/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2F57b67142a3bb0d35777913b23343542a.jpg)
Кабмін відмовився підвищувати мінімальні зарплати вчителям
Штрафи за відсутність масок навряд чи суттєво наповнять державний бюджет, який конче потребує вливань. А от головний донор - МВФ - черговий транш цього року не переведе. Після численних бадьорих запевнень фінансових посадовців, радник Андрія Єрмака Тимофій Милованов заявив, що 2020 року Україна вже ніяк не встигає отримати позику. Проте, поки тривають перемовини з МВФ, уряд намагатиметься позичити гроші з прийнятними відсотками в інших структур.
* * *
Підвищення зарплат педагогам відтермінували ще на рік. За попередньою постановою уряду, - мінімальна платня вчителя з 1 січня 2021 року мала становити три прожиткові мінімуми. Згідно з проектом держбюджету, це 7179 гривень. Пояснюють таке відтермінування відсутністю коштів. Постанову про підвищення ухвалили ще в останні дні правління уряду Гройсмана. Нинішня влада називає її популістською, оскільки на реалізацію потрібно було б 50 мільярдів бюджетних гривень, а їх немає. Володимир Зеленський та його команда, - йшовши до влади, - пообіцяли освітянам зарплату у 4 тисячі доларів.
* * *
Держскарбниця припинила фінансування усіх незахищених видатків. Йдеться про ремонти, реконструкції, будівництва та інше. Виділять кошти лише на заробітну плату працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати та погашення боргів. Таку ситуацію пояснюють тим, що парламент вносив зміни до держбюджету, сподіваючись на фінансову підтримку від МВФ, - а її цього року не буде. Як один із методів вирішення проблеми розглядають друкування гривні, що призведе до гіперінфляції.
* * *
Промислове виробництво в Україні за 10 місяців 2020 скоротилося майже на 7 відсотків, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема добувна промисловість "схудла" на 4,5 відсотки. Найбільша різниця: у видобутку кам'яного вугілля - на 15 відсотків менше, ніж у 2019 році. А ось обсяги переробної промисловості впали на понад 8 відсотків. Там найбільша різниця показників виробництва цегли - на 21 відсоток менше цього року.
* * *
Через скорочення сфери туризму, український ринок залишають автопрокатні компанії. Від початку запровадження карантинних обмежень, тобто від березня, - з ринку пішло вже 5. Через відсутність іноземних туристів, компаніям доводиться зменшувати вартість оренди авто і працювати собі у збиток. Про це повідомив генеральний секретар Асоціації автопрокатних компаній Дмитро Вакуленко. Сьогодні орендувати автівку в Україні можна за майже 50 доларів на 1-2 доби.