/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F248%2F61fc722677ce7f5b2b7ede659808a84f.jpg)
У Радбезі ООН зірвано спробу РФ легітимізувати “ЛНР” і “ДНР” – Кулеба
Росія намагалася легітимізувати бойовиків на Донбасі, запросивши представників “ЛНР” і “ДНР” взяти участь у форматі Арріa Ради безпеки ООН.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і додав, що цю спробу було зірвано.
– Засідання бойкотуватимуть не тільки Україна, а й США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія та Бельгія. Тобто усі, крім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, що входять сьогодні до Радбезу, – сказав Кулеба.
Формат Арріa Радбезу ООН
Засідання за формулою Арріа – це неформальне засідання членів Ради Безпеки ООН без дотримання процедури, зокрема використання права вето.
На ці засідання запрошуються, зазвичай, ті, хто не має права або можливості брати участь в офіційних засіданнях Радбезу ООН.
Читайте: Кравчук назвав умову наступної зустрічі нормандської четвірки
Привід для російської пропаганди
Офіційні представники Росії і низка російських ЗМІ вже анонсували подію як “першу участь в засіданні Ради Безпеки ООН представників”ЛНР” та “ДНР”.
Зрив домовленостей у Парижі
Українська делегація в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі назвала дії РФ в Радбезі ООН спробою зриву домовленостей, досягнутих під час нормандського формату в Парижі.
У Києві заявили, що Кремль намагається перекласти власну провину на Україну, Францію і ФРН.