MY.UAНовини
Авторка міського реаліті-шоу «Хочу тут жити»: «Хотілося подолати стереотип, що в Кропивницькому лишаються самі лузери»
Авторка міського реаліті-шоу «Хочу тут жити»: «Хотілося подолати стереотип, що в Кропивницькому лишаються самі лузери»

Авторка міського реаліті-шоу «Хочу тут жити»: «Хотілося подолати стереотип, що в Кропивницькому лишаються самі лузери»

У Кропивницькому в жовтні розпочали зйомки реаліті-шоу «Хочу тут жити», де пари учасників змагаються за квартиру. Зйомки триватимуть до середини грудня. Автори ідеї — GОробці production studio. Кажуть, головним завданням було подолати неприємні стереотипи про місто, де небагато перспектив для молоді.

Учасники шоу — вісім пар молодих людей, які свідомо обирають Кропивницький як місто свого майбутнього і докладають зусиль, щоби зробити його кращим, проте не мають тут свого житла. У межах реаліті-шоу вони проходять квести, вивчають історію й міські легенди, щоб отримати шанс виграти смарт-квартиру.

Із 5 листопада шоу виходить по п’ятницях і неділях в ефірі телеканалу «Вітер» та щочетверга на ютуб-каналі Krop Reality. Шоу знімається повністю за спонсорські кошти. Договір на трансляцію заключили із «Вітром» як найрейтинговішим приватним місцевим телеканалом. Ні канал продакшену, ні продакшен каналу нічого не платять.

Ідейною натхненницею та продюсеркою проєкту стала Олена Горобець, продюсерка GОробці production studio. Раніше вона працювала журналісткою на суспільному каналі «UA: Кропивницький» і вже мала досвід створення телешоу. Зокрема, вона працювала в команді тревел-шоу Кіровоградщиною «Недалечко», що успішно пройшло пітчинг і зараз виходить в ефірі Суспільного для глядачів всієї країни.

Як народилась ідея

Навесні Суспільне мало оголосити черговий конкурс ідей телепроєктів. Там серед тем було висвітлення краси та архітектури міста, історії.

«Тоді я ще працювала на Суспільному і для працівників провели тренінг від Акіма Галімова — розробника проектів для 1+1. Він нам вивернув мозок навиворіт. Розказав, як можна красиво упакувати ідею в різних форматах. От після навчання пазл у моїй голові склався», — розповідає Олена Горобець.

Ідея була в тому, щоби поєднати молодь із темою міської історії. «Разом із тим хотілося трохи змінити настрій у місті. Бо ми всі знаємо про стереотип: А що тут ловити? А чого ти досі тут і не виїхав у Київ чи закордон?. Ніби тут лишаються самі лузери, а ті, хто може, — ті втікають звідси, бо немає тут нічого хорошого», — каже продюсерка.

Пітчинг на Суспільному відклали через коронакризу. Та Олена вирішила не чекати, а втілювати проєкт в інший спосіб. Вона презентувала ідею громадській активістці й волонтерці Катерині Колтуновій, яка згодом стала ведучою шоу й партнеркою-співзасновницею проєкту.

Про команду

«Найсильніше у проєкті — це команда, і я дуже пишаюся тим, що ідея об'єднала всіх цих неймовірних людей», — каже авторка «Хочу тут жити».

Ведучим реаліті став досвідчений Євген Жердій, який вів програму «Ранкова кава», тревел-шоу «Недалечко» на місцевому Суспільному, а також відомий у місті як ведучий свят. «Максимально професійна людина. Я одразу його запросила як ведучого, але він став для нас повноцінним членом команди та партнером. Працює з нами над змістовою частиною, над організацією багатьох моментів», — зауважує Олена.

На партнерських засадах членом команди проєкту став Дмитро Максименко — людина з міжнародним досвідом управління проєктами. Його сфера відповідальності — переговори з партнерами та спонсорами. Дмитро навчався в Об’єднаних Арабських Еміратах та Франції, де отримав ступінь МВА, 9 років провів у Шанхаї, де очолював представництво української промислової групи. Й ось уже два роки, як повернувся у Кропивницький та працює у сфері міжнародного бізнесу та інвестицій. «Він повернувся в наше місто свідомо. Обрав його для життя. Але для місцевих це настільки дивовижно. Як так можна?! Настільки в нас депресивне сприйняття свого міста», — розповідає Олена.

Маркетинг-директоркою проєкту стала Алла Зленко, яка раніше працювала на аналогічній посаді у великій мережі супермаркетів. У проєкті взяла на себе всю комунікацію, роботу над стратегією бренду.

На знімальному майданчику щоразу перебувають не більше 15 людей. «Ідея з’явилася навесні, коли вже був карантин. Тому я розуміла, що проєкт треба прописувати таким чином, щоб за будь-яких карантинних обмежень ми могли його реалізовувати. Тому в нас мінімальна кількість знімальної команди, мінімальна кількість людей у кадрі», — пояснює продюсерка.

За її словами, знімальну групу для проєкту довелося пошукати. Адже важливим був і досвід у подібних зйомках, і готовність працювати в умовах напруженого графіка. «Вели переговори з кількома знімальними групами не лише з Кропивницького, а й із Черкас, Вінниці. І та команда, з якою ми зрештою домовилися про співпрацю, ідеально підходить для цього проєкту. Вони настільки в це вкладаються, піклуються про результат», — каже Олена.

Обрана знімальна група із Кропивницького (Катерина Мурована, Микола Головко, Юрій Коропалов) дуже відповідально ставиться до того, щоби шоу пройшло максимально чесно. З усіма членами знімальної групи й учасниками проєкту підписані контакти про нерозголошення. «Штрафи більші, ніж вартість квартири», — каже Катерина Мурована.

Як обирали учасників

Коли оголосили кастинг на реаліті, отримали понад сотню заявок.

«У нас в анкеті одразу була умова, що учасники не мають бути власниками житла. Бо ця історія — для тих, хто зараз приймає для себе стратегічне рішення, кар’єрне чи життєве. На початку я уявляла, що це молода пара, яка влаштувалась на свою першу роботу, не має тут житла й думає над тим, чи облаштовуватись тут, чи вже зараз їхати на Київ, адже ні тут, ні там нічого втрачати, але там нібито є перспектива», — розповідає Олена.

Також ці пари мали показати, що вони є громадсько активними, вже роблять багато чого для міста.

З них відібрали 25 команд претендентів на участь у шоу. «Їх було легко відібрати. Це були ті, хто найбільш витримав правила анкети, записав гарну відеозаявку. А от далі, для того, щоб визначитися з вісімкою команд-учасниць, ми влаштували СМС-голосування. І слава Богу, цей вибір робили не ми, бо пересварились би», — зауважує продюсерка.

СМС-голосування майбутніх глядачів допомогло зробити відбір максимально прозорим і незаангажованим. «Але були свої зауваження. Мовляв, як пройшла пара із Запорізької області, її тут ніхто не знає, а за неї проголосували. Так за неї й голосували люди із Запорізької області», — пояснює Олена.

Обрані учасники готувалися до шоу: обходили музеї, взяли собі консультантів-краєзнавців для підготовки.

Перед оголошенням списку учасників, які безпосередньо візьмуть участь у шоу, провели окреме «шоу перед шоу»: підняли в небо повітряну кулю, провели автопробіг і вишикували з машин напис «Хочу тут жити».

Як готують завдання для квестів

Окреме завдання — поєднати історичну складову й цікаві випробування, адже боротьба команд не за абищо, а за серйозний приз — квартиру. «Ми розуміємо, що завдання мають бути складними, але реальними до виконання за один день, щоб ніхто не вмер по дорозі. Вони бігають, стрибають, плавають на каяках. І це досить складно навіть емоційно», — розповідає авторка проєкту.

Спершу до розробки квестів долучали квестмейкерів. Зараз випробування для учасників придумують самі й командою влаштовують їм краш-тест. «Я сама маю історичну освіту, багато спілкувалась із краєзнавцями, працюючи на Суспільному. Ми вели консультації з краєзнавцями, багато пошукової роботи в інтернеті, спілкуємося з директором архіву, щоб узгодити деталі й не було різночитань», — каже Олена.

Наприклад, довго радились, як правильно назвати скульптури на одному зі старовинних міських будинків, — химери чи горгулії.

При виконанні завдань учасникам дозволяють користуватись інтернетом, проте це далеко не завжди їм полегшує життя. «Одна з команд не могла пройти завдання, бо неправильно гуглила слово каріатиди. Але нічого, взяли підказку», — згадує Олена.

У перших кількох випусках робили максимально уніфіковані завдання: різні за змістом, але однакові за структурою, та далі обіцяють сюрпризи. Наприклад, зараз стартував етап, коли учасники (навіть ті, хто вибув у відбіркових іграх, але сподівається повернутись у фінал шляхом СМС-голосування) мають 22 дні на виконання переліку завдань від низки громадських організацій міста.

Як шукали спонсорів

Творці «Хочу тут жити» розповідають, що спочатку багато хто ставився до проєкту з недовірою, мовляв, хто за вами стоїть, хто подав ідею й чиї гроші.

«Ми своєю невеличкою командою зібралися зробити велику справу, десь до кінця не усвідомлюючи, наскільки це насправді складно», — каже Катерина Колтунова.

Фактично активна робота почалася з кінця серпня, і вже за місяць був кістяк фінансової підтримки. «Ми розуміли: щоби шоу викликало ажіотаж, головний приз має бути цінним. Якщо ми говоримо про бажання тут жити, про те, щоб мотивувати людей залишитися, то має бути такий приз, як квартира, — пояснює Олена Горобець. — Хотіли, щоб це був новобуд, яких у місті небагато. Не хотілося дарувати ту квартиру, яка стане тягарем для учасників, у якій вони ще довго не зможуть зробити ремонт. Тому орієнтувалися на смарт-квартиру. І щасливі тим, що забудовник, ЖК Сузір'я, розділив нашу ідею і став квартирним партнером проєкту».

Підтримку проєкту надав також міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Але одразу було узгоджено, що реліз шоу відбудеться лише після виборів, і навіть на підготовчих етапах творці проєкту не вдаватимуться до комунікації, що могла б розцінюватись як передвиборна агітація чи підкуп виборців. Почали заявляти його як спонсора вперше вже після завершення виборів.

«І тільки тому, що ми максимально відмежувалися від політики, нам вдалося зібрати пул спонсорів — комерційних компаній, серед яких відомі місцеві бренди “Ласка”, “Корпорація ХХІ століття”. Автомобільним партнером шоу став Фольксваген центр Кропивницький. Порт-Олві”», — розповідає Олена.

«Оскільки у проєкту є ідеологія, приєднатися будь-хто не міг. Ми дуже раді, що генеральним партнером проекту став Файно Маркет — місцева мережа супермаркетів, яка має спільну з проєктом ідеологію добросусідства», — додає Катерина.

Окрім спонсорів, які долучилися фінансово, тобто за їхньої підтримки змогли найняти знімальну групу та режисера, є спонсори, які надають подарунки для команд, одяг, друкують афіші, надають локації для випробувань. Наприклад, швейне виробництво «Мрія-Є» пошили костюми, а місцевий бренд одягу Charwish вишили на них символіку шоу. «У кожному випуску придумуємо, як подякувати спонсорам, щоб це був гармонійний продакт-плейсмент, а не ось вам, наші спонсори такі-то», — зауважує Катерина.

Що далі?

Хоча зараз реаліті-шоу в процесі зйомок, GOробці production studio на цьому спинятися не планують. Якщо шоу знайде відгук у серцях глядачів, готові взятися за другий сезон. Попрацювала команда й над тим, щоб захистити авторські права на формат такого реаліті-шоу.

«Далі ми продовжимо творити легенду міста, і не лише міста. Вже провели стратегічну сесію і спланували, що робитимемо далі протягом року», — каже продюсерка студії.

GOробці production studio бачать себе у створенні історій у регіоні, але не провінційного рівня, без «кіровоградського лоску». «Я розумію різницю сприйняття, коли даєш якісний продукт і даєш провінційний продукт. І хочеться робити якісне», — додає Катерина Колтунова.

Фото надані GOробці production studio

Теги за темою
СтатьиПроизводство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Инсайдер: Ремастер первой трилогии God of War для PlayStation 5 будет анонсирован в ближайшее время
GameMag
2025-02-22T21:55:05Z
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Посмотрите на новую геймплейную демонстрацию ремейка "Готики" на ПК с GeForce RTX 5090 — выходит в 2025 году
GameMag
2025-02-22T20:37:43Z
Bandai Namco планирует поставить выпуск ремастеров Tales of на поток
GameMag
2025-02-22T20:31:45Z
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:28:52Z
Microsoft предложила использовать генеративный ИИ для воскрешения игровой классики
GameMag
2025-02-22T20:12:47Z
5 лучших приложений для пар, которые укрепят отношения и здорово развлекут
Знай
2025-02-22T19:51:21Z
Создатель Xbox Симус Блэкли: "Разговоры о самой мощной консоли больше никого не удивляют, все решает контент"
GameMag
2025-02-22T19:42:30Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
Как сделать равенство «3+3=3−3» верным: нужно перевести только одну спичку
TSN
2025-02-22T16:54:16Z
Три знака Зодиака, которые встретят свою любовь весной 2025 года
Фокус
2025-02-22T16:45:50Z
Как определить, что перед вами свежесрезанные розы: на что обратить внимание
TSN
2025-02-22T16:39:52Z
Куда поехать в конце зимы: ТОП-9 мест для незабываемого отдыха
Comments UA
2025-02-22T13:42:21Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:33:47Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
Выписали пенсионера из больницы - и через минуту он умер на пороге: трагедия, которая шокировала всех
Знай
2025-02-22T20:51:53Z
В Калифорнии нашли «виновного» в масштабных пожарах
Comments UA
2025-02-22T19:18:56Z
В Киеве водитель элитного автомобиля устроил стрельбу на дороге
Апостроф
2025-02-22T18:27:21Z
В Житомирской области во время пожара погибли двое детей и двое взрослых
Корреспондент
2025-02-22T17:27:57Z
В ужасном ДТП погиб музыкант рок-группы KISS из-за опрометчивости 90-летней матери
TSN
2025-02-22T17:27:33Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
Украинец Забарный впервые в карьере был удален в матче АПЛ
ZN UA
2025-02-22T17:12:03Z
Арсенал у меншості та із Зінченком поступився в дербі Вест Гему
Football.ua
2025-02-22T17:01:35Z
Франция выиграла женскую эстафету на чемпионате мира, Украина не вошла в топ-10
Корреспондент
2025-02-22T15:51:15Z
Россияне широким фронтом наступают в сторону Днепропетровшины
ZN UA
2025-02-23T04:07:30Z
Достаточно телефона: киевлянам представили способ разоблачения мошенников
Хвиля
2025-02-23T03:42:36Z
РФ ударила по Кривому Рогу
Корреспондент
2025-02-23T01:15:53Z
РФ ударила по Киеву и Запорожью "шахедами": что известно о вражеской атаке
Фокус
2025-02-22T23:57:19Z
В Луганской области школьные охранники обыскивают детей - партизаны
Корреспондент
2025-02-22T23:54:28Z
Ночью беспилотники атаковали Запорожье - ОВА
TSN
2025-02-22T23:36:31Z
В Запорожской области активизировались оккупанты, но силы обороны держат фронт
ZN UA
2025-02-22T22:34:15Z
Вражеские беспилотники атакуют Украину: направление движения
TSN
2025-02-22T22:33:11Z
Враг атакует Украину ударными дронами и авиацией: взрывы раздаются в нескольких областях
TSN
2025-02-22T20:06:57Z
В Киеве колористка создает вышиванки на волосах: образ занимает до 8 часов работы, но клиентки терпят
Знай
2025-02-23T03:51:46Z
За рулем была мать: в ДТП погиб участник рок-группы KISS Карл Кокран
Фокус
2025-02-22T23:15:08Z
Джордж Мартин слышал о разработке экранизации Elden Ring
GameMag
2025-02-22T21:19:55Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Танго, твист и вог: лучшие танцевальные сцены из кино
Marie Claire
2025-02-22T15:00:56Z
12 недель в топе: какой фильм "не отпускает" фанатов Netflix уже 3 месяца
Фокус
2025-02-22T14:30:28Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
ВСУ испытали эвакуационную платформу Воля-Е
Корреспондент
2025-02-23T03:15:23Z
Что нельзя делать дома 23 февраля и зачем искать пауков: приметы и запреты на Поликарпа
Знай
2025-02-23T03:03:08Z
Выплаты для людей с инвалидностью в марте: что изменится
Политека
2025-02-23T03:00:49Z
Масленица: традиции и запреты
ZN UA
2025-02-23T02:33:59Z
"Приятный способ": пара познакомилась в похоронном бюро и хочет говорить о смерти с детьми
Фокус
2025-02-23T02:06:59Z
Важно знать: как происходит наследование квартиры после смерти одного из наследников
ZN UA
2025-02-23T02:03:07Z
Праздник приближения весны: как правильно будет по-украински «Масленица»
ZN UA
2025-02-23T01:03:09Z
Мясопустное воскресенье: запреты и традиции
ZN UA
2025-02-22T22:34:13Z
23 февраля 2025 года: Поликарпов день - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-22T22:00:05Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
Украинские мужчины живут на 13-17 лет меньше женщин: причины и факторы
Хвиля
2025-02-23T02:39:58Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
TSN
2025-02-22T19:24:00Z
Залог здорового сна: ученые заявили, что дело совсем не в его продолжительности
Фокус
2025-02-22T18:12:47Z
Заменитель сахара в напитках может провоцировать проблемы с сердцем
Знай
2025-02-22T17:51:32Z
Буддийский секрет: ученые назвали необычный способ успокоения раздраженного кишечника
Фокус
2025-02-22T17:30:42Z
Согреться будем одеялами? Хватит ли украинцам газа до конца сезона
Знай
2025-02-23T04:30:25Z
Совсем не копейки: субсидия может покрыть полную стоимость аренды жилья
Знай
2025-02-23T03:12:50Z
Индексация пенсий с 1 марта: кому ждать повышения и сколько
Comments UA
2025-02-22T23:03:32Z
Стаж 35 лет и зарплата 15 000 грн: на какую пенсию можно рассчитывать
Знай
2025-02-22T21:12:05Z
На оплату коммуналки или покупку продуктов: украинцам выплатят почти 11 000 гривен
Знай
2025-02-22T20:12:28Z
Стоит ли украинцам ждать введения графиков газоснабжения: в Раде спрогнозировали
Фокус
2025-02-22T20:12:23Z
Цены на сливочное масло бьют рекорды: известно сколько стоит
Политека
2025-02-22T19:30:43Z
Украина заняла первое место в мире по уровню потребления овощей населением
ZN UA
2025-02-22T19:01:16Z
Будут ли графики газоснабжения для населения: эксперт ответил
TSN
2025-02-22T18:33:27Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
"Имеет четкий план": в Воздушных силах объяснили, будет ли массированная атака РФ в годовщину вторжения
Фокус
2025-02-23T04:33:56Z
Подоляк рассказал о работе над соглашением с США по ископаемым
Корреспондент
2025-02-23T04:21:06Z
СМИ: Киев передал США свой вариант селки по недрам
Корреспондент
2025-02-23T03:51:55Z
В США рассказали детали сделки по недрам Украины
Корреспондент
2025-02-23T02:21:39Z
Маск требует от госслужащих отчитываться о работе за неделю
ZN UA
2025-02-23T01:01:16Z
Трамп об Украине: я пытаюсь вернуть деньги
Корреспондент
2025-02-23T00:45:50Z
США ужесточают требования к Украине – СМИ
Корреспондент
2025-02-22T22:39:01Z
Соглашение о полезных ископаемых: Стефанчук сделал важное заявление
TSN
2025-02-22T22:16:12Z
Трамп сделал важное заявление о прекращении войны в Украине: что он сказал
TSN
2025-02-22T22:03:04Z