MY.UAНовини
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

 10:58 03.12.2020 

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

Джерело: 112.ua
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Дизайнер Зеленского рассказал, готов ли "переодеть" украинских военных
Telegraf
2025-07-27T15:21:24Z
Старлайт приходит на помощь молодёжи в трейлере второго сезона "Поколение «Ви»"
GameMag
2025-07-27T15:03:14Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Как ретроградный Меркурий сводит с ума… ваших питомцев: советы для хазяев котиков и собачек
Знай
2025-07-27T15:51:33Z
На замену дорогим деликатесам: готовим намазку из кабачков для вкусного перекуса
Telegraf
2025-07-27T15:30:32Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Четыре главных лайфхака перед авиаперелетом: советы бортпроводника
TSN
2025-07-27T15:21:10Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Безуглая ответила на упреки, что из-за синдрома Аспергера не может иметь доступ к гостайне
Комсомольская правда
2025-07-27T12:30:15Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Грибковая угроза: как микроорганизмы могут провоцировать болезнь Альцгеймера
TSN
2025-07-27T14:09:24Z
Япония на шаг к лечению синдрома Дауна, а США — к победе над раком
Comments UA
2025-07-27T13:36:49Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T18:10:38Z
Вучич после заявления министра отрицал возможность санкций против РФ
Апостроф
2025-07-27T15:51:01Z
"А Адаму когда?" Награждение Путина медалью вызвало шквал шуток в сети
Telegraf
2025-07-27T15:48:21Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
На границе установлен рекорд пассажиропотока – ГПСУ
ZN UA
2025-07-27T15:54:55Z
47-летняя Лидия Таран рассказала о трудностях обучения во Франции: "Первую сессию завалила"
TSN
2025-07-27T15:48:03Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В немецком Дуйсбурге взорвали 63-метровую высотку
Европейская правда
2025-07-27T12:43:35Z
Работник ТЦК избил мужчину - полиция взялась за дело
Gazeta UA
2025-07-27T12:27:33Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Жара и дожди: синоптики дали прогноз – какой погоды ждать в августе
Знай
2025-07-27T15:30:44Z
Россияне атакуют на 12 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-07-27T14:57:12Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Реакция тренера "Шахтера" на горячую украинку стала хитом в сети
Telegraf
2025-07-27T15:48:39Z
Мюллер уходит в Ванкувер: футболист продолжит карьеру в МЛС
Корреспондент
2025-07-27T15:27:19Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
На этапе Кубка вызова мира у Онофрийчук золото в упражнениях с булавой
Корреспондент
2025-07-27T15:12:49Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T12:12:38Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
В Польше будут бастовать работники железной дороги
Европейская правда
2025-07-27T14:00:15Z
Прибавку к пенсии дадут не всем: что должны сделать старики
Знай
2025-07-27T12:30:14Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Автор сценария — Нил Дракманн": The Last of Us скоро вернётся в виде книги
GameMag
2025-07-27T15:45:26Z
Дождались: Toxic Crusaders выходит 4 декабря
GameMag
2025-07-27T15:45:18Z
Скотт и Рамона отправляются в безумное приключение по Торонто: Геймплей Scott Pilgrim EX
GameMag
2025-07-27T15:15:43Z
Российский автосимулятор CarX Street вышел на PlayStation 5
GameMag
2025-07-27T15:15:26Z
10 вещей, которые следует сделать перед Солнечным затмением, чтобы "не слететь с орбиты"
Знай
2025-07-27T14:51:06Z
На Земле появился совершенно новый вид кислотных дождей, предупреждают ученые
Фокус
2025-07-27T13:42:18Z
Ежемесячно "отрывай" от зарплаты по 50 долларов и авто - твое. Сколько понадобится времени
Telegraf
2025-07-27T12:21:08Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z