/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fb7aff6f380760dd80662adc67ce379c6.jpg)
Безсимптомні хворі на коронавірус є двигунами епідемії – Голубовська
Хворі на коронавірус, які переносять хворобу без симптомів, є двигунами епідемії. Про це під час виступу на Українському жіночому конгресі повідомила головний лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.
– Звичайно, вони заразні. Більше того, ці хворі і є двигунами епідемії. З усієї популяції людей найбільш часто безсимптомні форми трапляються у дітей. І вони часто є двигунами будь-якої епідемії, тому що приносять цю безсимптомну хворобу додому, до своїх родичів, які належать до груп ризику.
Вона додала, якщо у дитини є ознаки респіраторного захворювання, то всім, хто є у групі ризику, бажано пройти тестування на четвертий-п’ятий день від моменту контакту.
Читайте: Рекордні 15 тис. за добу: в Україні зареєстрували 677 тис. випадків коронавірусу
Голубовська про локдаун
Напередодні Ольга голубовська заявила, що підтримує повний локдаун в Україні.
На її думку, потрібно запровадити жорсткий карантин щонайменше на три тижні, аби боротьба з коронавірусом була ефективною.
Також вона зазначила, що напівкарантинні заходи не ефективні і призведуть до більшого поширення хвороби.