo
AutoCentre
2024-11-29T16:10:17Z