/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F028c2f87-4e65-4d3d-8c1b-d64837ba0ab7.jpeg)
Кошти на лікування ковіду є, скільки виділяють на пацієнта та хто ними розпоряджається
Національно служба здоров’я України фінансує лікування всіх пацієнтів в лікарнях, котрі уклали з нею договір
Тимчасовий виконувач обов’язків голови НСЗУ Андрій Віленський розповів, що на кожного хворого на коронавірус виділяється 45 тисяч гривень в рамках так званого «ковідного пакета». Ці кошти надходять до лікарні, незалежно від того, скільки днів там пробув пацієнт.
Віленський повідомив пре це відповідаючи на питання від «Радіо Свобода» під час конференції в Одесі.
Він також вказав, що в середньому на лікування ковідного пацієнта витрачають 35 тисяч гривень, тобто 10 тисяч ще залишаються «про запас».
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
В інфекційному відділенні на добу на ліки передбачено 5 тисяч гривень, в звичайному – 900 гривень. Медикаменти надходять згідно розробленому протоколу МОЗ.
За перебування хворого з коронавірусом в неінфекційному відділенні лікарня отримує 12 тис. грн.
Всі кошти розподіляє головний лікар.
Фінанси закладені таким чином, щоб вистачало на лікування будь-яких форм, в тому числі з тяжкими ускладненнями.
Крім «ковідних пакетів» є терапевтичні, хірургічні – так звані «основні пакети». Всього їх 27.
Щоб мед заклад міг отримувати такі пакети від НСЗУ потрібно укласти відповідний договір. Лікарня подає заявку до служби, щоб отримати кошти на реалізацію цієї програми.
Заклад повинен на надіслані кошти закупити не лише необхідні препарати, матеріали та засоби, а й забезпечити харчування пацієнтів у стаціонарах, господарські витрати та заробітну плату.
Оскільки призупинено планові госпіталізації, кошти відселені на «основні пакети» можуть бути пере направлені на боротьбу з коронавірусом.
Журналісти повідомляють, що нерідко хворі надають інформацію про вимогу від медперсоналу самостійно купити ті чи інші, передбачені в пакеті ліки. В основному це препарати, котрі використовують після ускладнень, викликаних вірусом. Але буває, що вимагають і ліки, що входять до протоколу.
Т. в. о. голови НСЗУ порадив відразу в таких випадках звертатися на гарячу лінію.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Прем'єр-міністр України опублікував заяву про терміни введення повного карантину. Він відштовхувався від запевнення міністра охорони здоров'я Степанова, що українська медсистема справляється.
Міністр охорони здоров'я розповів, що епідситуація в країні дозволяє поки не вводити карантин. Різких стрибків захворюваності немає. Коли, на думку міністра, варто ввести карантин - читайте на MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard