MY.UAНовини
Режисерка Ірина Цілик: Не можна ставити на Донбасі чорно-білі штампи
Режисерка Ірина Цілик: Не можна ставити на Донбасі чорно-білі штампи

Режисерка Ірина Цілик: Не можна ставити на Донбасі чорно-білі штампи

26 листопада в український прокат виходить «Земля блакитна, ніби апельсин» – документальна драма про родину в прифронтовій Красногорівці, що в кількох кілометрах від Донецька. Під вибухи снарядів і в оточенні військових жінка разом зі своєю мамою виховує чотирьох дітей, намагаючись відволікти їх від війни.

За цей дебютний повнометражний фільм українська режисерка і письменниця Ірина Цілик отримала приз за режисуру на найпрестижнішому фестивалі документального кіно в світі – американському Sundance.

Як мирні жителі Донбасу справляються з війною, яка їх оточує? Чому Донбас так «зачепив» світові кінофестивалі? І чим досвід мирних жителів Донбасу може допомогти іншим українцям, які зіткнулися зі надзвичайними обставинами – епідемією COVID-19?

Про це в ефірі Радіо Донбас.Реалії говорили з українською кінорежисеркою та письменницею Іриною Цілик.

– Зйомки фільму відбувалися достатньо довго: я так розумію, вони тривали кілька років?

Ірина Цілик: Ми знімали впродовж року, але приїжджали знову і знову: жили у наших героїв, зрослися з ними, теж стали їхньою родиною. Тому це такий цілий великий етап їхнього і нашого життя.

– Ви відмовилися від звання заслуженого діяча мистецтв України, сказали, що не заслужили цього і не хочете отримувати нагороди за часів невпевненості, невизначеності, коли багато колег були ображені несправедливими діями нинішньої влади. Чому ви відмовилися від звання насправді? Адже воно дається не тільки за режисуру: ви – письменниця, маєте багато збірок, ви достатньо відома в Україні – заслужили на нього.

Ірина Цілик: Я не впевнена, що хочу детально розшифровувати своє рішення. Можливо, воно було імпульсивним, але серце мені підказало, що так буде правильно: я ніяк не змогла приміряти на себе це звання. Для мене це звучить, як оксюморон: заслужена діячка мистецтв – я себе вважаю початківцем, лише почала по-справжньому робити щось в кіно принаймні.

Загалом дуже скептично ставлюся до цього радянського атавізму, до всіх цих звань – народних, заслужених. Зовсім не бачу себе в цій ролі, тому мені здалося, що так буде правильно.

– Прем’єра вашого фільму вже відбулася в Україні, але в онлайн-форматі. Ви казали, що під час фестивалю Docudays його подивилося досить багато людей – близько 4 тисяч за добу. Які відгуки отримували від українських глядачів? Навіщо людям йти в кінотеатри, щоб подивитися цей фільм?

Ірина Цілик: Кіно треба дивитися в кінотеатрах, тому що в режисурі є таке поняття «видовищна ситуація» – це сукупність факторів, які впливають на сприйняття. Цей фільм створювався саме для показу в кінотеатрах, для великих екранів з хорошим звуком.

Ірина Цілик
Уявляла глядачів з лептопами на животі, з пивом – хвилювалася, як саме буде сприйнято. Але ми отримали безкінечний потік відгуків

Коли ми мали нагоду показати наш фільм на Docudays, я насправді дуже переживала: уявляла собі глядачів з лептопами на животі, з пивом – хвилювалася, як саме буде сприйнято. Але ми отримали безкінечний потік відгуків впродовж доби: я всю цю добу тільки й займалася тим, що відповідала на листи, пости, меседжі у фейсбуці. Вразив цей потік емоцій, реакцій.

Зазвичай документальне кіно в Україні існує в своїй бульбашці, і люди переважно мало що знають про існування цих стрічок. Зараз ситуація трошки змінилася, я відчула просто глядацьку хвилю відгуків. Мені це було важливо, бо я не знала, як фільм буде сприйнято тут, вдома. Іноді у світі тебе приймають з відкритим серцем, а вдома або очікування завищені, або ще якісь фактори – по-різному трапляється.

Зараз так само попереду часи непевності: у нас новий досвід, це український прокат, він запланований в більше, ніж 60 містах українських. Як це все буде, я до кінця не розумію: «карантин вихідного дня», звісно, перекреслює нам багато можливостей. Думаю, що цей фільм міг би зібрати хороші зали, якби не всі ці правила гри. Але все ж таки сподіваюся, що люди прийдуть. Адже подивитися з ноутбуку – це щось одне, а подивитися у залі – зовсім інше.

– Коли ви знімали фільм, думали про його фестивальну долю? Це була історія для західної аудиторії, аби розповісти, що відбувається зараз у війні на Донбасі, або ж орієнтувалися на українську аудиторію – щоб глядачі дізналися, в яких умовах там живуть люди?

Ірина Цілик: Коли ми почали знімати, мало думали про фестивалі: я і близько не уявляла собі, що у нас попереду така фестивальна доля. Прем’єра на Sundance – це дуже престижно, мабуть, вперше Україна пробила там лід з такого боку.

А тоді не було якихось очікувань. Власне не для фестивалів ми робили цей фільм: важливо було висловитися. Хоча я не буду кривити душею: авжеж, кожен режисер хоче якнайкращої долі для своєї «дитини».

Коли ми почали створювати фільм, їздили з продюсерами на різні воркшопи, міжнародні майданчики. Було дуже корисно представляти проєкт у ще не завершеному вигляді й бачити реакції різних глядачів з усього світу. Наприклад, деякі рішення зрештою були продиктовані цими досвідами.

Кадр з фільму

У нас на початку є сцена, коли міна потрапляє в будинок сусідів наших героїв. Це єдина сцена, яку зняли наші колеги – інші українські кінематографісти. Вони були в гостях у цієї сім’ї за рік до нас, якраз потрапили у ніч обстрілів, коли реально «прилетіло» в сусідній дім. Оскільки це були не наші матеріали, вони відрізнялися стилістично. Я спершу взагалі не планувала їх використовувати. Але міжнародні колеги сказали, що їм не вистачає контексту війни, не до кінця зрозуміло, що війна досі триває в Україні – ми зрозуміли, що потрібно додати цей епізод.

Нам тут здається, що у світі всі знають, що відбувається в Україні, але це не так. Потрібно іноді на пальцях просто розповідати, хто з ким, що і як.

– Що б ви хотіли, аби українські глядачі винесли з цього фільму?

Ірина Цілик: Ми своїм фільмом нічого нового про те, що війна відбується в Україні, не сказали. Існує багато фільмів про російсько-українську війну, всі вони були на фестивалях. Я вам навіть скажу, що глядачі у світі від них уже сильно втомилися.

Фільм розповідає про простих людей, які продовжують не просто жити, а радіти життю під час війни

Думаю, успіх нашого фільму частково пов’язаний з тим, що ми підійшли до цього з дещо новою оптикою: він розповідає про простих людей, які продовжують не просто жити, а радіти життю під час війни. Думаю, він вийшов життєствердним.

Насправді, це важливо розповідати не тільки людям з інших країн, з інших паралельних світів, а й нам вдома: я досі переконана, що ми, українці, погано знаємо один одного. Існує чимало стереотипів про різні регіони. Якщо люди з центральної чи західної України мало були на східній Україні, особливо в останні роки, то потрібно пробивати цей лід і бачити цих людей зблизька, з іншою оптикою.

Кадр з фільму

Ця сім’я (герої фільму – ред.) – вона дуже просто і водночас непроста. Це мама, четверо дітей, які знімають фільми, грають музику, радіють маленьким дрібницям, незважаючи на те, що чують обстріли щоранку і щовечора. Я думаю, потрібно ділитися історіями українців, які не втрачають оптимізму. Нам самим потрібно пам’ятати, що є світло вкінці цього тунелю.

Справді виходить так, що історія цього фільму якимось чином римується з тим, що відбувається зараз. Ми бачимо групу людей, які замкнені в певному просторі. Довгий час вони спали у підвалі власного дому – в перший рік війни, коли було дуже небезпечно. Вони багато розповідали, як грали в ігри, говорили про все на світі. Зрештою, коли уже можна було нарешті вилізти з підвалу, але все одно досить небезпечно було існувати в різних районах міста, вони захопилися кіно. Тому що навіть кіно можна знімати своїми силами: хай це аматорські історії, але це також певний спосіб розповідати про себе собі самим та іншим людям.

Наші герої – не просто жертви цієї війни: вони, як можуть, як уміють, беруть в руки своє життя.

Як би пафосно це не звучало, але я вірю, що мистецтво може рятувати у складні часи. Думаю, тому, напевно, фільм і відгукнувся різним людям: можливо, в цьому є певна універсальна історія, що в часи випробувань можна на щось спертися – це сім’я, друзі, мистецтво.

– У вас були певні стереотипи перед поїздкою на Донбас?

Ірина Цілик: Маю цілу колекцію спостережень за різними містами, людьми, які живуть на Донбасі. Насправді я багато чого полюбила в цьому регіоні. Звісно, мала певні стереотипи. Скажімо, стосовно мови. Мені здавалося до якогось моменту, що Донбас – цілком російськомовний, поки одного разу я не потрапила в село біля Світлодарська, де ми сиділи більше тижня з нашою групою, чекаючи на певні події, які відбувалися з нашою героїнею. Місцеві мешканці приходили до нас знайомитися, і всі вони говорили доброю українською, не суржиком, як це буває в селах – мене це вразило. До цього моменту мені чомусь здавалося, що Донбас – тотально російськомовний.

В містах і містечках є різні люди, різні погляди. Потрібно приглядатися ближче, дивитися на все це крупним планом, а не здалеку, щоб розуміти специфіку регіону, знайомитися і робити висновки на власних спостереженнях.

Кадр з фільму

Я сама стільки всього там побачила, стільки знайшла друзів і мала досвідів, які мене розчаровували. Але нема нічого чорно-білого, є дуже багато відтінків. Насправді я так всім серцем прив’язалася до Донбасу, що сама буду безкінечно воювати за те, що не можна цими чорно-білими висновками ставити на цьому регіоні штампи тощо.

Коли ти приїжджаєш у прифронтову зону зі свіжим поглядом, спочатку тебе багато що вражає – всі ці поєднання непоєднуваного. Побачила поле з червоними маками, думаєш зняти тут гарний кадр. Потім виявляється, що це заміноване поле, що там снайпер і потрібно точно знати правила гри – ти не можеш підставляти ні себе, ні свою групу. Але місцеві, наприклад, сміються над цією обережністю.

Спершу мене вражало, як, розповідаючи про різні травматичні досвіди, які з ними відбувалися, люди, з якими я спілкувалася, завжди сміялися. Я довго не розуміла цієї реакції, доки не усвідомила, що це також захисна реакція: просміювати свої страхи, болі – це також спосіб якимось чином від них закриватися, можливо, якось їх заперечувати.

Кадр з фільму

Якщо говорити про наших героїв, був момент, коли вони знімали свій фільм і вирішили брати інтерв’ю один в одного – гралися в журналістів, сідали перед камерою. У мене тоді було враження, що вони вперше настільки щиро поговорили одне з одним про дуже важкі речі. Я спостерігала за обличчям мами, яка зрештою стала моєю подругою: коли діти розповідали, як насправді вони переживали ці обстріли, що вони відчували, я дивилась на її лице і розуміла, що вона, можливо, вперше все це так глибоко усвідомлює, проживає, пропускає через себе – і це був момент великої правди і для них, і для нас.

– Яка доля героїні стрічки Анни і її дітей зараз? У фільмі достатньо світла кінцівка. Нині у їхньому житті так само безхмарно?

Ірина Цілик: Анна народила ще одну дитину, їх уже п’ятеро. Це прекрасна, світла дівчинка Яся. Регулярно отримую порції фотографій і радію тому, як вона росте і розвивається. Мирослава вчиться на операторку в Києві, я сподіваюся, що попереду в неї свій професійний шлях. Настя пройшла супер-програму для навчання у США. На жаль, через карантин не змогла поки туди поїхати, але я все одно дуже нею пишаюся і сподіваюся, що вийде, можливо, наступного року.

Підпишіться на нашу п’ятничну розсилку «Тиждень на Донбасі». Все важливе про регіон коротко – лише в одному листі на тиждень!

(Радіо Донбас.Реалії працює по обидва боки лінії розмежування. Якщо ви живете в ОРДЛО і хочете поділитися своєю історією – пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук чи телефонуйте на автовідповідач 0800300403 (безкоштовно). Ваше ім'я не буде розкрите).

Теги за темою
Другое
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Гороскоп на завтра 8 квітня: Терезам - велика сума грошей, Рибам - удача
GlavRed
2025-04-07T08:27:42Z
3 знаки зодіаку, на яких чекають доленосні зміни до 10 квітня
GlavRed
2025-04-07T08:27:37Z
У Кривому Розі у лікарнях залишається 33 поранених, 18 з них у важкому стані
Комсомольская правда
2025-04-07T08:17:22Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу через загрозу балістики
Antikor
2025-04-07T08:13:50Z
Втрати ворога на 7 квітня перевищили 925 тисяч: знищено ще 1350 окупантів
Факти ICTV
2025-04-07T08:13:34Z
Журналіст розповів, як британці ставляться до скандалу навколо Комарницького та київської мерії
Khreschatyk
2025-04-07T08:12:36Z
Чи увімкнуть знову батареї у Києві через похолодання: пояснення влади
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T08:12:22Z
Поліція Дніпра розшукує зниклу 17-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-04-07T08:11:31Z
На Покровському напрямку росіяни атакували 53 рази
1News
2025-04-07T08:09:10Z
Щомісячна доплата в 2000 гривень для педагогів: хто та де зможе її отримати
GlavRed
2025-04-07T08:27:46Z
Чи може священник отримати бронь від мобілізації
Telegraf
2025-04-07T08:27:45Z
"Є лише солдатські спеціальності": в ЗСУ розповіли про обмеження за "Контрактом 18-24"
Фокус
2025-04-07T08:27:11Z
Чоловік покоління Z рано облисів, а потім з ним сталося "справжнє диво"
Фокус
2025-04-07T08:21:41Z
Українці назвали місце, де найчастіше вимагають хабарі
Украина Криминальная
2025-04-07T08:16:33Z
Французькі розробники представили революційний надводний дрон Submersible Motorized Board
InternetUA
2025-04-07T08:16:05Z
Чому Patriot не може захистити великі території від балістики: пояснення Ігната
Факти ICTV
2025-04-07T08:14:35Z
Українцям дозволили виходити на пенсію в 50 років: які умови
Фокус
2025-04-07T08:12:36Z
Ви у розшуку ТЦК? Як це виправити
Telegraf
2025-04-07T08:12:27Z
Швеція готується до ядерної війни: модернізують 64 тисячі бункерів
Antikor
2025-04-07T08:27:12Z
Стали відомі можливі учасники ОЗГ «смотрящєго» Комарницького з депутатів Київради
Antikor
2025-04-07T08:21:33Z
У Білому домі пояснили, чому Трамп ввів мита для пінгвінів, — CNN
Фокус
2025-04-07T08:19:58Z
В Іспанії кажуть, що ЄС не повинен відкидати засоби у відповідь на тарифи Трампа
Европейская правда
2025-04-07T08:19:53Z
В мережі нема жодного фото з ними. Як могли б виглядати таємні діти Путіна від коханки Кабаєвої
Telegraf
2025-04-07T08:18:17Z
ЗМІ: у ЄС немає чіткого плану щодо українських біженців у разі перемир'я у війні
Европейская правда
2025-04-07T08:16:39Z
Франція переорієнтовує свої стратегічні зусилля на допомогу Україні
УкраинФорм
2025-04-07T08:13:44Z
Посольство США в Україні приспустило прапор для вшанування жертв російської атаки на Кривий Ріг
24tv
2025-04-07T08:13:11Z
Трамп зробив заяву щодо російських обстрілів України
24tv
2025-04-07T08:12:29Z
Актора серіалу «Гра в кальмара» засудили до одного року ув'язнення за сексуальні домагання
Детектор М
2025-04-07T08:27:40Z
Загадкові смерті, духи минулого і містичні ритуали: художниця Олеся Бондар розповіла, як створювали серіал «Злі духи» для телеканалу 2+2
GlavRed
2025-04-07T08:27:23Z
"Можуть вправити мозок": українська співачка розповіла, що відбувається з Потапом
GlavRed
2025-04-07T08:15:22Z
5 кольорів для спальні, які вийшли з моди у 2025 році
24tv
2025-04-07T08:15:16Z
"Мамина копія": Андрій Данилко показався на рідкісному кадрі зі своєю мамою
GlavRed
2025-04-07T08:14:20Z
Серіальна Олімпіада: які країни хочуть потрапити в 4 сезон "Білого лотоса"
Фокус
2025-04-07T08:12:46Z
Вам сподобається, – Ziferblat заінтригував деталями про номер та образи для Євробачення-2025
24tv
2025-04-07T08:09:11Z
Minecraft-бум в Україні: рекордні збори, суперечливі відгуки та шалений ажіотаж
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T08:03:23Z
Новий погляд на «Аватар 3» — космічний кит Паякан повертається з подругою
ITC
2025-04-07T07:55:28Z
У Києві стався вибух і здійнявся дим біля метро "Олімпійська"
24tv
2025-04-07T08:09:59Z
СБУ затримала тестя «короля контрабанди» Рівного Басараба за переправлення ухилянтів через кордон
Antikor
2025-04-07T08:06:28Z
Поліцейські Волині встановлюють місцезнаходження безвісти зниклої жінки та її неповнолітньої доньки
Украина Криминальная
2025-04-07T07:59:50Z
В Одесі судитимуть учасників злочинного угруповання, які вимагали гроші в утриманців СІЗО
Украина Криминальная
2025-04-07T07:49:51Z
У Тернополі оперативники поліції встановили зловмисника, який викрав з чужої картки понад 20 000 гривень
Украина Криминальная
2025-04-07T07:46:02Z
26-річний екс-лікаря судитимуть за збут кокаїну
Украина Криминальная
2025-04-07T07:15:41Z
У Львові чоловік збив 14-річну дівчину, вона у реанімації
Комсомольская правда
2025-04-07T07:13:39Z
У Києві судитимуть приватного підприємця, який заволодів майже 10 мільйонами гривень державних коштів
Украина Криминальная
2025-04-07T06:52:49Z
Росіяни атакували КАбом село на Харківщині: одна людина загинула, ще двоє постраждали
Мій Харків
2025-04-07T06:39:26Z
НБУ: Зростання економіки України виявилось меншим за очікуване
Петр и Мазепа
2025-04-07T08:27:25Z
Пастка для Росії: ціни на нафту знижуються, видобуток падає, — ЗМІ
Фокус
2025-04-07T08:27:01Z
Мита на пінгвінів: США вводять тарифи на острови Херд і Макдональд
360ua.news
2025-04-07T08:21:17Z
Споживання електроенергії через похолодання стрімко зростає
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T08:16:35Z
В Україні бензин почнуть розбавляти біоетанолом: коли норма набуде чинності
AutoCentre
2025-04-07T08:13:53Z
Ринок валют "потрусило": експерти сказали, чи купувати долар і євро цього тижня
GlavRed
2025-04-07T08:13:41Z
Підвищення тарифів на газ у Дніпрі: які цифри будуть у платіжках
Политека
2025-04-07T08:01:29Z
Антимонопольний комітет дав рекомендації виробникам яєць перед Великоднем
AgroPortal
2025-04-07T07:52:58Z
В "Енергоатомі" пояснили, чи можливий задум рф щодо перезапуску ЗАЕС – The Guardian
iPress
2025-04-07T07:40:57Z
Мессі встановив абсолютний клубний рекорд у США: відео історичного гола
24tv
2025-04-07T08:19:10Z
МЗС України назвало кількість загиблих спортсменів на війні проти Росії
24tv
2025-04-07T08:01:27Z
Українського боксера відсторонили після кривавого бою: що сталось
24tv
2025-04-07T08:00:26Z
Раньєрі: Довбик повинен знати, як боротися
Football.ua
2025-04-07T07:55:49Z
Шаманська звернулася до Бібера, який висловив захоплення хокеїстом Овечкіним з РФ: Не ставайте на бік убивць
Комсомольская правда
2025-04-07T07:55:44Z
Кабаєв: Для Динамо дуже важливо, що виграємо та не пропускаємо
Football.ua
2025-04-07T07:37:40Z
"Містяни" знову втратили бали: Манчестер Юнайтед розписав безгольову нічию з Манчестер Сіті
24tv
2025-04-07T07:12:36Z
Лучкевич: В Динамо мене дуже тепло прийняли, всі допомагають, є у кого повчитися
Football.ua
2025-04-07T07:01:33Z
Ярмоленко прокоментував своє резонансне спілкування із юним уболівальником у Львові
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T06:57:52Z
Китайський гороскоп на завтра 8 квітня: Зміям - лінь, Собакам - злість
GlavRed
2025-04-07T08:27:37Z
Той самий смак дитинства: пісочний пиріг з варенням на раз-два
24tv
2025-04-07T07:48:55Z
Небезпечний тиждень для Тельця, Рака і Скорпіона
360ua.news
2025-04-07T07:42:04Z
Яблука буде нікуди дівати: що налити під дерево навесні
GlavRed
2025-04-07T07:27:46Z
Що в інтер'єрі видає несмак: речі, яких варто позбутися
Gazeta UA
2025-04-07T07:12:53Z
Перед Великоднем чи пізніше? Коли найкраще саджати буряки на городі для щедрого врожаю
Telegraf
2025-04-07T07:06:05Z
Ніколи не робіть цього: чому не можна мити посуд у гостях
24tv
2025-04-07T06:42:18Z
Cніданок, який оцінить вся родина: спробуйте рецепт лінивих вареників у кокосово-шоколадному соусі
Gazeta UA
2025-04-07T06:39:51Z
3 знаки зодіаку, яким кінець ретроградного Меркурія принесе успіх
24tv
2025-04-07T06:12:18Z
Ось скільки може коштувати ваш наступний iPhone завдяки тарифам Трампа
24tv
2025-04-07T08:15:26Z
Цей тиждень також принесе затяжні магнітні бурі. Чи будуть вони сильними
Telegraf
2025-04-07T08:00:31Z
Чорний екран зібрав 3,6 мільярда переглядів і став найпопулярнішим відео у TikTok
InternetUA
2025-04-07T07:46:28Z
XCOM у всесвіті Rainbow Six? Інсайдер каже, що Ubisoft розробляє нову покрокову гру
ITC
2025-04-07T07:25:13Z
Власник забрав наймиліше цуценя з виводка: тепер інтернет сміється з того, що виросло
Фокус
2025-04-07T07:21:11Z
Більший за Всесвіт: інженер створив PDF-файл розміром у 37 трлн світлових років
ITC
2025-04-07T07:16:20Z
Чому телефон нагрівається і що з цим робити: п'ять простих, але ефективних порад
InternetUA
2025-04-07T07:10:46Z
Конкуренція Starlink з іншим оператором в Україні - зростає
InternetUA
2025-04-07T07:01:37Z
Неможливе можливо: дуже рідкісна черепаха вперше стала мамою у віці близько 100 років
Фокус
2025-04-07T07:00:34Z
Природний еліксир молодості – який чай допоможе запобігти старінню
24tv
2025-04-07T08:15:05Z
Як часто насправді потрібно прати подушку: майже всі роблять це неправильно
24tv
2025-04-07T07:48:11Z
Як ефективно боротися з бактеріальними інфекціями?
Portaltele
2025-04-07T07:43:07Z
Як прибрати запах часнику на руках: експерти порадили ефективний засіб
GlavRed
2025-04-07T07:27:47Z
Імунолог про сезонну алергію: Стрес може спровокувати хворобу у дорослому віці
Комсомольская правда
2025-04-07T07:04:57Z
Вчені відкривають новий спосіб лікування раку
Portaltele
2025-04-07T06:43:03Z
Зловживання сіллю підвищує ризик депресії - Journal of Immunology
Подробности
2025-04-07T06:12:50Z
Жінки справляються з болем краще за чоловіків завдяки гормонам - Science
Подробности
2025-04-07T06:00:31Z
Тейпи та тейпування: що це таке та наскільки ефективне
24tv
2025-04-07T05:06:09Z
Вчені Мічиганського університету розробили батареї для електромобілів, які не бояться морозу
AutoGeek
2025-04-07T08:27:57Z
BMW вивела на тести оновленого суперника Mercedes-Benz GLE
AutoCentre
2025-04-07T08:13:31Z
Чи потрібно чистити форсунки і як це зробити безпечно?
AutoCentre
2025-04-07T07:43:38Z
Skoda показала нове покоління Kodiaq
Portaltele
2025-04-07T07:43:31Z
Перше знайомство з Cupra Terramar: емоція в деталях
ITC
2025-04-07T07:07:28Z
Cybertruck тріщить по швах: зазори в кузові після офіційного ремонту й обіцянки, які зникають
ITC
2025-04-07T07:07:27Z
Натхненний самураями: представлено новий Subaru Forester
ЗаРулем
2025-04-07T07:04:11Z
Маленька ракета: у Києві засвітився рідкісний заряджений кросовер Nissan
Фокус
2025-04-07T06:42:01Z
Гібридний спорткар Mercedes-Benz CLE отримав лімітовану версію
AutoGeek
2025-04-07T06:36:11Z