У вівторок, 8 грудня, Палата представників США більшістю голосів ухвалила законопроєкт щодо оборонного бюджету на 2021 рік, попри загрозу блокування з боку чинного президента Дональда Трампа.
Про це повідомляє The New York Times.
Законопроєкт, який передбачає виділення 741 мільярда доларів на потреби Пентагону та програми у сфері оборони і безпеки по лінії Міненергетики, підтримали 335 членів Палати представників, тоді як ще 78 висловилися проти.
Зазначимо, що він, зокрема, містить положення щодо посилення санкцій проти газопроводів "Північний потік — 2" і "Турецький потік". Водночас законопроєкт передбачає виділення 250 мільйонів доларів на підтримку Збройних сил України.
Заблокувати законопроєкт неодноразово погрожував Дональд Трамп. За кілька годин до голосування він опублікував на своїй сторінці у Twitter допис, у якому висловив надію на підтримку своєї позиції республіканцями. Він також попередив, що може скористатися правом вето.
Трамп, зокрема, виступає за скасування статті 230 закону про телекомунікації від 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.
"Обов’язково потрібно передбачити припинення дії статті 230 (у цілях нацбезпеки), збереження наших національних пам’яток, а також дозвіл 5G та скорочення військ в інших країнах".
Втім, під час голосування у вівторок Палата представників набрала необхідну кількість голосів для того, щоб подолати можливе вето президента.
Відео Конгресмени США погодили нові санкції проти газогону "Північний потік-2"
Перемога українських лоббістів у Вашингтоні - так про нові санкції проти газогону "Північний потік-2" пише видання Wall Street Journal. Члени Конгресу США дійшли згоди щодо нових обмежень, покликаних "поховати" будівництво російського газопроводу в обхід України. І це називають досягненням представників "Нафтогазу" Вадима Гламаздіна і Олександра Харченка, які 4 роки намагалися переконати адміністрацію Дональда Трампа у необхідності запровадження санкцій.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Оксана Сопрович