MY.UAНовини
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки
"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

"У в'язницю може сісти сам Ситник". Чому НАБУ завело справу на заступника голови ОП Татарова і які будуть наслідки

 10:58 03.12.2020 

В Україні розгортається масштабний скандал навколо НАБУ. Відомство Артема Ситника намагається вручити підозру заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, після того як той піддав жорсткій критиці главу. 

У суботу, 28 листопада, Татаров зробив заяву про те, що Ситника потрібно знімати з посади. А вже через пару днів НАБУ спробувало вручити йому підозру. Як привід було використано справу "Укрбуду". В оточенні заступника глави офісу президента називають звинувачення проти Татарова повністю сфабрикованими в якості помсти за критику щодо НАБУ.

"Страна"розбиралася в цій історії. 

"Не українська історія". Заява Татарова про НАБУ

28 листопада заступник голови офісу президента Олег Татаров обрушився з критикою на главу НАБУ Артема Ситника. А саме відомство назвало "не українською історією". 

Відзначимо, що в правоохоронній сфері (за зв'язки з якою в ОП і відповідає Татаров) вже давно було відомо, що заступник голови офісу президента виступає проти збереження Ситника на посаді глави НАБУ, вважаючи його неефективним і корумпованим.

Але в суботу Татаров сказав про це публічно.

Детально заяву Татарова ми вже цитували. Перекажемо його основні посили.

Слова чиновника прозвучали в контексті законопроекту від Кабміну, який дозволяє голові НАБУ залишатися на своїй посаді до призначення нового директора. Татаров сказав, що в суспільстві антикорупційному бюро довіряють менше інших правоохоронних органів. 

Але потім озвучив і зовсім крамольні речі - що ця структура управляється не з України. Причому саме через Артема Ситника. Який, на думку заступника голови офісу президента, повинен піти. По-перше, він скоїв корупційне правопорушення. А по-друге, указ про його призначення ще влітку скасував Конституційний суд. 

Також Татаров сказав про наявність кримінальних справ, які розслідуються проти директора НАБУ.

"Навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - зазначив заступник Єрмака. 

Він нагадав, що на етапі відбору до НАБУ Ситник не відповідав критеріям доброчесності. Наприклад, розповів чиновник, він був замішаний в судових договорняках ще будучи адвокатом. 

"Він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв по електронній пошті проекти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано і є доказом у кримінальному провадженні", - зазначив Татаров і закликав до нового конкурсу на посаду шефа НАБУ. 

Заява вийшла вкрай жорсткою. А враховуючи, що відставки Татарова за ним не послідувало, багато хто сприйняв Його слова як домінуючу в оточенні Зеленського позицію. 

І це враження не зіпсувало навіть традиційне "спростування" від офісу президента, де заявлялося, що Татаров лише викладав свої особисті думки. 

Треба розуміти, що Ситник сьогодні - це людина, чию кандидатуру підтримують Західні посольства і лояльні до них грантові активісти. Нещодавно Зеленський пообіцяв послам "Великої сімки" залишити главу НАБУ в кріслі.

Заява ж Олега Татарова з цією позицією контрастувала і вказувала на те, що як мінімум у частини представників влади позиція щодо Ситника, офіційно визнаного корупціонером, негативна.

До слова, до самого Татарова у грантових активістів, пов'язаних з НАБУ, давня нелюбов. Вони звинувачують його в роботі на Януковича за часів Майдану (тоді Татаров був заступником Голови Головного слідчого управління МВС), а також у тому, що він намагається згорнути "антикорупційні реформи". Питання про Татарова ставив Зеленському навіть журналіст ВВС під час інтерв'ю в Лондоні.

Тобто Татаров - це давній і відкритий противник структур, пов'язаних із західними посольствами і НАБУ.

Помста НАБУ

Через два дні після заяви Татарова пішов контрудар від відомства Ситника. 1 грудня НАБУ заявило про відкриття нової справи проти забудовника Максима Микитася - колишнього власника компанії "Укрбуд". 

Якщо орієнтуватися тільки на прес-реліз НАБУ, з Татаровим ця історія начебто і не пов'язана.

Йдеться про те, що Микитась нібито давав хабар заступнику директора експертного центру МВС Костянтину Дубоносу - за "правильну" оцінку вартості квартир ,які "Укрбуд" повинен був передати на баланс Нацгвардії (з цими квартирами тягнеться ще стара кримінальна справа на колишнього командира НГУ Юрія Аллерова, а також на самого Микитася). 

Хабар - це було машиномісце, яке власник "Укрбуду" відписав експерту за сильно заниженою ціною, кажуть в НАБУ. Там також не виключили, що у справі знайдуться й інші фігуранти. А Дубоноса якраз сьогодні заарештував Вищий антикорупційний суд - з правом вийти під заставу.

"Страна" ще вчора опублікувала інформацію, що насправді за допомогою цієї кримінальної справи "копають" під Олега Татарова. 

За нашими даними, підозру Дубоносу НАБУ вручило вже через день після заяви заступника Єрмака - 30 листопада. При тому що сама історія з експертизою мала місце навесні 2017 року. 

Прізвище Татарова, як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, у справі фігурує в листуванні Микитася та інших співробітників його компанії при обговоренні питання про проведення експертизи (його адвокатська контора в той час надавала послуги однієї з компаній Микитася).

Наше джерело, близьке до слідства, повідомило, що, виходячи з цих матеріалів, будь-яких чітких доказів провини Татарова у справі немає.

При цьому листування колишній забудовник передав в НАБУ добровільно - з метою обмовити чиновника, на якого був свого часу ображений за те, що не зміг через нього "вирішити питання" в офісі президента.

Таким чином Микитась намагається піти на угоду зі слідством і закрити свої проблеми по інших кримінальних справах, вважає джерело. 

За цю соломинку і вхопилися у Ситника, який давно в контрах з Татаровим і знає про його позицію щодо НАБУ. І після цитованої вище жорсткої заяви було прийнято рішення різко активізувати розробку кримінальної справи. 

Підтвердження від "соросят", Микитася та НАБУ

Того ж дня нашу інформацію підтвердила група підтримки НАБУ.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін написав пост, з якого стає зрозуміло, що справа Микитася - це по суті "справа Татарова".

А сьогодні цю інформацію публікував і сам колишній забудовник, фактично підтвердивши, що співпрацює зі слідством.

Він написав великий пост, в якому висунув кілька звинувачень проти Татарова. Щоправда, жодного з них - по суті відкритої НАБУ справи. Таке враження, що було завдання в цілому показати, що Олег Татаров "поганий". 

Почав Микитась з того, що нинішній заступник Єрмака, будучи ще одним з керівників слідства в МВС, курирував обшуки в "Укрбуді".

Також забудовник пише, що після втечі Януковича Татарова взяли в "Укрбуд" як юриста, де він працював під керівництвом директора Олега Майбороди. А також, мовляв, займався юридичними схемами, за якими контроль над компанією пішов від Микитася за допомогою Майбороди до нового власника Дмитра Федотенкова

Правда, жодного слова по зв'язці нової справи НАБУ і Олега Татарова забудовник не сказав. Але його емоційний пост показав, що у Микитася величезний зуб на зама Єрмака. Що вже підтверджувало викладену версію подій. 

Більш того, сьогодні ввечері пройшов слух, що Микитась вийшов на волю після того, як дав свідчення проти Татарова. Побічно це підтвердило і НАБУ, опублікувавши у себе на сайті новину, що Микитась відшкодував частину збитку державі в розмірі 50 млн гривень.

Микитасю у Фейсбуці відповів згаданий ним гендиректор компанії Олег Майборода. Він заявив, що забудовник вже не знає, кого звинуватити в провалах компанії, якою особисто керував. 

"Микитась у спробі врятувати себе знаходить все нових винних, тепер аж до офісу президента дістався! ... Тепер згадав і Татарова, який у нас не так довго працював. У своїх сумбурних записках Микитась, перескакуючи з одного на інше, всіх по черзі звинувачував у крадіжці "суперприбуткових активів". Забувши тільки уточнити, що для їх добудови не вистачає пару мільярдів! І ці чудові активи цілий рік приймають інші забудовники, і виникає мільйон різних проблем, які потрібно щодня вирішувати!",- написав Майборода. 

"Тепер ЗМІ пишуть, що по угоді з НАБУ Микитась готовий заплатити відступні майже в мільярд грн. Ось і починає прояснюватися питання "де гроші". Так ось все-таки вони у кого!"- підводить підсумок гендиректор. 

Відомий юрист Андрій Портнов каже, що Ситник, давши команду відпустити Микитася, фактично "продав" його справу в обмін на отримання свідчень проти Татарова.

"Договір купівлі продажу - це коли продавець передає свій товар у власність покупцеві, а покупець приймає товар і платить за нього, — так написано в законі для купівлі-продажу речей і товарів.

І ось точно такий випадок стався сьогодні з НАБУ, начальник якого Ситник (продавець) офіційно продав товар — кримінальна справа одного з ключових злодіїв команди Порошенка Микитася (покупець), отримавши натомість досить дешевий і безперспективний донос на чиновника офісу президента Татарова, чотири місяці системно доводив, що Ситник — державний злочинець, що знаходиться під зовнішнім управлінням.

Тепер потрібно слідчим шляхом визначити, чим саме державі був вигідний продаж цієї кримінальної справи і вихід на свободу скандального злодія і чи немає у продажу цього товару особистої вигоди продавця, який забув пояснити суспільству, чим саме був вигідний цей продаж для держави. 

А якщо ще простіше - то Ситник виміняв сьогодні десятки тисяч квадратних метрів вкраденої в українців житлоплощі на можливість помститися своєму критику за публічні звинувачення в корупції", - написав Андрій Портнов

Ситник відкриває карти

Але повернемося до Олега Татарова.

Сьогодні ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що НАБУ підготувало "підозру" заступнику Єрмака і збиралося її вручити в цей же день - 2 грудня. При цьому нібито навіть планувалося затримання Татарова.

Однак всі ці плани були зруйновані, тому що слідчу групу САП відсторонили від справи, а процесуальним керівником у справі стала особисто генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Цю інформацію, не називаючи, правда, прізвищ, ближче до вечора частково підтвердили в НАБУ (крім того, що планувалося затримання). На сайті відомства з'явилося повідомлення, що офіс генпрокурора 1 грудня змінив процесуальних керівників у новій справі "Укрбуду". 

"Як результат, детективи НАБУ і прокурори САП не змогли... повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину-колишній посадовій особі Державної компанії "УкрБуд", - повідомило відомство Ситника.

Тобто мова йшла явно про Олега Татарова. Правда, в НАБУ, як бачимо, не сказали, що особисто Венедиктова очолила слідство. Так само як не йшлося і про затримання заступника Єрмака.  

"Сенс дій НАБУ простий - помститися за позицію"

Сам Татаров так прокоментував ситуацію: "поширювані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов'язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі".

Андрій Портнов заявив, що справа проти Татарова нікчемна.

"Прочитав претензії НАБУ до заступника глави офісу президента Татарову, що виникли після його публічних звинувачень Ситника в корупції, зловживаннях і зовнішньому управлінні.

Пишуть, що чотири роки тому він, будучи адвокатом, надав працівнику експертної установи знижку на одне автомобільне паркомісце.

Це, звичайно, не дотягує до інкримінованого мені в 2015-му році майданними рогулями розкрадання 800 гривень власної університетської зарплати, але почерк той же.

Сенс цієї дії НАБУ дуже простий - помститися за позицію і спробувати поставити під контроль відомого посольства і бродячого, що позиціонує себе антикорупціонерами ширвжитку тих, хто їм ще не підкоряється і протистоїть.

Справа є юридично слабкою, примітивною і будується на доносі взятого НАБУ в заручники і одіозного злодія з Блоку Петра Порошенка Микитася, якому НАБУ, незважаючи на десятки фактів розкрадань, за цей донос пообіцяло свободу.

Інформаційно НАБУ цю історію програло, не зумівши роз'яснити суть претензій навіть через підконтрольних собі і заробляють на написанні заміток для НАБУ колгоспних маргіналів.

Мій професійний прогноз - 3-6 місяців і Татаров розмаже Ситника", - написав на своїй сторінці у ФБ Андрій Портнов.

Джерело "Страни" в офісі генпрокурора каже, що справа проти Татарова не має реальної юридичної перспективи.

"Очевидно, що його притягнули за вуха з метою політичних розборок. Доказова база порожня. Тому генпрокурор і поміняла процесуальних керівників, щоб забезпечити об'єктивний, а не політично вмотивований хід розслідування. І НАБУ, звичайно, це не сподобалося", - говорить джерело.

Співрозмовник "Страни" у фракції "Слуги народу" каже, що ситуація може скластися не на користь Ситника.

"Своєю авантюрою проти Татарова, Ситник несподівано знову поставив під питання свою подальшу долю, хоча, здавалося б, вже всі змирилися з тим, що він залишається. Але тут він вирішив сфабрикувати справу проти заступника глави офісу президента. І це може мати наслідки. Татаров у своїй заяві згадував кримінальні справи, які розслідуються проти Ситника на ті часи, коли він ще був адвокатом. І якщо Татарова хочуть притягнути до відповідальності за його діяльність за часів адвокатської практики, то чому не можна зробити те ж саме і з Ситником? При тому що якраз там доказова база куди серйозніша. Тому як би не сталося так, що до в'язниці піде сам Ситник, який зараз хоче відправити туди Татарова. Що стосується президента і його офісу, то тут також ситуація для них гранично зрозуміла - якщо вони зараз дозволять Ситнику безкарно сфабрикувати справу проти члена їх команди, процес далі піде як сніжний ком", - говорить нардеп.

Джерело: 112.ua
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На фронті від початку доби - 88 боєзіткнень, ворог активізувався на Времівському напрямку
УкраинФорм
2024-11-20T16:17:15Z
«Нове слово у військовому мистецтві». Начальник Генштабу назвав найуспішнішу операцію ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:15:10Z
У Києві внаслідок сильного вітру дерево впало на людину
TSN
2024-11-20T16:05:10Z
Карпати накрив сніговий шторм: ДСНС попередило про небезпеку
TSN
2024-11-20T16:04:10Z
Рясний дощ, мокрий сніг та ожеледиця: у Києві цієї ночі синоптики прогнозують значне погіршення погоди
TSN
2024-11-20T15:58:22Z
Відбили у ворога позиції та взяли полонених: у 28 ОМБр показали, як тривають бої під Торецьком
24tv
2024-11-20T15:58:05Z
У Куп’янському районі на лівому березі Осколу залишаються близько 2000 жителів
УкраинФорм
2024-11-20T15:49:39Z
ЗСУ "затисли в кліщі": під загрозою ключова магістраль біля Курахового - Селезньов
GlavRed
2024-11-20T15:28:18Z
Сніг, сильний вітер, ожеледиця: які області найближчим часом накриє негода
24tv
2024-11-20T15:21:04Z
Скандальне кохання брата та сестри: хто зіграє у 2 частині довгоочікуваної стрічки "Моя провина"
24tv
2024-11-20T16:12:46Z
Перший погляд на серіал «Dope Thief» — нову кримінальну драму Apple TV+
ITC
2024-11-20T16:10:45Z
Який колір носити замість чорного: стилісти назвали найкращі альтернативи
24tv
2024-11-20T16:09:28Z
На міжнародному кінофестивалі у Польщі покажуть український фільм «Ля Палісіада»
УкраинФорм
2024-11-20T15:40:26Z
Maison MIHARA YASUHIRO у сезоні SS25: караоке 90-х та реконструйована мода в Парижі
VGorode
2024-11-20T15:36:03Z
"Тепер я вільна": Софія Вергара розлучилася зі своїм бойфрендом
Фокус
2024-11-20T15:30:19Z
YAROMIYA презентує новий сингл «Фіалка»
Storyboom
2024-11-20T15:29:04Z
Акторка Малкова шокувала, як Володимир Талашко домагався її: "Ледь ноги винесла"
TSN
2024-11-20T15:24:03Z
Новий тизер серіалу «Чужий» показав «травмовану» Землю у 2120 році і розкрив дату виходу
ITC
2024-11-20T15:22:17Z
Британія оголосила про нове партнерство з Молдовою в галузі оборони та безпеки
Европейская правда
2024-11-20T16:19:13Z
Шабунін вибачився перед Коболєвим через повідомлення, що той нібито виїхав з України
УкраинФорм
2024-11-20T16:16:09Z
Зеленський: Трамп "значно сильніший" за Путіна
Европейская правда
2024-11-20T16:12:01Z
На Курщині росіяни заявили про атаку ракетами Storm Shadow
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:06:10Z
Глава Пентагону пояснив згоду США вперше передати протипіхотні міни Україні
Европейская правда
2024-11-20T16:04:47Z
Австрія виділяє ще €2 мільйони на ініціативу Grain from Ukraine
УкраинФорм
2024-11-20T16:04:38Z
Зеленський озвучив ключі до перемоги України і пояснив перспективи закінчення війни
24tv
2024-11-20T16:04:33Z
20 років Помаранчевій революції. Керівник штабу «Нашої України» розказав, як Ющенко образив соратників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:03:37Z
Макрон запросить Трампа та Маска у Париж на саміт зі штучного інтелекту
InternetUA
2024-11-20T15:58:08Z
Лікарі розповіли, як вірус COVID-19 проникає глибоко в наші легені
Portaltele
2024-11-20T16:17:30Z
Мінсоцполітики позбавило ФОПів права на компенсацію за реабілітацію дітей з інвалідністю
360ua.news
2024-11-20T16:01:56Z
Як запобігти сезонним захворюванням: експертна думка від лікарів «ОН Клінік»
TSN
2024-11-20T14:21:55Z
На маршрутах екстреної меддопомоги немає автівок старше п'яти років - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-20T13:49:25Z
Симптоми невиліковного раку жінки сплутали з менопаузою: "Тепер мені залишилося жити декілька років"
TSN
2024-11-20T13:48:11Z
Навушники AirPods Pro виявлять вади слуху та замінять слуховий апарат: що кажуть дослідники
InternetUA
2024-11-20T13:31:19Z
Лікарі представили новий антибіотик для боротьби зі стійкими до ліків супербактеріями
Portaltele
2024-11-20T13:17:04Z
Домашній майонез, який не зрівняти з магазинним: рецепт нашвидкуруч
24tv
2024-11-20T12:27:29Z
У програму «Доступні ліки» включать препарати для дітей, у тому числі антибіотики - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-20T12:06:32Z
Загроза катастрофи: Greenpeace закликає МАГАТЕ розмістити спостерігачів на українських підстанціях АЕС
УкраинФорм
2024-11-20T16:16:42Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 21 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:15:19Z
Європа на межі нової боргової кризи: ЄЦБ б’є на сполох
24tv
2024-11-20T16:09:40Z
Від 37 гривень за літр: що відбувається з цінами на бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях
Хвиля
2024-11-20T16:09:03Z
Рейтинг найкращих роботодавців 2024: які зарплати у промисловості і хто більше платить
Фокус
2024-11-20T16:06:45Z
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці
Политека
2024-11-20T16:04:34Z
Українським морським коридором пройшли вже 3 118 суден
УкраинФорм
2024-11-20T15:57:07Z
Позов проти ПриватБанку щодо незаконного списання коштів
360ua.news
2024-11-20T15:56:30Z
Ціни на золото можуть встановити новий історичний рекорд: прогноз на 2025 рік
24tv
2024-11-20T15:51:41Z
Яремчук: Був великий тиск на команду і тренера перед грою, всі це відчували
Football.ua
2024-11-20T16:19:22Z
Наполі може продати Кварацхелію, якщо не домовиться з ним про продовження контракту
Football.ua
2024-11-20T16:10:31Z
Усик вручив Хижняку обіцяні 100 тисяч доларів за перемогу на Олімпіаді: відео зустрічі чемпіонів
24tv
2024-11-20T16:04:19Z
Тренер «Суїндона» заявив, що клубу заважають грати привиди з кладовища
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:00:04Z
Стадіон «Україна» у Львові відкриє 14-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-20T15:49:09Z
Зінченко: Дякую усім синьо-жовтим серцям за віру та підтримку
Football.ua
2024-11-20T15:45:44Z
Худжамов: Був на 100% впевнений, що ми обіграємо Албанію
Football.ua
2024-11-20T15:37:36Z
Спортсмен-депутат Жан Беленюк уперше зізнався, чому самотній
GlavRed
2024-11-20T15:28:45Z
"Незавершена справа": легенда боксу кинув виклик Майку Тайсону й отримав блискавичну відповідь
24tv
2024-11-20T15:21:58Z
Подаруйте старій огорожі нове життя за допомогою стильного підвісного кашпо
24tv
2024-11-20T15:57:33Z
Ідеальні млинці на молоці, які зможе приготувати кожен: треба лише бажання і 15 хвилин
24tv
2024-11-20T15:51:56Z
Тепло у квартирі буде зберігатися довше: вам потрібна лише фольга
24tv
2024-11-20T15:51:55Z
Гороскоп Таро на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: плани можуть змінитися
Политека
2024-11-20T15:43:21Z
Звідки насправді походить "медовий місяць": несподіване пояснення фольклориста
GlavRed
2024-11-20T15:28:28Z
Почався період емоційного вигорання: 3 знаки зодіаку, яким набридло працювати
24tv
2024-11-20T15:07:59Z
Праска буде як новенька: як скотчем прибрати з підошви нагар та накип
24tv
2024-11-20T14:39:07Z
Коштують тисячі гривень: які найдорожчі ялинкові іграшки з СРСР можна продати
GlavRed
2024-11-20T14:27:21Z
Ніколи не здогадаєтеся: навіщо загортати яйця у фольгу під час варіння
24tv
2024-11-20T14:03:17Z
Литва планує подвоїти виробництво боєприпасів для стрілецької зброї
Европейская правда
2024-11-20T16:19:10Z
Більше половини нових ФОПів в Україні відкривають жінки
AgroNews
2024-11-20T16:17:41Z
Правоохоронці викрили посадовців ЗСУ, які «переплатили» 27 млн грн на держзакупівлях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:13:36Z
Чехія планує закупити 14 танків Leopard 2A4
Европейская правда
2024-11-20T16:10:53Z
30 000 дронів та 3 000 ракет: чи зможе Україна виробити таку кількість зброї у 2025 році
24tv
2024-11-20T16:09:15Z
Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:07:38Z
У "Резерві+" запрацювала функція оформлення відстрочки для ще однієї категорії українців
Хвиля
2024-11-20T16:06:42Z
Олена Зеленська обмінялася подарунками з Папою Римським
Фокус
2024-11-20T16:04:00Z
Стало відомо, скільки немовлят народилося у столиці за 1000 днів війни
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T16:03:22Z
Точно не метеорит: пілот показав кадри НЛО, який переслідував Боїнг
Фокус
2024-11-20T16:15:03Z
На Волині начальник військкомату за хабарі оновлював дані військовозобов’язаним чоловікам
Украина Криминальная
2024-11-20T16:06:57Z
В Одесі попрощалися із загиблими внаслідок російського удару поліцейськими
УкраинФорм
2024-11-20T15:57:24Z
У Франції сталася моторошна аварія на висоті 3000 метрів
360ua.news
2024-11-20T15:56:47Z
У Румунії викрили мережу із підроблення документів, якою користувалися українці
TSN
2024-11-20T15:51:21Z
Переховувався чотири дні: поліція Кривого Рогу затримала підозрюваного у вбивстві знайомого
TSN
2024-11-20T15:51:19Z
Житомирські поліцейські завершили розслідування смертельної ДТП
Украина Криминальная
2024-11-20T15:51:14Z
У Румунії розкрили схему виготовлення підроблених документів для громадян України, Молдови та Росії
ZN UA
2024-11-20T15:25:42Z
На земельній ділянці жителя Звягельщини виявили торбу з вибухівкою
Украина Криминальная
2024-11-20T15:03:34Z
iPhone SE 4 може вийти до кінця березня 2025 року
Portaltele
2024-11-20T16:17:34Z
MemeFI: ще одна провальна «тапалка» року?
ITC
2024-11-20T16:17:32Z
У Китаї встановили найбільшу у світі морську плавучу батарею: чим вона допоможе людям
Фокус
2024-11-20T16:15:05Z
До 2035 року в космосі повинні з'явитися апарати на ядерних двигунах
24tv
2024-11-20T16:04:05Z
Вийшов релізний трейлер гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
1News
2024-11-20T16:01:02Z
Названо найбільш захищену версію iOS
InternetUA
2024-11-20T15:44:25Z
Процесори Sony PlayStation 6 з’являться у 2026 році — AMD готує архітектуру UDNA
ITC
2024-11-20T15:40:02Z
Штучний інтелект Google Gemini тепер має «пам’ять» про особливості користувача
ITC
2024-11-20T15:37:06Z
ГУР укотре атакувало фінансовий сектор Росії: під удар потрапив "МТС-Банк"
24tv
2024-11-20T15:21:39Z
BMW активно готується до запуску кросовера Neue Klasse iX3
AutoCentre
2024-11-20T16:04:43Z
Ремінь газорозподільного механізму : основа стабільної роботи двигуна
AutoCentre
2024-11-20T16:04:26Z
Маленький ексклюзив: FIAT та Armani випустили лімітований електромобіль
Фокус
2024-11-20T15:45:07Z
Секретні комбінації для водіїв: як перевірити двигун за допомогою педалей
GlavRed
2024-11-20T15:28:54Z
У Кременчуці виготовили лісовоз у топ-комплектації
AutoCentre
2024-11-20T15:04:37Z
Названі найкращі автомобілі, що не втрачають у ціні при продажі
AutoCentre
2024-11-20T14:58:30Z
Презентовано недорогий сімейний електрокар від General Motors за $7000
Фокус
2024-11-20T14:51:21Z
Час має вирішальне значення: коли найкраще продавати автомобіль - названо місяць
GlavRed
2024-11-20T14:27:30Z
Fiat покаже у США стильну версію для модників
AutoCentre
2024-11-20T13:16:03Z