MY.UAНовини
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

 10:58 03.12.2020 

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

Джерело: 112.ua
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
СМИ: на переговорах в Стамбуле россияне угрожали Украине "вечной войной"
Европейская правда
2025-05-16T15:36:50Z
На севере Сербии произошли столкновения между полицией и антиправительственными протестующими
Европейская правда
2025-05-16T15:36:03Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Переговоры с РФ: назван состав делегации Украины
UAToday
2025-05-16T11:07:47Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Сашко Положинский выпустил новый альбом, посвящённый побратимам
Корреспондент
2025-05-16T15:33:41Z
Вышел новый трейлер фильма Супермен от Джеймса Ганна
Корреспондент
2025-05-16T08:39:37Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Лорен Санчес устроила роскошный девичник в Париже
Корреспондент
2025-05-16T15:36:28Z
РФ во время войны с Украиной потеряла 5000 офицеров - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T15:30:50Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Вспышка гепатита А: все, что нужно знать о болезни
Корреспондент
2025-05-16T12:24:25Z
12 лекарств, которые нельзя запивать кофе
UAToday
2025-05-16T12:03:09Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Сумах задержали сотрудницу вуза за вымогательство взятки
Корреспондент
2025-05-16T15:06:47Z
У бывшего главы Одесской налоговой нашли миллионные активы
Корреспондент
2025-05-16T14:54:47Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
Летнее наступление оккупантов: когда и где оно может начаться
Корреспондент
2025-05-16T15:36:11Z
Гороскоп на 17 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-16T15:30:29Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
Корреспондент
2025-05-16T15:27:40Z
Планируется ввести в эксплуатацию около 1 ГВт генерации - Шмыгаль
Корреспондент
2025-05-16T13:18:34Z
Кабмин выделил 896 млн на проекты восстановления в двух областях
Корреспондент
2025-05-16T12:27:00Z
Бельгия официально отказалась закрывать АЭС
Корреспондент
2025-05-16T12:21:47Z
США утилизируют рекордные запасы продовольствия на складах USAID - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T11:00:34Z
Завершение "экономического безвиза" с ЕС: в Раде дали прогноз для Украины
Корреспондент
2025-05-16T09:42:33Z
Доллар и евро упали в обменниках в конце недели
Корреспондент
2025-05-16T09:30:10Z
Telegram закрыл два крупных цифровых черных рынка на $35 млрд
Корреспондент
2025-05-16T09:12:50Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-16T09:12:07Z
Две ложки этого средства во время стирки — вещи будут, будто новые: пятна сойдут, как и не было
TSN
2025-05-15T16:45:02Z
Гонконгский миллиардер Джозеф Лау выставил редкие вина на аукцион
Корреспондент
2025-05-15T15:54:22Z
Как выглядеть ухоженной женщиной: секреты красоты от Шэрон Стоун
TSN
2025-05-15T14:34:53Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 15 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-14T15:27:48Z
Что такое смоки блонд: кому модный оттенок подходит и почему его не рекомендуют делать дома
TSN
2025-05-14T14:36:08Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Тренера Жироны оставляют в клубе: контракт продлевается
Корреспондент
2025-05-16T15:36:21Z
Жаль, что только год: экс-игрок Реала оценил Анчелотти как тренера Бразилии
Корреспондент
2025-05-16T15:27:29Z
Менеджер Фьюри: Тайсон подготовится к третьему бою с Усиком
Корреспондент
2025-05-16T15:06:09Z
Форвард французского Нанта объяснил свой бойкот ЛГБТ
Корреспондент
2025-05-16T15:03:00Z
Будет захватывающе: Уайт поделился ожиданиями от реванша Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-05-16T14:48:35Z
А почему бы не 30: требование Винисиуса по зарплате ставит Реал в тупик
Корреспондент
2025-05-16T14:30:53Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
2025-05-16T10:03:52Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z
Сам выбирает цели: Турция представила обновленный Bayraktar TB2 с ИИ
Корреспондент
2025-05-15T15:54:18Z
Первыми погибнут растения, а Земля станет похожа на Марс: когда это произойдет
TSN
2025-05-15T14:34:03Z
Украина подписала первую международную конвенцию об ИИ и правах человека
Корреспондент
2025-05-15T10:45:18Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
Корреспондент
2025-05-14T19:51:34Z